Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

18 – 24 Mart 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YENİ DÖNEM!

18 Mart haftasına Ay Yengeç burcundayken giriş yapıyoruz. Evimiz, ailemiz, yuvamız, milli değerler ve iç meselelerimiz, kendimizi güvene alma ihtiyacı yüksek olacak.

Türkiye haritasında yükselene denk geldiği için Ay Yengeç burcu yine Türkiye’mizi ilgilendirecek halkı ilgilendirecek önemli meselelerin devrede olduğu bir hafta bizleri bekliyor. 19 Mart haftasında Merkür’ün Kuzey Ay düğümleri ile olumlu bir açısı, kavuşumu var. Ticari faaliyetler hızlı akabilir. Önemli haberler devreye girebilir bu haberlerden kaynaklı olarak hızlı hareketlilikler söz konusu olabilir.

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçer geçmez yeni bir yılı başlatıyor. Normal takvime göre 1 Ocak’ta yeni yıla giriyoruz ama astrolojik takvime göre güneşin 0 derece Koç burcuna geçtiği zaman yeni bir dönemi müjdeler. Ekinoks zamanları bizler için önemli zamanlardır. 20 Mart’ta Güneş 0 derece Koç burcuna geçecek saat sabah 06:06 itibariyle. Bununla ilgili çıkarılmış haritada Balık burcunun yükseldiğini görüyoruz ve Türkiye’nin Güney Ay düğümü derecesiyle aynı yükselen derecesinin olduğunu görüyoruz. Birinci evde çok büyük bir gezegen yoğunlaşması var. Halkın kendisi, sağlığı, atması gereken önemli adımlar, burada verilmesi gereken önemli kararların önemli olacağını söyleyebiliriz. Venüs’ün ve Satürn’ün birinci evde yerleşiyor olması finansal astrolojide pahalılığın göstergesi. Yüksek fiyatların hala devam edeceği biraz da ekonomik yönden daralmalara doğru gideceğimiz de bir süreç içerisinde olacağız. Eylül ayına kadar bu etkiler devam edecek. Merkür’ün Chiron’la kavuşumu şifalanmamız gereken bazı konuları karşımıza getirecek. Konuştuklarımıza, yaptıklarımıza dikkat etmemiz gereken bir dönem. Bir problem yaşadıysak bu problemleri yeniden ele alma, başkalarına yardım ederek çözüm üreterek şifalanma enerjisini devreye sokacağımız bir dönem olacak. Merkür Chiron kavuşumları piyasalarda da önemli düzeltmelerin devrede olacağının göstergesidir.

21 Mart’ta Güneş’in Plüton’la olumlu açısı var. Güçlü insanlardan, devlet yöneticilerinden, patronlarımızdan, otorite figürlerinden destek göreceğimiz bir dönemi temsil ediyor. Güneş Plüton kavuşumları güç kazanmayla bağlantılıdır, güçlü olacağımız bir sürece giriyoruz.

Cuma günü ayın 22’sinde Venüs’ün Satürn’le bir kavuşumu olacak. Bu da piyasalarda bir daralma etkisinin devreye gireceğini gösteriyor. Para sıkılaştırma politikaları bu süreçte artabilir. Bu alanda biraz daha kemerleri sıkarak ilerlemek durumunda kalabiliriz. Özellikle bu dönem fazla harcadıysak biraz daha ekonomik olmak önem kazanabilir. Venüs Satürn kavuşumları para piyasalarında önemli sıkışmaları da devreye sokabilir.

Cumartesi günü enerji alanımız Mars Kova burcundan çıkarak Balık burcuna geçiş yapacak. Toplumsal konu ve olaylarla çok ilgiliydik. Her tür azınlık hakları, özgürlükler ya da bununla ilgili konular, dünyada Türkiye’de olup bitenlerle ilgili konularda önemli gelişmeler vardı ve biz de enerjimizi bu konulara harcadık, teknolojik, bilimsel ilerlemeler de çok aktifti.

23 Mart itibariyle Mars Balık burcuna geçecek. Su elementinde bir burca geçecek ve burada doğru çalışmayacak. Diğer taraftan mücadelemizi daha fazla Balık burcu konularına yönlendireceğiz. Denizler, sularla ilgili konular, hastane, hapishane, barınaklar aynı zamanda affedicilik, sevgi, merhamet gibi konularda daha aktif olmak, mücadelemizi ortaya koymak isteyeceğiz. İlaçlar, uyuşturucu ya da insan üzerine bağımlılık yapan maddeler konusunda hareketliliğin olacağı bu alanda da önemli gelişmelerin karşımıza geleceği de bir süreç olabilir. Mars Balık burcundayken ilhamımız çok kuvvetli olur ama diğer taraftan pasif agresif davranışlar sergileme potansiyelimiz de yüksektir. Mağduriyet etkisi genelde Mars Balıkta sıklıkla görülür. Enerjimizi istediğimiz gibi ortaya koyamamaktan kaynaklı olarak kafamızda soru işaretleri de oluşabilir. Balık burcunun konularında mücadelemizin, tepkilerimizin de yüksek olacağı bir süreç olacaktır.

24 Mart Pazar günü Venüs’ün Jüpiter’le olumlu bir açısı var. Bu ilişkiler ve parasal konularda bir genişlemenin olacağı anlamına geliyor. İlişkilerimizde biraz daha rahat hareket etmeye meyilli olacağız ve Venüs’ün Jüpiter’le bu olumlu açısı ve Venüs’ün Jüpiter’le birbirini ağırlıyor olması da ilişkilerin değerleneceği, sevgimizi göstermek isteyeceğimiz bu alanlarda şans ve fırsatların karşımıza geleceği bir dönemi de temsil edecek. Değerlenen bazı ürünlerin karşımıza gelmesi etkisi de devreye girebilir. Venüs’ün Jüpiter’le bu olumlu açısı piyasalarda bir toparlanma etkisi aynı zamanda enflasyonla mücadelenin sonuçlarını da karşımıza getirebilir. Çünkü Venüs Jüpiter kareleri ve karşıtlıklarında genelde enflasyonu artırıcı etkiler devrede olurken Venüs’ün Jüpiter’le arasındaki olumlu açısı bu noktada toparlayıcı etkileri devreye sokacak.

24 Mart ve 26 Mart önemli. Heliosentrik haritalarda hızlı gelişmeler altında olacağız. Doğal afetler ve para piyasaları açısından dikkatli olunması gereken iki tarih 24 ve 26 Mart tarihleri. 24’ü Pazar’a denk geliyor ama onun etkileri Cuma ya da Pazartesi gününe yansıyabilir.

18 – 24 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar bu hafta eviniz, yuvanız, ailenizle ilgili konulara odaklı olacaksınız. Bu aralar kendi halinizde olduğunuz için insanlarla bir arada olma arzunuz da yüksek değil bu size iyi geliyor. Bu dönem de geçecek, siz bolca dinlenin, plan yapın ya da uzun vadeli işleriniz varsa bunlar için yapmanız gerekenleri bir kenara not edin. Önümüzdeki dönem itibariyle uzun süreli koşacaksınız. Güneş Koç burcuna geçer geçmez hayatınız hareketlenmeye başlayacak o yüzden hafta ortasına kadar planlarınızı iyice oluşturmaya özen gösterin. Hafta ortası itibariyle Güneş Koç burcuna geçiyor. Kendinize olan güveniniz yerine gelmeye başlıyor. Bir anda güçlenecek, ön plana çıkmak isteyeceksiniz. Sağlığınız kuvvetlenebilir, kendinizi sağlıklı görebilirsiniz ve sağlıklı adımlar atmanız gerektiğini fark edeceksiniz bunu da çok rahat bir şekilde yapacaksınız. Geri planda durduğunuz dönem içerisinde bazı şeyleri düşündünüz, planladınız ve bazı hatalarınızı da gördünüz. Şimdi kendinizi şifalandıracağınız bir dönem, atacağınız adımlarda neyi isteyip neyi istemediğinizi çok net fark edeceksiniz. Sizin zamanınız başlıyor. Çarşamba günü Güneş’in Koç burcuna geçişiyle ateş elementine yarayacak ve Koç burçlarını ön plana çıkaracak bir döngüye merhaba diyoruz. Gücünüzü sosyal çevrelerde çok net ortaya koyacaksınız. Arkadaşlarınızla güzel planlarınız varsa bu planlarınız doğrultusunda onlardan beklediğiniz destekleri görmeniz de mümkün. İkili ilişkilere dikkat edin, özel hayatınızda sevdiğiniz insanın ailesel sorumlulukları sizi yorabilir. Bu dönem sevdiğiniz kişinin hem işinde hem ailesel konularda önemli sorumluklarla uğraşıyor olması sizin de moralinizi zaman zaman aşağıya çekebilir. Ama bu dönem ilişkileri çok fazla zorlamamanız, sevdiğiniz insanın yanında olmanız gereken zamanlar. Enerji gezegeni Mars Balık burcuna geçecek. Yurt dışı bağlantılı konulara daha fazla enerjinizi harcayacaksınız. Önceden planladığınız konuların üzerinden bir kez daha geçmek, bazı planlarınızı hareketlendiremeyeceğinizi düşünmek ön plana çıkabilir. Bu dönem anlık öfke çıkışları pasif agresif davranışlar sergilemeye de yatkın olabilirsiniz. Mars’ın buradan hareket ettiği süreçte, Mars sizin yükselen yöneticiniz olduğu için bağışıklık sisteminizle, kullandığınız ilaçlarla ilgili bazı gerçekler de ortaya çıkabilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bu hafta iletişim konuları çok hızlı akacak. Akrabalarınızla, o kuvvetli bağınızı hissetmek isteyeceksiniz. Onlarla bir araya gelmek kısa vadeli planlarınızı hareketlendirmek önemli olacak. Hafta ortasına kadar bu konular ön planda olurken, Çarşamba ve Perşembe günleri evinize, yuvanıza, ailenize daha fazla vaktinizi ayırabilirsiniz. Çarşamba günü Güneş Koç burcuna geçiyor geri planda durmaya başlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bir ay boyunca kendinizi geri plana çekmek, olayları geri plandan izlemek, plan yapmak ve kendi halinizde olmak önem kazanabilir. Bu dönem tefekkür dönemlerini temsil eder. Yurt dışına gidecekseniz kendi halinizde olmak çok fazla göz önünde olmamak önemli olacak. Diğer tarafta sosyal çevreniz de çok hareketli. Bir yandan vermiş olduğunuz sözler zaman zaman zorlanmanıza ve bazı sorumluluklar almanıza neden olabilir. Geçmişle karşılaştırma yaptığınızda hatalarınızı fark ediyorsunuz. Söylenmiş bazı meseleler var parasal konularda halledilmesi gerekenler var. Bunları şifalandıracağınız bir dönem olacak. Merkür’ün Chiron’la kavuşumu Çarşamba günü bu konuda size güzel ipuçları verebilir. Güçleniyorsunuz. Egonuzu aşağıya çektikçe, daha geri planda durdukça kariyerinizde ve iş ortamınızda birçok insanın sözünüze kulak verdiğini ya da düşüncelerinizi merak ettiğini fark edebilirsiniz. Bu aralar elinizi ayağınızı önemli işlerden çekiyorsunuz ama bu size iyi gelecek ve bunun sonuçlarını etkin bir şekilde göreceksiniz. Yakın çevrenizden iş hayatında tanıdığınız bir insanın sağlığı ile ilgili bir mesele gündeme gelebilir. Cuma günü bu insanın önemli bir sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. Ev ve aile hayatında yaşadığı bir sorun ya da sağlığı ile ilgili birtakım sorunlarda bu sorumlulukları üstlenmek ya da maddi yönden o insanlara yardım etmek önem kazanacak. Mars Balık burcuna geçiyor sosyal çevre ilişkileriniz önem kazanıyor. Enerjinizi sosyal çevrenize, organizasyonlara kaydırmaya başlıyorsunuz. Burada vereceğiniz tepkiler önemli olacak. Bazı arkadaşlarınızla bu dönem aranızda bazı çekişmeler gündeme gelebilir. Birilerine yardım etme niyetinizin çok yüksek olduğu bir dönemdir fakat bunun karşılığını alamadığınızı ya da karşı tarafın bunu hak etmediğini düşündüğünüzü görebilirsiniz. Hatta bazı arkadaşlarınızın sizi mağdur ettiğini ya da sizin düşündüğünüz kadar onların sizi düşünmediğini de fark etme potansiyeliniz yüksek olacak. Venüs Jüpiter olumlu açısı hafta sonu devreye giriyor. Önemli işleriniz varsa bu işlerinizde güzel, şans ve fırsatlar ilişkiler sayesinde karşınıza gelebilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler maddi konular bu hafta gündeminize yerleşiyor. Şefkatli, düşünceli, korumacı tavrınızla olması gerektiği gibi ve ekonomik bir şekilde ilerleyeceksiniz. Mali tablonuza bakarak ne yapmanız gerektiğine bu hafta başında karar vereceksiniz. Arkadaşlarınızdan aldığınız güzel haberler var ve bu haberler bir hız trenine binmiş gibi olayları da karşınıza getiriyor. Çarşamba günü Güneş Koç burcuna geçecek. Sosyal çevreniz 1 ay boyunca hareketli. Değişik ortamlara girmekten yeni insanlar tanımaktan mutluluk duyabilirsiniz. İşten elde edilen gelirlerin de üzerine düşme potansiyeliniz yüksek. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki meseleleri çözmek anlamında Çarşamba gününden faydalanın. Gönüllü kuruluşların içinde olmak da sizin için önemli olabilir, bu yönle şifalanacaksınız. Arkadaşlarınızla olan ilişkinizde kafanızı kurcalayan bazı konular varsa bu noktalarda şifalanma enerjisi de devreye girecek. Meslek hayatınızda güçlü insanlardan önemli adımlarınız var. Gücünüzü girişimciliğinizi aktif olduğunuz rollerle ortaya koyacaksınız ve iş hayatınızda destek görebilirsiniz. Cuma günü Venüs ve Satürn kavuşumu iş ortamlarınızda önemli bir sorumluluğu getirebilir. Bu sorumlulukların sizi zorladığını görebilirsiniz. Ev ortamlarınızda ve çocuğunuzun sağlığı ile ilgili sorumluluklar da üstünüze gelebilir. Cuma günü bu etki devrede olacak. Cumartesi günü Mars Balık burcuna geçiyor enerjinizi ve ilginizi kariyerinize kaydırmaya başlıyorsunuz. Burada daha yardımsever daha ilham verici daha spiritüel yönleriniz ön plana çıkarken zaman zaman bazı mağduriyetler yaşama potansiyeliniz de yüksek ama siz bu mağduriyetleri istediğiniz yöne de çekebileceksiniz. Aslında mağdur değilsiniz sadece sınırlarınızı doğru çizmeye ihtiyacınız var. 24 Mart Pazar günü Venüs’ün Jüpiter’le olumlu bir açısı var bu da güzel gelişmeler altında olduğunuzu gösteriyor. Pazar günü ailenizle özellikle annenizle vakit geçirmek, anne tarafının akrabalarıyla iletişim halinde bulunmak sizi mutlu edebilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta kendi istek ve beklentilerinize odaklanıyorsunuz hızlı haberler kapıda ve bu haberleri aldıkça yüreğiniz hop hop edebilir. Mide problemlerine dikkat edin özellikle iftarınızı açtıktan sonra mide bölgenize çok yüklenmeyin çünkü 18 Mart haftası gastrit, ülser, mide sıkıntılarına açık olabilirsiniz. Hem ticari faaliyetleriniz hem girişimcilik alanlarınız hem de mesleğinizle ilgili konularda hızlı gelişmeler var. Kendinizi göstermek istediğiniz bir dönem ve iletişimle bunu çok rahat bir şekilde sağlayacaksınız. Çarşamba günü Güneş’in Koç burcuna geçmesi kariyerinizde hızlı, aktif, cesur bir dönemin başladığını gösteriyor. Bu dönem farklı fikirler değişik ve öncülük yapacağınız alanlar aktif olacak ve siz de kendinizi göstermekten mutluluk duyabilirsiniz. Çalışmayanlar daha çok ailevi konular ve anneleriyle ilgilenebilirler. İş konularında sizi sıkan ya da işinizde değerinizin bilinmediği bazı durumlar yaşadıysanız Çarşamba günü bu konuları şifalandırma ve burada elde ettiğiniz deneyimlerle çok daha güzeliyle karşılaşma etkiniz yüksek görünüyor. Güçlüsünüz. Para ile ilgili konularda da Perşembe günü güzel haberler devrede olacak. Güçlü insanlardan destekleriniz yüksek. Geleceğinizi ilgilendirecek işlerde bazen umutsuzluğa kapılıyorsunuz ya da eşinizle ilgili konularda verdiğiniz kararların yükünü hissediyorsunuz. Bu da Cuma günü bu sorumlulukların devreye girmesine ve sizi aşağıya çekmesine neden olabilir. Babanızın sağlığı ile ilgili bir durum varsa özellikle onun sorumlulukları devrede olacak tam da bu Cuma günü. Cumartesi günü Mars Balık burcuna geçiyor enerjinizi eğitim, seyahat, ticaret ve yurt dışı bağlantılı işlere harcamaya başlıyorsunuz. Bu alanda işleriniz varsa ilhamı yüksek bir şekilde buradaki sorunlarınıza çözüm üretmek isteyebilirsiniz ama tanımadığınız insanlarla zaman zaman aranızda bazı meselelerin gündeme gelmesi ya da bazı mağduriyetlerin ortaya çıkması gibi durumlara karşı da dikkatli olmakta fayda var. Özellikle bir davanız varsa gözünüzü dört açın, tanımadığınız insanlarla kavgaya girmeyin. Pazar günü keyifli etkilerle dolu. Venüs’ün Jüpiter’le olumlu açısı sıkıntı yaşadığınız noktaları çok daha rahat bir alana çektiğinizi ve hafta içinde duymuş olduğunuz o gerilimi geride bıraktığınızın en güzel göstergesi, şimdi geleceğiniz için umutlusunuz.


AslanAslan Burcu:

Aslanlar bu hafta biraz geri planda duracaksınız, nane molla haftalardan bir tanesi başlıyor. Haftaya adapte olmak çok kolay olmayacak Pazartesi günü bu etkiler devrede. Ama Çarşamba, Perşembe günü oldukça hareketli günler sizi bekliyor sosyalleşebilirsiniz ve önemli haberler alabilirsiniz. Bu hafta seyahatler, ticari faaliyet, hukukla ilgili konular ya da eğitimsel konularda güzel haberler karşınıza gelecek. Güneş Koç burcuna geçer geçmez bu alanlarınız hareketleniyor. Öğrenciyseniz eğitim hayatınızda kendinizi göstermek önem kazanıyor. Girişimci yönlerinizle seyahat ya da bir takım ticari faaliyetlerinizi başlatma enerjiniz de yüksek olabilir. Hukuki alanda daha aktif bir rol üstlenebilirsiniz ya da hakkınızı aramanın peşine düşebilirsiniz. Gelecek planlarınız hızlanırken öğrenmekten, gezmekten, dolaşmaktan, farklı yerlere gitmekten, değişik insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyabilir ve bu konuya da cesaretle yaklaşabilirsiniz. Bu dönem gerçekten öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz dönemlerden bir tanesi. Önemli konuşmalar, anlaşmalar da devrede olacak. Bütün bunları yaparken hayatınızda bir insan varsa o insandan da destek almasını bileceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem güçlü bir insanın varlığını arkanızda hissedebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde de aynı durum geçerli. Cuma günü Venüs Satürn kavuşumu var. Para ile ilgili bir mevzu canınızı sıkabilir ya da yakın çevrenizden bir insanın para ile ilgili bir mevzusunu üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. Harcamalarınız konusunda dikkatli olmaya özen gösterin bu dönem ve böyle bir sorumluluğun altına girerseniz de kendinizi çok fazla sıkmayın çünkü keyifli enerjiler var. Geleceğiniz adına umutlu bir dönem o yüzden de çok da sıkılmayın. Mars Cumartesi günü ortak para alanlarınıza geçiyor. Bir buçuk ay boyunca partnerinizin parasal konularda mücadeleleri devrede olacak. Evliyseniz de eşinizle ilgili eşinizin parasal konuları önem kazanabilir ya da eşinizin bu dönem daha çok sağlığına, eğlenceye daha fazla para harcadığını görebilirsiniz. Bu dönem tehlikeli yerlerden koşullardan mümkün olduğunca uzak durun. Yapabiliyorsanız 23 Mart’tan sonra 1,5 ay boyunca ameliyatlardan kaçının özellikle bu ameliyatlar ayak bölgesini ilgilendiren ameliyatlar olabilir. Parayla ilgili konularda dikkatli adımlar atacaksınız ama bu vermiş olduğunuz kararlar ya da başkaları için almış olduğunuz sorumluluklar size güzel sonuçlarla geri dönecek. Hafta sonu güzel bir para haberi, maddi konularda keyifli bir iş ya da güzel bir haber sizi gerçekten mutlu edebilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar sosyal çevreniz aktif, arkadaşlarla geçirilecek vakitler bu hafta önemli. Hafta başında dış ortamlardan gelecek bilgiler, yapılacak aktiviteler, organizasyonlar üzerine düşme potansiyeliniz yüksek. Çarşamba gününden sonra hafta sonuna doğru söz verdiyseniz yapmak istemeyebilirsiniz kendi halinizde olmak önem kazanabilir. Bu hafta Merkür’ün Kuzey Ay düğümüyle kavuşumu maddi konularda önemli fırsatları karşınıza getirecek. Çarşamba günü Güneş de Koç burcuna geçiyor müşterek para alanlarınız önem kazanıyor. Önünüzdeki bir ay boyunca başkalarının kaynakları, mali konular, ödemeler, borçlar ve banka alacak verecek meseleleri önem kazanırken hayatı sorgulama, ölüm kalım konuları ya da hayatınızı değiştirecek bir insanla karşılaşma etkileri devreye girebilir. Spiritüel ve mistik yönleriniz bu dönem önemli olacak ama bu konuya yaklaşımınız da diğer insanlardan daha cesur ve öncü olacak. Diğer taraftan para ile ilgili bir mevzu varsa, bir borcun altına girecekseniz, sizi yoran, size destek olmadığını düşündüğünüz bazı insanlardan gelecek adımlar Çarşamba günü kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Bu konuların şifalanması devreye girecek. Nafaka, mirasla ilgili halledemediğiniz konuları da halletme potansiyeliniz yüksek. Bu dönem çalışmayla ilgili konularda da güzel sonuçlarınız var. Çalışma ortamınızdaki güçlü insanlar size destek olabilirler. Başka işlerle uğraşmanız gereken bir dönemse iş ortamınızdaki insanlara bunu söyleyebilirsiniz ve onlardan sizin yerinize bulunmalarını rica edebilirsiniz. Venüs Satürn kavuşumu ilişkilere dikkat çekiyor bu etki Cuma günü devreye girecek. Sevdiğiniz insanın sosyal çevresinden bir insanla olan bağlantısı önem kazanabilir ve siz sevdiğiniz insanın arkadaşı ya da sosyal çevresinden bir insana yardım etmek durumunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi bu insanla ilgilenmek durumunda kalabilir size gerektiği kadar vakit ayıramayabilir. Daha önceden evlenmiş boşanmış bir insanla beraberseniz bu dönem o kişinin ilk evliliği ya da ilk ilişkisine dair bazı konular gündeme gelebilir. Cumartesi günü Mars’ın Balık burcuna geçişi özel hayatınızda enerjinizi harcayacağınızı gösteriyor. Sevdiğiniz insana karşı bu dönem yumuşak karnınız ön planda olabilir olaylara daha mistik ve yumuşak gözlerle tepkiler vermek isteyebilirsiniz ama en ufak bir konuda mızmızlanmak, alınganlık yapmak, pasif agresif davranışlar sergilemek de söz konusu olacak. Özellikle ilişkiler konusunda mağdur değilsiniz bunu kendinize hatırlatın ve ilişkilerinizde böyle bir durumla karşılaştığınızda bunun sınırlarınızı çizememenizden kaynaklı olduğunu fark edin lütfen. Venüs ve Jüpiter olumlu açısı ilişkilerle ilgili konularda zorlandığınız olayları geride bırakacak güzel bir hafta sonu geçireceğinizi gösteriyor. Sevdiğinizle güzel yerlere gitmek, farklı alanlarda bulunmak hoşunuza gidebilir.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler kariyeriniz ön planda olarak haftaya giriş yapıyorsunuz. Koruyucu kollayıcı özelliğinizi iş ortamınızda gösterecek ya da çalışmıyorsanız enerjinizi annenize vereceksiniz. İş ortamında beklediğiniz bir haber, kendinizi göstermeniz gereken bir toplantı varsa bu hafta sizin için önemli haftalardan bir tanesi. Sevdiğiniz insanla bazı konuları halletmek ve konuşmak önemli olacak. Bu hafta ortaklıklara gitmeniz, iş birliklerine açık olmanız gerekiyor. Eğer biri size evlilik teklif ediyorsa olumlu yaklaşın. Çünkü Kuzey Ay düğümü tarafı Koç, cesur adımlarla ilişkilerde ilerlemeniz size fayda sağlayacaktır. Belki şimdiye kadar ilişkilerden yana yüzünüz gülmedi ya da ilişkinizde beklediğinizi bulamadınız,  Çarşamba günü bu faydayı sağlayacaksınız. Orası şifalanacak ilişkilerde gözünüz açılacak belki söylenmemesi gereken şeyler söylenmişti şimdi onların hepsini daha güzel bir hale getireceksiniz ve aranızdaki meseleleri de çok rahat bir şekilde halledeceksiniz. Güneş de buraya geçiyor popüler olduğunuz bir dönem başlıyor. Yalnız kalmaktan hoşlanmayacak ve hayatınızda muhakkak bir insan olacak. Bekar Teraziler, bu dönem yeni bir insanı hayatınıza almak anlamında size göz kırpacak. Özellikle hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanın verdiği kararlara göre hayatınızı yaşama potansiyeliniz hız kazanıyor. İş ortamında ve sağlığınızla ilgili konularda sınandınız çok ciddi sınavlardan geçtiniz. Şimdi gücünüz yerine gelmeye başlıyor. Siz hayattan keyif aldıkça sevdiklerinize vakit ayırdıkça gücünüzün yerine geldiğini göreceksiniz. Hayatınızda size ilham veren insanlarla bir arada olmaya özen gösterin. Venüs’ün Satürn’le olan kavuşumu iş ortamlarınızda önemli bir sorumluluğu karşınıza getirecek ve bu sorumluluk ailenizde bir insanı kapsayabilir. Baba tarafındaki akrabaların hayatındaki önemli bir durum, sağlıkla ya da iş hayatınızla ilgili konularda üzerinize yük bindirebilir. Hafta sonu Venüs’ün Jüpiter’le olan olumlu açısı bütün bunların altından çok rahat bir şekilde kalkacağınızı ve işle ilgili, sağlıkla ilgili konularda da desteklendiğinizi gösteriyor. Mars’ın Balık burcuna geçişiyle enerjinizi uğraşlarınızı iş ortamlarınızda ya da gündelik hayatın akışında göstereceksiniz. Enerjinizi sağlığınıza ve işinizle ilgili konulara harcayabilirsiniz. Mağduriyetten bu dönem mümkün olduğunca uzak durun ve daha fazla olaylara farklı gözlerle bakmaya özen gösterin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta kendinizi dışarıya atma isteğiniz yüksek. Seyahatler, uzak yerlerden gelecek haberler ya da kendinizi farklı alanlara atma isteği yüksek görünüyor. Çarşamba günü Güneş’in Koç burcuna geçişiyle çok çalışacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Verimli olacaksınız bu alanda atmanız gereken önemli cesur adımlar devreye girecek ama bu esnada sabırsız ve aceleci olursanız sağlığınızla ilgili konularda da sorun yaşayabilirsiniz. Kan hücumu, tansiyon iniş çıkışları, sinüzit, göz ve kulak sıkıntıları ve problemleri devreye girebilir. Önünüzdeki bir ay boyunca çalışma koşullarınız aktif ama bütün bunları yaparken sağlığınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Beraber çalıştığınız insanların bazı meselelerini halletmek üzere harekete geçebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilere hep sizin faydanız olduysa ve onlardan yana herhangi bir şeyi göremediyseniz Çarşamba günü bu ilişkiyi şifalandıracak bazı olaylar da karşınıza gelebilir. Değersiz olduğunuzu düşünüyorsanız bunu dile getirmenin yolunu bulacak ama burada attığınız adımların sonuçlarını çok güzel bir şekilde yakalayacaksınız. Aşkla ilgili konularda keyfiniz yerinde diğer taraftan ev hayatınızda yapılması gereken işleriniz varsa ve büyüklerinizden bu alanda destek ya da onay almak istiyorsanız Perşembe günü bu onay devreye girebilir. Aşk hayatınıza, çocuğunuzla olan ilişkinize Cuma günü dikkat edin. Değerinizi bilememe, yalnızlık ya da her şey olması gerektiği gibi oluyormuş gibi düşünebilirsiniz. İlişkinizde bir heyecan, bir tutku beklentiniz varsa bu dönem ilişkinizin tekdüze olması karşı taraftan beklediğiniz ilgiyi görememe ya da kendinizi değersiz hissetme gibi etkilere karşı dikkat edin. Karşı tarafla aranıza mesafe koymayın, ilişkilerinizi gereksiz bir şekilde yormayın. Bu dönem ekonomik anlamda da dikkatli olmaya özen gösterin. Mars’ın Balık burcuna geçişiyle aşk hayatınızda uğraşlarınızı hızlandırmaya başlıyorsunuz aşka, keyfe, sizi hareketlendirecek konulara daha fazla enerjinizi harcayabilirsiniz. Bu dönem sevdiğiniz insana karşı alınganlıklarınız yüksek olabilrken sanatsal ve kreatif işlerinizde de ilhamınız çok daha yüksek çalışacak.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, bu hafta müşterek para alanlarınız ön planda. Para alacak verecek dengesine odaklı görünüyorsunuz, daha hesaplı hareket etmek önemli olacak. Güneş Koç burcuna geçiyor aşk hayatınız hareketleniyor. Aşkta öncü, lider, cesur, gözü kara hiç düşünmeden hareket etme enerjiniz kuvvetli görünüyor. Borsa olabilir, altın olabilir diğer emtialar olabilir bu alanda adım atmak istiyorsunuz ama bir türlü bir karar veremiyorsanız Güneş’in Koç burcuna geçişiyle cesur adımları devreye koyabilirsiniz. Bu hafta bu alanlarda atacağınız cesur adımlar şifalanmanızı sağlayacak. O yüzden bu hafta karşınıza gelecek fırsatları ıskalamayın. Bu özel hayatınız için de geçerli. Sevdiğinize konuşmaktan çekinmeyin. Sevdiğiniz insanın sosyal çevresi ile ilgili önemli bir mevzu gündeme gelecek. Önemli bir teklifle karşılaşabilir ve bu teklifi size söyleyebilir beraber bazı planlar yapabilir, kararlar alabilirsiniz. Güneş’in Plüton’la olan olumlu açısı yakın çevrenizden yana da güzel keyifli haberlerin karşınıza geleceği gösteriyor. Bu ara yaptığınız her tür işte bilinme, ön plana geçme, istediğiniz sonuçlara alma etkisine sahip olacaksınız. Venüs Satürn kavuşumu Balık burcunda. Ev hanesi aile hayatınız burada önemli sorumluluklar var. Bir arkadaşınızın parasal sorumluluğunu üstlenmek ya da ailenizden bir insanın yakın çevrenizden bir akrabanın sorumluluğunu üstlenmek ön plana çıkabilir. Mars’ın da buraya geçmesiyle enerjinizi yuvanıza, ailenize harcamaya başlıyorsunuz. Bu dönem evinizde daha çok su problemleriyle uğraşabilirsiniz. Evinizde bir şey değiştirmeye kalkabilirsiniz mutfak, banyo su borularının geçtiği yerlere dikkat edin. Evinizin Kuzeybatı yönünde tadilat, boya badana bu gibi işlere kalkışmayın bu dönem bunun için uygun olmayabilir. Pazar günü Venüs’ün Jüpiter’le olumlu açısı hane ortamında bir misafir ağırlama enerjisini devreye koyarken ailede daha önce yaşanmış bir sıkıntının feraha kavuşması beklediğiniz haberlerin gelmesini de hızlandıracak.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar özel hayatınıza daha fazla ilgi göstereceksiniz. Sevdiğinizle daha fazla vakit geçirmek ondan beslenmek onu beslemek sizin için önemli olacak. Bu hafta genelinde ilginizi ailenize, yuvanıza, babanızla ilgili konulara çevirmeniz gerekebilir ya da sevdiğiniz insanın kariyeri ile ilgili konular önem kazanacak. Siz de sevdiğiniz kişiye bu anlamda destek olabilirsiniz. Aile ortamınızda şifalanması gereken bazı konular var söylediğiniz bazı sözler ya da özellikle sizi dinlemeyen insanlar olabilir ya da değerinizin bilinmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu hafta bu konularda şifalanma enerjisi devreye girebilir. Sevdiklerinizle bazı konuşmalar yapabilirsiniz ve istediğiniz o değeri bulma potansiyelini de gerçekleştirmiş olacaksınız. Güneşin de Koç burcuna geçişiyle bir ay boyunca evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla kendinizi vereceksiniz. Evinizde olmak evinizin işleriyle uğraşmak önem kazanabilir. Aile üyeleriyle daha fazla bir araya gelebilirsiniz. Eviniz için para harcamak önemli olabilir ve bu noktada da kendinizi güçlü görebilirsiniz ama sorumluluklarınız da olacak. Mesafe koymanız gereken bazı ilişkileriniz bazı insanlar olacak, Cuma günü bu etki devreye girecek. Yakın çevrenizden bir insanla aranıza bir mesafe devreye girebilir ya da bazı ilişkilerinizi ele almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Beraber çalıştığınız patronunuz, yöneticilerinizin sağlığı ile ilgili bazı olaylar da devrede olacak onların sağlığının bozulması belki de daha fazla çalışmanıza ve daha fazla iş yükümlülüğünü üzerinize almanıza neden olabilir. Annenizin sağlığına da dikkat etmesi gerekiyor. Mars’ın Balık burcuna geçişi ile iletişimsel işlerinizde enerjinizi hızlandırıyorsunuz. Akrabalar, kardeşlerin hayatına yumuşak bir dokunuş onlar için harekete geçme bir şeyler yapma isteğiyle dolu olma ama akabinde alınganlıklar devreye girebilir. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanında birtakım işleriniz varsa burada da önemli konu konular devreye girmeye başlıyor ama mağduriyet de etki edebilir. Yönünüzü bilememe kafa karışıklığı mağduriyet etkisi de bazı tepkiler vermenize neden olabilir. Bu aralar her şeyi belirsiz görebilirsiniz siz sınırlarını bilen bir insansınız sınır olmadığı zaman bazı şeylerin sonuçlarını göremediğiniz ve havada kaldığı zaman kendinizi tedirgin hissedersiniz. O yüzden bu dönem şartları ve koşulları çok zorlamayın. Enerji aktığı ile gitsin. İş ortamınızda da buna izin vermeye özen gösterin. Güzel haberler hafta sonu devreye giriyor yakın çevrenizle yapacağınız planlarla hafta sonunuzu keyifli geçirebilirsiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar çalışma koşulları, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Hafta başında mide problemleri, gastrit, ülser, gaz şişkinlik gibi etkilere açık olacaksınız. Bu dönem çok çalışabilirsiniz, başka insanlar için bir şeyler yapma,  başka insanları koruma kollama arzunuzun yüksek olmasından kaynaklı olarak birçok işin yükümlülüğünü üstlenebilirsiniz. Hafta ortası itibariyle vaktinizi daha fazla özel hayatınıza harcayacaksınız ve değişik yerlerde bulunmak önem kazanacak. Güneş’in Koç burcuna geçişiyle beraber iletişim işleriniz hızlanıyor. Sosyal medyayı kullanmak dahil, eğitim, radyo, televizyon, satış, tanıtım, reklam, pazarlama, internet gibi alanlarda daha yaratıcı daha aktif daha cesur yönlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Hayatınızı etkileyen akraba ve kardeşleriniz varsa yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizde dediğim dedik hareket etmek arzunuz yüksek olacak. Yakın çevrenizden kimseden fayda göremediğinizi düşünebilirsiniz bu dönem ama öyle olaylar gündeme gelecek ki burada yaşadığınız sıkıntı ve sorunların çözüme ulaşması ve şifalanma enerjisi de devreye girebilir. Önünüzdeki dönem yakın çevrenizle yapılacak hızlı plan ve programlar hayatınızı keyiflendirecek. Gücünüz yerinde ve bu gücü etkin bir şekilde ortaya koyacaksınız. Yaptığınız işlerde herkesin gözü üzerinizde olabilir ve güçlü insanlardan göreceğiniz desteklerle iş hayatınızda ilerleyebilirsiniz. Venüs ve Satürn kavuşumu para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atmanız gerektiğini söylüyor. Ailevi konuda yapacağınız bir harcama daha dikkatli ve daha sorumlu adımları karşınıza getirebilir. Para ile ilgili konulara soğuk ve mesafeli yaklaşabilirsiniz ama harcamalarınızı iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu da yapmasını başaracaksınız. Mars’ın buraya geçişiyle Cumartesi itibariyle önünüzdeki 1,5 ay boyunca harcamalarınız hızlanabilir. Para gelecek, parasal konularda önemli sorumluluklar üstleneceksiniz ama bir yandan da harcamalarınız yüksek olacak. Özellikle hastane, bakım evleri gibi ya da hayvanlarınızın bakımı gibi konulara, ilaçlarla ilgili konulara daha fazla para harcamanız da söz konusu olabilir. Para ile ilgili konularda daha dikkatli olmaya çalışın çünkü bazı mağduriyetlerin ya da bazı kafa karışıklıkların da devreye girme potansiyeli yüksek. Bu dönem başkalarına yardım etme ve parasal yönden başkalarına katkıda bulunma isteğiniz de yüksek olacak o yüzden bazı mağduriyetler yaşayabilirsiniz. Hafta sonu maddi konularda kendinizi güçlü ve güvende hissedecek, evinizde bolluğu ve bereketi yaşayacaksınız.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar aşk hayatınızın önem kazanacağı haftalar bir tanesi başlıyor. Bu hafta başında hem aşka hem keyfe hem yapabileceklerinize hayatınızda daha fazla yer vermek önem kazanırken hafta ortası itibariyle bambaşka bir enerji devreye girecek ve daha çok çalışacak, üretecek ya da gündelik hayatın ritminde hareket edeceksiniz. Sırt bölgesi problemleri, kalp ve tansiyonla ilgili rahatsızlıklarınız varsa hafta ortası itibariyle birkaç gün boyunca dikkatli olmakta fayda var. Çarşamba günü Güneş Koç burcuna geçecek maddi konular önem kazanıyor. Önünüzdeki bir ay boyunca kazançlarınıza odaklanabilirsiniz ve maddi konularda atılacak cesur adımların işinize yaradığını da göreceksiniz. Aklınıza çok değişik fikirler gelebilir ve bu fikirleri paraya dönüştürmek arzusuyla girişimcilik yönlerinizin üzerine gidebilirsiniz. Merkür’ün Chiron’la kavuşumu Çarşamba günü tam da Güneş’in Koç burcuna geçtiği zaman devrede olacak. Maddi konularda çevrenize faydanız var. Birçok insanı yatırımları konusunda yönlendiriyorsunuz ama kimseden bu yardımı ya da bu tüyoları göremediğinizi düşünüyorsunuz ya da kendinize bir faydanız olmadığını düşünüyorsunuz. Çarşamba günü bu alanların şifalanması ve kendi değerinizi ortaya koyma ya da kendi değerinizi fark etme ve kendiniz için bir şeyler yapma arzusuyla dolu olacaksınız. Gücünüz yüksek ve gücünüz beklenmedik zamanlarda ve beklenmedik şekillerde ortaya çıkıyor. Tanımadığınız insanların arkanızda desteğini hissedebilirsiniz. Venüs Satürn kavuşumu hem hayatınızla ilgili konular hem iletişimsel işler hem de para ile ilgili konularda önemli sorumluluklar üstleneceğinizi gösteriyor. Yakın çevrenizden bir insanın sağlığı ile ilgili konularda zorlanmaları devreye girebilir ve siz de onun sağlığı ile ilgili konuları üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. Bir arkadaşınızın hayatında gelişen bir konu onun için yapmanız gereken bazı fedakarlıkları karşınıza getirecek. Hayatı ciddi gözlerle algılamayın bu dönem sevdiklerinize daha fazla önem verin. Bunu yaptıkça Pazar günü karşınıza muhteşem güzel bir fırsat ya da güzel bir haber gelebilir. Kendinizi yeniden güvende hissedebilirsiniz. Cumartesi günü Mars sizin burcunuza geçiyor 1,5 aydan bu yana zorlandığınız konular geride kalıyor. Yönünüzü bileceksiniz, kendinizi iyi hissedeceksiniz, hareketleneceksiniz ve birçok konuda sizin borunuz ötecek ve bu dönem hayatınızın bu kadar hareketlenmesi birçok konuda da önünüzü daha net görmenizi sağlayacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın