Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

11 – 17 Mart 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ÖNEMLİ GELİŞMELER

Dünya merkezli haritalara baktığımızda çok fazla gezegen etkileşimleri yok ama 2024’ü diğer yıllardan ayıran en önemli özelliklerden birisi, baharın ön planda olduğu dönemlerde önemli gezegen kavuşumlarının devrede olması. Önemli olaylar var ve bu önemli olayları toplum olarak nasıl karşıladığımız da önemli olacak.

Güneş merkezli haritalar da insan hayatı üzerinde çok ciddi anlamda etkili oluyor. Güneş haritalarımızda sağlığımızı, benliğimizi, kişiliğimizi temsil ettiği için üzerimizde etkisi çok büyük. Güneş merkezli haritalarda çok önemli gezegen kavuşumlarının 11 ve 13 Mart civarı devreye girdiğini görüyoruz.

2024 yılında Jüpiter ve Uranüs kavuşumu 21 Nisan’da dünya merkezli haritalarda devrede olacak ama Güneş merkezli haritalarda bu kavuşumu 11-13 Mart civarında yaşayacağız.

13Mart’ta Jüpiter ve Uranüs kavuşumu devrede. Aynı zamanda 14 Şubat’ta yer merkezli haritalarda Mars ve Plüton kavuşumu vardı. Bir kez daha 11 Mart’ta Güneş merkezli haritalarda Mars ve Plüton kavuşumunun yaşayacağız. 14 Şubat civarı Mars ve Plüton kavuşumlarında önemli yeryüzü hareketlilikleri, volkanik hareketlenmeler, toprak kaymaları, depremler, bunları beklediğimizi, toplumsal konularda önemli dönüşümleri hayatımıza alma potansiyelimiz olduğunu, şiddet merkezli bazı konuların da gündeme geleceğini, herkesin biraz daha dikkatli adımlar atması gerektiğini söylemiştik. Savaşvari etkilerin de devrede olacağını söylemiştik. Şimdi bu etkiler Güneş merkezli haritalarda devreye giriyor. 15 Şubat’ta Erzincan’ın İliç merkezinde altın madeninde bir toprak kayması oldu, umuyoruz böyle felaketler bir daha yaşanmaz. 14 Şubat sonrası kripto paralara gözümüzü çevirdik ve şubat sonu itibariyle çok hızlı hareketlilikler gördük. Çünkü Kripto paraların haritalarında da Mars Plüton kavuşumları aktiftir. Venüs Mars kavuşumları Plüton kavuşumları savaşvari olayları da karşımıza getirebilir. Bu hafta da kripto paraların, altının önem kazanacağı haftalardan bir tanesi olacak. Jüpiter Uranüs kavuşumları ile bu konuların daha aktif olduğunu görme potansiyelimiz de var. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mars Plüton kavuşumları kavga, şiddet, terör, gerilla hareketleri, şiddeti ya da enerjiyi doğru kullanamama ile de bağlantılı. Kova burcunda olması teknolojik konularda güç savaşlarını ortaya çıkarıyor. Şu sıralarda da dünya gündeminde teknoloji odaklı davalar, hukuki süreçler var.

Haftaya Ay Koç burcundayken giriş yapıyoruz. Oldukça hareketli ve hızlı haftalardan bir tanesi. Sabırsızlık acelecilik etkisinin devrede olacağını söyleyebiliriz. Ay, Koç burcundayken girişimcilik yönümüz aktiftir, kimseyi düşünmeden hareket ederiz. Girişimcilik üzerine bir işimiz, bir işletmeyi çalıştırıyorsak, bu hafta hareketli. Kafamızda planlar varsa bu hafta kimseyi dinlemeden bu planlara atlayabiliriz. Merkür Plüton arasındaki olumlu açı pazartesi günü başka insanları fikirlerimiz ve düşüncelerimiz konusunda ikna etmekte zorlanmayacağımızı gösteriyor. Birileriyle görüşeceksek, fikirlerimizi aktaracaksak pazartesi gününden faydalanabiliriz.

Salı günü Venüs’ün Marsa Plüton’la Güneş merkezli haritalarda kavuşumu var. 11-12-13 Mart’ta dünya genelinde önemli olaylar bekleyebiliriz. Salı günü ilişkiler gezegeni Venüs, yüceldiği burç olan Balık burcuna geçecek. Affedicilik, merhamet, evrensel sevgi, şifalanma, güzelleşme, başkalarının yarasını kendi yüreğimizde duyma, romantizm etkisinin önem kazanacağı bir döngüye merhaba diyoruz. Balık ve yükselen Balıkların kendilerine bakacakları da bir süreç başlıyor. Pazar günü 17’sinde, Güneşin Neptünle bir kavuşumu var. Güneş Neptün kavuşumları petrolle bağlantılı olabiliyor. Bu haftayla beraber gözümüzü petrole de çevirme potansiyelimiz var. Petrolde hızlı artışlar bekleyebiliriz. Gümüşle ilgili konular da hareketlenebilir.

Bu hafta bir Yeni ay haftası olduğu için başlatmak istediğimiz bazı konular var. Yeni ay, yeni başlangıçlar yeni tohumlar ekme zamanıdır. Fakat bu Yeni ay Mars ve Uranüs dik açısıyla da devreye giriyor. Dünya genelinde borsalarda satışların gelme potansiyeli yüksek. O yüzden borsada yatırım yapıyorsanız bu konuda da dikkatli olun. Bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatalım. Bu hafta dünyada önemli hareketliliklerin, doğal afetlerin, sularla ilgili sıkıntı ve problemlerin aynı zamanda okyanus kaynaklı depremlerin, denizden gelecek bazı sıkıntıların devrede olacağını da ekleyebiliriz.

Jüpiter Uranüs kavuşumları, teknolojik, bilimsel yenilikler ve gelişmelerle bağlantılı. Zaten hızlı bir zaman dilimindeyiz. Altın madeninde özellikle siyanürle bağlantılı konu ve olaylar önem kazanabilir çünkü 17’sinde Güneş Neptün kavuşumu var. Burada zehirlenme etkisinin devreye girmesi, bol yağışın gelmesiyle sulara siyanürün karışması gibi etkiler olabilir. Yağışlar, sel felaketlerine de açık olacağımız bir süreç olacak. 17 Mart civarında dikkatli olmakta fayda olabilir. Yine 17 Mart civarı bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmayı ihmal etmeyin çünkü bağışıklığımız düşük çalışabilir. Kolay aldanabiliriz, yanılabiliriz.

Mutlu haftalar…

11 – 17 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar bu hafta sizin için önemli. Ay Koç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz, kendi istek ve beklentileriniz önemli olacak. Kafanıza göre davranma isteğiniz, sabırsız etkilerle hareket etme arzunuz yüksek çalışabilir. Kafanızda bazı projeler, planlar varsa bunları arkadaş çevrenize aktarmak onlardan bazı bilgiler almak ya da doğru noktada doğru insanlarla bir araya gelmek anlamında şanslısınız. İnsanları ikna etmekte zorlanmayacaksınız o yüzden önemli işleriniz için bu hafta başını değerlendirebilirsiniz. Yeni aydan almış olduğunuz etkilerle herhangi bir konuda harekete geçmeyin demiştik. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak adına bu dönemi kullanabilirsiniz ama bu illa bir konuda harekete geçmek değil bazı planlarınızdan insanlara bahsetmek ya da bu planları detaylandırdıysanız, bunlarla ilgili konuları insanları ikna ederek insanlardan bilgi alarak hayatınıza geçirmek anlamında kullanın. Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle derin bir tefekkür dönemine giriyorsunuz. Bu dönem ilişkiniz varsa sevdiğiniz insanın sağlığı ya da çalışma hayatına odaklanabilirsiniz ya da o kişinin bu konulara odaklandığını fark edebilirsiniz. Bu da birkaç hafta boyunca ilişkilerde her şeyin süt liman biraz daha sakin olacağı bir süreç olabilir. O yüzden sevdiğiniz insanın üzerine çok yüklenmeyin. Geçmişle karşılaştırma yapma potansiyeliniz yüksek görünüyor. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem tanışacağınız insanları kafanızda fazlasıyla büyütebilirsiniz, platonik aşkların peşinden koşabilirsiniz ya da gizli saklı ilişkiler daha fazla ilginizi çekebilir ama bu dönem ne gizli saklı ilişkiler ne de insanlardan kendinizi soyutladığınız konular sizi destekliyor. Bu noktalarda da dikkatli olmaya çalışın. Jüpiter Uranüs Güneş merkezli olarak devrede. Maddi konularda size fırsatlar veriyor. Bu hafta karşınıza parasal konularda güzel seçenekler gelebilir ama bu aralar her konuda yanılmaya, yanlış yönlendirilmeye de açık görünüyorsunuz bu yüzden hafta sonuna doğru sağlığınıza gereken özeni gösterin ve gereksiz risklerden mümkün olduğunca kaçının.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar isteksiz ve biraz geri planda duracağınız enerjilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta genelinde önemli fırsatlar da karşınıza gelecek ama bunları değerlendirebilmek için iyi organize olmanız gerekebilir. Geri planda durduğunuz ve plan yaptığınız süreçte kafanızdakileri meslek hayatınıza yansıtmak istiyor olabilirsiniz ve burada ikna etmeniz gereken insanlar olabilir. Kariyerinize yardımcı olabilecek konuları konuştuğunuz insanlarla hafta başında görüşmeler yapmayı ihmal etmeyin çünkü onlardan çok güzel bilgiler alabilir kendi fikirlerinizi de onlara aktarabilirsiniz. Güçlü bir enerji devrede olacak o güçlü enerjiyi kariyerinize yansıtmanız da lehinize olacak. Venüs’ün Balık burcuna geçişi ile sosyal çevre konularınız hareketleniyor. Yeni insanlarla tanışmak gibi etkiler devreye girerken parasal konularda görüşmelerinizi hızlandırabilir, işten elde edilen gelirlerinizi artırabilirsiniz. Organizasyonlar, davetler, aktiviteler ya da lansman gibi işleriniz varsa işte burada çok daha rahat etkiler altında olacaksınız. Toplumsal konuları bir kenara bırakarak sizi daha fazla ilgilendirecek konu ve olayların peşinden gitmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızla aranızda bir problem yaşadıysanız şimdi bunları çok daha rahat ele alacak ve merhametin, sevginin, anlayışın, affediciliğin daha fazla ön planda olduğunu göreceksiniz. Gireceğiniz topluluklarda bütün gözler sizin üzerinizde olacak insanların dikkatini çekeceksiniz. Jüpiter ve Uranüs kavuşumu Güneş merkezli haritalarda devrede ama bu noktada size değişik bir çekicilik ve şans da verecek. 13 Mart civarı bu şanslı, iyimser etkiyi kemiklerinize ve iliklerinize kadar hissetmeyi ihmal etmeyin. Hafta sonu Güneş Neptün kavuşumu yanılma ihtimalinizi karşınıza getirebilir. Bazı arkadaşlarınızla girişeceğiniz işlerde fedakarlıklarınız yüksek olabilir, çok çabuk yanılabilirsiniz gözden kaçırdığınız hesap etmediğiniz konu ve olaylar sonradan başınıza iş açabilir. Arkadaşlarınızın bazılarının hayatında bazı problemleri duyma ihtimaliniz yüksek görünüyor. Bu hafta biraz daha ilişkiler bazında size rahat bir nefes aldıracak.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler yükselen İkizler, hafta ortasına kadar sosyal çevre konularınız oldukça aktif. Bazı insanlarla görüşmeler yapabilirsiniz ya da iş birliği yapmanız gereken yerler varsa bu hafta bu işlerin hareketli olması size güç verebilir. Merkür’ün Plüton ile olumlu açısı sosyal çevrenizde girişecek her tür işinizde hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Hem kariyer alanınızda hem de bulunduğunuz yerlerde bilginiz, kültürünüzle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Önemli iş konuşmalarında karşı tarafı ikna etmek sandığınızdan daha kolay olabilir işlerinizi yeniden yapılandırmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Jüpiter Uranüs kavuşumu ile geri planda dönen olayların lehinize işlediğini fark edebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işleriniz, yurt dışından beklediğiniz haberler varsa Çarşamba günü bu haberler hareketlenebilir. Salı günü Venüs Balık burcuna geçiyor kariyer alanınızda en çok konuşulacak insan siz olacaksınız. Mesleğinizle ilgili konularda belki şimdiye kadar önemli sorumluluklar aldınız ya da sınırlarınızı çizmeye çalıştınız zaman zaman zorlandınız fedakarlıklarınızın yüksek olduğunu fark ettiniz. Şimdi Venüs’ün bu alanlarınıza girmesiyle 3 hafta boyunca üstlerinizle daha güzel ilişkiler geliştirebilirsiniz. Zam ve terfi istiyorsanız bunları konuşma ihtimaliniz yüksek görünüyor. Toplum önü işleriniz varsa bu işlerde duruşunuzla, tavrınızla insanları çok kolay etkileyeceksiniz. Annenizin hayatında problemler varsa, bunları halletmek, annenizle bağlantınızı kuvvetlendirmek, onun tarafından sevindirici haberler almak da önem kazanabilir. Güneş Neptün kavuşumu hafta sonu devreye giriyor. İş yerinizde hafta sonu ve diğer haftanın başını bağlayan süreçte enerjiniz düşük çalışabilir. Hastaymış gibi hissedebilirsiniz bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz gerekiyor. İşle ilgili konularda bir beklentiniz varsa gözünüzü dört açmanız gerekiyor çünkü hafta sonuna doğru yanıltıcı etkiler devreye girecek. Kendinizden ödün verdiğinizi ya da fedakarlıklarınızın yüksek olduğunu fark edebilirsiniz. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda zorlandığınız konular geride kalmaya başlayacak. Hayatınızdaki insanın çalışma hayatındaki güzel gelişmeler yüzünüzü güldürebilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler kariyeriniz bu hafta önemli olacak. Kafanıza göre hareket edebilirsiniz ve sabırsız enerjilerle haftanızı başlatabilirsiniz. Bu aralar sabırsızlığınızı biraz aşağıya çekmek biraz daha anlayışlı olmak hayatın akışına kendinizi bırakmak çok daha işinize gelebilir. İnsanları ikna etme konusunda tam bir değer olacaksınız bu hafta. Kariyerinizde önemli bazı görüşmeler devreye girecek. Geleceğinizi şekillendirdiğiniz bir dönem, bu görüşmelerin hayatınıza olumlu yansıması da hafta başında devrede olacak. Pazartesi günü önemli anlaşmalar, konuşmalar ve parasal işlerinizde karşınıza gelecek fırsatlar yüzünüzü güldürürken Salı Venüs Balık burcuna geçiyor. Eğitim hayatınızda kuvvetli bir döngüye merhaba diyorsunuz. Öğrenmekten, eğitiminizi kuvvetlendirmekten mutluluk duyabilirsiniz. Burası aynı zamanda gezme, farklı insanlarla bir araya gelme alanlarınız o yüzden farklı insanlarla ilişkileriniz kuvvetlenebilir. Ticari faaliyetleriniz hızlanabilir, seyahatleriniz artabilir. Bu dönem tanımadığınız insanlara karşı affedici, merhametli, sezgisel davranışlarınız da ön plana geçecek. Öğrenci bir yengeçseniz öğrenim hayatınızdan yana fırsatlarınız da yüksek olabilir. Çevrenizden yana şanslı olacaksınız. Bazı arkadaşlarınızdan borç alacaksanız ya da onların sizden istediği borçlar varsa ve paranızı geri almak istiyorsanız bununla da ilgili güzel gelişmeler olabilir. Hafta sonu tanımadığınız insanlara kapılıp gitmeyin bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin özellikle seyahatlerdeyseniz bağışıklık sisteminiz doğru çalışmayacak.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar seyahat, eğitimsel fırsatlar ve gelişiminizi daha ileri noktaya taşıyacağınız haftalardan bir tanesi başlıyor. Bu hafta dış ortamlardan gelecek önemli haberler devreye girerken kafanızda bir yerlere gitme gibi planlar varsa sabırsız hareket edebilirsiniz, araba kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Eğitimle ilgili konular kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda güzel sonuçlar da karşınıza gelecek. Bu dönem gezerken, dolaşırken, eğitim hayatınızda bir yerden bir yere giderken bir insanla tanışma potansiyeliniz yüksek. Hayatınızda biri varsa da sevdiğiniz insanla tatil planlarınızı hızlandırabilirsiniz. Ortaklı işlerinizde de güzel gelişmeler karşınıza gelecek. Salı günü Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle zor durum ve olayları kolay atlatacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Maddi konularda sıkıldıysanız, ayağınızı yorganınıza göre uzatıyorsanız ya da bu dönem para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atıyorsanız rahatlama etkisi devreye girecek. Borç alma, borcu yeniden yapılandırma konusunda şanslı bir süreç olabilir ve çeşitli yerlerden para tahsilatını da hareketlendirebilirsiniz. Ruhani tarafınız da çok kuvvetli olacak. Daha fazla mistik konulara eğilme kendinizi geri plana çekme hayatı anlamlandırma gibi etkilerin devreye girmesi manevi tarafınızın da kuvvetli olmasını sağlayacak. Kariyerinizde güzel gelişmeler var insanlar sizi destekliyor. Bu hafta Güneş merkezli haritalarda Jüpiter Uranüs kavuşumuyla güzel fırsatların karşınıza gelme potansiyeli yüksek görünüyor. Güneş Neptün kavuşumu para ile ilgili konularda hafta sonuna doğru dikkatli olmanız gerektiğinin altını çiziyor. Bu dönem çocuğunuzun bağışıklık sistemi biraz düşük çalışabilir. Bağışıklığınızı ve çocuğunuzun ya da hayatınızdaki insanın bağışıklığını kuvvetlendirmesine siz de katkıda bulunmayı ihmal etmeyin. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda işler yolunda gibi görünüyor.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar parasal konular önemli olacak. Maddi konularda atik hareket etme arzusuyla dolu olacaksınız. Pazartesi günü sabırsızlığınız da yüksek olabilir. Pazartesi günü önemli bir parasal mevzuda çok rahat etkiler altında olacaksınız. Bir şeyi kafanızda planlayıp çok rahat bir şekilde gerçekleştiğini görebilirsiniz. Acele ettiğinizi düşünenler hırslı ve hareketli yapınız sayesinde o işi kurtardığınızı da çok net görecek. Pazartesi para ile ilgili konularda güzel gelişmeler var. İkna etmeniz gereken insanlar varsa parasal konularda ikna kabiliyetiniz kuvvetli olacak. Salı günü Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları önem kazanıyor. 3 hafta boyunca sevdiğinizle aranızdaki bağlantı kuvvetlenebilir, birbirinize şefkatle, sevgiyle, mutlulukla, romantizmle yaklaşabilirsiniz. Şimdiye kadar aranızda bir mesafe varsa bazı konuları daha gerçekçi bir noktaya çekmeye çalışıyorsanız şimdi çok rahat bir şekilde hem karşı tarafın üzerinde cazibenizi kullanarak bütün bunları yapma imkanınız da var. Bu dönem ortaklı işlerinizden kar ve fayda sağlamak hoşunuza gidebilir. Hayatınızda bir insan yoksa Satürn’ün buradan geçişi bir ilişkinizi bozduysa şimdi tartıştığınız insanla durumları toparlama etkiniz var. Ayrıca yeni bir insanı hayatınıza alabilirsiniz bu anlamda destekli olacaksınız. Yaşam enerjinizin ve amacınızın ne olduğunu göreceksiniz Çarşamba günü bu anlamda güzel gelişmeler karşınıza gelebilir. Bir eğitim ya da seyahat işle bağlantılı bir konuda bir haber bekliyorsanız bu haberlerin karşınıza gelme potansiyeli de yüksek. Güneş’in Neptün’le bir kavuşumu var bu da bağışıklık sisteminizi aşağıya çekiyor. Hafta sonu özel hayatınızda dikkatli olmaya özen gösterin. Sevdiğiniz insana karşı çok merhametli, anlayışlı ve fedakar davranabilirsiniz ya da sevdiğiniz insanın bu dönem bağışıklık sistemi doğru çalışmayabilir onun sağlık problemleriyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Hafta sonuna doğru şartları ve koşulları zorlamayın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu hafta özel hayatınıza daha fazla yer vereceksiniz. Sevdiğiniz insanla hayatı paylaşma, hayatınızda bir insan varsa onunla hareket etme enerjisi kuvvetli olurken sabırsızlık etkisine karşı da dikkatli olun. Yeni bir ilişki başlangıcındaysanız bu dönem karşınızdaki insanın doğru insan olduğundan emin olabilirsiniz. Hayatınızda bir insan varsa beraber vereceğiniz bir karar hoşunuza gidebilir ve önünüzdeki dönemi olumlu bir şekilde etkileyebilir. Bu aralar ikna edemeyeceğiniz kimse yok. Aşk hayatınızda ya da ortaklı işlerinizde gücü elinizde tutuyorsunuz. Önemli bağlantılar devreye girerken başkalarını ikna etmek ya da yaptığınız işleri ön plana çıkartmak anlamında bu hafta fazlasıyla destekli olabilirsiniz. Çarşamba günü Jüpiter’in Uranüs’le kavuşumu para ile ilgili işlerinizi hızlandırabilir. Maddi konularda fırsatlar karşınıza gelirken nafaka, miras işlerinizin hızlanmasıyla hayatınızın merkezine yerleşebilir. Sağlığınız, gündelik hayatın ritmi ve işinizle ilgili konularda bir Yeni ay gerçekleşti. Şimdi Venüs’ün de Salı günü bu alanlarınıza geçmesiyle çalışmaktan, üretmekten, sağlığınızla ilgili bir şeyler yapmaktan mutluluk duyacaksınız. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda sıkıntılar olduysa bunları affedecek ya da problemleri gidermenin yolunu bulacaksınız. Bu dönem oruç tutuyorsanız sonrasında yediğinize içtiğinizde iftar zamanı dikkat edin çünkü canınız daha çok karbohidratlı yiyecekler isteyebilir. Bu da şekerle ilgili sıkıntıları getirebilir. Güneş Neptün kavuşumu sağlıkla ilgili konulara dikkat etmeniz gerektiğinin altını çiziyor. Pazar günü sağlığınıza, bağışıklık sisteminize gereken özeni göstermeyi unutmayın. Sağlıkla ilgili konularda gözden kaçırdığınız bir mevzu yeniden gündeminizde yerleşecek. İçtiğiniz sulara, yediğiniz yiyeceklere dikkat edin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta çalışma koşullarınız ön planda. İş hayatınız gündelik hayatın ritmi hızlı haftalardan bir tanesi başlıyor. Aşk evinizde önemli bir Yeni ay oldu. Bu Yeni ay bu konuları hızlandırdı. Şimdi bu hafta bu konularla ilgili neler yapmanız gerektiği ile ilgili önemli bilgiler karşınıza gelecek. Aşka, keyfe, mutluluğa, çocuklarla ilgili konulara daha fazla kendinizi kaptıracaksınız. Hayatı biraz daha keyifle algılamak istediğiniz bir dönem ama bu noktalarda gözünüzü açık tutmanız da gerekebilir. Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle aşka kendinizi kaptıracağınız bir dönem. Bekar olan Akrepler aşk hayatlarının hareketlendiğini, sevginin, şefkatin, merhametin, affediciliğin, romantizmin daha fazla ön plana çıktığını fark edebilirler. Bu dönem çocuğunuzla olan ilişkinizde de güzel bazı iyileşmeler devreye girebilir. Sıkıntı yaşıyorsanız bir şeylere mesafe koyduysanız artık bu mesafeleri aşmanız gerektiğini göreceksiniz. Sanatsal faaliyetlerde yaratıcılığınız çok yüksek çalışabilir. Çocuk isteyenler bu dönem güzel haberler alabilirler. Jüpiter Uranüs kavuşumu tam da ilişkiler ve evlilik alanınızda. Bu da şu anlama geliyor Jüpiter Uranüs kavuşumu 21 Nisan ve sonrası bu alanlarda size güzel şans ve fırsatlar verecek ama Mart başında da bu konuların hızlandığını göreceksiniz. İlişkiye ihtiyacınız çok yüksek olabilir. Başkalarından destek almak başkalarıyla bir bütün olmak ya da sevdiğiniz insanın hayatıyla daha fazla ilgilenmek arzunuzun yüksek olacağı ama bir yandan da popülaritenizin de artacağı bir dönem. Venüs ve Mars’ın da Kova burcunda hareket etmesi Venüs Uranüs dik açıları ilişkilerde aradığınızı bulamama etkisini karşınıza getirmişti. Bu Yeni ayla beraber önünüzdeki 15 gün boyunca ilişkiler bazında güzel etkileşimler olacak. Dikkat etmeniz gereken zamanlar da var Pazar günü biriyle buluşacaksanız beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Bu dönemin ana konusu beklentileri düşürmek olmalı. Kendi sınırınızı bildiğiniz müddetçe, ilişkilerde her şeyin akışta olması gerektiğini fark ettiğiniz müddetçe herhangi bir problemle karşılaşmazsınız ama beklentiniz yüksekse sevdiğiniz insanın istediğiniz gibi hareket etmediğini gördüğünüz an itibariyle üzerinizde hayal kırıklığı yaratabilir. Sezgileriniz güzel çalışacak hafta sonu. Başkalarını gözünüzde çok fazla yüceltmeyin, keyifli bir dönem sizi bekliyor.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar keyifli etkilerle haftaya giriş yapıyorsunuz. Hem özel hayatınız hem de size keyif veren konularda aceleci yönünüz olabilir ama Pazartesi itibariyle vermiş olduğunuz bir karar sizi gerçekten mutlu edecek. Spora yazılmak istiyorsanız, kafanızda bazı işinizi büyütme planları varsa bunlar Pazartesi günü hareketli olabilir. Başkalarını ikna etmekte zorlanmayacağınız, iletişimsel işlerinizde, kreatif yönlerinizde yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız bir dönem olacak. Bu dönem sevdiğiniz insanla yapacağınız kısa vadeli planlar tıkır tıkır işleyebilir. Bu aralar kendinizden, yaptıklarınızdan memnun olabilirsiniz ama yine de sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerekiyor. Ev hayatında aşağıya doğru çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz hafta sonu bu etkiye dikkat edin. Güneş Neptün kavuşumu ailenizden bir insana karşı fazlasıyla fedakâr olacağınızı ya da ailenizden bir insanın sağlıkla ilgili konularda zorlanacağını gösteriyor. Salı günü Venüs Balık burcuna geçiyor evinize, yuvanıza, ailenize buradaki ilişkilere daha fazla kendinizi kaptıracaksınız. Evinizde misafir ağırlamak, vaktinizi evinizde geçirmek, evinizle ilgili konularda boya, badana, tadilat tamiratla uğraşmak anlamında destekleyici bir dönem ama burada bazı yanılgılar da hafta sonuna doğru devreye girebilir. Yine de evinizde, yuvanızda kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Hafta sonu bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye özen gösterin. Evle ilgili konularda beklediğiniz bir haber varsa bu haberler üzerinizde hayal kırıklığı yaratabilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar evinize, yuvanıza, ailenize ve burada yapılması gerekenlere odaklanarak haftanıza giriş yapacaksınız. Burada halledilmesi gereken önemli mevzular var, bu mevzuları ele alacaksınız ve hafta başında vermiş olduğunuz kararlar kendinizi iyi hissettirecek. Para ile ilgili bu mevzular, eve yapılacak küçük bir harcama boya badana, tadilat tamiratla alakalı olabilir, yer değişikliği olabilir ya da eve alınacak bir eşyayla bağlantılı bir konu olabilir, bu hafta başı bu anlamda sizi destekleyecek. Salı günü Venüs Balık burcuna geçiyor iletişimsel işleriniz hızlanıyor. Yakın çevre, akraba ve kardeşlerinizle aranızdaki bağlantılar kuvvetlenebilir ilişkileriniz rahatlayabilir. Yakın çevrenizdeki insanlarla aranıza bir mesafe koyduysanız ve onların sorumlulukları üzerinizde bir ağırlık yapıyorsa şimdi bu sorumlulukları çok daha rahat bir şekilde ele alabilirsiniz çünkü onlarla olan bağlantınız kuvvetlenmeye başlıyor. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama ya da dijital platformlarda işiniz varsa internetle bağlantılı bir işiniz varsa Venüs’ün buraya geçişiyle güzel kazanç kapıları da aralanabilir. Jüpiter Uranüs kavuşumu aşk evinizde yaratıcılık evinizde devreye girerken bu hafta kendinizi bazı konularda şanslı, mutlu ve iyimser de görebilirsiniz. Bu hafta borsa alanına dikkat edin dedik ama yine de buralarda güzel emtiyalardan para kazançlarınız devrede olduğunu göreceksiniz. Bu etki Çarşamba günü devreye girecek, keyfiniz de yerine gelebilir. Güneş Neptün kavuşumu yakın çevrenizde ve iletişim halinde olacağınız insanlarla ilişkilerinizde kantarın topuzunu kaçırmamanız gerektiğini söylüyor. Herkese yardım etmek istediğiniz, şefkatinizin, affediciliğinizin yüksek olduğu bir dönem. Bu dönemde bazı insanlar sizi suiistimal edebilirler. İnterneti kullanırken, tanımadığınız insanlarla iş yaparken dikkatli olun ya da yakın çevrenizdeki insanlar sizden bir şey talep ediyorlarsa işin arkasındaki durumları iyi araştırın. Yakın çevrenizden bir insanın sağlıkla ilgili konularda enerjisi düşük olabilir bu etki hafta sonuna doğru devrede olacak.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar iletişimsel işleriniz bu hafta aktif görünüyor. Bu hafta orada oraya koşturabilirsiniz. Hafta ortasına kadar yakın çevrenizle yaptığınız planlarınızın hareketlendiğini göreceksiniz. Sonrasında dinlenmek arzusu ya da evinize yönelmek evinizle ilgili işleri halletmek önem kazanacak. Sosyal medyada iletişimsel işlerinizde dijital alanlarda ya da satış pazarlama alanında bir işiniz varsa bunlardan yana fırsatlarınız kuvvetli. Girişimcilik yönünüzün ağır bastığını göreceksiniz aklınıza gelen fikirler sizi destekleyecek ve bu dönem harekete geçtiğiniz konular sizin faydanıza olacak. Bu alanda da insanları etkilemesini başaracaksınız. Parayla ilgili konularda da önemli gelişmeler var. Salı günü Venüs’ün para evinize geçmesiyle önünüzdeki 3 hafta para kazançlarınız hızlanabilir. Elinize güzel paralar geçebilir, parayla ilgili konularda ayağınızı yorganınıza göre uzatmak durumunda kaldıysanız ya da beklediğiniz bir para bir türlü gelmediyse Salı günü Venüs’ün bu alanınızdan geçişiyle çok rahat bir şekilde bu paranın elinize geçmesi ya da paranızı doğru yatırımlara yönlendirerek arttırma etkileri devrede olacak. Jüpiter Uranüs kavuşumu evle ilgili almanız gereken bir eşya ya da bir arsa, arazi, ev, gayrimenkul ya da araba gibi taşınmazlarla alakalı bir malı mülkü ya da bu konunun yeniden konuşulmasını karşınıza getirebilir. Evinizde, ailenizle olan bütünleşmenizde ne kadar şanslı olduğunuz Çarşamba günü çok net görebilirsiniz. Güneş ve Neptün kavuşumu Balık burcunda ve para evinizde bu da hafta sonuna doğru parasal konularda dikkatli adımlar atmanız gerektiğinin altını çiziyor. Kolay kandırılabilirsiniz ya da hiç olmadık yerlere harcamalar yapabilirsiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar para ile ilgili konular bu haftanın gündeminde. Hafta ortasına kadar maddi konularda hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Hızlı haberler Pazartesi günü devreye girecek. Kalben istediğiniz önemli bir mevzu Pazartesi günü karşınıza gelebilir. Önemli para mevzuları konuşuyorsunuz beklenmedik yerlerden de güzel destekleriniz olacak bu hafta. Önemli bir mevzuda görünmeyen bir gücün yanınızda olduğunu da fark edeceksiniz ve başkalarını ikna etmek de kolay olacak, maddi konularda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Jüpiter Uranüs kavuşumu hem girişimcilik alanında hem de yakın çevrenizdeki insanların size fayda sağlaması anlamında Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri güzel sonuçları karşınıza getirebilir. Salı günü Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle derin bir nefes alıyorsunuz Artık kendinize daha fazla bakabilirsiniz, güzelleşmek arzusunda olabilirsiniz, sosyalleşmeye daha fazla özen göstereceksiniz. Kendinizi düşünerek atacağınız adımlar özel hayatınızda ve ilişkilerinizde dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayabilir. Kendinizi değerli göreceksiniz ve bu değer, uzun zamandır sağlamaya çalıştığınız bir konunun sonucunda karşınıza gelecek. Bu aralar kendinize fazlasıyla yükleniyorsunuz hayatınızda önemli değişimler var. Bu değişimleri oturtmakta zorlanıyorsunuz. Sanki dünya karşınızdaymış gibi bir hissiyatınız var ama Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle kendinizi, öz benliğinizi daha fazla sevecek daha fazla kabullenecek ve istediğiniz sonuçların karşınıza geldiğini göreceksiniz. Sevdiğiniz insanla olan beklentileriniz önünüzdeki dönemi de şekillendirecek. 23 Mart’la beraber Mars da sizin burcunuza geçince daha da rahat nefes almaya başlayacaksınız. Hem iletişimsel işlerin hem de para ile ilgili konuların Salı gününden sonra yoluna girme potansiyeli yüksek görünüyor. Hafta sonu Güneş Neptün kavuşumu var. Bu hafta Yeni aydan almış olduğunuz etkilerle hayatınızda başlatmak istediğiniz konuları da devreye koyabilirsiniz ama hafta sonuna doğru bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin çünkü Güneş Neptün kavuşumları ilaç ve gıda intoleranslarını karşınıza getirebilir ya da bu dönem gereksiz insanların söylediklerine takılabilirsiniz. İş hayatınızda bazı insanlar sizi yönlendirebilir ama bu aralar işinizi gücünüzü toparlayıp çekip çevirmek anlamında hem Yeni ay hem de önünüzdeki dönemin enerjileri sizi destekliyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın