Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

01 – 07 Nisan 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

RİSKTEN KAÇINALIM!

 1-7 Nisan haftasına Ay Oğlak burcundayken başlıyoruz. Ekonomi, finans, iş dünyası önem kazanacak.Ay oğlak burcunda çalışma koşulları organize etmemiz gereken konu ve olaylar ekonomik olmamız gereken adımları bize gösterirken bu hafta ağırlıklı olarak ekonomiye, devlet yapısına gözümüzü çevireceğiz anlamına geliyor.

2 Nisan’da sabaha karşı 01:14 itibariyle Merkür Koç burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür iletişimi, haberleşmeyi, ulaşımı, ticari faaliyetleri temsil eden bir gezegen ve Koç burcunda geri hareketi Koç burcu temalarında önemli konu ve olayları karşımıza getirecek. Merkür geri giderken çok önemli iş girişimlerinde bulunulmaz. Çünkü algımız, idrak mekanizmamız doğru çalışmaz, beynimizi tam kapasitesiyle kullanmakta zorlanabiliriz. Ağzımızdan çıkanlarla aklımızdakiler bir olmayabilir bu da iletişim sıkıntılarını karşımıza getirecek. Koç burcunda özellikle Merkür’ün geri hareketi Merkür Mars kavuşumu yaşanıyormuş gibi hissettirir. O yüzden dürtülerimizin bizi zorladığını düşünebiliriz. Zihinsel uyarılarımız artabilir içgüdüsel davranmaya meyilli olabiliriz.

Bu dönem düşüncesizce atılacak adımlar, düşünmeden hesap yapmadan verilecek kararlar başımıza büyük işler açabilir. Daha fazla tartışmacı daha fazla muhalif görünebiliriz ya da bu alanda hiç düşünmeden hareket ediyorsak bu Merkür gerilemesinde biraz daha bu kızgınlığımızı iç iletişimimize döndürme potansiyelimiz yüksek görünüyor. Aktif olmayan psikosomatik hastalıklar Koç burcuyla bağlantılı olduğu için Merkür Koç burcunda geri giderken bu hastalıklar ön plana çıkabilir. Sinirlilik, hızlı düşünmekten ya da çok çalışmaktan kaynaklı olarak baş ağrıları, uykusuzluk, astigmat, vertigo, nevralji gibi sıkıntı ve problemler karşımıza gelebilir. Bel, böbrek ağrılarına ya da felç gibi durumlar yaşanabilir. Koç burcu beyne kan sıçramasıyla çok bağlantılı. Tansiyon, beyne kan sıçraması, aniden verilen dürtüsel tepkiler bunlarla ilgili alanlar önem kazanacak.

Bu dönem iş yapmak istediğimiz alanlarda girişimcilik yönümüzde gereksiz risklerden mümkün olduğunca kaçınmalı daha önceden yapmış olduğumuz işlere şöyle bir göz atarak ya da hatalarımız varsa bu hatalarımızın farkına vararak değerlerimizi buna göre yeniden yapılandırmalarını ve ego bağlarımızı yeniden gözden geçirmeliyiz. Egosantrik çıkışlar, söylemler, kavgalar özellikle Merkür Koç burcunda geri hareketindeyken karşımıza gelebilir. İçimizden gelen yaratıcı tarafları dışa yansıtmamız, gereksiz yere muhalif olmaktan, tartışmacı tavırlara girmekten ve sonuçları görmeden olayların içerisine atlamaktan da kaçınmamız gerekiyor. Kızgınlık ve öfke bu dönem hata yaptırabilir. O yüzden yaşayacağımız olayları, buna vereceğimiz tepkileri ya da bazı davranışlarımızı yenilememiz gereken bir süreç olacak. Bu dönem amaçlarımızı, eylemlerimizi ve dürüstlüğümüzü ortaya koyarak hareket etmek bize çok şey kazandıracak. Bizim için ne değerli ne değil bunları da çok net fark edebiliriz. Yaşayacağımız olaylarda suçu Merkür’e atmadan önce acaba biz ne yaptık ya da biz doğru bir iletişimin içerisinde miydik, bazı şeyleri erteledik ve ertelediğimiz şeylerin öfkesini mi insanlara aktarıyoruz bunların farkında olmamız gerekebilir.

Finansal astrolojide Kuzey ve Güney ay düğümü ile bağlantılı olan Merkür gerilemeleri önemli finansal piyasa bağlantılarıyla da alakalı. Finansal dalgalanmaların önem kazanacağı biraz da piyasalarda durgunluğun öne çıkacağı bir süreci temsil ediyor. Koç burcunda geriliyor olması metaller, ısı, demir çelik, petrol ve enerji sektörlerinde bazı zorlanmalar karşımıza gelebilir.

8 Nisan tutulma noktası Chiron döngüsü ile devreye giren bir tutulma. Türkiye’nin Chiron döngüsü ve bu döngünün en son ne zaman olduğuna bakarsak 1973 yılında bu döngünün yaşandığını görüyoruz. 1973 yılında tüm dünya genelinde en önemli konunun petrol olduğunu görüyoruz, petrol arzında ya da petrolün ihracatında büyük bir sıkıntı var. Bu dönemler yine buna gebe olacak gibi görünüyor.

Çarşamba günü Venüs’ün Neptün’le bir kavuşumu var, Venüs Neptün kavuşumları ilişkilerde kendimizden geçmek, karşı tarafla bütün olmak olarak karşımıza gelebilir. Para piyasaları Venüs’ün yönetiminde ve cebimizdeki para harcadığımız para Venüs’ün yönetiminde olduğu için bu dönem para ile ilgili konularda spekülatif etkilere duyduklarımız konusunda hemen hareket ederek yanlış adımlara da meyilli olabiliriz. Dünya astrolojisi olarak baktığımızda Venüs Neptün kavuşumları toplumsal ve özel ilişkilerin yozlaştığı bazı konuları da karşımıza getirebilir. İlişkilerde skandalların ön plana çıktığı ya da skandalların patladığı zamanları da temsil edebilir.

Bireysel olarak baktığımızdaysa karşı tarafı gözümüzde çok fazla büyütmek, aldanmak, kapılmak, büyük bir aşkın içerisine düşmek, kendimizden fazlasıyla vermek önemli olacak. Başkalarını düşünmemiz gereken alanlarda manevi taraflarımız fazlasıyla kuvvetlendirebilir, sanatsal yönümüzü uçurabilir ama diğer taraftan insan ilişkilerinde sevgide verme alma dengesinde problematik bir etkiyi de karşımıza getirecek o yüzden bu döneme denk gelen zaman diliminde biriyle tanışırsanız o kişi hakkında hemen hüküm vermeyin ya da yoksa hayal kırıklıkları ve yanılgılar oluşabilir.

Perşembe günü Ay Kova burcunda sosyal ve toplumsal ilişkilerin önem kazandığı bir gün. Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle beraber o romantik, tatlı, hülyalı, sevgi dolu etkilerimiz artık mücadeleci koşullara kaymaya başlıyor. Venüs Koç burcunda rahat bir konumda değil çünkü Mars’ın yönetimindeki Koç burcunda müdanasız, savaş enerjisiyle hareket etmeyi, öncü olmayı, başlatmayı ama karşı tarafı düşünmeden hareket etmeyi de karşımıza getirebilir. Venüs’ün Koç burcunda hareket ettiği zamanlarda estetik uygulamaları, güzelleşme ile ilgili konu ve olaylar çok da uygun değildir. Venüs Koça geçer geçmez 3 hafta boyunca ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerekebilir. Kıskançlık, huzursuzluk, karşı tarafı dürtme, rekabetçi adımlar ön planda olabilir. Venüs’ün Plüton’la olan olumlu açısı Cumartesi günü devrede olacak.

Cumartesi ve Pazar günleri 8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak tutulmaya doğru gidiyoruz. Çok önemli bir tutulma, tam Güneş tutulması büyük Kuzey Amerika tutulması olarak geçiyor çünkü Amerika’da her üç bölge Kuzey, Orta Amerika’dan da izlenebilecek olan bir tutulma. Koç burcunun 19 derecesinde Güneş’in yüceldiği noktada olacak olan bu tutulma hem Kiron ’la birleşiyor hem de tutulma yöneticisi Mars Satürn’e kavuşuma gidiyor. Önemli olaylara açığız. Bu dönem baş bölgesi, ayaklar, salgın hastalıklara dikkat edelim. Verdiğimiz kararlarda bencilce değil düşüncesizce değil daha bizim hayrımıza olabilecek kararları ön plana çıkarmakta fayda olabilir bu etkileri de Cuma, Cumartesi, Pazar hayatımızda görmeye başlayacağız.

Herkese keyfi bol bir Nisan ayı dilerim!

01 – 07 Nisan Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, Merkür sizin burcunuzda geriliyor. Kendinizi ifade etmede, kişisel planlarınızda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Merkür gerilemeleri, 6 yıllık periyotlarla bağlantılıdır.2018 yılında da Merkür sizin burcunuzda gerilemekteydi. Bu dönemlerde hayatınızda neler yaşamıştınız, hangi konularda adımlar atmıştınız, zorlanmıştınız ya da kimler karşınızdaydı o dönemde buna benzer konu ve olaylar aynı olmasa bile eğer çözülmediyse yeniden karşınıza gelebilir. Bu dönem kendinizi toplum önünde ifade ederken, fikirlerinizi başka insanlara söylerken, büyüklerinizi bir konuda ikna etmeye çalışırken sıkıntılar yaşanabilir. Acelecilikten, öfkeden kaçınmakta fayda var. Büyük girişimlerinizi 25 Nisan’a kadar başlatmamanız gerekiyor. Tutulma birçok konuda önünüze yeni fırsatlar getirecek ama siz bu yeni fırsatları kullanmadan önce yarım kalmış fırsatlarınızı tamamlamak üzere harekete geçebilirsiniz.

Venüs Neptün kavuşumu bu aralar manevi tarafımızın çok kuvvetli olduğunu, gizli saklı ilişkilere,kapalı olan olaylara ilginizin arttığını gösteriyor. Bir insanı kafanızda çok fazla büyütebilirsiniz. Sevdiğiniz insanla bu dönem görüşmüyorsanız, birbirinizi anlamakta zorlanıyorsanız, onu kafanızda yüceltip farklı bir yere koyma ya da farklı yerlerde, kişilerde bu sevgiyi arama ihtiyacınız yüksek olabilir. Bu dönem yeni tanışacağınız insanlarda yanılma ihtimaliniz de devrede olabilir. Manevi, ruhani tarafınızı destekleyen insanlarla olan ilişkilerinizde, bir derneğe bağış yapacaksanız ya da bu alanlarda işleriniz varsa dikkatli olmakta fayda var.

Cuma günü Venüs sizin burcunuza geçiyor. Rahatlayacaksınız. İlişkilerde geri planda durduğunuz, zorlandığınız konular artık görünür olmaya başlayacak, kendinizi daha fazla önemseyeceksiniz ve hayatınızda önemli değişimleri yapmak üzere dürtülerinizin çalıştığını görecek, harekete geçmek isteyeceksiniz. Merkür gerilediği için harekete geçme konusunda dikkatli olmaya özen gösterin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar haftanıza seyahatler, önünüzdeki dönemi planlama etkisiyle merhaba diyeceksiniz. Salı günü Merkür geri hareketine başlayacak bu dönem en çok dikkat etmesi gereken burçların başında geliyorsunuz. Merkür sizin kadersel alanınızda gerileyecek bu dönem geçmişi çok fazla anabilirsiniz. Geçmişte karşınıza gelmiş olan insanları, fırsatları, kaçırdığınız bazı işleri sorgulayabilirsiniz. 8 yıl öncesindekine benzer zorlanmalar, problemler yeniden gündeme gelebilir. Bu dönem kendi içinize dönüp dertlerinizi kendi kendinize çözmeye çalışacaksınız ve bunu yapmak ruhani olarak sizi rahatlatabilir ama kendinize karşı öfkeli olmayın, anlayışlı olmaya özen gösterin yoksa ruhunuzu örseleyebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işleriniz öne çıkabilir, daha önceden konuşulmuş anlaşılmış yarım kalmış ya da daha önceden çalıştığınız birileri varsa bu insanlarla yeniden bazı iş birliklerine girmek önemli işlerde bulunmak üzere harekete geçebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza karşı yumuşak karnınız ön planda. Herhangi bir derneğe bir partiye üyeyseniz bu dönem kendinizden fazlasıyla ödün vererek onlar için bir şeyler yaptığınızı fark edebilirsiniz.Katıldığınız ortamlarda girdiğiniz yerlerde bir insanı baş tacı etmeniz, gözünüzde fazlasıyla büyütmeniz de söz konusu olabilir. Bu aralar arkadaşlarınızın ve sosyal çevrenizdeki insanların size ihtiyacı olabilir ama sonrasında hayal kırıklığı yaşayacağınız bir duruma dönüşmesin o yüzden verebileceğiniz kadarını karşı tarafa vermeye ya da yapabileceğiniz kadarını arkadaşlarınız ve çevreniz için yapmaya özen göstermelisiniz.

Cuma gününden sonra kendi halinize çekileceğimiz ilişkilerde ve gündelik hayatın akışında biraz daha kendinizle olmak isteyeceğiniz içe dönüşlerin manevi tarafın önem kazanacağı bir dönem başlıyor. Bayramı yurt dışında ya da sizin için daha sakin olabilecek yerlerde geçirme arzusunda olabilirsiniz. Bu aralar olup biteni çok kafanıza takmayın, şartlar elinizde değil.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler müşterek para alanlarınızda ve bu alanda yapılması gerekenlerle, atmanız gereken ekonomik adımlarla Nisan ayına giriş yapıyorsunuz. Alacak verecek dengesi önemli olacak bu ay. Merkür sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde gerileyecek 25 Nisan’a kadar bazı arkadaşlarınızla aranızda iletişim sıkıntıları görülebilir ya da kalabalık yerlerde içgüdüsel yaklaşımlarınız ve söylemlerinizle etrafınızdaki insanları şaşırtabilirsiniz ya da yanlış anlaşılabilirsiniz. Bu dönem sabırsızlığınız çok yüksek olabilir ve öfkenizi, etrafınızdaki insanlardan çıkarabilirsiniz. Merkür’ün bu geçişi eski arkadaşlarınızla olan planlarınızı karşınıza getirecek. Uzun zamandır görüşmediğiniz insanlardan telefon alabilir ya da önemli bazı iş ortamlarında karşılaşabilirsiniz. Bu dönem geçmişten tanıdığınız insanlarla iş yapmak size fayda getirebilir.

Kariyerinizde fazlasıyla hassassınız ve insanları düşünerek adımlar atıyorsunuz adeta insanlara kol kanat gerdiğiniz anlaşmacı ve anlayışlı sempatik ve şefkatli yönlerinizle iş herkese kucak açtığınız da bir dönem olabilir. Ama Çarşamba günü göz önünde olacağınız ortamlarda ve çalışma koşullarınızda bir ilişkiyi çok fazla gözünüzde büyütmeyin yoksa hayal kırıklıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesiyle olan ilişkilerinize dikkat etmekte de fayda olabilir. Bu dönem biraz daha kendinizi önemsemeniz size fayda sağlayacak.

Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle sosyal çevre alanlarınız hareketleniyor. Yeni ortamlara girmekten mutluluk duyabilirsiniz şimdiye kadar sadece iş yüzünden gitmek zorunda olduğunuz yerler katılmak zorunda olduğunuz davetler artık biraz daha sizin için keyifli hale gelmeye başlıyor. Arkadaşlarınızla, eşinizle, dostunuzla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Para ile bağlantılı işinizde attığınız adımların maddi sonuçlarını almak anlamında Venüs sizi destekleyecek. 3 hafta boyunca gelirlerinizi arttırabilirsiniz hatta bu noktada uzakta bulunan ama farklı yerlerde çalışan bazı önemli insanlardan da fayda sağlayabilirsiniz. Bu hafta size bu noktalarda güzel fırsatlar verecek. Bu hafta çok göz önünde olacaksınız önemli kararlar alacaksınız ama bu kararları verirken kendi değer yargılarınızı önemsemeyi ihmal etmeyin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, her tür ilişkiniz bu hafta sizin için önemli olacak. Yalnız kalmak istemeyebilirsiniz, sevdiğiniz insanla planlar yapabilirsiniz. 2 Nisan’da Merkür Koç burcunda geri hareketine başlayacak Merkür’ün bu gerilemesi 25 Nisan’a kadar kariyerinizde bazı konuları tekrar tekrar gözden geçirmenize neden olabilir. İş ortamınızda ya da göz önünde olacağınız ortamlarda kendinizi yanlış ifade etmeye açık olabilirsiniz. Annenizle bu dönem anlaşmak çok da kolay olmayabilir ailevi ortamlarda iletişiminizi açık ve dürüst tutmanız sadece kendinizi düşünmeden hareket etmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

Çarşamba Venüs ve Neptün kavuşumu var, tanımadığınız insanlara karşı yumuşak karnınız ön planda olacak. Seyahatteyken, eğitimle ilgili alanlarda ya da bir yolculukta bir insanla tanışma potansiyeliniz yüksek. Hatta bu insandan fazlasıyla etkilenebilirsiniz ama bu etki geçtikten sonra aslında bu insanı ne kadar büyüttüğünüzü de fark edeceksiniz. Bu dönem tanımadığınız insanlarla olan ilişkilerinizde dikkatli olmakta fayda var. Yanılacaksanız, kandırılacaksanız bu daha az tanıdığınız ama bir arada olmaktan keyif aldığınız insanlardan olacak. Bu hafta gittiğiniz yerlerde çok çabuk ortamlardan etkilenme potansiyeliniz var.

Cuma günü Venüs Koç burcuna geçiyor, önünüzdeki 3 hafta boyunca Merkür burada geriliyor olmasına rağmen üstlerinizle olan bağlantılarınız kuvvetlenebilir. Sabırsızlık, acelecilik, düşünmeden hareket etme ve rekabetçi özelliklerinizi kontrol altına alabilirseniz bu dönem size faydalı olacaktır. Üstlerinizle zam ya da maddi konuları konuşmak adına Venüs’ün bu geçişini kullanmanız faydanıza olabilir. Merkür gerilemesinin hemen başında harap olmuş ilişkileriniz varsa bu ilişkilerinizi Venüs’ün geçişinde özür dileyerek, gerekli adımları atarak istediğiniz noktaya taşıyabilirsiniz. Güçlü insanlardan maddi yönden destekleriniz olacak. Hafta sonuna doğru güzel etkiler altında olacaksınız. Kariyer alanınızda bir tutulma var 8 Nisan’da bu tutulmaya doğru gidiyorsunuz. Bu dönem söyledikleriniz, yaptıklarınız, istedikleriniz önemli olacak.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar bu hafta gündelik hayatın ritmi önemli olacak. Çalışma koşulları, koşturmalar, angarya işler ve burada organize olmanız gereken konularla haftanızı başlatacaksınız. Salı günü Merkür Koç burcunda geri hareketine hazırlanıyor seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarınızda gerileyecek. Bu alanlarda iletişim sıkıntılarını karşınıza getirebilir. Eski bir hukuki mesele yeniden karşınıza gelebilir ya da bu alanda alacağınız bazı haberler varsa Merkür gerilemesi zamanı bu haberlerin gelmesi hızlanmış olabilir. 2018 yılında uzak çevrenizle yaşadığınız iletişim sıkıntıları neydi, yaptığınız işlerde sıkıntı ve problemler iyice görünür oldu mu bunlara bir bakın çünkü buna benzer konu ve olaylar karşınıza gelebilir. Eğitimciyseniz, öğrenciyseniz bu dönem ders çalışmak ya da kendinizi önemli sınavlara ya da dersle ilgili geleceğinizi ilgilendiren önemli konulara vermeyi çok da istemeyeceksiniz. Seyahate çıkacaksanız daha önceden gittiğiniz yerleri seçmeye özen gösterin çünkü daha önce hiç gitmediğiniz bir rota seçerseniz karşınıza sıkıntı ve problemler çıkabilir.

Çarşamba günü Venüs Neptün’le kavuşum halinde olacak. Maddi konularda yardımsever yönlerinizin çok ön planda olduğu bir dönem. İnsanlara fayda sağlamak onlar için bir şeyler yapmak ve verimli olmak, paranızı onlarla paylaşmak arzusunda olabilirsiniz. Tam da bu dönem tanıştığınız insanların sizi suistimal etme ya da yanıltma etkisine karşı dikkatli olun. İnternette bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın.

Venüs’ün Koç burcuna geçişi ile seyahatlere gidebilirsiniz, eğitimsel işlerinizin üzerine düşebilirsiniz, daha az tanıdığınız insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bu hafta sizin için ilişkiler, para konuları, seyahatler önem kazanıyor.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar bu hafta biraz keyfinize yönelik hareket etmek isteyeceksiniz ve hafta ortası koşturma gerektiren alanlarınıza yönelebilirsiniz. İş hayatınıza daha fazla asılabilirsiniz, toplumsal konularla ilgili olabilirsiniz ama hafta sonuna doğru özel hayatınıza vakit ayıracaksınız. 2 Nisan’da Merkür sizin müşterek para alanlarınızda gerileyecek. 25 Nisan’a kadar para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atmanız gerekiyor. Hem kişisel adımlarınızda hem de kariyer ve meslekle ilgili vermeniz gerek gereken önemli kararlarda para ile ilgili konular gündeminize yerleşebilir. Önceden konuşulmuş parasal konuları ele almak ya da iş hayatında para ile ilgili bazı adım atamadığınız alanlara odaklanmak anlamında faydalı bir dönem. Ama sıfırdan bir borcun altına girmek ya da sıfırdan bir para bağlantısı içerisine girmek konusunda destekli olmayacaksınız. Bu dönem kimseye borç vermeyin kimseden borç almayın ya da kimseye kefil olmayın çünkü yanlış sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Çarşamba günü Venüs’ün Neptün’le olan kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayatınızda gereksiz bazı fedakarlıkları karşınıza getirebilir. Sevdiğiniz insanla erimek isteyebilirsiniz, para ile ilgili konular önem kazanabilir. Sevdiğiniz kişi sizden borç isteyebilir ya da tatil planları varsa bu tatil planlarını sizin üstlenmenizi isteyebilir ya da siz bu planları üstlenmeye meyilli olabilirsiniz. Başak burçları ilişkilerdeki sınırlarını çiziyor bu sınırları çizmek çok kolay değil çok çabuk yönünüzü kaybedebilirsiniz ve kandırılabilirsiniz ya da sizin karşı tarafa vermiş olduğunuz paye ile onu gözünüzde oturtmuş olduğunuz noktayla bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Sevdiğiniz için bir şeyler yapmak kötü bir şey değil ama yaparken bunun arkasında ne var ne yok araştırmaktan da zarar gelmez. Sevdiklerinize ortaklı iş yaptığınız insanlara karşı fazlasıyla verici olacağınız ve onları önemseyeceğiniz bir dönem olabilir.

Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişi para ile ilgili konularda daha sağlam ilişkileri karşınıza getirecek. Öfkeli, rekabetçi, sabırsız ve düşüncesiz olmadığınız müddetçe para ile ilgili konuları güzel bir şekilde toparlayabilir 3 haftalık döngü içerisinde maddi konularda zorlandığınız konuları istediğiniz şartlara getirebilirsiniz. Bunun için de zaten çalışma arkadaşlarınızdan güzel destekleriniz bu hafta devrede olacak.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler ailevi konular ön planda olarak haftaya giriş yapıyorsunuz. Biraz dinlenmek kendi köşenizde olmak evinize ve yuvanızda yapılması gereken işlere odaklanmak önemli olabilir ama genel itibariyle hem gündelik hayatın ritmi hem sağlığınız hem çalışma koşullarınız hem de ilişkiler bu hafta daha fazla gündeminizde yer edecek. Merkür ilişki alanınızda gerilemeye başlıyor. 25 Nisan’a kadar sevdiğiniz insanla iletişim sıkıntılarına açık olabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız ya da geçmişteki ilişkilerinizde yaşadığınız iletişim problemleri yeniden karşınıza gelebilir. Bunlar karşınıza çözülmek üzere geliyor eğer 2018 yılının bu aylarında yaşadığınız Merkür gerilemesinde dersinizi doğru bir şekilde aldıysanız ve bazı değişiklikler yaptıysanız bu dönem sevdiğinizle iletişim sıkıntıları yaşamanıza ihtimal yok ama eğer yapmadıysanız bu Merkür gerilemesinde eski sorunlar kişiler farklı olsa bile yeniden karşınıza gelebilir. Bu dönem eski ilişkileri çok düşündüğünüzü eski ilişkilerinizde çok daha özgür olduğunuzu daha ateşli bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ve eski ilişkiler bu dönem bir şekilde karşınıza gelebilir. Karşı tarafın cüretkâr adımlarının devrede olduğunu görebilirsiniz. Hem var olan ilişkinizi mahvetmeme hem de geçmişten gelecek olan ilişkilerde konuları daha çözüme ulaştırmak anlamında Merkür geçişini kullanın. Ortaklı işlerinizde de problemler görülebilir. Bu dönem anlaşma yapmak için uygun bir dönem değil o yüzden anlaştığınız, kontrat yaptığınız işleri birkaç kez gözden geçirin. Mecbur kalıyorsanız bir avukatla yapmaya çalışın yoksa sonu legal meselelere dayanabilir.

Venüs Neptün kavuşumu beraber çalıştığınız insanlara karşı ya da çocuğunuzla ilgili konularda size yardım eden bakıcınız olabilir eve yardıma gelen kadınınız olabilir bunlarla ilgili konularda onlara karşı yüreğinizin açık olduğunu ve bu da bazı ilişkilerinizde suistimal olabileceğinizin altını çiziyor. Bu hafta sevdiğiniz insanlara karşı o barışçıl, kibar yönünüzle onları çok ama çok sevdiğinizi belki de onları çok fazla düşündüğünüzü göstereceksiniz ama gözünüz açık olsun özellikle çalışma ortamlarınızda bu etki devrede olacak.

Cumartesi günü Venüs’ün Koç burcuna geçişi ikili ilişkiler ve özel hayatınızda ilişkileri toparlamak anlamında size göz kırpacak. Sevdiğiniz insanla Merkür gerilemesi başladığı dönemlerde aranız limoni olduysa Venüs’ün bu geçişiyle 3 haftalık süre içerisinde durum ve olayları toparlama şansınız da yüksek olacak. Bu hafta çalışma koşullarınız, ikili ilişkileriniz, özel hayatınız ve ailevi konular sizin için önemli olacak.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizle bağlantılar önem kazanırken kısa vadeli yapacağınız planları bu hafta hareketlendirebilirsiniz. Salı günü Merkür Koç burcunda geri hareketinde olacak çalışma düzeniniz, iş hayatınız, gündelik hayatın ritmi ve sağlığınızla ilgili konularda 25 Nisan’a kadar dikkatli adımlar atmanız gerekecek. İletişim sıkıntılarına aynı zamanda öfkeli çıkışlara müdanasız bazı davranışlara tepkilere meyilli olabilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlar varsa bu dönem onlarla olan ilişkinizde de zedelenmeler ortaya çıkabilir ya da sağlıkla ilgili konularda bazı testleri yeniden yaptırmak durumunda kalabilirsiniz. 2018 yılının Nisan ayına bakın, o dönem iş ortamlarınızda neler yaşadınız sağlığınızla ilgili konularda hangi sıkıntılar devredeydi bunların yeniden çözülmek üzere karşınıza gelme olasılığı var ama o dönemde her şeyi hallettiyseniz buna benzer konular karşınıza gelmeyecektir. Yine yanınızda çalıştırdığınız, hayatınızı kolaylaştıran insanlarla olan iletişiminizde dikkat etmeniz gerekecek. Bu dönem iş değişikliği yapmak, yeni bir işe başvurmak ya da tamamen farklı bir projeye dahil olmak anlamında çok da destekli değilsiniz.

Çarşamba günü Venüs’ün Neptün’le olan kavuşumu sevdiğiniz insana karşı sonsuz bir şekilde kapılarınızın açık olduğunu gösteriyor. Hayatınızdaki insanı hiç sorgulamadan onun isteklerine cevap vererek ya da onu daha mutlu etmeye çalışarak ilerleyebilir, alma verme dengesini kaçırabilir ve görmek istediğiniz bazı davranışları karşı taraftan göremediğinizi fark edebilirsiniz. Hayatınızda bir insan yoksa tam da bu dönem ayaklarınızı yerden kesecek bir ilişkiye başlama potansiyeliniz de var ama bu ilişkiye notunuzu vermeden önce biraz zaman verin.

Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişi ile çalışmaktan mutluluk duyacağınız bir dönem. Aktif, cesur, rekabetçi olacaksınız ve Merkür de bu alanlarınızda gerileyecek. Burada yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa akılcı yönlerinizle, bir anda aklınıza gelen bir fikirle karşı tarafın gönlünü almak ve ilişkilerinizi burada yumuşatmak üzere harekete geçebilirsiniz. Ailevi konularda güzel şanslarınız var ailenizden büyük bir insan sizi her konuda destekliyor. Hafta sonuna doğru bu etkiyi hissedebilirsiniz. İş, hizmet ve sağlık alanınızda bir tutulmaya doğru gidiyorsunuz ama öncesinde işlerin bir anda hızlandığını da görebilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar para ile ilgili konularda ekonomik olmanız gereken bir hafta olacak. Bu hafta ev, aile yuva ile ilgili konular önem kazanırken aşk hayatınıza daha fazla yer vermek isteyeceksiniz. Merkür gerilemesi aşk evinizde. Hayatınızda bir insan varsa o insanla iletişim sıkıntılarına açık olacaksınız. 25 Nisan’a kadar sevdiğiniz insana karşı sabırsızlıktan, anlayışsızlıktan, toleranssızlıktan mümkün olduğunca uzak durun. 2018 yılının Nisan ayında hayatınızda kim vardı hala aynı insanla mıydınız ya da aynı insanla buna benzer iletişim problemleri mi yaşadınız? Bunları 6 yıllık periyotlarla görebilirsiniz. Çocuğunuzla olan iletişiminizde de sakin olmanız gereken bir dönem olabilir. Geçmiş aşklar ve ilişkiler bu dönem yeniden karşınıza çıkabilir, ateşli duygularınızı, geçmişte bıraktığınız konuları tekrar karşınıza gelebilir. Ama Merkür gerilemesinde önemli kararlar almamaya çalışın. Spor yapıyorsanız dikkatli olun atacağınız cesur adımlar vücudunuza zarar vermesin, baş bölgenizi sıkıntıya sokmasın, yaralanmalara, sakarlıklara karşı dikkatli olun.

Venüs Neptün kavuşumu ev, aile ve yuva alanlarınızda. Sevgiyi, sevdiğiniz kişiyle bir arada olmanın enerjisini arttıracak gibi görünüyor. Evde harcayacağınız vakitle ilgili konularda rahat etkiler altında olabilirsiniz her şeyi fazlasıyla akışa bırakmış olabilirsiniz evle ilgili ve emlakla ilgili girişimlerinizde bu hafta dikkatli olmakta fayda var ama yine de huzuru, mutluluğu, sevgiyi, anlayışı, şefkati evle ilgili ortamlarda yakalama potansiyeliniz yüksek.

Cuma günü Venüs’ün aşk evinize geçmesiyle aşk ortamlarınızda toparlanma enerjisi de devreye girecek. Borsada yatırım yapıyorsanız geçmişten bildiğiniz, risk almayacağınız enstrümanlara ya da emtialara yatırım yapmaya özen gösterin çünkü sıfırdan alacağınız bilgilerle hareket etmeniz para kayıplarına neden olabilir. Hafta sonuna doğru yakın çevrenizden önemli haberler alacaksınız bu haberler sizi fazlasıyla hareketlendirecek. Sevdiğinizle kısa vadeli planları hafta sonu devreye koyabilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, bu hafta kendi istek ve beklentilerinizi ön planda tutacaksınız, yerinizde duramayabilirsiniz. Salı günü iletişim gezegeni Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda gerileyecek. 25 Nisan’a kadar evle ilgili konular ya da ailenizle yapacağınız görüşmelerde yanlış anlaşılmalara, sabırsızlığa, öfkeli çıkışlara, anlayışsızlıklara açık olabilirsiniz. Emlak alım satım kiralama gibi işleriniz varsa Merkür’ün geri gidişi sırasında yapmamaya özen gösterin. Yapmak durumunda kalırsanız da şartları ve koşulları birkaç kez gözden geçirin. Bir sözleşme imzalayacaksanız avukatınızdan yardım isteyin. Babanızla ilgili konular önem kazanıyor. Babanızla iletişiminiz sert geçebilir ya da öfkenizi babanızdan çıkarabilirsiniz. Onun hayatında yaşanacak birtakım huzursuzluklar sizin hayatınıza da yansıyabilir.

Venüs ve Neptün kavuşumu yakın çevrenizi etkileyecek. Yakın çevrenizde iletişim halinde olduğunuz insanlara karşı bir şeyleri net görmüyorsunuz, bir şeylere gerçekçi bakmıyorsunuz anlamına geliyor. Yakın çevrenizdeki insanların hayatındaki düzensizlik, kaos sizi de ilgilendirecek ve gerçekçi bakmanız önemli olacak. İnternetle, dijital alanla bağlantılı önemli iş koşulları da karşınıza gelebilir. Bu işlere yaklaşımınızda gözden kaçırdığınız detaylar ileride başınıza dert açmasın buna göre hareket edin.

Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle evinizde önemli işlere kalkışmak üzere kendinizde o gücü bulabilirsiniz ama yine de yapmamanız gerekiyor. 25 Nisan’a kadar beklemekte fayda olacak ama ufak tefek yarım kalmış tamamlanması gereken işler varsa bunları ele almak anlamında şanslı olabilirsiniz. Bu dönem bazı akrabalarınızla bir araya gelmek önemli olacak ama dilinizin kemiği olsun onlarla olan iletişiminizde bazı şeyleri içinizde tutamayabilirsiniz. Yakın çevre, iletişim ev, aile, yuva bu hafta sizin için bu konular önemli olacak. Para ile ilgili gelişmeler hafta sonuna doğru yüzünüzü güldürebilir. Ev, aile ve yuva ile ilgili konularda bir tutulmaya gidiyorsunuz. Hem ailevi konular önemli olacak hem de evle ilgili büyük adımlar karşınıza gelecek ama Merkür geri gidiyor ona göre hareket edin.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, kadersel haftalardan bir tanesi başlıyor. Haftaya başlamak istemeyebilirsiniz, bazı işleri gözünüzde büyütebilirsiniz, vermiş olduğunuz bazı sözleri yerine getirmek çok da kolay olmayabilir. Merkür de Salı günü geri hareketine başlıyor. İletişimsel alanda dikkatli olmanız gereken bir dönem o yüzden internette yazdığınıza, söylediğinize dikkat etmelisiniz. Telefonlarınızı, bilgisayarınızı yedeklemeyi ihmal etmeyin çünkü bu dönem elektronik cihazlardaki sıkıntıyı en çok çekecek olan burç sizsiniz. Merkür’ün Koç burcunda ve 3. evinizde geri hareketinde olması bu alanlarda sıkıntı ve problemleri karşınıza getirecek. İletişimsel işler, satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında bir takım sıkıntı ve problemlerle karşılaşabilirsiniz. Girişimcilik yönünüzün çok aktif olduğu bir zaman dilimi ama diğer taraftan şimdiye kadar durdunuz durdunuz ve önemli bir işinizi başlatmak istiyorsanız 25 Nisan’a kadar destekli olmayacaksınız. Daha önceden başlattığınız, yarım kalmış işleriniz, daha önceden çalıştığınız insanlarla yapacağınız işleriniz varsa orada bir sıkıntı ya da problemle karşılaşma ihtimaliniz yok.

Çarşamba günü Venüs Neptün kavuşumu parayla ilgili bir konuda kendinizi yanılttığınızı ya da daha önceden yapmış olduğunuz bir görüşmede bazı şartları netleştirmemekten kaynaklı olarak sizi yanılttıklarını ve istediğiniz parayı alamadığınızı ya da bu alanda fazla harcamalar yaptığınızı fark etmenize neden olabilir. Bu dönem etrafınızdaki insanlardan çok kolay etkileneceksiniz o yüzden etrafınızdaki insanlara yardım etmeden önce gerçekten ihtiyaçları var mı diye araştırın.

Cuma günü Venüs Koç burcuna geçecek iletişimsel işlerinizde daha aktif bir sürece merhaba diyeceksiniz. Yaşadığınız iletişim sıkıntılarını toparlamak anlamında Venüs size 3 hafta boyunca fırsatlarını verecek. Yakın çevre ilişkilerinizde düşüncesiz hareket etmeye ve hırsınızı yakın çevrenizdeki insanlardan çıkarmaya meyilli olabilirsiniz. Tutulmaya doğru gidiyorsunuz bu tutulma bazı insanları hayatınızdan çıkarabilir ya da bazı parayla ilgili onları kaybetmenize neden olabilir. Hafta sonuna doğru güzel destekleriniz var. Gücünüzü iyi hissediyorsunuz bazı prensipler edindiniz ve bu prensipler doğrultusunda önemli adımlar atmak istiyorsunuz. Hafta sonuna doğru kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz ama tutulmanın da etkisi devrede olacak.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, sosyal çevre, arkadaşlarınızdan alınacak haberler ve beraber yapılacak planlar bu hafta önemli olacak. Salı günü Merkür Koç burcunda geri hareketine başlıyor. 25 Nisan’a kadar para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atmanız gerekiyor. Bir borcun altına girmek, para ile ilgili konularda karar vermek, önemli anlaşmalar yapmak konusunda destekli olmayacaksınız. Ticari bir işletmeniz varsa önceden çalıştığınız insanlarla iş yapmak ve para konularını şarta bağlamak önemli olsun ama sıfırdan başlayacağınız parayla bağlantılı işlerinizde beklediğinizi bulamama ihtimaliniz yüksek. Bu dönem yanlış yatırımlar konusunda da dikkatli olun. Gereksiz harcamalardan mümkün olduğunca uzak durun. Parayla ilgili bir anlaşmazlıklar, gecikmeler ya da iptaller söz konusu olursa öfkenizi, hırsınızı kendinizden ve etrafınızdaki insanlardan çıkarmamaya özen gösterin.

Venüs’ün Neptün’le kavuşumu bu aralar hem ikili ilişkilere hem yakın çevre iletişiminize ya da yakın çevrenizdeki insanlara bakış açınızda gerçekçi olamadığınızı gösteriyor. O yüzden yakın çevrenizdeki insanlarla iş yapacaksanız Çarşamba günü gerçekçi olmaya ve onları gözünüzde büyütmeden iş yapmaya özen gösterin. Diğer taraftan bu aralar hülyalı duruşunuz, güzelliğiniz, kadınsanız insanlar tarafından takdir ediliyor ve görülüyor. Bu dönem tavrınızla, duruşunuzla insanları çok rahat bir şekilde etkileyebilirsiniz. İçinizden sevdiklerinize de bir şeyler yapmak gelecek ve onlara karşı fazlasıyla hoşgörüyle hareket edebilirsiniz. Bir insanı gözünüzde fazla büyütme etkisine karşı dikkatli olun.

Cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle 3 hafta boyunca parayla ilgili konularda fırsatlar karşınıza gelecek. Ne kadar cesur, atak olursanız o kadar para kazandığınızı göreceksiniz ama diğer taraftan bencil ve düşüncesiz olmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. Parayla ilgili konularda yaşadığınız sıkıntı ve problemleri şimdi Venüs’ün geçişiyle beraber daha rahat toparlayabileceksiniz. 8 Nisan’da para alanlarınızda bir tutulma yaşayacaksınız o yüzden bu dönem söyledikleriniz, yaptıklarınız, girişimleriniz ve düşünceleriniz gerçekten önemli olacak ve size önemli tüyolar verecek. Sınırlarınızı iyi belirlemeniz gerekiyor. Beklenmedik yerlerden güzel destekleriniz Cumartesi günü devrede olacak. Önceden konuşulmuş ama bir şekilde yarım kalmış beklediğiniz bir paranın da bu tutulmayla beraber karşınıza gelme potansiyeli yüksek.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın