Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Venüs 21 aralık Cumartesi günü Oğlak burcunda gerilemesine başlıyor!

Bu yazıyı paylaşın;

Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır!

(Marc Victor Hansen)

Venüs 21 aralık Cumartesi günü Oğlak burcunda gerilemesine başlıyor!

Venüs 20 ayda bir, yaklaşık 40 gün geri gidişini gerçekleştirir.

Venüs, duyguların, hislerin, estetiğin, tat almanın, modanın, arzu ve isteklerin, para ve varlığın temsilcisidir. Sosyal aktiviteler, hareketler, ilişkilerin dişi yönünün savunucusudur. Elbette, geri giderken, yukarıda saydığım temsil ettiği konularda bir takım zorlanmaları, içe dönüşü, kendi değerimizi ve ilişkilerimiz içindeki değerimizi sorgulamayı esas tutacaktır.

Venüs gerilerken ayrım yapmak ön plandadır. İlişkilerimizdeki problemleri, farklılıkları ve çözülmemiş konuları rahatlıkla görürüz. Bu dönem içinde oluşacak fikir ayrılıkları ve küçük sürtüşmeler aslında ilişkimizin mükemmel olmadığını hatırlatmak içindir. Hiçbir ilişki mükemmel değildir, ilişkiye başlarken her zaman var olan problemler, venüs geri giderken sadece daha fazla görünür hale gelir veya biz iç dinamiklerimizi gözden geçirmeye başladığımızdan görmeye başlarız.

Bu tam anlamıyla ilişkilerimizi gözden geçirme, gözlemleme ve değerlendirme zamanıdır, direkt harekete geçme zamanı değil. O yüzden ne yaşarsak yaşayalım, 40 günlük dönem içinde bir karara varmaktan kaçınmalı ve harekete geçmemeliyiz.

Yeni gelen yılı Venüs oğlak burcunda geri giderken karşılayacağız. Bu yıl ilişkilerimiz her anlamda ön planda olacak. Ödeşmelerin olduğu, hesaplaşmaların önem teşkil edeceği bir yıl olarak, bu dönemde ilişkilerimizde tutuculuk ve geleneksellik artabilir. Gerçekçi ve pratik olmakta zorlanacağımız gibi, ilişki sorumluluklarımız, iş, yönetim ve para ilişkilerimizin sorumlulukları,  güvensizlikleri öne çıkabilir.

Eğer bu farklılıkları ve problemleri tolere edebilirsek, her tür ilişkimiz eskisinden daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Yine bu dönemde, ilişkilerde beklenen uzlaşma ve hoşgörü yavaşlayacağından, kendimizi ifade etmekte zorlanacağımızdan ve duygusal olarak boşluk içinde bulunacağımızdan, insanlara karşı duvar örmek yerine, bizim için özel olan ve beraber iş yaptığımız insanlara olabildiğince sevgimizi göstermeli, saygıda kusur etmemeli ve her konuda dürüst ve samimi olmalıyız.

Dürüst ve samimi yaklaşımlar, yalanı alt ederek, gerçek sevgi değerimizi bir seviye yukarıya taşıyabilir. Eğer ilişkilerimizde sorunlarımız zaten fazlaysa, kendimizi sevilmeyen, takdir edilmeyen ve hayalkırıklıkları yaşayan insan pozisyonunda rahatlıkla bulabiliriz.

Venüs gerilemesinde kesinlikle yapılmayacaklar

Evlenmek

Yeni bir ilişkiye başlamak

Finansal konularda önemli kararlar almak

Görüntümüzü tamamen değiştirmek

Fazla para harcamak , lükse yatırım yapmak

Estetik ameliyat olmak

Yapılacaklar

Gösterişten ve savurganlıktan uzak durmak

Pahalı ve lüks alımlardan kaçınmak

Antika almak, 2.el ve bit pazarından alışveriş yapmak

Özür dilemek, düzeltmek ve onarmak

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın