Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Tutulma sezonuna hoşgeldiniz! – 5 Haziran Parçalı Ay Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

TUTULMA SEZONUNA HOŞGELDİNİZ!

Yaz aylarının ilk tutulması devrede! 05 Haziran Cuma günü saat 22:12’de 15 derece Yay burcunda Parçalı Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulmaları, kadersel oluşumlarla ilgilidir ve önemli duygusal konulara dikkat çekerek, önemli dersler almamızı, hayatımızda gereken yerlerde değişiklikler yapmamızı sağlar.

Bu Ay tutulması  Afrika, Güney Asya, Güney Avrupa, Avustralya, Ortadoğu üzerinde etkili olacak çünkü oralardan gözlemlenecek. İyi hava koşullarında 3 saat 18 dakika sürecek olan bu tutulmayı Ay ufkun üstünde gerçekleştiği için Türkiye’den de izleyeceğiz.

Yay burcu Klasik astrolojide yön olarak doğunun güneyini gösterir. Yabancıların bulunduğu yerler, dini mekanlar, uluslararası işlerle bağlantılıdır. Ayrıca dini konular, inançlar, uzak seyahatler, yüksek eğitim, üniversiteler, profesörler, hukuki konular, uluslararası hukuk, savcı, barolar, uluslarası ticaret, eğitim sistemi, medya, yayıncılık sektörü, misyonerlik faaliyetleri, fanatizm, mülteciler Yay burcuyla ilişkilendirilir. Havayolları şirketleri, turizm, seyahat sektörüyle yakından bağlantılıdır. Bu saydığım alanlar bu ay tutulmasının konuları arasında yer alacak.  Bu alanlarda hızlı, ani gelişmeler, dengede olması gereken konular, eksenden kayma, tamamlanma, geride bırakmak zorunda olduklarımız önem kazanacak.

Değişken nitelikteki tutulmalar ticaret hayatını etkiler. Karmaşık, durum ve olayları hayatımıza taşır. Din, felsefe, eğitimle ilgili konularda karmaşalarla, sorunlarla bağlantılıdır. Seyahatlerde ( hem deniz, hem karada) kazalarla bağlantılıdır.

Ateş elementindeki tutulmalar; hassas toplum olayları, karışıklıkları, sorunları, tartışmalar, münakaşalar, tartışmalar, cinayetler, savaş tehlikesi, sıcak tehlikesi, yangınlar, harcamaların artması, vergilerin artmasıyla ilgilidir.

Tutulma anında Tutulmanın yöneticisi Jüpiter Oğlak burcunda geri harekette ve dispozitörü Satürn Kova’da o da geri harekette. Oğlak burcu hiyerarşi, devletler, finansla bağlantılı, Kova burcu toplumlar, isyanlar, sisteme karşı durma, halkla bağlantılı, bu tutulma bu alanlarda önemli konuların karşımıza geleceğini bize anlatır gibi.

Mars’ın tutulmanın ışıklarına yaptığı dik açı, finansal konulara, yeryüzü doğal afetler hareketliliğini ve  stresi arttıracağı gibi, devrede olan Venüs- Mars dik açısı, düşmanlıkları, kayıpları, içimize gömdüğümüz kızgınlıkları ortaya çıkarabilir. Mars, askeri konular, silahlar, ordu, kavga, mücadeleler, yangın ve yaralanmalar, salgın ve ateşli hastalıklarla ilgili olduğundan bu tutulmayla yapacağı açılarda bu konuların ortaya çıkmasını ve görünür olmasını sağlayacak.

Bu ay gerçekten önemli, Mars’ın Balık burcunda hareket ediyor olması ve Neptün’le yapacağı kavuşum enerjimizi doğru çalıştıramayacağımızı, su elemetindeki bu birleşimle beraber su, deniz, nehir, sularla ilgili alanlarda bazı karışıklıklara ve sıkıntılara sebep olabilir. Bu dönem bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmalı, yediklerimize ve özellikle içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Özellikle tutulma sonrası Mars- Neptün’ün kavuşacağı 12-13 Haziran tarihlerinde dikkatli olmakta fayda var.

Bu tutulma Türkiye haritasının 6. Ev alanında gerçekleşiyor. 6. Ev ulusal hizmet, iş alanları, sağlık sektörüyle ilgili alanlar, sağlığımız, hastalıklar, memurlar, sosyal hizmetliler, işçi kesimi, çalışan kesim, belediyeler ve çalışanlarıyla ilgilidir. Ayrıca ordu, donanma, askeri konularda hareketlilik yine bu dönem konuşacağımız konular arasında yer alabilir. Bu alanlarda hızlı kararlar verilebilir. 12. Evin yöneticisinin 1. Eve gelmesi konuşmayan, gizli kalmış konuların açığa çıkmasını anlatıyor olabilir.

Yine Ankara’ya göre çıkartılmış haritada Oğlak burcu yükseliyor. Bu dönem kemerleri sıkmamız ve kendi kalkınmamız için önemli kararların devrede olacağını gösteriyor. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilgili alınacak kararlara bu kararlar, ortaya çıkacak vergiler ve ödemelerle ilgili konulara tepkilerimiz yüksek olabilir. Spekülasyonlara açık bir dönem. Bir de herkes normalleşme için kafasında esktrem planlar çizebilir. Bu dönem göstergeler doğru noktada bize bilgi vermeyecek, bu etkiyi göz ardı etmeden yolumuzda ilerlemeliyiz.

Bu tutulmayla birlikte yakın ülke ilişkilerimiz önem kazanacak. İdlib konuları, Suriye’yle ilgili alanlar hareketleniyor. Bir de bu tutulma Amerika’nın yükselen derecesine yakın olduğu için Amerika’daki olayların tüm dünyaya yansıması gibi olayları çok duyacağız.

 

Bireysel olarak neler yapalım!

Bu dönem ilişkiler konusunda önemli kararlardan kaçınalım. Sabır ve karşılıksız sevgi ilişkilerde herşeyin ilacı olabilir. Hoşnutsuzluk, alma verme dengesi, standarlarımızın yüksek olması bizi zorlayabilir. Tatlı ve karbonhidratlı yiyeceklere düşkünlük artabilir. Kendimizi ilaçlarla, alkolle uyuşturmak ve sorunlarımızdan kaçmak, yüzleşmek istemeyebiliriz. Savaş başlatan enerjilerden uzak duralım. Ani ve defansif savunmatik kararlar bünyemizi zorlayabilir.

Medikal astrolojide Yay burcu, uyluk, kalça, bacağın üst taraflarını, karaciğeri temsil ettiğinden bu dönem bu organlarımıza ekstra dikkat gösterelim. Denize ve havuza giriyorsak su kazalarına, düşmelere, ayak kaymalarına, sakarlıklara dikkat edelim.

Sevdiklerimizle yapacağımız içten konuşmalar, hayatı daha olumlu algılatabilir. Merkür- Uranüs olumlu açısıyla evden yapacağımız çalışmalarla veya evimiz, yuvamızla ilgili yapılması gerekenleri daha rahat ele alabiliriz. Bu dönem spordan ve egzersizden uzak durmayalım. Sevgimizde zorlanıyorsak olumsuz ve içimizde tuttuğumuz enerjiyi başka işlere yönelerek üzerimizden atmaya çalışalım. Herkese farkındalığı yüksek, sağlıklı bir tutulma diliyorum…

 

Hande Kazanova

31 05 2020

 

Kaynakça: Mundane astrology; H:S GREEN, RAPHAEL, C.E.O CARTER

DÜNYA ASTROLOJİSİ/ TÜRKİYE Öner döşer

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Ilknur
    20:45'de Haziran 5, 2020

    😘👍👏👏👏🌷🌼

Bir Cevap bırakın