Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Merkür Balık Burcunda Geriliyor!

Merkür Balık Burcunda Geriliyor!
Bu yazıyı paylaşın;

“Kimdi Giden,

Kimdi Kalan,

Aslında giden değil, kalandır terk eden,

Gidende bu yüzden gitmiştir zaten!”

Murathan Mungan

 

Salı günü saat 21:18 itibarıyla iletişim gezegeni Merkür 2019 yılının ilk gerilemesine başlıyor!

3 hafta boyunca iletişimimizde çeşitli sorunlar ve aksamalarla karşılaşabiliriz. Ticaret, iletişim ve alışverişin yöneticisi merkür gerilerken, yeni bir işe başlamak ve yeni atılımlarda bulunmak iyi değildir. Zira merkür düzeldiği zaman şartların değiştiğini ve başka bir forma büründüğünü görürüz. Bu yüzden yeni adımlar yerine, daha önceden konuşulmuş, düşünülmüş ve tamamlanması gereken işlerimizin peşine düşmek bize her zaman daha fazla fayda sağlayacaktır. Yeniden düşünmek, üzerinden geçmek ve rahatlamak için güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Psikolojik konuları, geçmişimizden getirdiğimiz mirasları, eski alışkanlıkları ve duygusal tepkilerimizi yeniden gözlemlemek ve düşünmek için merkürün bu geri gidişinden yararlanmamız gerekiyor.

 

Mantık gezegeni merkür, hayalci balıkla birleştiğinde konsantre olmak kolay değildir. Gerçekçi adımlar atamamak ya da yanlış yola sapmak bu süreçte karşılaşacağımız engeller. Aldanmalar, yanılgılar, alınganlıklar, bağımlılıklar ve tiryakilikler ortaya çıkabilir. Mantık ve somutluk gerektiren işlerimizde sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Beklentilerimizi düşük tutmak, bu süreçte verdiğimiz sözleri ve sorumlulukları hafif tutmak bize kazandırabilir. Yaptığımız işlerde özensiz olmayalım zira yan etkilerini ve yansımalarını merkür koç burcuna geçtiğinde görebiliriz.

 

Merkür gezegeni gündelik işlerimiz ve iletişimimizle ilgili olduğundan bu dönem içerisinde internete, telefonlara, bilgisayarlara, ajandamıza, günlük işlerimize, seyahat planlarımıza ekstra özen göstermemiz yerinde olacaktır.

 

Merkür Scheat takım yıldızındayken ( 29 derece Balık) durmaya başladı ve bu noktada gerilemeye başlayacak. Scheat takım yıldızı Pegasus Takımyıldızında yer alır. Mars- Merkür doğasındaki bu yıldız Pegasus Takımyıldızı içindeki en kötücül (malefik) yıldız olarak geçer. Kara deliğe olan yakınlığından kaynaklı olarak plütonik etkilerin ön planda olması kötücüllüğünü arttırıcı bir durum olarak görülür. Tipik bir örnek verecek olursak Titanik gemisi batarken Ay’ın scheat takım yıldızında, ikizlerdeki Plüton’a dik açı yaptığı zamanı örnek verebiliriz. Bu yüzden deniz kazaları, boğulmalar, fırtınalar, seller, depremler, tsunami, su baskınları, maden kazaları, uçak kazaları, nehirlerin taşması ve yağışların artmasıyla bir bağlantısı olduğu düşünülür. Büyük üzüntüler ve şanssızlıklarla bağlantılıdır.  Zihinsel istikrarı sağlamak zordur. Tutsaklık, cinayet, intiharlar, soğukluk, manik depresif etkiler, otizm, pasiflik, kaçış temaları, sadizm yine bu takım yıldızın olduğu yerde görülebilir. Pozitif açıdan bakacak olursak sanat, müzik, şiir, edebiyat alanlarında başarı, güçlü sezgiler, spiritüelliğin artması yine bu takımyıldızıyla yakından bağlantılıdır. Pegasus’un sağ omzunda bulunan yıldızın “Giden ve geri gelenle” de bağlantısı vardır.

(kaynak: Pillars of Destiny Aleksandar Imsiragic )

 

Bu gerileme yaratıcılığımızı ve duygusal olayları harekete geçirecek. Balık burcu sanatı, sezgilere dayalı işleri, psikolojiyi yönetir. Bu alanlarda derine inmek, eğer yazdığımız bir kitap varsa onu bitirmek ve tamamlamak için harikadır. Ya da psikolojik bir sorunumuzun derinine inerek, onu bulmak ve tedavi etmek için bu dönemden daha iyisi olamaz. Bazı şeyleri bırakmak, terk etmek ve tamamlamak için harekete geçebiliriz. Duygusal olarak belirsizliklerin ön planda olacağı, ufak tefek deliliklerin, bunalımların iletişimimize yansıyacağı bu dönemde hayata karşı soğuk ve ilgisiz davranmak, geçmişteki hatalarımızın bizi gelip avlamasına izin vermek, kendimizi ve başkalarını suçlamak yerine bu dönemde yüksek ideallerimizin peşinden gitmek, saf amaçtan uzaklaşmamak, güzel müzikler dinlemek, sanata ve yaratıcı alanlara yönelmek ruhen bizi rahatlatabilir. Başkalarını ve kendimizi çok fazla suçlamadan yaşanılanlar içinde kendimize bir geçiş yolu bulmalı, gerçeklerden uzaklaşmamalı, ruhsallığımızın artacağı bu dönemi rüyaların yol gösterici etkisiyle, meditasyonla, enerji çalışmalarıyla, dualarla karşılamalıyız!

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    İpek
    11:31'de Ekim 21, 2019

    Merhaba Hande hanım, sizin bu önümüzdeki pazar için anlattığınız şeyleri ben geçen pazar günü yaşadım, malesef çok küçük birşey beni çok zor duruma soktu.

Bir Cevap bırakın