Aylık Yorumlar Semadan Haberler

Mayıs 2016 Aylık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Mayıs başında 01-03 mayıs tarihlerinde güzel iş anlaşmaları, ön sezilerinize dayanarak vereceğiniz kararlar devrede olacak. Kendinizi işinizde geliştirecek ve atacağınız adımların karşılığını görecek ve çevrenize faydalı olacaksınız.

 

06 mayıstaki yeniay, maddi konularda yeni başlangıçlara ve kararlara sizi itebilir ama hala merkürün gerilediğini hesaba katarsak bilmediğiniz işler üzerine değil, daha önceden deneyimlediğiniz ve iletişim halinde olacağınız işleriniz için güzel kararlarınızı devreye sokun.

 

07-09 mayısta kariyerinizde patronlarınız veya kariyerinizi şekillendiren önemli insanlardan destek almanız mümkün. Bir yandan da önemli parasal görüşmeler ve konuşmalar hızlanabilir. Sıkıntılı bir para işiniz varsa 09 mayısta çözümü karşınıza gelebilir.

 

09 mayısta seyahat, eğitim, medya ve ticaret ve sağlığınızla ilgili konularda zorlandığınız herşeyin geride kalmaya başladığını göreceksiniz. İşinizde ve sağlığınızda yeni fırsatlar, güzellikler ve şanslar karşınıza gelmeye başlayacak.

10 mayısta maddi açıdan sizi doyuran güzel bir iş başlayabilir, bir şans karşınıza gelebilir. Bir işinizin sonucuyla karşılaşabilir veya güzel ilişkilerin iş hayatınıza olumlu yansımalarını görebilirsiniz.

 

13-14 mayısta iş ilişkileriniz ve bu konuda alacağınız destekler sizi adeta uçurabilir.Güçlü insanların maddi konularda arkanızda olacağını göreceksiniz. Güzel ve etkili yöntemler ve iletişimler uzun vadeli, güçlü işbirliklerini ortaya çıkarabilir.

 

20 mayıstan sonra artık kimliğinizi yakın çevre olaylarıyla ortaya koymaya başlayacaksınız. Daha çok bağlantılı olduğunuz ve iletişiminizi arttırdığınız kişilerle temaslarınızı hızlandıracaksınız. Bu alan iletişimsel tüm işleri kapsadığından, satışa, reklama, pazarlamaya, bilgisayar ve bilişim sektörlerine, ulaşıma dayalı işlerinizde hız kazanmaya başlıyor anlamına gelebilir.

 

22 mayısta oluşan dolunay, seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, hukuk, medya alanlarınızda bazı hassas oluşumları karşınıza getirebilir. Bu işlerinizde önemli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yine uzakta bulunan akrabalarınızdan alacağınız haberler devrede olacak. Yine 22 mayısta merkür düzeliyor. Maddi konularda yaşadığınız sıkıntılar, aksilikler artık sona ermeye başlayacak.

 

24 mayıs itibarıyla kardeşleriniz, akrabalarınız, komşu ve yakınınızda bulunan kişilerle olan bağlantılarınız güçleniyor. Başkalarının görüşlerine ve fikirlerine açık olacak, her türlü konuyu onlarla konuşmak ve aranızdaki sıkıntılar varsa gidermek için kullanacaksınız.

25 mayısta yakın çevre ve uzak çevrenizdeki insanlarla anlaşmanız biraz or görünüyor. özellikle karşı cinsle anlaşmak kolay olmayabilir.

 

26 mayısta devreye giren zor açılarla iş seyahatleriniz, iş toplantılarınız ve işinize dair bir çok alnda bir takım daralmalar, sıkıntı ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yine seyahatlerde sağlığınıza dikkat etmeli ve bu dönemde oluşan olumsuzluklar karşısında nelerin değişmesi gerektiğini iyi gözlemlemelisiniz.

 

27 mayıs itibarıyla enerjinizi ortaklaşa parasal konulara kaydırmaya başlayacaksınız. Başkalarıyla paylaştığınız kaynaklarda, kendi imkanlarınızın dışında gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Vasiyetnameler, miraslar, vergi, harcamalar ve ödemeler konusunda dikkatli olmanız gerekebilir. Ameliyat olmanız söz konusuysa aciliyeti yoksa bu süreçte yapmamaya çalışın.

 

31 mayısta  önemli kişilerle maddi konuları görüşmek için uygun koşulları bulacaksınız.


BogaBoğa Burcu:

Özellikle 01 Mayıs’taki ve 03 Mayıs’taki olumlu etkileşim, aşk hayatınızda gözle görünür fırsatların, şansların, bolluğun, keyfin, bereketin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bir yandan spora yazılabilirsiniz; tiyatro, sanatın her türlüsü, yaratıcı kreatif işlerin daha fazla, fırsatlı bir şekilde karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Bir yandan da eğer kalbiniz boşsa, aşkı tam anlamıyla keşfedeceğiniz ya da hayatınızda bir insan varsa beraber aşkı deneyimleyeceğiniz, onunla olan bağlantınızı kuvvetlendireceğiniz etkiler altında olacaksınız.

 

06 Mayıs’ta oluşan Yeniay, kişisel hayatınızdaki her tür girişimi destekleyen bir Yeniay olacak. Güçlü insanlardan, otorite figürlerinden, hayattan alacağınız destek ve şansla bu Yeniay’ı en güzel şekilde kullanmalısınız. Bu süreçte, daha önceden konuştuğunuz, daha önceden iletişim halinde bulunduğunuz insanlarla başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz. Çok önemli hayati kararlar için 22 Mayıs’taki Merkür’ün düzelme zamanını beklemeniz, faydalı olabilir.

 

09 Mayıs’ta daha önceden planladığınız ama bir şekilde hayata geçiremediğiniz yarım kalmış konu ve olaylar üzerine daha fazla düşünecek ve bu olaylara daha pratik bir yönle yaklaşacak, olayları toparlamasını bileceksiniz. Arkadaşlarınızla ve toplumsal konularda göreceğiniz destekler de yüksek olacak.

 

10 Mayıs, beş yıldızlı günlerden bir tanesi. Aşk hayatınızda ayaklarınız yerden uçabilir, kendinizi mutlu, iyimser, keyifli, her tür konuda her şeyi başaracakmış gibi şanslı ve kuvvetli hissedebilirsiniz. Alacağınız bir teklif, bir evlilik teklifi, bir beraberlik teklifi, sevdiğiniz insanla olan bağlarınızı kuvvetlendirecek. Sanatsal işlerle uğraşan Boğalar için atılacak imzalar oldukça şanslı ve yükselişi bol olacak.

 

13 Mayıs’ta konuşmalarınız ve görüşmeleriniz hızlanırken, özellikle medya sektöründe bulunan Boğalar için önemli görüşmeler, konuşmalar, uzun vadeli atılacak planlar ve güçlü insanlardan görülecek destekler devreye girmeye başlayacak. 10-13-14 Mayıs’ı; öğrenmeyle, kendinizi keşfetmeyle, felsefeyle, kişisel gelişimle ile ilgili her tür kurs, seminer konuları içinde görebilirsiniz ve bu etkiyi bu alanlarda da kullanmanız söz konusu. Uzaklardan, başka bir şehirden ya da ülkeden alacağınız bir teklif, 13 Mayıs ve 14 Mayıs’ta devrede olacak.

 

20 Mayıs itibarıyla artık tam anlamıyla kimliğinizi ve kişiliğinizi parasal konulara yönlendiriyor olacaksınız.  Parasal olarak kendinizi güvende hissetme ihtiyacınız yüksek olacak.

22 Mayıs’taki Dolunay, yatırımlarınız açısından önemli bir Dolunay olabilir. Tam da bu kadar parasal konulara odaklanmışken karşınıza çıkacak bir borç, bir ödeme, sizi biraz zorlayabilir. Para dengenizi çok iyi oturtmalı, kişisel risklerden kaçınmalı ve bir şekilde ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı öğrenmelisiniz. Yine bu tarih itibarıyla Merkür düzelmeye başlıyor. Artık tam anlamıyla kendinizi iyi ifade edeceksiniz ve hayatınızda ifadede sıkıntı yaşadığınız konular da geriye kalmaya başlayacak. Parasal konularda 22 Mayıs ve 25 Mayıs civarı, önemli risklerden kaçının.

26 Mayıs, ortaklaşa para konularında sıkıntıların, problemlerin oluşacağı zamanlardan biri. Özelikle bu süreçte hiçbir şekilde borç almayın, borç vermeyin, riskli yatırımlardan kaçının ve kendinizi de riskli yerlerde bulunarak tehlikeye atmayın. Borsada yatırım yapanlar varsa, bu süreçte zorlu olaylarla karşılaşma ihtimalleri de çok yüksek. Bu yüzden aşka, kişisel gelişime, spora, eğlenceye, çocuk alanlarınıza harcayacağınız konularda biraz dikkatli adımlar atmakta fayda olacak. Çocuğunuz ile ilgili konularda da bu tarih ve civarında biraz dikkatli olmakta fayda var.

 

27 Mayıs’ta Mars, özel hayatınızı etkileyecek, gerilemesine bu alanda devam ederek özel hayatınızda biraz huzursuzluklara, sıkıntılara, sorunlara açık olacaksınız ama 31 Mayıs civarında parasal, güzel iş bağlantıları yeniden devreye giriyor olacak ve siz de kendinizi bu anlamda iyi hissedeceksiniz.


İkizlerİkizler Burcu

01 Mayıs’ta özellikle geri planda yürütülen işleriniz için, kurumsal bir yerde, bir şirkette çalışıyorsanız başkalarına faydalı olarak insanlarla kuracağınız fedakar ve güzel bağlar sonucunda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

03 Mayıs’ta, aile hayatınızda şans sizinle olacak. Manevi yönünüz kuvvetli olacağından ailenize gereken özeni göstereceksiniz ya da aradığınız huzuru daha fazla ailenizin yanında bulacaksınız.

06 Mayıs’ta oluşan Yeniay, herhangi bir konuda harekete geçmemeniz gerektiğinin altını çizmekte. Diğer burçların aksine, bu ay itibarıyla yeni girişimleri başlatmak, yeni adımlar atmak, sizin için uygun olmayacak.

 

09 Mayıs’ta eski sorun ve problemler varsa bu problemleri çözümlemek, gözden geçirmek, yeniden konuşmak, tartışmak, çözüm üretmek adına olumlu bir süreç olacak.

10 Mayıs, olumlu tarihlerden bir tanesi. Ailevi ilişkileriniz kuvvetli olacak ve vaktinizi daha çok ailenizle geçirmek isteyecek ya da ev, aile ortamlarınızda harcamak isteyeceksiniz.

13 Mayıs, problematik ve size sorun yaratan konu ve meseleleri çözmek için uygun tarihlerden. Yine 13 ve 14 Mayıs’ta gizli saklı ilişkilere olan meyliniz artabilir. Bu süreçte bir insanla tanışırsanız onunla beraber yapacağınız konuşmalarda birtakım konuları gözünüzde fazla büyütebilirsiniz ya da her şeyin daha iyi olabileceğini düşünerek adımlar atmak isteyebilirsiniz ama yine de bu süreçte beklemek faydalı olabilir.

 

20 Mayıs itibarıyla artık tam anlamıyla enerjiniz düzelmeye başlıyor. Hastalıklı, isteksiz hissettiğiniz birtakım noktalar geride kalmaya başlayacak, kendinize olan güveniniz gelecek, adeta üzerinizdeki ölü toprağının silkelenmesi gibi kendinizi yeniden doğmuş hissedeceksiniz. Bu süreçten sonra daha sağlıkla, mutlulukla, doğru adımlarla ilerleyebilirsiniz.

 

22 Mayıs’taki Dolunay,  özel hayatınızı ilgilendiriyor. Özel hayatınızda çok önemli kararlar devreye girebilir. Taşınma ile ilgili duygusal temalar, özel hayatınızla ilgili sonlanmalar, bitişler veya yeni ilişkiye başlama gibi kararlar gündeme gelecek. Bu tarihte düzelecek olan Merkür’ün birkaç gün yol almasına izin verin ve ondan sonra önemli kararlarınız için planlar yapın. Yine bu süreçte özel hayatınızda çok kolay tepki vermeye de açık olacaksınız.

 

24 Mayıs’tan sonra dış görüntünüze, kendinize, ilişkilerinize önem vereceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Kapalı kapılar ardında yaşadığınız gizli birtakım ilişkiler varsa artık bu ilişkilerin çok da fazla gizli kalmasını istemediğinizi fark edeceksiniz. Daha fazla görünür olmak, kendinizi öne çıkartmak, kendinizi şımartmak, alışveriş yapmak, gezmek, dolaşmak, popüler olmak, insanlarla kaynaşmak, yeni bağlantılar kurmak için ve bir anlamda ilişkilerinizi daha da sağlamlaştırmak için 24 Mayıs’tan sonra üç haftalık dönemi iyi değerlendirin.

 

25 Mayıs, ilişkiler konusunda biraz dikkatli olmalısınız. Kadın-erkek ilişkilerinde özellikle karşı tarafı ya da karşı cinsi anlamamaya ve birbirinizle zıt görüşlerde olmaya meyillisiniz.

 

26 Mayıs’ta ilişkilerde yine daraltan, sizi sıkan sorunların ön plana çıktığını görme ihtimaliniz var. Birtakım sıkışıklıkların, özel hayatınızdaki birtakım sorumlulukların sizi bunalttığına şahit olma gibi durumlar ön plana geçecek. Özellikle parasal konularınızı iyi değerlendirmeye özen gösterin. Bu süreçte taşınmamaya çalışın ve aynı zamanda da özel hayatınızdaki sıkıntı ve sorunları konuşarak ve iletişim halinde olarak aşmaya çalışın.

 

27 Mayıs itibarıyla Mars bu sefer sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınıza gerileyecek ve bu alanlarda enerjinizi doğru bir şekilde kullanamamanıza sebep olacak. 27 Mayıs’tan sonraki süreçte Haziran’ın sonuna kadar iş, hizmet ve sağlık ile ilgili konularda birtakım sıkıntılar, sorunlar, engeller, blokajlarla karşılaşmanız söz konusu.YengecYengeç Burcu
:

03 Mayıs, keyifli tarihlerden bir tanesi. Yakın çevrenizden alacağınız çeşitli fırsatların ve şansların, sosyal çevredeki aktivitelerle veya  sosyal çevredeki insanların fikirleriyle uyuştuğunu görebilirsiniz. Yine sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızdan ve etrafınızdaki insanlardan alacağınız teklifle, iletişim, satış, reklam, pazarlama, bilgisayar alanlarında çok güzel açılımlar elde etmeniz söz konusu. Yapılacak kısa yolculuklar önem kazanabilir. Güzel teklifler altındasınız.

 

06 Mayıs’ta oluşan Yeniay, sosyal çevre, aktiviteler, davetler ve organizasyonlar adına yeniliklerinizi başlatacağınız bir zaman. Arkadaşlarınız ve geleceğinize dair her tür yeni kararınızı, bu Yeniay’dan sora ortaya koymak sizin için çok daha karlı olacaktır sevgili Yengeçler.

 

09 Mayıs, eski arkadaşlarla görüşmek, onlarla daha önceden konuştuğunuz birtakım konuları konuşmak, iletişim halinde olmak önem kazanabilir. Grupsal işlerinizde bu tarihte şanslı etkiler altında olacaksınız.

 

10 Mayıs, arkadaş ortamlarınızda, sosyal çevrenizde; iletişim, satış, reklam, pazarlama, bilgisayar alanlarından birinde çalışıyorsanız bu alanlarda çok güzel teklifler alabilirsiniz ve güzel ilişkiler kurabilirsiniz.

13 Mayıs, daha önceden konuşulmuş işlerin gündeme geldiği bir süreç olacak. Özellikle ortaklaşa işlerinizde yapacağınız konuşma ve görüşmeler, sizi uzun vadede güzel noktalara taşıyabilir. Aynı zamanda da ortağınızdan ve partnerinizden alacağınız destekle 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde, sosyal ortamlarda keyfinize diyecek olmayacak.

 

20 Mayıs itibarıyla arık biraz geri plana çekilmeye başlayacaksınız. Bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek adına uygun olabilir. Geçmişle alakalı olayların daha fazla hayatınızda cereyan ettiğini görebilirsiniz. Henüz tam olarak fark edemediğiniz fırsatlar çevrenizde olacak ve siz de zaten yorulduğunuz ve bir yılı değerlendirmek istediğiniz için henüz bu fırsatları göremiyor olacaksınız. Yalnız çalışmak, biraz izole olmak, olaylara geri plandan bakmak size çok şey kazandırabilir. Bazı noktalarda insanların arkanızdan konuşması, gizli düşmanlıklar gütmesi, sizin arkanızdan birtakım olaylar çevirmesi de söz konusu olabilir. Bu dönem arkanızı iyi kollamalısınız ve çok önemli girişimlerden muhakkak kaçınmalısınız.

22 Mayıs’ta oluşan Dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşiyor. İşinizde, hizmet verdiğiniz konularda hassas birkaç gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızdaki oluşumlar, beklenmedik durum ve koşullar bu Dolunay’da karşınıza gelecek. Yine sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmeye çalışın. Tam da Dolunay’ın yaşanacağı bugün, Merkür düzelmeye başlıyor. Merkür’ün düzelmesiyle beraber artık sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızla olan iletişimizde birkaç haftadan beri yaşadığınız sıkıntıların da geride kaldığını görmeye başlayacaksınız.

 

24 Mayıs itibarıyla ikili ilişkilerinizde, sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde geri çekilmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizden birazcık elinizi ayağınızı çekeceksiniz. Aşk ilişkilerinizde kendinizi kurban etme ya da aşk ilişkilerinizde sorunların yüzeye çıkması söz konusu olabilir. Bu süreçte platonik aşklara ve gizli aşk oluşumlarına daha fazla meyledebilirsiniz.

25 Mayıs’ta iş hayatınızda, beraber çalıştığınız insanlarla anlaşmak kolay olmayacak. Onlara karşı çabuk sinirlenecek, bir sıkıntı ve problem varsa öfkenizi hemen ortaya koymak isteyeceksiniz. Bu etkilere karşı dikkatli olun.

 

26 Mayıs’ta yakın çevrenizin sağlığıyla ilgili konularda birtakım sıkıntılar, engeller, problemler ve bozulmalar oluşabilir. Keza bu süreçte siz de hem işlerinize, iş ilişkinizdeki iletişiminize, fırsatlarınıza hem de kendi sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Birkaç gün boyunca bu alanda birtakım sıkıntılar yaşamanız söz konusu.

 

27 Mayıs itibarıyla artık daha fazla enerjinizi aşk hayatınızda, romantizmle ve  çocuklarla ilgili konularda, sanatsal ve artistik yeteneklerde, sportif aktivitelerde, borsa gibi spekülatif işlerde göstermeye başlayacaksınız. Bu konularda girişimlerde de bulunabilirsiniz. Kendinizi ve enerjinizi sportif anlamda kişisel gelişiminiz için kullanmalısınız. Özel hayatınızda, aşk ilişkilerinizde mücadeleci bir tavır ve tutum takınabilirsiniz. Bu yüzden sevdiğiniz insanla zaman zaman anlaşmazlıklara ve sürtüşmelere karşı dikkatli olun. Zira bazı noktalarda onu inadınızla ve değişmeyen fikirlerinizle gereğinden fazla zorlayabilirsiniz. Aynı zamanda cinsellikle ilgili konuların da yoğunlaşması, flörtöz tavırların ön plana çıkması bu alanda daha fazla enerjinizi ortaya koymanıza sebep olacak.


AslanAslan Burcu:

01- 03 Mayıs tarihlerinde, kariyerinizde alacağınız bir terfi, bir parasal teklif ayaklarınızı yerden kesebilir. Kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz.

06 Mayıs’ta oluşan Yeniay, kariyerinizle ilgili her tür karar ve başlangıcı  destekliyor. Bu Yeniay’ı kariyerinizle ilgili oluşumlar için iyi kullanmalısınız çünkü patronlarınızdan ve aynı zamanda parasal koşullarınızı oluşturabilecek kişilerden olumlu etkiler alıyorsunuz. Bir tek, Merkür hala gerilediği için önemli başlangıçlardan kaçının ama bunun dışında bu kararları oluşturmak için konuşmalar, görüşmeler yapabilir, projelerinizi zenginleştirebilirsiniz.

 

09 Mayıs işinizde daha önceden konuşulmuş ama olmamış bir görüşme, bir teklif gündeme gelebilir, bu teklifin üzerine düşebilirsiniz. 10 Mayıs’ta inanılmaz güzel bir iş teklifi, iş birlikteliği, ortak atılacak bir adım, karşınıza gelebilir.

13 Mayıs keza yine toplum önündeki konuşmalarınızda her konuda insanlar sizi çok beğenecekler, sevecekler. Onların hoşuna gideceksiniz çünkü doğru zamanda doğru şeyleri söyleyeceksiniz ve insanları etkileme yeteneğinizi doğru kullanacaksınız. Yine 14 Mayıs, işinizde ilişkilerinizi doğru kullanacağınız ve kendinizi de gösterebileceğiniz tarihlerden.

 

20 Mayıs itibarıyla artık sosyal çevreniz önem kazanıyor. Özellikle aktiviteler ve organizasyonlar alanlarında kendinizi ve gücünüzü daha fazla ortaya koyacaksınız. Arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız görünür hale gelecek.

 

22 Mayıs’ta devreye girecek olan Dolunay aşk hayatınızı etkileyecek. Çocuklarınızla olan bağlantılarınız da hassaslıklara açıksınız.  Bir yandan da özel hayatınızda sevdiğiniz insanla anlaşmak bu Dolunay’da kolay olmayacak. Bu süreçte  sinirli halinizi iyi kontrol etmeye çalışın. Bu tarihte Merkür’ün de düzelmesiyle beraber artık kariyer ve iş hayatınızda iletişimsel konularda daha rahat hareket edeceksiniz.

 

24 Mayıs’tan sonra sosyal çevrenizde kendinizi gösterebilirsiniz, arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız artacak, onlarla daha fazla duygusal konuları paylaşacaksınız. Onlarla bir arada olmak size keyif verecek. Katılacağınız davet, organizasyonlar, aktivitelerde kendinizi göstermek önem kazanacak. Entelektüel birtakım etkinlikler içinde yer almak isteyeceksiniz.

 

25 Mayıs, sosyal çevreniz ve özel hayatınız arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Keza sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla olan bağlantınız aşk yüzünden bozulabilir ya da aşk hayatınızdaki bağlantılarınız sosyal çevreniz yüzünden bozulabilir. Bu süreçte kalbiniz boşsa çevrenizden bir insanla aşka yelken açabilir, aranızda bir çekim hissedebilirsiniz.

26 Mayıs’ta özellikle parasal konularda çok dikkatli adımlar atmalısınız. Bir kez daha bu konularda daralmalar yaşayabilir, parasal bir konuda sıkıntıya düşebilirsiniz. Aşk, çocuk veya eğlence hayatınız için yapacağınız harcamaların sorumlulukları yüzünden parasal konularda birtakım endişeler yaşayabilirsiniz.. Büyük parasal adımlara bu tarih civarında girmemekte fayda var.

 

27 Mayıs itibarıyla Mars sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda gerilemesini sürdürecek. Aile hayatınızdaki mücadelelerinizde birtakım sıkıntı ve sorunlar oluşabilir. Onlarla olan bağlantılarınıza dikkat etmelisiniz. Haziran sonuna kadar ailenizle olan ilişkilerinizde ve iletişiminizde enerjinizi ortaya koyuş şeklinizde sıkıntılara açıksınız.


BasakBaşak Burcu:

03 Mayıs, hayatınızı geliştirecek konularda çok güzel şanslara ve tekliflere açık olacaksınız. Kendinizi bir yıl boyunca Jüpiter’den aldığınız destekle devamlı geliştirdiniz, büyüttünüz, çeşitli fırsatlar ve şanslarla karşılaştınız. İşte şimdi, bu şans ve fırsatları hem yabancılarla yapılacak olan işlerinizde hem medyada hem hukuki konularda hem de eğitimsel konularda gösterebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

 

06 Mayıs’ta seyahat, eğitim ve medya alanlarınızda oluşacak Yeniay ile beraber, bu alanlarda güçlü ve etkili kararlarınızı ve fikirlerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. Bu süreçte yeni insanlar hayatınızda yer edecek. Daha doğrusu, daha az tanıdığınız insanlarla daha fazla vakit geçirecek, onların hayatını merak edecek ve bir anlamda onlarla daha fazla iletişim halinde olacaksınız.

 

07 Mayıs, aşk hayatınızda ve özellikle sanatsal, kreatif işlerinizde sizi destekleyen tarihlerden. Kendi eğlenceli gücünüzü iş kollarına rahatlıkla aktarabileceksiniz.

 

09 Mayıs’ta daha önceden konuşulmuş, görüşülmüş ama tamamlanmamış bir iş yeniden gündeme gelebilir ya da daha öncesinde Merkür’ün geri gitmesinden kaynaklı olarak yaşadığınız iletişim sıkıntılarını ve sorunlarını bu tarih civarında çözme imkanına sahip olabilirsiniz

10 Mayıs’ta  yurtdışında, seyahat ya da eğitim ortamlarında sizin kültürünüzden farklı bir insanla bir aşka yelken açabilirsiniz. Hayatınızda bir insan olabilir ama karşınıza bir seyahat fırsatı çıkabilir. İşte bu seyahatiniz, size çok büyük keyif ve çok büyük ilişkiler katacak ve bu ilişkilerinizden hem iş anlamında hem özel hayatınızda faydalanacaksınız. 10-13 ve 14 Mayıs tarihleri hem özel hayatınızda hem de kreatif ve sanatsal işlerinizde kendi gücünüzü etkili bir şekilde ortaya koyacağınız ve iş anlaşmalarına imza atacağınız tarihler.

 

20 Mayıs itibarıyla kimliğinizi kariyerinize yönlendireceksiniz. İş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma gibi konular hayatınızda öne çıkacak. İnsanların ilgisini üzerinizde hissedeceksiniz. Kalabalık yerlerde, toplum önünde olmak size daha iyi gelecek. Bu süreçte çok fazla kendi iç dünyanıza kapanmamaya ve ailevi sorumluluklarınızın sizi aşağıya çekmemesine özen gösterin. Özellikle seyahat, eğitim gibi konularda şu son birkaç aydır yaşadığınız, gelen teklifler, konuşmalar, görüşmelerin olumlu etkilerini kariyerinizde daha fazla görmeye başlayacaksınız.

 

22 Mayıs’ta ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşan Dolunay, sizi bir parça da olsa sinirli kılabilir. Zira kariyerinize ve toplumsal konulara vakit ayırmanız gereken bir dönemde, ailevi sorumluluklarınız ve oradaki mücadeleleriniz bazı noktalarda sinirli hareket etmenize ve bu sinirinizi ailenizdeki insanlara göstermenize neden olabilir. Bu süreçte hırslı olacaksınız. Bu hırsınız özellikle de anlaşamadığınız insanlarla aranızdaki sürtüşmeleri daha fazla gün yüzüne çıkartabilir. Yine 22 Mayıs, Merkür’ün düzeldiği tarih. Merkür düzelmesiyle birlikte yabancılarla olan işlerinizde, seyahatlerinizde, eğitimsel konularda daha rahat bir şekilde kendinizi ifade etmeye başlıyorsunuz.

24 Mayıs itibarıyla üstlerinizle, patronlarınızla olan bağlantılarınız kuvvetlenebilir. İstediğiniz bir zam, terfi, pirim gibi konular varsa bu konuları patronlarınız ve üstlerinizle konuşabilir, isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Toplumsal statüyü seveceksiniz ve kuracağınız ilişkiler işinize yarayabilir Aynı zamanda eşinizin ailesiyle olan bağlantılarınız ve ilişkilerinizin de güzelleştiğini görebilirsiniz.

25 Mayıs, ailevi konularda kadın-erkek biraz çekişmeli birgün. Ailenizdeki erkek figürleriyle bu süreçte anlaşamayabilirsiniz. Eşinizin ailesi ve sizin aileniz arasında birtakım sürtüşmeler ortaya çıkabilir. Toplum önünde, kalabalık ortamlarda belki de hiç beklemediğiniz bir insanla aranızda bir çekim oluşabilir.

26 Mayıs’ta aile hayatınızda sıkıntılar karşınıza gelebilir. Onların sorumlulukları, hayatı zor algılamanıza ve kendinizi geliştireceğiniz noktalarda biraz yavaşlamanıza sebep olabilir. Minimal kararlar almaya çalışın ve bu minimal kararları hayatınıza uygun bir şekilde geçirin. Bu süreçte çok büyük düşünmek, büyük risklere girmek, özellikle maddi anlamda ya da düşünce anlamında açılmak size olumlu gelmeyebilir. Daha dar, daha sabit ve küçük fikirlerin peşinde koşmalısınız.

 

27 Mayıs itibarıyla ev, aile ve yuva alanlarınızda gerileyen Mars, artık yakın çevre alanlarınıza kaymaya başlıyor. İletişimsel konularda birtakım aksilikler ve sorunlar yaşamaya hazırlanın. 30 haziran’a kadar enerjinizi iletişimsel konularda istediğiniz gibi ortaya koyamayabilirsiniz. Ailevi kavgalarınız ya da sürtüşmeleriniz artık daha fazla yakın çevre alanlarınıza kaymaya başlayacak. Yine ailenizden, akraba, kuzen, kardeş gibi erkek figürleriyle bu süreçte anlaşmak kolay olmayabilir. Haziran sonuna kadar bu etkiye dikkat edin lütfen.

 

31 Mayıs, sizi yapacaklarınız anlamında destekleyen tarihlerden bir tanesi. Hem gelecek işlerinizi devreye sokabilir, sanatsal ve kreatif işlerinizde güzel adımlar atabilirsiniz hem de sevdiğiniz insanla bazı noktalarda uygun, destekleyici fikirler ya da projeler üretmeniz mümkün olabilir.


TeraziTerazi Burcu:

01 Mayıs, maddi konularda iş hayatınızda gereken destelkeri göreceğiniz bir tarih. 03 Mayıs’ta kendinizi ortaklaşa parasal konularda çok şanslı hissedeceksiniz. Bir anlamda işinize sponsor bulabilirsiniz. Maddi durumunuzda sıkıştığınız noktalarda bu sıkışmaların ortadan kalkacağı, aradığınız ve beklediğiniz şans ve fırsatları göreceğiniz bir dönem olacak. Eşinizin ya da partnerinizin parasal durumuyla da ilgili güzel gelişmeler, karşınıza gelebilir.

 

06 Mayıs’taki Yeniay, ortaklaşa parasal konularda yeni adım ve kararlarınızı destekleyecek. Yine de Merkür’ün bu alanlarınızda gerilediğini göz ardı etmeden kararlar almaya özen gösterin. Yeni ve şimdiye kadar hiç kullanılmamış kararların ve başlangıçların yerine, daha önceden konuşulmuş, kararların devreye girmesine özen gösterin.

 

09 Mayıs, parasal konuşmaların devreye girdiği, ortaklaşa para alanlarınızda birtakım sıkıntı ve problemlerinizi çözümleyebileceğiniz tarihlerden. İlişkileriniz, özellikle başkalarıyla kurduğunuz ilişkiler, bu süreçte size faydalı olacak. Bu tarih itibarıyla Jüpiter’in düzelmesiyle beraber artık daha fazla maneviyatınız önem kazanmaya başlıyor. Bir anlamda daha da korunduğunuzu hissedeceksiniz.

10 Mayıs’ta kredi, vergi, sponsor gibi parayla ilgili alanlarda beklenmedik gelişme ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

13 Mayıs’ta sevdiğiniz insanla konuşmalarınız artacak ve bu konuşmalar parasal konularda güzel gelişmeleri de beraberinde getirecek. Aile hayatınızdaki düşündüklerinizi, fikirlerinizi uygulamak için de 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde uygun fırsatları yakalıyor ve kullanıyorsunuz.

20 Mayıs itibarıyla artık kimliğinizi ve kişiliğinizi daha çok seyahatlere, yabancılarla yapılacak işlere, medyaya, eğitimsel konulara kaydıracaksınız.  Öğrenme ve kendinizi geliştirme isteğiniz daha fazla ön plana geçebilir. Yine bu konularda bilginin temeline ulaşma, kendinizi geliştirebilecek bir kurs, seminer, seyahat fırsatı sizi çok mutlu kılabilir.

 

22 Mayıs’taki Dolunay, özellikle yakın çevre, akraba ve kardeşlerinizin hayatıyla ilgili olayları hayatınızın merkezine taşıyacak. Bu Dolunay’da tatil, veya seyahat planlarınız devredeyken yakın çevrenizde olup biten olaylar elinizi kolunuzu bağlayabilir ve sizi bu noktada hassas kılabilir ama ilginizi daha fazla yakın çevrenize yönlendireceksiniz. Bu durumun sizi çok fazla sinirli kılmasına ve sizi agresif yapmasına izin vermeyin.

24 Mayıs itibarıyla artık seyahatlerden keyif alacağınız, tatile çıkmanın planlarını yapacağınız, yabancı, değişik, farklı kültürden insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyacağınız bir dönem başlıyor. Eğitim konularınızın üzerine eğilebilirsiniz.  Eğer öğrenci bir Teraziyseniz sınava hazırlanıyorsanız bu tarihten sonra derslerinize odaklanmış bir şekilde yolunuzda ilerleyecek ve şanslı olacaksınız.

 

25 Mayıs’ta bir insanla aranızda oluşacak bir çekim, özellikle aşk hayatınızı hareketlendirebilir ama var olan ilişkiniz varsa bu süreçte dikkat edin çünkü kadın-erkek prensiplerini uyuşturmak kolay olmayacak.

26 Mayıs’ta, yakın çevrenizde olup biten iletişimsel konularda hayata daha katı ve negatif bakabilirsiniz bu da maneviyatınızda birtakım zorlanmalar, inançlarınızda birtakım sorunları tetikleyebilir.  Bir işinizin sonlanması, yakın çevrenizde olup biten olayların sizi mutsuz etmesi, hayattan alacağınız keyfi engellemesi karşılaşacağınız olasılıklardan.

27 Mayıs’tan sonra Mars, parasal alanlarınıza kayarak gerilemeye devam edcek. 30 Haziran’a kadar bu alanlarda birtakım aksilikler, mücadelenizde birtakım sıkıntı ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli parasal girişimlerden kaçının.

31 Mayıs, özellikle ailevi konularda konuşmalarınızla onlardan destek bulacağınız tarihlerden.


AkrepAkrep Burcu:

01 Mayıs’ta , sevdiğiniz insanla aranızı düzeltebilir, sıkıntılarınızı konuşabilirsiniz. 03 Mayıs’ta sosyal çevrelerden özel hayatınız adına güzel destekler alıyorsunuz. Arkadaşlarınız, sevdiğiniz insanla aranızda bir arabuluculuk yapabilirler veya  sosyal ortamlarda arkadaşlarınızın yanında sevdiğiniz insandan güzel bir teklif alabilirsiniz. Kalbiniz boşsa ve hoşlandığınız bir insan varsa sosyal ortamlarda kendinizi mutlu, şanslı hissedecek ve istediğiniz teklifi alıyor olacaksınız. Bu tarih, ortaklaşa atılacak adımlar, geleceğe yönelik projeler için de şanslı bir gün olacak.

 

06 Mayıs’ta ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde oluşan Yeniay ile birlikte evlilikle, özel hayatınızla, ilişkinizle ya da ortaklığınızla ilgili önemli kararları ve başlangıçları devreye sokabilirsiniz. Yeni kararlar, yeni başlangıçlar Yeniay zamanı karşımıza gelir ama Merkür’ün bu alanlarda gerilediğini düşündüğümüz için daha önceden konuşulmuş, görüşülmüş, yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya odaklanın. Bir teklif aldıysanız bile kararınızı 22 Mayıs’ta Merkür düzeldikten sonra vermek faydalı olabilir.

 

09 Mayıs’ta sevdiğiniz insanla eski konuları konuşabilir, sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde keyif, romantizm bu tarihte etkili olacak. Para evinizin yöneticisi Jüpiter, bu tarih itibarıyla düzeliyor. Artık parasal konularda yaşadığınız birtakım sıkıntı ve problemlerin geride kaldığını görmeye başlayacaksınız.

 

10 Mayıs’ı bir kenara not edin çünkü yine sosyal çevrelerden özel hayatınızda çok güzel bir teklif alabilirsiniz. Sevdiğiniz insan, arkadaşlarınızla beraber güzel bir plan yapabilir ve bu plan sizin ayaklarınızı yerden uçurabilir sevgili Akrepler.

 

13 Mayıs’ta sevdiğinizle birbirinize karşı ağzınızdan bal damlıyor olacak ve iletişimsel sorunlarınıza bir şekilde müsamahalı ve anlayışlı bir şekilde yaklaşacaksınız. 13-14 Mayıs’ta iletişimsel konularda, ortaklaşa atacağınız işlerde şans sizden yana.

 

20 Mayıs itibarıyla maddi konular, ortaklaşa para alanları üzerine yoğunlaşmaya başlıyorsunuz. Hayatınıza etki edecek bir insandan destekleriniz olabilir. Başkalarının kaynaklarına daha fazla bağımlı olacağınız bir sürece gireceksiniz. Aynı zamanda banka, kredi, vergi, faiz gibi konular hayatınız için önem kazanıyor.

22 Mayıs’taki Dolunay’da elinize bir miktar para geçebilir. Belki de attığınız adımlar, giriştiğiniz işler sonucunda elinize bu para geçecek ya da beklediğiniz bir para varsa gelmemesi, gecikmesi ya da ertelenmesi sizi bir parça da olsa hassas kılacaktır. Özellikle duygularınızı bu Dolunay parasal konularda iyi bir şekilde dengelemeye özen gösterin çünkü çok kolay tepki verebilirsiniz. Yine bu tarih itibarıyla Merkür düzelecek ve özel hayatınızla ilgili konularda artık rahatlıkla kararlar alabileceksiniz.

 

24 Mayıs ve sonrasında banka görüşmeleri yapabilirsiniz, almak istediğiniz bir kredi varsa bu kredi için harekete geçebilirsiniz, başkalarından para isteyebilirsiniz, aynı şekilde başkaları da sizden para isteyebilir. Hem sizin onlara hem onların size yardım edeceği bir dönem içinde olacaksınız.

 

26 Mayıs’ta sosyal çevrenizden gelecek olan birtakım şansların ve fırsatların, maddi koşullara takılı kaldığını görebilirsiniz. Bir anlamda geleceğinizi ilgilendiren işler için küçülmeler ve kısılmalar söz konusu olacak. Bu da bazı işlerinizin bitmesine ya da ertelenmesine sebebiyet verebilir. Bu süreçte önemli işlere kalkışmak yerine daha küçülerek hareket etmelisiniz.

 

27 Mayıs’ta Mars’ın sizin kişisel evinize gerilemesiyle beraber kişisel mücadeleleriniz, atılımlarınız ve girişimlerinizde birtakım engeller ve sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Haziran’ın sonuna kadar bu etki devam ediyor. Kendinizi ortaya koymakta zorlanabilir, enerjinizi istediğiniz gibi kullanamayabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

 

31 Mayıs, özel hayatınızda güzel etkileşimlerin olduğu ve sevdiğiniz insanla fikirlerinizi güçlü bir zemine oturttuğunuz tarih olarak karşınıza çıkıyor.


YayYay Burcu:

01 Mayıs,  iş hayatınızda ve aile hayatınızda yapılması gereken her şeyi çok büyük fedakârlıklarla ve istekle halledeceğiniz zamanlardan bir tanesi. Bir yandan da ailenize karşı oldukça duyarlı, şefkatli, anlayışlısınız ve hafta sonunu onlarla değerlendirmek isteyeceksiniz.

03 Mayıs, iş hayatınızda çok güzel bir teklifin karşınıza geleceği, özellikle de göz önünde olacağınız ortamlarda şanslarınızın ve fırsatlarınızın artacağı, iş konularında kendinizi keyifli hissedeceğiniz birgün.

06 Mayıs’taki Yeniay, iş hayatınızda karşınıza gelecek yeni başlangıç ve kararları destekleyecek. Belki de birkaç gün önce aldığınız çok güzel bir iş teklifini tam anlamıyla devreye sokmak için bu Yeniay’ı kullanmalısınız. Bir yandan Merkür’ün hala bu alanlarınızda gerilediğini düşünürsek, karşınıza gelecek olan bu iş fırsatları daha önceden konuşulmuş, olmasına özen gösterin lütfen.

 

09 Mayıs hafta başında daha önceden konuşulmuş, görüşülmüş bir projenin devreye girmesiyle beraber birtakım anlaşmalar karşınıza gelebilir. Aynı zamanda aile hayatınızda yapılması gereken her tür konuda da bu hafta başı kendinizi iyi hissedeceksiniz.

10 Mayıs’ta, kurduğunuz düzgün, iyi ilişkiler sonucunda güzel bir iş teklifi karşınıza gelebilir ve bu iş teklifi sayesinde kariyerinizi bir üst aşamaya ilerletebilirsiniz.

 

13 Mayıs, iş hayatınızda beraber çalıştığınız insanlarla bazı anlaşmazlıkları gidermek, eski konuları konuşmak, bu konuları uygun bir zemine ve ortama bağlamak açısından şanslı bir gün olacak. 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde parasal konularda güzel görüşmeler, konuşmalar içindesiniz.

 

20 Mayıs’tan sonra kendinizi özel hayatınızda göstermeye başlayacaksınız. Bir anlamda ikili ilişkiler hayatınızın merkezine yerleşebilir. Diğer kişilerle etkileşim halinde olma, onlardan tavsiye alma, onlara yardımcı olma zamanınız başlıyor. İşinizle ilgili konularda da deneyimli insanlardan yardım alabilirsiniz, onlara danışabilirsiniz. İnsanlarla birlikte hareket etmek, bir partnerle güç birliği içinde olmak sonuçlar getirecek. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz, taşınmayla ilgili konuların daha fazla üzerine düşebilirsiniz. Çevrenizden size yardımcı olacak insanlarla daha fazla irtibat halinde olacak ve eşinize, ortağınıza daha fazla önem vereceksiniz.

 

22 Mayıs’taki Dolunay önemli, hayati kararları karşınıza getirebilir. Özellikle eşiniz ya da partnerinizle beraber aldığınız kararları, kendi hayatınızda uygulama imkânına sahip olabilirsiniz ya da onların hayatına bu kadar odaklanmışken sizin hayatınızda olan hassas bir konu ya da bir oluşum, her iki taraf arasında dengeyi iyi bir şekilde sağlamanız gerektiğine dikkat çekebilir. Yine bu Dolunay’da özel hayatınızda güç çekişmelerine, karşı tarafla birtakım anlaşmazlıklara karşı dikkatli olun.

 

24 Mayıs’tan sonra ikili ilişkiler ve ortaklı hayatınızda olumlu gelişmeler altına girebilirsiniz. Ortaklaşa girişimler adına da uygun bir süreç. Eşiniz ve ortağınızla olan ilişkilerinizde, mantıklı taraflarınıza sığınacaksınız.

25 Mayıs’ta özel hayatınıza dikkat etmelisiniz çünkü karşı tarafla anlaşmak kolay olmayacak. Herkes kendi tarafından olaylara bakabilir ve kendi söylediklerinde diretebilir. Bu da ilişkiniz anlamında sizi biraz zorlayabilir.

26 Mayıs tarihi, zorlayıcı tarihlerden bir tanesi. İş hayatınızda birtakım sıkıntı ve problemlerin ortaya çıkması muhtemel. Çok şanslı ve fırsatlı olduğunuz bu dönemde bazı hayati sorumlulukların, almanız gereken kararların iş hayatınıza olumsuz yansıması söz konusu olabilir. Sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gereken bir süreç içindesiniz.

27 Mayıs’tan sonra dikkatli olmanız gerekiyor çünkü enerjinizi ortaya koyacağınız durumlarda bir blokajla karşılaşma, enerjide birtakım sıkıntı ve problemlerin oluşması sizi zorlayabilir. Haziran sonuna kadar çok önemli girişimlerden kaçının. Özellikle aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda, sanatsal işlerinizde ve risk içeren yatırımlarınızda birtakım sıkıntı ve problemlere açıksınız.

31 Mayıs itibarıyla işle ilgili konularda güzel etkiler altındasınız.Oglak
Oğlak Burcu:

01 Mayıs’ta yakın çevrenizdeki insanlara yardımsever yaklaşımlarınız, onlarla olan bağlantılarınızda keyifli zamanlara işaret ediyor. 03 Mayıs itibarıyla hayattan alacağınız keyif çok yüksek olacak çünkü özellikle yabancı ortamlardan; seyahat, eğitim, medya, ticaret konularında ve hukuksal konularda alacağınız olumlu etkiler, aşk hayatınıza da olumlu bir şekilde yansıyabilir. Bir yandan sevdiğiniz insanla gelecek planları içine girebilirsiniz.

 

06 Mayıs’ta aşk hayatınızda Yeniay gerçekleşecek. Bu Yeniay ile beraber aşk hayatınızla ilgili önemli kararlarınız uygulayabilirsiniz. Bu kararlarınızı devreye sokun ama herhangi bir anlaşmanın altına imza atmamaya özen gösterin çünkü Merkür’ün hala gerilediğini unutmamalısınız.

 

09 Mayıs’ta sevdiğiniz insanla daha önceden konuşulmuş bir konu gündeme gelebilir. Sorunlar varsa bu sorunlara çözüm üretebilirsiniz.

10 Mayıs, sevdiğiniz insanla bulunacağınız ortamlarda, belki bir yurtdışı seyahatinde, tatilde ya da dış ortamlarda birbirinize sarf edeceğiniz sözler, gelecek adına sizi çok mutlu edecek ve ilişkilerinizden yana çok ciddi faydalar sağlayacaksınız. Bir sanat anlaşması, sanatsal bir işin devreye girmesiyle beraber bir anlaşma, bir teklif karşınıza gelebilir. Daha önceden konuşulmuş, yarım kalmış, olmamış bir işse ya da daha önceden tanıdığınız insanlarla yapılacak bir işse bu gelecek olan teklifi kolaylıkla değerlendirebilirsiniz.

 

20 Mayıs itibarıyla kimliğinizi iş hayatınıza kaydırıyorsunuz. İş hayatınızda daha fazla kendinizi ortaya koyacaksınız. Bir yandan da sağlığınıza önem vereceksiniz.

 

22 Mayıs’taki Dolunay, kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Şartlar bu Dolunay’da elinizde olmayacak. Bir işin, bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz, bir konu ortaya çıkabilir ve siz, işinizde yaşadığınız ufak tefek stres ve sıkıntıların aslında neye dayandığını görebilirsiniz. Bu süreçte olayları akışına bırakmak, çok fazla irdelememek, çok fazla zorlamamak önemli olacak. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeyi bu Dolunay’da unutmayın çünkü sinirli tepkiler devreye girebilir ve bunun sonucunda beklenmedik olaylar içinde kendinizi bulabilirsiniz.

 

24 Mayıs’tan sonra iş hayatınızda ilişkileriniz önem kazanacak, beraber çalıştığınız ya da yanınızda çalıştırdığınız insanlarla güçlü bağlar kurabilirsiniz. Bir yandan da ilişkilerinizde uyumlu, pratik, zeki, değişken yapınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Sağlığınızda güzel gelişmeler oluşabilir. Durumları çok çabuk toparlamasını bileceksiniz.

25 Mayıs’ta kadın-erkek ilişkilerinde karşı karşıya geldiğiniz zamanlar, iş hayatınızda biraz kendinizi zorlayabilirsiniz. Hâlihazırda enerjiniz yeterli değil, kendinizi çok güçlü hissetmiyorsunuz, bu yüzden de iş alanlarınızda üzerinize gelen konularda çok çabuk tepkiler verebilir, sinirli olacaksınız.

 

26 Mayıs’ta yabancılarla yapılacak işler, hukuk, eğitim, medya, seyahat alanlarınızda birtakım aksilikler ve sıkıntılar oluşabilir. Bu, başkalarının sorumluluklarına çok fazla eğilmenizden kaynaklı olabilir ya da ortaya çıkacak birtakım durum ve koşullar belki de bu alanlarınıza bu süreçte gereken vakti ayıramamanıza neden olabilir. Bir seyahatiniz ertelenebilir, başlamasını çok hevesle beklediğiniz bir işinizde durma olabilir. Bu süreçte olayları gözünüzde çok fazla büyütmeden, birazcık daha sadeleştirerek adım atmaya özen gösterin.

 

27 Mayıs’tan sonra Mars, sosyal çevre ve arkadaşlık evinize kayarak gerilemesine devam edecek. Bu süreçten itibaren Haziran sonuna kadar, sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan bağlantılarınıza dikkat etmelisiniz. Zaman zaman ortaya koyacağınız enerjinizde sıkışmalar, sorunlar, problemler ön plana çıkabilir. Göstermek istediğiniz duyguları içinize atmaktan kaynaklı olarak zaman zaman patlamalar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde ve sosyal çevre ortamlarınızda bu gerilemeye dikkat edin. Ailevi konularınızı onlarla konuşabilirsiniz. Yine arkadaşlarınızın hayatında birtakım aksilikler ve sorunlar varsa onlarla daha fazla temas halinde olacaksınız.

 

31 Mayıs, aşk hayatınızda keyfi ve mutluluğu bulacağınız, kendinizi güçlü hissedeceğiniz zamanlardan.


KovaKova Burcu

01 Mayıs’ta aile hayatınızda sevdiklerinize göstereceğiniz güzel tutumlar, hayat enerjinizi arttırabilir. 03 Mayıs’ta ortaklaşa parasal konularda elinize geçecek bir para fırsatıyla beraber aile hayatınızda bolluğu, bereketi, şansı ve mutluluğu göreceksiniz. Bir anlamda gayrimenkul teklifleri bu süreçte karşınıza çıkabilir.

 

06 Mayıs’taki Yeniay ev, aile, yuvayla ilgili konularda önemli kararları karşınıza getirecek. Bu dönemde ailenizle ilgili konularda kararlarınızı devreye sokabilirsiniz yalnız Merkür’ün bu alanlarda gerilediğini düşünürsek, yeni başlangıçlar ve kararlardansa daha önce konuşulmuş, yapılması gereken konu ve olayların üzerine düşmelisiniz.

09 Mayıs’ta daha önceden konuşulmuş bir mesele, yeniden karşınıza gelebilir. Bu meseleyi aile büyüklerinizle konuşmak, bir karara bağlamak önem kazanacak. Bir yandan da parasal konularda aileniz için birtakım harcamalarda bulunacaksınız.

10 Mayıs’ta aile hayatınızda eşinizin ya da partnerinizin hayatındaki güzel gelişmelerden kaynaklı olarak çok güzel, etkili bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Bu teklifte parasal konuların güzelliği, bolluğu, bereketi şevkinizi arttıracak.

13-14 Mayıs, ailenizde sıkıntı yaşadığınız büyüklerinizle aranızı düzeltmek, af dilemek, arabuluculuk yapmak için uygun günlerden. Sevdiklerinizle bir arada olacaksınız, sevdiğiniz insanları evinizde ağırlamak isteyeceksiniz. Yani, sosyalliğinizi daha fazla evinizde yaşayacaksınız.

 

20 Mayıs itibarıyla kimliğinizi ve tam anlamıyla kendinizi, aşk hayatınızda göstermeye başlayacaksınız. Eğlenceli konu ve olaylar içinde kendinizi bulmak, sportif faaliyetlerde kendinizi göstermek önem kazanacak. Uzun zamandan beri aile hayatınıza olan düşkünlüğünüzden sonra bir anlamda hava almak, kendinize vakit ayırmak, hobilerinize, sanatsal faaliyetlerinize yer vermek ruhunuzu hafifiletebilir. Varsa çocuğunuzla ilgili konu ve olaylar daha fazla hayatınızda yer edebilir. Sevme ve sevilme isteğinizin arttığı günler içindesiniz. Bu yüzden aşkı arıyorsanız bu dönemde karşınıza gelebilir.

 

22 Mayıs’ta meydana gelen Dolunay, arkadaşlık ve sosyal çevre evinizde gerçekleşiyor. Arkadaşlarınızla bu süre içinde biraz hassaslıklar yaşayabilirsiniz. Birkaç gün boyunca sosyal ortamlarda onlarla konuşmalarınıza, bağlantılarınıza ve işlerinize dikkat edin. Özel hayatınıza odaklandığınız bu dönemde sosyal çevre ilişkilerinizi özel hayatınızla dengede tutmak önemli olacak. Bu tarih itibarıyla ev, aile, parasal konularda ve aşk hayatınızda oluşan olumsuzluklar, Merkür’ün düzelmesiyle geride kalıyor. Yine bu tarihte sosyal ortamlarda çok çabuk sinirlenmelere ve tepki vermeye açıksınız. Bu süreçte kalabalık ortamlarda ilişkilerinize ve davranışlarınıza dikkat etmelisiniz.

 

24 Mayıs’tan sonra enerjinizi aşk hayatınıza harcayacaksınız. Bu dönemde flörtler yaşayabilirsiniz. Eğer evliyseniz daha ziyade cinsel hayatınız açısından hareketli bir süreç olacak. Kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek için de bu dönemi değerlendirmelisiniz. Bu dönemde, hobi bazında da olsa sanatsal konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda da bu dönemde güzel gelişmeler yaşanabilir.

26 Mayıs itibarıyla sosyal ortamlarda özellikle geleceğiniz adına giriştiğiniz işleriniz ve parasal konularda birtakım sıkıntılar, zorlanmalar, daralmalar söz konusu. Ödeme yapmanız gereken konularda eliniz sıkışabilir. Ödeme almanız gereken yerlerden alacağınızı tahsil edememekten kaynaklı olarak da parasal konularda sıkışabilirsiniz. Eşinizin ya da partnerinizin hayatında birtakım daralmalar, sıkıntılar, ufak tefek sorunlar sizin hayatınızı da etkiliyor.

 

27 Mayıs itibarıyla Mars, gerilemesine kariyer ve iş hayatınızda devam edecek. 30 Haziran’a kadarki bu süreçte kariyerinizde ve iş hayatınızda birtakım risklere, sorunlara, aksiliklere ve problemlere dikkat edin. Kariyer hayatınızda bir erkekle olan sıkıntılar gündeme gelebilir. Bazı girişimlerinizde engellendiğinizi düşünüyor olabilirsiniz.

 

31 Mayıs itibarıyla özellikle aile hayatınızda bazı konu ve olayları güçlü ve etkili şekilde çözeceğiniz, bunun sonucunda büyük-küçük demeden ailenizdeki herkesin desteğini üzerinizde hissedeceğiniz bir gün.


BalikBalık Burcu:

01 Mayıs yakın çevrenize yardım edebilir ve onlardan da yardım görebilirsiniz. İletişim, satış, reklam, pazarlama ve tanıtım alanındaysanız oldukça yaratıcı çalışmalar içinde bulunacaksınız.

03 Mayıs’ta iletişim açısından özel hayatınızda çok güzel etkiler altındasınız. Sevdiğiniz insanla iletişiminizi artırabilir, kısa yolculuklar yapabilir, kısa vadeli planlar içine girebilir veya  satış, iletişim, pazarlama ve bilgisayar alanlarında ortaklı işler de bulunabilirsiniz.

 

06 Mayıs’taki Yeniay, yakın çevre ve iletişim alanlarınızdaki her tür başlangıcı yapmak için uygun ama Merkür’ün hala gerilediğini varsayarsak önemli başlangıçlarınız için değil; var olan, tamamlanması gereken işleriniz için bu Yeniay’ı kullanmalısınız. Satış, reklam, pazarlama alanında kararlar devrede olacak.

 

 

09 Mayıs’ta yakın çevrenizdeki bir insanla iletişim haline gireceksiniz. Onunla konuşmak, varsa eski sorunları halletmek, bir sorunu çözüme kavuşturmak gibi etkileriniz var. Kariyer evinizin yöneticisi, bu tarih itibarıyla düzeliyor. Sonrasında kariyerinizde yaşadığınız bazı yavaşlamaların, gerilemelerin ardınızda kaldığını göreceksiniz.

10 Mayıs tarihinde çok güzel bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Özel hayatınızda kendinizi çok şanslı ve mutlu hissedeceksiniz. Yakın çevrenizdeki bir insanla ilişkiye başlayabilir, akraba ve kardeşlerinizle ilişkide olduğunuz, teklif aldığınız insanı tanıştırabilirsiniz. İletişimsel işlerinizdeki güzel ilişkiler, bu günlerde çok keyifli iş tekliflerini karşınıza getirecek.

 

13 Mayıs, iletişimsel konularda aklınızla duygularınızın bir çalıştığı günlerden. Bir arada olduğunuz akrabalarınızla konuşmaktan, duygularınızı dile getirmekten, onlara içinizi dökmekten büyük keyif alıyor olacaksınız. Aynı zamanda etkili ve güçlü arkadaşlıklar, güçlü pozisyonlar 13 ve 14 Mayıs’ta devrede olacak.

20 Mayıs itibarıyla aile, yuva ve ev konularına artık daha fazla odaklanıyorsunuz. Vaktinizi ailenizle geçirmek isteyeceksiniz. Yerleşimle ilgili konular ön plana geçecek. Emlak ile ilgili, ev değiştirme ile ilgili konuşmalar öne çıkabilir. Bir yandan da işlerinizi evinizden idare etmek önem kazanabilir.

22 Mayıs’taki Dolunay ile beraber kariyerinizde önemli birtakım sonuçlara, hassas oluşumlara açık olacaksınız. Bir yandan da bu oluşumlar yüzünden aile hayatınıza öfkenizi yansıtmak ya da hıncınızı yakın çevrenizden çıkarmak gibi durumlar da söz konusu. Yine bu tarih itibarıyla Merkür’ün düzelmesiyle iletişimsel konularda kendinizi daha rahat ifade etmeye başlıyorsunuz. Hem ev hayatınız hem de özel hayatınız rahat etkiler altına giriyor.

 

24 Mayıs’tan sonra aile ilişkileriniz güzelleşmeye başlayacak. Sevdiklerinizle iyi ilişkiler kuracaksınız. Dargın olduklarınızla barışmak, onlardan af dilemek ya da arası bozuk olanların arasında arabuluculuk yapmak gibi etkileriniz yüksek olabilir. Bir yandan da evinizle ilgili önemli değişimlerde bulunmak, evinize bir eşya almak, dekorasyon, tadilat, tamirat, boya, badana gibi işlere kalkışmak, evinize bilgisayar gibi elektronik eşya almak önem kazanabilir.

25 Mayıs aile hayatınızda hem anne ve babanız arasında hem de kariyeriniz ve aile hayatınız arasında çekişmeler yaşayabilirsiniz. Her ne kadar gönlünüz sevdiklerinizden yana olsa bile kariyer hayatınızdaki hızlı ve yorucu temponuz, onlara karşı sabırsız tutumlar içine girmenize neden olabilir.

 

26 Mayıs’ta, özel hayatınızda birtakım daralmalar, sıkışmalar, engeller yaşayabilirsiniz. Ortağınızla/partnerinizle büyümek, hayatınızı geliştirmek isterken kariyer sorumluluklarınız, hayatın sizin karşınıza getirdikleri yüzünden bütün bunları gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu da ilişkinize olumsuz yansıyabilir. Sevdiğiniz insanla bu dönemde daha fazla paylaşım içinde olup yaşadıklarınızı ona da aktarmayı deneyin. Ortaklaşa işlerinizde birtakım sıkıntı ve problemlerin de oluşması gündeme gelebilir.

 

27 Mayıs itibarıyla Mars seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, hukuk, ticaret alanlarınıza kayarak bu alanlarda gerilemesini sürdürecek. Bu saydığım konularda bir işiniz varsa bu tarihten sonra 30 Haziran’a kadarki süreçte birtakım aksilikler, sıkıntılar, enerjinizi istediğiniz gibi ortaya koyamama gibi durumlar karşınıza gelebilir. Fırsatları kaçırmamaya özen gösterin ve bu süreçte bu konularda önemli girişimlerde bulunmayın lütfen.

 

31 Mayıs tarihi, iletişimsel konularda yaşadıklarınızı hem yakın çevrenizle hem sosyal ortamlarınızda paylaşacağınız tarihlerden. Kendinizi güçlü hissetmek, bir yandan insanlara neler olup bittiğini anlatmak fikirlerinizi etkili bir şekilde karşı tarafa aktaracağınız anlamına da gelebilir. Bir yandan da etkili kişilerden güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın