Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Mars Koç Burcunda Geriliyor! – 10 Eylül 2020

MarsGeriliyor
Bu yazıyı paylaşın;

İLK ATEŞİ SEN YAKMA!

 

10 Eylül Perşembe günü savaş ve mücadele gezegeni Mars kendi burcu Koç burcunda gerilemeye başlayacak. Mars her iki yılda bir yaklaşık iki ay boyunca geri harekette olur. Ama bu geri harekette yaratacağı etkiler, hangi burçta olduğuna göre değişir. Örneğin İkizler burcundaki geri hareketinde iletişim, eğitim ve ulaşım ile ilgili konuları, Yengeç burcunda duygusal güvence, aidiyet hissi, yerleşim, eve ve aileye ait öğeleri vurgular.

Klasik dönemlerden beri gelen bilgilere göre, planetler geri hareketlerinde güçsüzdürler ve astrolojide temsil ettikleri niteliklerin etkisiz veya yanlış bir şekilde ortaya konmasına sebep olurlar.  Geri hareket eden transit planetler, içinde bulundukları evlerin olaylarıyla ilgili tersliklere, zorluklara ve yanlışlıklara işaret ederler.

 

Transit mars hangi alanınızda geri gidiyorsa ve haritanızda hangi alanı yönetiyorsa o alanda zorluklar, yanlışlıklar ve sıkıntılar baş gösterebilir veya daha önceden çözülmemiş meseleler çözüme kavuşmak adına gündeme gelebilir. Şunu da eklemekte fayda var. Eğer haritanızda Mars’ınız geri hareketteyse bu dönem size fayda sağlayabilir. Siz zaten bu enerjİ, koşullarına doğduğunuz için diğer insanlara göre çok fazla etkilenmeyeceksiniz anlamına gelir.

 

Mars yaşamsal mücadele ve enerji alanımızla, cinsellikle ilişkilidir. Mars savaşmaktır, haritamızda Mars neredeyse, en fazla mücadeleyi ve savaşı bu alanlarımızda verdiğimizi görürüz. Bu yüzden Natal haritalarda güçlü bir mars konumu olsun isteriz.

Burçlar dünyasında Koç burcu; yenilikler ve girişimlerle bağlantılıdır. Öncüdür. İnisiyatif ve risk alma, hakkını arama koç burcuyla bağlantılıdır. Tek başına hareket etmeyi sever. Maceraperest ve rekabetçi koşulları ve piyasaları temsil eder. Dünya Astrolojisinde, askeri ve savunma alanları, savunma sistemleri, silah ve demir çelik sektörü, metaller, ısı işleri, makineler, spor faaliyetleri, liderlik alanları, büyük girişimler bu burcun alanındadır. Meslekler olarak bakarsak, operatörlük, doktorluk, cerrahlık, itfaiyecilik, polis, askerlik, metal işleme, spor alanları, otomotiv sektörü, pilotluk, kasaplık, politika, pazarlamacılık, avcılık, mühendislik, şov dünyası , elmas- pırlanta kesicisi, atletler, güreşçilik, fırıncılık Koç burcu meslekleriyle bağlantılıdır.

İşte şimdi Mars’ın Koç’ta geri hareketinde yukarıda saydığım alanlarda asker ve savunma alanlarında, silah sanayinde, ısı ve enerji işlerinde, spor faaliyetlerinde, makinelerde, liderlik ve girişim alanlarında, yeni ve büyük işlerde sıkıntı ve sorunlara açık olacağımız bir dönem başlıyor!

Yaz aylarında başlattığımız, adım attığımız kendimizi cesur bulduğumuz, bir şekilde altından kalkarım dediğimiz alanlarda zorluklara, sıkıntı ve problemlere açık olacağız.

Türkiye’nin 11. Evinde gerileyecek olan Mars hükümetin ve yöneticilerin (meclisin) bazı kararlarında ( bunlar girişimcilik, Akdeniz, ege politikalarında ilerleme veya pandemi adına verilen kararlarda)  geri adımlar atmasına neden olabilir. Bu anlamda 29 Eylül ve sonrasında- 01-02-03 Ekim tarihleri önemli tarihler olacak. 12 Eylül’den sonra dünya arenasında atacağımız adımlara, ülkemizin repütasyonuna ve itibarına  dikkat etmeliyiz.

09- 10 Eylül’de tam Mars gerilemeye hazırlanırken iletişim zorluklarına, gergin diyaloglara, kışkırtıcı ortamlara karşı dikkatli olalım. 09 Eylül denince aklıma Memleketim İzmir geliyor. O tarih İzmir’in kurtuluşu tam da o gün durağan olan gerilemeye hareket edecek olan Mars o alanda ve ege denizinde krizleri iyice tetikleyebilir.

Ülkemizde sert rüzgarlar, yolculuklar esnasında kazalar ortaya çıkabilir.

10-11-12 -13 Eylül duygusal iniş çıkışlarımız fazla olurken, devrede olan Güneş- Neptün karşıtlığıyla bağışıklık sistemimiz ve enerjimiz düşük çalışacak. Bu tarihler Pandemide artışlar gözlemlenebilir. Sadece pandemi değil, bulaşıcı ve ateşli hastalıklara karşı dikkatli olmamız gerekebilir. Yine politikada skandallara açık bir dönem olacak!

22 Eylül’den sonra politik adınlar hızlanırken Ekim’in ilk haftasına kadar oldukça hareketli günlerde olacağız.  29 Eylül’de Satürn ve geri giden Mars birbirlerine yeniden kafa tutacaklar. Dünya astrolojsinde bu ikilinin kafa kafaya gelmesi asker ve devlet yöneticilerinin arasında streslerin yaşanmasına, despot yönetime, askeri alanda zorlanmalara işarettir. Yangınlar, hastalıklar, hapishanede sorunlar, suç oranlarında artış gözlemlenebilir. Mikrobik ve ateşli hastalıklarda artış bu günlere denk gelebilir. Sanıyorum bu tarihlerde herkes pandemi konusunda daha ciddi ve sorumlu hareket etmesi gerektiğini anlayacak.

Yine Toprak kaymaları, depremler, tarım, ticaret alanında, çiftçilikte kayıplar, olumsuz gelişmeler beklenebilir. Bunlar tüm olasılıklar ama illa hepsi yaşanacak anlamına gelmiyor panik olmayalım!

Bana kalırsa Eylül sonu ve Ekim ayı Mars gerilemesini en çok hissettiğimiz zamanlar olacak. 08-09 Ekim tarihlerinde Mars- plüton ikilisi yeniden karşı karşıya gelecek. Bu ikili sahneye çıktığında kavga, şiddet, taciz, iş tacizleri, terör, gerilla hareketleri, deprem, toprak kayması, volkan patlamaları, yıkıcı yangınlar, fanatizm, aşırı milliyetçilik, yer altı sorunları, finans-borsa zorlanmaları, borsacıların zor durumda kalması gibi olaylarla uğraşabiliriz. 14-18-19 Ekim tarihleri finansal yönden bizi zorlayabilir.

Mars’ın geçmişte Koç burcunda gerilemesine baktığımızda 1988 yılı Ağustos- ekim aylarını görüyoruz. Ekim ayı dikkat çekici. 10 Ekim’de Enflasyon %82 ye tırmanarak mevduat faizinin çok üstünde seyretmesiyle birlikte Dolar bir gecede çok yükseliyor ve ertesi gün Merkez Bankası müdahale etmesine rağmen yükselmesine devam ediyor. Merkez Bankası piyasaya 85 milyon ABD doları enjekte ederek ilk kez doğrudan müdahale ediyor. Mevduat Faizleri serbest bırakılıyor. 22 Ekim’de İç güvenlik komutanı Binbaşı Esar Oktay Yıldıran öldürülüyor. 18 Ekim’de TİKKO olayına karışan 16 polis için ağır hapis cezası istemiyle dava açılıyor. Bunlar Türkiye’de olanlar.

1941 yılının 09 Eylül tarihinde yine Koç burcunda bir mars gerilemesi görüyoruz. O dönem Nazi Almanyası Polonyalı yahudilere soykırıma başlıyorlar. Türkiye’de ise 21 Eylül’de İstanbul- Haliç Feneri yangını dikkat çekici. 94 ev, 2 cami, 1 mescit, patrikhane müştemilatı yanıyor. Bunlar tarihteki Mars koç gerilemesinde neler yaşandığına dair bir bakış!

Bu mars gerilemesinde önemli ülkelerin haritaları fazlasıyla tetikleniyor. Almanya, Rusya, Türkiye, İran, Irak, Yunanistan ve Fransa ön planda olacak. İngiltere uluslararası bir davayla uğraşabilir,  bir ortaklıkları, ittifakta oldukları bir ülkeyle araları bozulabilir, ticari anlaşmalarda sıkıntı yaşayabilirler. bozulacak. Amerika kendi iç güvenliğine ve ülke topraklarındaki sorunlarla uğraşacak. Büyük haksızlıklar, iç karmaşalar oluşabilir. Amerika’daki muhalefet ayağında büyük sorunlar, geriye çekilmeler görülebilir. Afetler ve felaketlerle uğraşabilirler. İran’da rejimde sıkıntılar görülebilir. Almanya ve Rusya’nın vereceği kararlar gözleri onların üzerine çevirecek.

Gelelim yeniden bireysel arenaya;

Mars Gezegeni geri hareket ederken harekete geçmeden önce dikkatlice düşünmeliyiz. Güçlü duygularla harekete geçme isteğimizin ne kadar doğru ve gerçekçi adımlara dayandığını görmeli, sonrasında harekete geçmeliyiz. Girişimlerimizin engellendiğine, ağırlaştığına ve istediğimiz gibi gitmediğine şahit olabiliriz.

 

Mars gerilerken enerji yanlış çalışır, içe döner. Kızgınlık, öfke, şiddet, kişisel defans, manipülasyon, tacizler bu dönemde ortaya çıkabilir. Kendimize kızgın olduğumuz ve suçlu hissettiğimiz konularda bu durumu başkalarına yansıtabiliriz. Zor bir deneyim olduğu için bu dönemde idare etmeli, hayatımızı ve kendimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Bu dönem içerisinde bir mücadele başlatan kaybeder. Yeni bir proje, girişim, tartışma, hukuki bir dava veya uluslararası bir savaş enerji doğru çalışmadığı için başlatılmaz. Haklı bile olsak bu dönemde ilk ateşi biz yakmamaya özen gösterelim!

Bu bir kabullenme ve neyin işlemediğini anlama dönemidir. Hızlı giderken gözden kaçırdıklarımızı farketme zamanıdır. Herkese kendini kabul edeceği, hayatı olduğu gibi ele alacağı ve diplomasiden, uyumdan vazgeçmeyeceği bir dönem diliyorum!

 

 

Mars’ın geri hareketini hangi evde yaşayacağınızı, hangi yükselen burçlarını nasıl etkileyeceğini şimdi aşağıda okuyabilirsiniz!

 

Transit Mars Evlerde Geri Harekette;

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Koç) ; kişinin enerjisini, aktifliğini içine döndürmesine neden olur. Kişi fiziksel enerjisini, ilericiliğini kullanmakta zorluklar yaşar. Mars yaşam enerjisiyle ilgili olduğundan ve enerjimiz doğru çalışmadığından sakarlıklara, kazalara, yaralanmalara neden olabilir. Fiziksel  görünümümüze, içsel sabırsızlığa ve sağlığımıza dikkat etmemiz gerekebilir.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Balık); sahip olduğumuz değerlerimizde, parasal konularımızda bir takım ertelenmeler, gecikmeler yaşamamıza neden olabilir. Bu alandaki mücadelelerimiz karşılığını istediğimiz gibi vermez zira biz bir yerlerde yeteri kadar mücadele etmiyoruzdur. Pratik konularda veya para meselelerinde kişi risk almayı sevmez. Her konuda ince eleyip sık dokur.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Kova) ; bizi içsel olarak sabırsız ve huzursuz kılabilir. Kişi meraklıdır, çok düşünür ama konu harekete geçmek olunca ikilemlerde kalabilir. Eylemden çok zihinsel oluşumlar daha çok ilgisini çeker. Yine akraba, kardeşler ve yakın çevresiyle mücadele halinde olabilir ve ilişkilerinde sorun yaşayabilir.

 

 1. Evde gerileyen mars ( Yükselen Oğlak) ; içsel olarak güvenlik ihtiyacının üzerini vurgular. Kişinin ev ve aile ilişkilerinde bazı sorunlar ve mücadeleler görülür. Geçmişte yaşanılanlar ve geçmiş olaylar bu insan için önemlidir. Kişi olaylara içsel ve duygusal tepkiler vermeye meyillidir. Olayları fazlasıyla kişisel algılar.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Yay); kişinin özel hayatında, aşk ilişkilerinde, cinsellikte veya çocuklarıyla ilgili konularda enerjisini tam istediği gibi ortaya koymasını engeller. Kişi ya kendini çok zorlayarak bunları aşar ve daha hareketli olur ya da başkalarıyla mücadele etmek umrunda olmayacağından daha çok keyfiyete yönelir. Kumar veya spekülatif işlerde sorunlar oluşabilir.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Akrep); iş, hizmet ve sağlık alanlarındaki mücadele ve girişimlerinde sorunlar çıkartır. Kişi bu alanlarda ne yapacağını bilir ama bunu tam anlamıyla nasıl göstereceğini ve mücadele edeceğini bilemez. İş yaparken başkalarına karşı hissedeceği kırgınlık veya kızgınlığı içine atmaya eğilimlidir, sağlığına her zaman dikkat etmek zorundadır.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Terazi); kişinin özel hayatında, birebir ilişkilerinde veya ortaklı paylaşımlarında sorunlar yaşamasına neden olur. Kişi partneriyle kavga etmez, kavgayı içinde yapar, bu da enerjiyi gereksiz yere içinde biriktirmesine neden olur. Hayat boyu yasal konularda problemler veya aksilikler yaşayabilir. Buradaki mars aynı zamanda daha pasif ve içe dönük bir partneri temsil ediyor olabilir.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Başak); ortaklaşa para alanlarında, miras, vergi, konularında, cinsellikte ve ölüme dayalı iş ve konularda sorunlar yaşamasına neden olur. Tehlikeli konu ve olaylarda kişi burada daha temkinlidir ama bilinçsizce bu alanlara doğru çekilmeler yaşayabilir.

 

 1. Evde gerileyen Mars ( yükselen Aslan) ; seyahatlerde, yabancı ortaklı işler, ticaret, hukuk ve yasal alanda problemler yaşatabilir. Burada kişi mücedelesini daha çok kendi içinde verir. Kişinin zihnindeki şüpheler, içsel olarak huzursuzluklara neden olur.

 

 • Evde gerileyen Mars ( yükselen Yengeç) ; kişinin toplumsal konu ve mücadelelerde dikkatli ve temkinli adımlar atmasına neden olur. Kişi bazen sorumluluklarını öyle bir gözden geçirir ki, risk almadan yolunda devam etmek istediğinden fırsatlar elinden kaçabilir. Göz önünde bulunacağı ortamlarda, eşin ailesiyle olan ilişkilerinde sorunlar oluşabilir. Bazen kariyeri için gereken mücadele ve enerjiyi kendisinde bulamayabilir.

 

 • Evde gerileyen Mars (yükselen ikizler); kişinin sosyal organizasyonlarda, aktiviteler ve gruplar arasında sorunlar yaşamasına neden olabilir. Kişi aktif olarak geleceğine yönelik idealist oluşumlar içinde yer almak istese bile, enerji eksikliği ve gereken yerlerde arzularını ortaya koyamaması onu zorlayacaktır.

 

 • Evde gerileyen Mars ( yükselen Boğalar) ; enerjinin tamamen içsel ve bilinçaltında çalışmasına neden olur. Kişi enerjisini onu harekete geçirecek alanlara yönlendirmekte geç kalabilir. Bazı hayal kırıklıkları, öfkeyi içinde saklama, farklı bir boyutta yaşama gibi etkiler söz konusu olabilir. Hayatın amacını anlama ve sorgulamada yeteneklidir ama bunu göstermekte ve yön çizmekte başarısızdır. İyi bir savunucu olarak karşımıza çıkar.

 

Hande Kazanova

A.S.A, İSAR CAP, OPA, MAPAİ

07 09 2020

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

  Bir Cevap bırakın