Güncel Yorumlar Semadan Haberler

KADERİN CİLVESİ! TAM AY TUTULMASI!

Bu yazıyı paylaşın;

26 Mayıs 2021’de SAAT 14:13’te 05 derece Yay burcunda Tam Ay tutulması yaşanacak.  Bu tutulma ayrıca bir Süper Ay.

*Süper Ay, Ay’ın Dünyaya en yakın olduğu zamanların yeniay, dolunay fazına veya tutulmalara denk gelmesine denir. Ay’ın Perigee (Dünya’ya en yakın olduğu zamanlar) duyarlılık ve duygusallığın had safhada olduğu zamanları temsil eder. Huzursuzluklar yüksektir, duygu durumlarının hızlı aktığı, iniş çıkışların, duygusal çalkantıların yüksek olduğu zamanları temsil eder. Ayrıca Süper Ay zamanlarında doğal afetlerde artışın fazla olduğunu söyleyebiliriz.

2020 yılında ocak dolunayı dahil olmak üzere, Mayıs ayına kadar 4 ay boyunca tüm dolunaylar bir Süper Ay’dı. Sadece pandemi değil bu dönemlerde depremlerin ve bazı felaketlerin arttığını gördük. Şimdi 2021 yılına baktığımızda, 27 Nisan Dolunay’ı, 26 Mayıs Ay tutulması ve 04 Aralık Güneş tutulması da Süper Ay. Demek ki bu dönemlerde hızlı toplumsal olaylar, yer hareketliliği ve doğal afetlerde artışlar görülebilir.

Ayrıca tutulma hangi ülke veya bölgelerden görülürse o alanlarda daha etkili olduğunu biliyoruz. Bu tutulma Türkiye’den gözlemlenmeyecek. Avustralya, Batı Amerika, Okyanusya, Batı Güney Amerika, Güney Doğu Asya’dan izlenecek.

Ay tutulmaları, kadersel oluşumlarla ilgilidir ve duygusal konulara dikkat çekerek, önemli dersler almamızı, hayatımızda gereken yerlerde değişiklikler yapmamızı sağlar. Bu Güney ay düğümünde oluşan bir tutulma olduğu için geride bırakmak zorunda olduklarımız ve tamamlanma enerjisi önem kazanacak. Kaderin cilvesi dediğimiz olaylarla karşılaşabiliriz.

Yay burcu iyimserliğin, hevesin, çoşkunun, inançların burcudur. Derin bilgi ve araştırma onun konusudur. Başka kültürlerle ilgilenme, merak etme, etik davranma, harekete geçme arzusu önemlidir. Bu yüzden yüksek eğitimin, medyanın, hevesin, iyimserliğin, seyahat etme arzusunun bu dönemde önemli olacağını ama yaşayacağımız olaylarla, alacağımız haberlerle CANLI VE İYİMSER hissetmekte zorlanacağımızı gösteriyor. Etik ve ahlaklı olmanın veya olmamanın ne olduğunu yaşayacağımız olaylarla fark edeceğiz. Bu tutulma zamanı abartıdan, fanatik düşüncelerden kaçınmamız gerekebilir.

 

Dünya Astrolojisinde, Yay burcundaki tutulmalar, seyahat, din, yüksek eğitim, uzak seyahatler, yabancılar, yayıncıları etkiler. Ayrıca üniversiteler, hukuk sistemi (savcı ve barolar), uluslararası hukuk, uluslararası ticaret, ithalat, ihracat, medya, misyonerlik faaliyetleri, mülteciler, turizm, hava yolları şirketleri ve seyahat sektörü Yay’ın yönetimindedir. Demek ki bu tutulmada bu alanlarda hızlı, ani gelişmeler bekleyebiliriz.

 

Tutulma yöneticisi Jüpiter Balık burcunda ve Ay’ın derecesine zorlayıcı bir görünüm yapıyor. Yani bu tutulmada duygusal abartılar, fanatizm ve anlaşmazlıklar devrede olabilir. Etik ve ahlaklı olmak, adaleti sağlamak ya da fanatik bir şekilde bir düşünceye saplanmak Yay burcuyla bağlantılıdır. Bu dönemde kendi fikir ve düşünceleri konusunda ahkam kesmek, adaleti kendince sağlamak ya da fanatikçe adımlarda bulunmak bize pahalıya mal olabilir.

 

Ateş grubundaki tutulmalar, duygusal toplum olaylarını sahneye taşır. Kargaşa, münakaşalar, karışıklıklar, sıcaklığın artması, savaş etkisi, yangınlar, para harcamalarının hızlanması ve vergilerin arttırılması gibi etkileri vardır. Tutulmanın niteliği değişken olduğu için ticaret hayatımız mercek altında olabilir. Din, felsefe, eğitimle ilgili konularda karmaşalara, sorunlara açık olabiliriz. Deniz, kara seyahatlerinde kazalara açık bir dönem olabilir.

Astrolog   Raphael’e göre 05 derece Yay burcunda oluşan Ay tutulmaları hırsızlığı ve yağmacılığı arttırır.

Şimdi gelelim, oluşan tutulmanın Ankara’ya göre çıkartılan haritasına;

Haritada Başak burcu yükselmekte; iş alanları, işçiler, iş verenler, çalışan kesim, sendikalar, hizmet sektörü, sağlıkla ilgili alanlar önem kazanıyor. Yine muhasebe ve bankacılık alanlarında yapılması gerekenler öne çıkabilir. Yöneticisi Merkür ikizler burcunda ve tepe noktasına çok yakın. 9. Evde İkizler burcunda birden fazla gezegen olduğunu görüyoruz. Hareketli ve aktif bir burç olan İkizler burcuyla ticari konuların, eğitimle ilgili alanların, seyahatlerin, hukukun önemli olacağını anlıyoruz. Uluslararası davaların sonuçları bu dönem ve bu tutulmanın tetiklendiği tarihlerde karşımıza gelebilir.

 

 

 

Tabi bir de tutulmanın 3. Eve düşmesi önemli. Bu dönem yurtiçi ulaşım, iletişim, habercilik, taşımacılık, basın yayın organları, gazeteciler ve komşu ülkelerle ilgili alanlar önem kazanıyor. Bu dönem gazetecilerin, basının geçmiş konularla ve olaylarla uğraşması söz konusu olabilir. Hesaplaşmalar, yeni düzenlemeler, medya patronlarının alacağı yeni kararlar bu tutulmada etkili olacak.

Bu da bu alanlarda ele alınacak konuların çözümü için uğraşılacağının göstergesi. Büyük olayların ortaya çıkacağı ama önce küçük adımlarla, daha iç meselelerle uğraşılması gereken bir dönem.

Muhalefet ve iktidar arasında büyük çekişmelerin Haziran başında yaşanacak olaylarla iyice derinleşmesi söz konusu olabilir.

Türkiye haritasında  6. Eve düşecek olan bu tutulma, önümüzdeki dönemde iş, işçi, işveren ilişkileri, ticaret alanlarımızı etkileyecek. Yine polis, donanma, askerle ilgili konu ve olaylarda sorunlar oluşabilir. Belediyeler, yerel yönetimde bu tutulmadan nasibini alabilir. Hastaneler, hapishaneler, gizli örgütler, dini lobiler ve kamu alanlarıyla ilgili yeni düzenlemeler, konuşma ve görüşmeler hızlanabilir. Bizi kandıran ve gerçekçi olmayan koşullar yüzünden yanılgılara dikkat etmeliyiz. Sosyal skandallar oluşabilir, gizli konu ve olaylar, gizli lobi faaliyetleri gündemimizde olacak.

Bu tutulma gerçekleşirken Merkür- Venüs’ün sınır dışı hareketi devrede olacağı için Altın önümüzdeki 6 ay boyunca vurgulu olabilir, yatırım aracı olarak değerlenebilir. 27-28 Mayıs’ta hem Altın, hem de Gümüş’te hareketlilik bekleyebiliriz. Ayrıca Uranüs kritik derecelerde dolaşmaya başlıyor. 12 Haziran’a kadar para piyasalarında zorlanmalar ve ekonomik dengesizlikler görülebilir.

Yine de gökyüzünde devrede olan Venüs- Neptün zorlu açısıyla finansal konularda, yatırımlarımızda dikkatli olmamız gereken bir dönem.

 

*Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Uzun yıllardır yaptığım gezegen araştırmaları sonucunda kendi görüşlerimi yansıtmaktadır.

 

Ekonomiyi bir kenara bırakırsak Venüs bizim ilişkilerimizi temsil eden bir gezegen olduğu için ilişkilerde uçarılıklar, hayal kırıklıkları, aşırı fedakarlıklar, kadınlarla ilgili konularda sorunlar ortaya çıkabilir. Kadına şiddet, taciz olayları, sevilen kadın sanatçıların hayatındaki skandallar çok konuşulabilir

Toplumsal konularda ve özel ilişkiler bakımından çalkantılı bir dönemdeyiz. Skandallara, istikrarsızlıklara, dolandırıcılıklara dikkat edelim.

Kendi haklılığımız konusunda aşırı emin olmayalım,

Fanatikçe yaklaşımlardan, kavgalardan, patavatsızlıklardan uzak duralım.

Bu tutulma Yay burcunda olduğu için sağlıkta, spor sakatlanmalarına, düşmelere, çarpmalara, sakarlıklara, kalça ve leğen kemiği çıkıklarına, huzur bacak sendromuna, bacak ve kalça ağrılarına, karaciğer yağlanmalarına dikkat edelim.

Bu tutulma sırasında Merkür durmaya başlayacağı için konuştuklarımıza, söylediklerimize ekstra dikkat edelim. Bu dönem önemli bilgiler açığa çıkabilir, siber saldırılara, hacklenmelere, bilginin sızdırılmasına, gizli konuların açığa çıkmasına hazırlıklı olalım.

Herkese fırsatlarla dolu, zorlukları büyük şansa çevireceğiniz harika bir tutulma diliyorum!

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın