Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Jüpiter Balık’ta – Evrensel Şifalanma!

Bu yazıyı paylaşın;

EVRENSEL ŞİFALANMA!

Jüpiter 29 Aralık Çarşamba günü saat 07:09 itibarıyla 11 Mayıs’a kadar Balık burcuna geçiyor. Sonrasında Koç burcuna geçecek, yaz boyunca ve 28 Ekim’e kadar Koç burcunda kalacak, 28 Ekim’den- 20 Aralık’a kadar Balık burcunda olacak.

Peki Jüpiter Balık burcunda neleri ön plana çıkartacak!

Jüpiter şansı, genişlemeyi ve inancı temsil eden, ateşli, coşkun, neşeli, nüktedan etkileri arttıran bir gezegendir. Yeni deneyimlere, gelişmeye, büyümeye açıktır. Tüm kişisel gelişim hareketleri Jüpiter tarafından yönetilir. Keyifli iş tipleri, geniş finansal girişimler hep onunla alakalıdır. Balık burcunun ihtiyaçları ise, her şeye açık olmak, empati yapmak ve hayatın her alanında ufku genişletmektir.

Klasik astrolojide Jüpiter Balık burcunu yönetir ve aralarında doğal bir ilişki bulunur. Şükretmeyi, yüceltmeyi temsil eden Jüpiter, sanatı ve özellikle müziği temsil eden Balıkla birleştiğinde, müzikal gelişmeler, film ve sanat alanında yeni teknolojiler, yeni tür müziklere ve formlara açık olmayı beraberinde getirecektir. Bu dönem içinde yapılacak müziklerde, şarkılarda, filmlerde, sanatla ilgili aktivitelerde duygusallık artabilir. Yaratıcılık ve hayal gücü yüksek olacaktır.

Empatimiz bu dönem içinde gelişebilir, dünyanın acısını yüreğimizde Jüpiter Balık transiti sırasında fazlasıyla hissedebiliriz. Jüpiter’in Balık burcundaki gezintisi, dünyaya genişletici bir bakış açısı verir ve hayatın gerçek anlamını aramamız ve hayatımıza taşımamız isteğini körükler.

Maddi konulara çok önem verilmez, hırs düşüşe geçer, acıma ve merhamet anlamını yeniden öğreneceğimiz kelimelerin başında gelir. Hayaller, inançlar daha açık olur. Din ve mistik konular, ruhani çalışmalar ön plana çıkar. Evsiz, yardıma muhtaç ve bizden daha zor durumda olan insanlara, delilere, hastalara, çaresiz insanlara, mahkumlara şefkat ve acıma duygusuyla veya başka bir bakış açısıyla yeniden yaklaşılır ve çözümler sunulur.

Karşılaşılacak her tür olumsuzlukta, bu dönem içinde yaşayacağımız değişimlerde evrenin bizim için iyi bir plan hazırladığı inancı yüksek çalışır.

Tek bir noktaya dikkat çekmek gerekirse Jüpiter ekonomiyi, kazancı ve bolluğu, Balık burcu ise çözülmeyi temsil eder. Jüpiter Balık burcu gezintisinde ekonomik çözülmeleri ve düşüşleri beraberinde getirecektir. Enflasyon yükselebilir. Gizli saklı düşmanlar, kötü insanlar güçlerini bu transit sırasında arttırabilir.

Bu dönem ön plana geçecek, gelişecek sektör ve alanlara bakarsak;

  • Aromaterapi, sanat, şiir, sanatçılar, reklam, aktörler, kuantum terapi, kozmetik, müzisyenler, dansçılar, film endüstrisi, tasarım, tasarımcılar, rüya terapistleri, rehabilitasyon merkezleri, balıkçılık, şifacılık, atlar, hastane çalışanları, hipno-terapist, psişik, ruhban sınıfı, yazarlar, senaryo yazarları,
  • Borç uzmanları, şirket birleşmeleri, risk sermayesi, bütünsel tıp, alternatif yöntemler, mucitler, kurumsal çalışmalar, hapishane çalışanları, şartlı tahliye memurları, plastik, fotoğrafçılar, eczacılık, ilaç sektörü, petrol ve yan ürünleri, yağcılık, ruh sağlığı, rehabilitasyon, araştırma ve geliştirme, deniz, okyanus, deniz ürünleri, gemicilik, liman veya tersaneler, su altı sporları, aktiviteleri, sığınaklar, sosyal çalışanlar, ruhsal çalışmalar, tekstil tasarımı, şarap veya alkol tüccarları, veterinerler, uyuşturucu trafiği, gizli örgütler ön plana çıkabilir.

Ayrıca gizli davaların sonuçlarıyla karşılaşabilir. Mistik deneyimlerin artacağı bu dönemde din adamları, keşişler, inançlarla ilgili konularda önemli olaylar yaşanabilir. Hukuk, uluslararası ticaret, yasalar veya davalarla ilgili alanlarda çözülmeler, belirsizlikler görülebilir.

Balık burcunun olumsuz yönlerinde kararsızlık, belirsizlik, çözülmeler, tembellik, yönünü bilememe, gerçeklerden kaçma, bağımlılıkların artmasının ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Türkiye’nin 01 Mart’a kadar 9. Evinde ilerleyecek olan Jüpiter, yeni yasaların, kanunların konuşulmasını, mahkemeler, üniversitelerle ilgili alanlarda yeni düzenlemeleri, eğitim, göçmenlik, medya, dijital alanlarda, sosyal medya alanlarında yeni sınırları, avukatlar, hakimler alanında yeni kuralları, gemicilik, havacılık sektöründe yenilikleri, ihracat ve ithalatta artışları karşımıza getirebilir. Doğal gaz, enerji rezervleri bu alanlarda hızlı ilerlemeler elde edeceğiz. Bilim ihracı, dijitalleşmede, sağlık sektöründe büyük açılımlar yaşayabiliriz. 01 Mart’tan sonra Jüpiter tepe noktamızdan geçecek, kendi kredimizi tüm dünya gözü önünde arttırmak için bize şanslar verecek.

Yine de Jüpiter Balık burcu gezintisinde ekonomik çözülmeleri ve düşüşleri beraberinde getirecektir. Tüm dünyada enflasyon yılın ilk yarısında yükselebilir.

Jüpiter’in Balık burcundaki dolaşımı ilaç sektöründe, sağlık alanlarında, bütünsel tıpta yeni gelişmeleri karşımıza getireceği için bu 5 aylık dönemde Covid 19 la ilgili hızlı gelişmeler bekleyebiliriz. Bu anlamda 02 Mart’ta oluşan ve Jüpiter kavuşumlu Yeniay zamanı oldukça dikkat çekicidir.

2022 yılında 12 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşum halinde olacaklar. Jüpiter kendi yöneticisi Neptün’le kavuşum halinde olduğunda aşırı cömertlik devreye girebilir. Acı çekenlere, zor durumda olanlara şefkat yükselecektir. Bu nedenle hükümetler ve Merkez Bankaları yeni harcama programları gibi uyum politikaları genişletebilir veya uygulayabilir. Zor durumda olan ülkelere fayda sağlayan yeni programları destekleyebilirler. Bu tarihlerde tüm dünyada bu programların maliyeti ve gerçekçi bir şekilde ele alınıp alınmadığı dikkate alınmalıdır. Bu dönem iyi yönetilemezse borcun, açıkların ve iflasların hızla artması söz konusu olabilir.

Bu faktörler Jüpiter’in ilk Balık burcuna geçişi sırasında belirgindi. 13 Mayıs’tan- 28 Temmuz’a kadar enflasyondaki artışın fark edilmeye başlandığı zamanlardı. Ancak o dönemlerde uyarılara kulak asmayan FED herkese bunun geçici olduğuna ve genişleme politikalarına devam edeceklerine dair güvence verdi.

O dönem birçok mal ve finansal piyasalar değer kazandı. Üretici fiyatları ise bu süre içinde son 10 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Yine bu dönem Mayıs 2021’de GÜMÜŞ’ün ve ALTIN’ın yükseldiğini görüyoruz. Yine bu fiyat dalgalanmalarının devrede olacağı bir döngüye giriyoruz.

Jüpiter- Neptün Balık gerçeklikten kopukluğu veya gerçeğin yanlış değerlendirmesini arttırabilir. Jüpiter- Neptün kavuşumlarında (12 Nisan civarı ) fiyatlarda keskin dalgalanmalar bekleyebiliriz. Ara veya uzun vadeli döngüler genellikle bu dönem doruğa ulaşır ve sonra tersine döner. Örneğin Ham petrol fiyatları Jüpiter’in ilk geçişi sırasında 17 aylık döngüsünün zirvesini yaptı, 08 Temmuz 2021 ve ardından 23 Ağustos 2021’de bu sefer çıktığı noktaya geriledi.  Balık burcu ve Neptün Ham petrol üzerinde hakimiyete sahiptir. 12 Nisan civarı yükselen petrol fiyatları ve doğayı tehdit eden petrol sızıntıları, gaz sızıntıları aynı zamanda zehirli maddelerin salımına da karşılık gelebilir.

Balık burcundaki Jüpiter ve Neptün’le ilgili bir başka endişe konusu ise Doğa ile ilgilidir. Jüpiter bir şeyin veya birçok şeyin fazlalığı ve “fazlası” ilkesini temsil eder. Neptün ve Balık burcunun sular, yağmur, okyanuslar üzerinde hakimiyeti olduğu için çok yağışlı bir bahar mevsimi geçirebiliriz. Suların taşması, seller, tsunami, toprak kaymaları, sulardan gelecek tehlikeler bu dönem bizi zorlayabilir.

Jüpiter ve Neptün idealist ve fedakar etkileri arttırır. Gerekirse feda etme isteğiyle hareket etme ve başkalarının da bunu yapması gerektiğine inanma oldukça yüksektir. Bu dönemlerde Mart sonu ve 05-11 Nisan civarı ekonomik krizlere, sıkıntı ve sorunlara açık olmalıyız. Bu dönem riskli yatırımlardan mümkün olduğunca uzak duralım. Tüm dünyada krizleri tetikleyecek olan bu tarihlerde kendimizi güvene alalım. 05 Nisan’da ayrıca Mars ve Satürn kavuşumları gerek sağlık gerekse iş alanlarında zorlu bir süreci hayatımıza taşıyabilir.

Bu kadar uyarıdan sonra yeniden Jüpiter Balık burcuna dönecek olursak son özetle, pozitiflik, farkındalık ve rahat enerjiler getiren Jüpiter Balık burcundaki yolculuğu esnasında hayallerimizi, ideallerimizi destekleyecek ve içsel olarak kendimizi ve etrafımızı daha açık bir farkındalıkla algılamamıza neden olacaktır. Şimdi şükretme, neşelenme ve hayata duygusal bir yumuşaklıkla bakma zamanıdır!.. Evrensel şifalanmaya ve evrensel adalete kalbimizi açmanın zamanı geldi!

Jüpiter Balık’ın tüm insanlığa anlayış, bütünlük ve farkındalık getirmesi dileğiyle…

Burada verdiğim bilgiler Finansal astroloji bilgileridir ve yatırım tavsiyesi değildir.

 

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR CAP, member of OPA, MAPAİ

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın