Ekstra Bilgiler

BAŞAK BURCU 2019

BAŞAK BURCU 2019 - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

AİLEYLE GELİŞME ZAMANI!

 

2019 yılında da  aşk hayatınızda, çocuklarla olan ilişkilerinizde ve yaratıcılık alanlarınızda önemli dersler ve sorumluluklar öğrenmeye devam ediyorsunuz sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Kafanızda kurduğunuz projeleri, yapmak istediklerinizi planlı ve programlı yaparsanız daha kolay ilerleyebilirsiniz. Daha fazla güvenilir olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bu sizin yapmak istediğiniz sanatsal ve kreatif işlere, eğitim konularına olumlu bir şekilde yansıyacak. Yaptığınız işlerde kendinizi gösterecek ve uzun soluklu işlere imza atacaksınız.

Bir yandan da duygusallığınızı bu sene iyi kontrol edeceksiniz. Sevginizi çocuğunuzdan ve partnerinizden esirgememeli, hayatı keyifli ve eğlenceli yönlerinden görmelisiniz. Çevrenizdeki herkesin derdini dinlerken, kendi dert ve sıkıntılarınızı dile getirmekte zorlanacaksınız. Çocuğunuzun hayatında veya onunla ilişkinizde yaşayacağınız sorunları kendinize çok fazla dert etmemeye çalışın. Kendinizi olayların akışına bırakırsanız oluşturmak istediğiniz disiplin ve düzenin kendiliğinden yola girdiğini göreceksiniz.

Bekarsanız, kendinizden yaşlı veya genç bir partner seçebilir ve bu partnerin sorumluluğunu üstlenebilirsiniz.

 

Daha da güzeli, Jüpiter’den aldığınız etkilerle ev ve aile konularında güzel şanslar yakalayabilirsiniz.. Emlak alım satımından kazanç sağlayabilir, istediğiniz bir ev varsa  onu alarak hayallerinize kavuşabilirsiniz. Aralık ayına kadar emlak alım, satım işlerinizden kazancınız yüksek olabilir. Risk almayı sevecek, gayrimenkulde yabancı ülkelerde, başka şehirlerde yatırım yapmayı isteyeceksiniz. Elbette ki dikkatli olmanız gereken tarihleriniz olacak ama bir yandan da kendinizi bir evin borcu altına girmekten alıkoyamayacaksınız.

 

Aileniz ve onlarla geçirilecek zamanlar aradığınız o içsel huzurun en verimli anlarını temsil edecek. Ailenizi ve yuvanızı genişletmek, geliştirmek ve kimliğinizi bu alanlarda ortaya koymak isteyeceksiniz. Yuva kurmak için harika bir yıl!

 

 

 

 

06 Ocak’ta oluşan Parçalı Güneş Tutulması aşk hayatınızda, varsa çocuğunuzla ilgili konularda önemli sorumlulukları hızlı bir şekilde karşınıza getirebilir.

21 Ocak’ta oluşan Tam Ay tutulması, sağlığınızı etkiliyor. Bu tutulmayla beraber görünmeyen, uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlık konuları karşınıza gelebilir. Beklenmedik konu ve olayları hayatınızı aniden şekillendirdiğini görebilirsiniz. Şartlar sizin elinizde olmayacak. Bu kadersel alanınızda yaşanacak son tutulma olacak sevgili Başaklar. Hem ruhen, hem sağlığınızda bu tutulma zamanı geride kalınca rahatlayacaksınız. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için bu tutulma sizi zorlayabilir.

05 Mart itibarıyla Merkür geriliyor. İkili ilişkiler’de bazı sıkıntı ve sorunlara açık olacaksınız. Daha önceden yaşanmış ve konuşulmuş bir konu devrede olabilir. Sevdiğiniz insana karşı alınganlıklarınız yoğun olacak. Birbirinizi anlamaktan ziyade bu dönemde fedakarlıklarınız ve onun için yaptıklarınız üzerinde daha çok durabilirsiniz. Geçmişte yaşanmış ama bitmemiş ilişkilerde iletişim trafiği hızlanabilir.

06 Mart itibarıyla Uranüs Boğa burcuna geçiyor. Seyahat, yabancılarla yapılacak olan işleriniz, eğitim alanlarınızda, hukuki konularda, medya işlerinizde önemli değişimler ve farklılıklar ortaya çıkabilir. Uranüs bu alanlarınızda ilerlerken önemli değişiklikler, reformlar, beklenmedik sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız.

21 Mart’ta oluşan Dolunay maddi konularda hassas olayları tetikleyecek. Elinize bir para geçebilir. Parayla ilgili önemli bir meselede yenilikçi adımlar atabilirsiniz.

31 mart’tan sonra enerjinizi kariyerinize, işinize gücünüze harcayacaksınız. Göz önünde olacağınız ortamlarda fikirsel mücadeleleriniz artabilir.  İş alanlarınızda bazı insanlarla fikirsel anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Ama enerjinizi bu dönemde etkin kullanmak isteyecek, hareketten çok fikirlere önem vereceksiniz.

Haziran ayının hemen başında 03 Haziran’da kariyer ve iş alanlarınızı ilgilendirecek bir yeniay gerçekleşecek. İşinizle ilgili, kariyerinizle ilgili almak istediğiniz kararlarınızı bu yeniayla beraber gerçekleştirebilirsiniz.

16 Haziran civarında özel hayatınızda, yuvanızla, ailenizle olan ilişkilerinizde aşırı iyimserlikle hareket edebilir, karşınıza gelecek olayları yanlış okuyabilirsiniz. Fanatikçe, düşünmeden üstü kapanan konular sonradan sizi zorlayabilir. İdeallerinizi gerçekliğe dökmek kolay olmayabilir, bazı dirençlerle karşılaşabilirsiniz.

02 temmuz’da oluşan Tam Güneş tutulması, sosyal çevre alanlarınızda gerçekleşiyor. Sosyal çevrenizde, ideallerinizde, fikirlerinizde büyük ve hızlı değişimlere hazır olun. Yine arkadaşlarınızın hayatında da hızlı ve beklenmedik olaylar cereyan edebilir. Çevreniz değişebilir. Bu dönemde ilişkilerinizi gözden geçirecek, bazı sorunlara açık olacaksınız. Bu etki 09-14-17-21 temmuz’da iyice görünür hale gelebilir.

08 Temmuz’da merkür geriliyor. Geçmiş konu ve olaylara gömülü olabilirsiniz. Kadersel olayların bu Merkür gerilemesinde çözülmesi gerekecek. Atladığınız, hasıraltı ettiğiniz konularla, gündemlerle bu Merkür gerilemesinde kesinlikle yüzleşmeli, önemli adımlardan kaçınmalısınız. 19 Temmuz’dan- Ağustos başına kadar sosyal çevrenizde gerileyen merkür bazı arkadaşlarınızla aranızda eski meseleleri karşınıza getirebilir. Bu meseleleri halletmeli, bu gerilemede çözümü sağlamalısınız.

16 Temmuz’da oluşan parçalı Ay tutulması, aşk hayatınızda önemli dönüşümleri, güçlü olayları karşınıza getirebilir. Yine çocuğunuz varsa onun hayatındaki olaylarla uğraşabilirsiniz. Yine hayatınızı kökten ve derinden değiştirecek bir bebek haberi gündeme gelebilir.

30 Ağustosta oluşan  Yeniay sizin burcunuzda oluşuyor. Bu yeniay sizin için önemli sevgili Başaklar. Tüm hayati ve çok önemli kararlarınızı bu yeniayda hareketlendirebilirsiniz.

Eylül ayı Ağustos’un son günlerinde oluşan sizi harekete geçirecek olan yeniay etkisiyle başlıyor sevgili Başaklar. Eylül ayında adım atacağınız her tür işte başarı sizden yana. Önemli şanslar yakalayacaksınız.

Ev almaya niyetliyseniz Eylül ayı biçilmiş kaftan. 02-06-08 Eylül tarihlerinde karşınıza farklı seçenekler gelebilir. Bu fırsatlarda aşırı iyimserlikle hareket etmemeye çalışın. Ayaklarınız azıcık yere sağlam basmalı.

14 Eylül’de oluşan dolunay, evlilik ve ikili ilişkiler alanlarınızda duygusal konuları karşınıza getirebilir. Yine evlilik, ilişki adımı, nişan, sözlenme gibi konularda kararlar devrede.

14 Eylül’den sonra para getirilerinizin, maddi varlıklarınızın üzerine daha fazla düşebilir, yatırımlarınızı gözden geçirebilir, kazançlarınızı oluşturacak durum ve koşulları daha fazla yakından takip edebilirsiniz. Finansla ilgili konular gündeminizde yer edecek.

13 ekim’de oluşan Dolunay, sizin ortaklaşa para alanlarınızda gerçekleşiyor. Parasal konularda başlattığınız işlerin karşılığını almaya hazırsınız. Bu süreçte karşınıza gözden kaçırdığınız bir ödeme ya da bir borç çıkabilir. Sigorta, prim, vergi konularına daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü bu alanlarda birtakım hassaslıklar, stresler yaşamaya açıksınız. Özellikle sponsorluklar, parasal konularda anlaşmalar varsa bu Dolunay’da önemli sonuçlar karşınıza gelecek.

31 Ekim itibarıyla merkür gerilemeye başlıyor. Yakın çevre ilişkilerinizde, iletişime dayalı konularda yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Bu dönemde iletişim işleriniz sekteye uğrayabilir. Önemli anlaşmalardan uzak durun.

01 Kasımda venüs ev ve aile alanlarınızı aydınlatacak. Ailenizle beraber olmayı isteyecek, misafirlerinizi evinizde ağırlayacaksınız. Boya, badana, tadilat, tamirat, dekorasyon öne çıkabilir. Yakın çevrenizle beraber konuşmalarınız hızlanıyor, sıkıntılarınızı gidermek ve konuşmak için 10-11 Kasım’ın enerjisinden faydalanın.

Aralık ayı ailevi konularınızla, aşk hayatınızla başlıyor sevgili Başaklar. 02 Aralık’ta Jüpiter aşk evinize geçiyor. Aşk hayatınız, çocuk arzunuz, çocuğunuzla olan bağlantılarınız önem kazanıyor. Bu alanda fırsatlar yakalayacaksınız ama ne olursa olsun, jüpiter oğlak çalışmadan uğraşmadan size bu fırsatları vermeyecek. En azından gücünüzü ve isteğinizi kendinize ve çevrenizdeki insanlara göstermeniz gerekebilir.

26 Aralık’ta oluşan Parçalı Güneş tutulması aşk, çocuk, sanat, eğlence, eğitim alanlarınızda hızlı konu ve olayları karşınıza getirebilir. Esnek olduğunuz zamanlarda hayatın tadını daha rahat alacaksınız. 24-31 Aralık bu anlamda sizde önemli açılımlara sebep olabilir. Kendi güvenliğinize önem vereceğiniz bir süreç başlıyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın