Güncel Yorumlar Semadan Haberler

AKSİYON DOLU DOLUNAY!- 24 Temmuz 2021

Bu yazıyı paylaşın;

 

24 Temmuz Cumartesi sabahı saat 05:36 itibarıyla kova burcunun ilk derecelerinde bir Dolunay meydana geliyor! Dolunay bir işin görünür olduğu, doruğa çıktığı zamanları temsil eder. Başlattığımız ve adım attığımız işlerin karşılığını Dolunay zamanlarında ekilen tohumun gücüne göre olumlu veya olumsuz olaylarla karşılığını alırız. Duygusallık, hassaslık öne çıkarken, ilişkiler iyice görünür hale gelir.

Bu Dolunay Kova burcunda olduğu için ana tema özgürlük ve haklar olacak. Yine Kova nın temaları olan zihinsel ve entelektüel konular, teknoloji, bilim, icatlar, elektrik, elektronik, dijital alanlar, keşifler, uzay bilimleri, radyo-televizyon, havacılık, eğitim, astroloji, sosyoloji, psikoloji, alternatif bilimler öne çıkabilir. Toplumsal konu ve olaylar, bulunduğumuz topluluklar, çevre, sosyal çevre ilişkileri, arkadaşlıklar, aynı vizyondan bakan insanlar, organizasyonlar, reformlarla ilgili olacağız. Medeni haklar, özgürlükler, insan hakları, hayvan hakları, çağdaş ilerici adımlar önem kazanıyor.

Kova burcu Dünya astrolojisinde sistemlerin eleştirilmesi, yenilikçi bakışlarla bağlantılı olduğu için toplum çıkarları ve idealleri ilgili mücadele etmek öne çıkabilir. Bunları yaparken toplumun bize dayattığı veya dayatacağı sistemleri sorgulamak, bunun sonucunda aklımıza yatmayan konuları eleştirmek ve olaylara özgün ve özgür bir yapıyla yaklaşmak esas olacak. Bu da sisteme karşı başkaldırışları, isyanları ve grevleri karşımıza getirebilir.

Özellikle Corona Virüs pandemisindeki artışlarla beraber bilimsel olarak bu konuya yeni bakış açısıyla yaklaşmak ve aşılarla ilgili konularda toplumun ikiye bölünmesi ve sorgulamaların artması söz konusu olabilir. Elektrikle ilgili konular, uzay alanlarının hareketlenmesi, havacılık alanında sorunlar, teknolojik sorunlar, elektronik aletlerle sıkıntılar, hacklenme, dijital alanda hem girişimlere hem de sıkıntılara açık olabiliriz.

Dolunay’ın haritasını Ankara’ya göre çıkarttığımızda 0 derece Aslan yükseliyor. Aslan burcu yöneticiler, liderler, güç sahibi insanlarla bağlantılıdır, demek ki bu Dolunay’da onların vereceği kararlar önemli olacak. Yine eğlence sektörü, sanatsal faaliyetler, risk alacağımız alanlarda çıkar çatışmaları ve güç çekişmeleri görülebilir.  Yöneticisi Güneş 1. Eve yerleşmiş ama Satürn’e karşıt açıya gitmekte sağlığımızla ilgili ciddi gelişmeler yaşanabilir. Ticaret çalışma ve sosyal hayatımız olumsuz etkilenebilir. Ülke içinde sınıf ayrılıkları, dış ilişkilerde sorunlara, diğer ülkelerle olan ilişkilere önem vermemiz gereken, bu alanlarda önemli konularda kararlar alınacak bir Dolunay yaşayacağız. 1-7 aksı hareketli olduğu için dış siyaset, uluslararası anlaşmalar, davalar, ticari girişimler ülke içi siyaset ve her tür ilişki önemli olacak. Boşanma ve skandallar artabilir. Kadınlara yönelik saldırılar öne çıkabilir. Güneş Aslan yöneticiler ve idareciler demek, Ay Kova halk ve onun istekleri demek, işte bu noktalarda halkın istekleriyle, bize dayatılan ve bizi yönetenlerin bakış açısıyla aynı noktada olamayabiliriz.

Halkın durumu, sağlığı, onlarla ilgili verilecek kararlar önemli olacak. Yine güvenlik ve iç meseleler öne çıkabilir.

Dolunay Türkiye haritasının 8. Evinde gerçekleşiyor. Bu da ödemeler, harcamalar, mali konuları ön planda olacak. Bu dönem vergiler artabilir. Elektronik eşyalara, dijital platformlara ekstra vergi haberleri gelebilir. Yine eğlence sektörüne, şans oyunlarına, tiyatro, sinema gibi eğlence alanlarına, içkiye ve yiyeceklere zam uygulanabilir. Çocuklar ve gençlerin sağlıkları ve eğitim hayatıyla ilgili önemli açıklamalar gelebilir.

Bu dolunayda Ay- Venüs arasındaki 150 derecelik olumsuz açı, ekonomiyi olumsuz etkileyebilir. Kadınlar ve çocuklar olumsuz etkilenebilir. Hayırseverlik işlerinde problemler, skandallara açık olabiliriz.

Bu Dolunay sosyalleşmeyi, sevmeyi, tembelliği ve düşüncesizliği öne çıkaracak. Bu dönem abartılı davranabilir, harcayabilir, düşünebiliriz. Yemeye, içmeye dikkat edelim. Şeker hastalıkları, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, kalp, tansiyon, varisler, damar, toplardamar hastalıkları sorun yaratabilir. Pıhtı atması, felç ve inme problemlerine dikkat edelim.

Bir diğer açı olan Mars- Jüpiter karşıtlığıyla borsada beklenmedik düşüşler yaşayabiliriz. Bu anlamda 26 Temmuz haftası dikkatli olalım. Yine 26 Temmuz haftası din, hukuk ve adamlarına yönelik saldırılar, provokasyon artabilir. Altınla bağlantılı bir Dolunay olduğu için 15 gün boyunca altında iniş çıkışlar görülebilir.

Kova burcu ayrıca Bitcoinle bağlantılı, Dolunay öncesi başlayan bitcoin de çıkış bir müddet daha iyimserlikle devam edebilir. Bir sonraki Dolunayda 22 Ağustos zamanı ve sonrası doyum noktasına ulaşabilir. ( burada yer alan bilgiler Finansal astrolojik çalışmalarıma dayanmaktadır ve yatırım tavsiyesi değildir.)

Biraz daha ilerlersek Ağustos başında devreye giren Güneş- Satürn ve Merkür- Satürn olumsuz açılarıyla ekonomik çalkantılara, hastalıkta artışlara, sağlığımıza madencilik, iş dünyası ve belediye alanlarında sorunlara dikkat edelim.

Bu Dolunay’da Ay Altair takım yıldızıyla birleşiyor. Cesaret, aksiyon gerektiren işlerimize odaklanabiliriz. Ani gelecek olan kazançlara kapımızı açabiliriz. Yine kimyasal araştırmalar, bilimde gelişmeler beklenirken, eski konuları yeniden keşfedebiliriz. Bilim ve edebiyatta başarılı olabiliriz.

Bireysel olarak bakarsak ilişkilerde bizi irrite eden, üzerimizde stres yaratan durumlar ortaya çıkabilir. İçsel tansiyon fazla olacağı için ilişkilerden beklentilerimiz karşılanmayabilir ve rahatlamakta zorlanabiliriz.

İlişki ve şefkat ihtiyacımız yüksek olacak ama duygusal olarak destek alamadığımızı hissedeceğiz. Annemizle olan ilişkiler bu dönem zorlayıcı olabilir. Partnerler arasında farklılıklar iyice ortaya çıkar, görünür hale gelebilir. Özgürlüğümüze ve insanlığı ilgilendiren konularla ilgili olacağımız bu dönem arkadaşlıklarımıza ve sosyal çevremizle beraber girişeceğimiz işlere önem verebiliriz.

Son bir ekleme Dünya Astrolojisinde Altair takım yıldızı, Amerika’yla, uzay keşifleri, bombalar ve misillemelerle bağlantılıdır. Olasılık dahilinde bakalım bu konular bu Dolunay ve sonrası 15 gün içinde nasıl çalışacak?

Herkese farkındalığı yüksek, şanslı ve her şeyden önce sağlıklı, umutlu, güzel açılımlar sunan bir Dolunay dilerim…

 

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İsar CAP, member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın