Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

6 – 12 Şubat 2017 Haftası Haftalık Gezegen Faaliyetleri

6 - 12 Kasım Haftalık Gezegen Faaliyetleri
Bu yazıyı paylaşın;

Haftaya Ay İkizler burcundayken hızlı ve aktif bir iletişimle başlayabiliriz. Etrafımızda olup biten olaylara merakla yaklaşabilir, kısa vadeli planlamalarımızı bu haftabaşı devreye koyabiliriz.

Bu Pazartesi Jüpiter Terazi burcunda gerilemeye başlıyor. Yaklaşık 5 ay boyunca bize şans sunduğu, karşımıza fırsat getirdiği noktalarda geri  çekilmeler, yavaşlamalar, bazı aksilikler oluşabilir. İkili ilişkiler, evlilik, özel hayat, ortaklaşa işler, sanatsal ve hukuki alanlarda, moda konularında bazı sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Bu dönemde olayları iyi gözlemlemeli ve işlerin yürümediği noktalarda hatalarımızı farkederek yolumuzda ilerlemeliyiz. Para temsilcisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması aynı zamanda ekonomik olarak da zorlanacağımız bir dönemi gösteriyor.

Salı günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcuna geçiyor. 2 hafta boyunca  iletişimimizde daha özgür, bireysel ve farklı yönlerimizi ortaya koyabiliriz. Toplumsal konulara ilgimiz artabilir, bilim, teknik, elektronik, astroloji, hümanist yaklaşımlar, demokratik adımlara olan düşkünlüğümüz öne geçecek. Gruplarla iş yapmak, organize etmek, kalabalık topluluklar içinde kendi bireyselliğimizi öne çıkarmak önem kazanabilir.

Perşembe ve Cuma günleri hayat bizi destekliyor.  Perşembe günü Uranüs’ten Güneş’in alacağı olumlu etkilerle hayata fazlasıyla esnek, geniş bir çerçeveden bakmasını başarabiliriz. Bize heyecan verici ve harekete geçirici işbirliklerine ve girişimlere açık olabiliriz. Farklı kültürden insanlarla daha fazla ortak noktada buluşabilir, sosyalliğimizi arttırabiliriz. Cuma günü doğru zamanda doğru şekilde hareket edeceğimiz ve yine iş fırsatlarımızın yüksek olacağı günlerden. Önemli konuşmalar ve anlaşmalar içine girebiliriz.

Cumartesi sabaha karşı 03:32 de Aslan burcunda bir Parçalı Ay tutulması gerçekleşiyor. 22 Derece Aslan burcunda gerçekleşen bu tutulmada kendimizi gösterme arzumuz, ön plana geçme isteğimiz yüksek olabilir. Hayatın merkezinde olmak isteyebilir, keyifli, cesaretli adımlarla risk almaktan korkmayabiliriz. Aslan burcu  liderler, üst kademeden insanlar, yönetici durumundaki insanlarla, patronlarla alakalıdır. Ayrıca yönetmenler, eğlence sektörü, sahne sanatları( tiyatro, oyuncular), reklamcılar, çocuklar ve onların eğitim konuları, eğlence mekanları, bu tutulmada önem kazanıyor. Aslan burcundaki tutulmalar, yönetici pozisyonundaki insanların yönetme becerilerinin bir anlamda sorgulandığı zamanları gösterir. Yönetme güdümüzün yüksek olacağı, risk almaya yatkın olacağımız bu tutulma zamanında yönetici ve idareci durumundaysak biraz daha dikkatli adımlar atmamız gerekebilir.

Bireysel olarak baktığımızda bu tutulma kişisel ve duygusal konularda tatmin duygumuzu arttırabilir. Grup faaliyetleri, aktiviteler için harika bir dönem. Seyahat, eğitim, öğrenim ve kendimizi geliştireceğimiz alanlarda Güneş- Ay, Jüpiter olumlu kontaklarıyla kendimizi ve farkındalığımızı geliştirebilir, olayları büyük resimden görebilir, şanslı kazanımlar sağlayabiliriz.

Yine Güneş- Ay, Uranüs olumlu açılarıyla, heyecan verici değişimlere, bizi harekete geçirecek işbirliklerine hazır olacağız. Sosyalleşmemiz artabilir. Grup çalışmalarında daha büyük ilerlemeler sağlayabiliriz.

Satürn’den Ay’ın ve Güneş’in alacağı olumlu açılar, işlerimizi ve gelecek planlarımızı uzun vadeli ve kalıcı işbirliklerine dönüştürebilir. Sabırla, itinayla, duygusal olarak alınacak önemli sorumluluklarla olaylara net çözümler üretebiliriz.

Jüpiter- Uranüs- Plüton T-karesiyle, test edici bazı koşullar altında olsak da, tansiyonumuzu arttıran bazı ani olaylara açık olsak bile, bu tutulmada kendi hayatımızdaki zorlandığımız konuları farketmeli ve bu karmaşaları düzeltmek ve yoluna koymak için kendi gücümüzü kullanmalıyız. Kişisel özgürlük sınırımızın, bizi sınırlayan ve yapmak istediklerimizden alıkoyanlara karşı tepkilerimizin bizi aşırı cesaretlendirerek abartılı davranışlar içine çekmesine izin vermemeliyiz.  Dikkatli büyüme, itinayla atılacak adımlar doğru fırsatları karşımıza getirebilir. (Satürn- Jüpiter sekstili)

Tutulma anının haritasına baktığımızda, tutulma anında Yay burcu yükseliyor ve yükselen derecesi Antares sabit yıldızıyla birleşiyor. Antares takımyıldızını gördüğümüzde takıntılardan, acımasızlıktan, kıskançlıktan uzak durmamız gerekir. Başarılı olmak için büyük bir cesaret veren bu takım yıldızının şartı budur. Başarı için takıntı yaptığımız konuları, acımasız davranışlarımızı yükselen yöneticisi Jüpiter, gerilediği için gözden geçirmemiz gereken bir dönem içinde olacağız. Özellikle Jüpiter 10. Evde gerileyeceği için üst düzey yöneticiler, hükümet yöneticileri, yetkili insanların , ulusal ticarette, ülkemizin güvenliğiyle ilgili konularda, yurtdışı itibarını etkileyecek kararlarda bunu gözardı etmemeleri gerekebilir. Tutulma haritasında tutulma 9 ve 3. Ev aksında gerçekleşiyor. İletişime yönelik konular, havacılık, kara, deniz trafiği, dini konular, mahkemeler, üniversite alanları, yüksek eğitim konuları, dış ilişkiler, dış ticaret, göçmenlikle ilgili konular, medya, yayıcılık alanlarında önemli duygusal kararlar, risk alınarak atılacak adımlar devrede olabilir.

Türkiye Haritasınında 3. Evini tetikleyecek olan bu tutulmada, yine komşu ülkelerle olan ilişkilerimiz, trenler, ulaşımla ilgili konular, metro, havacılık, telefon, mail, bilgisayar ve network alanları, gazeteciler ve yayıncılarla ilgili konu ve olaylar öne çıkabilir. Yine Ay’ın ve Güneş’in Neptün’le kontağı gizli ve gizemli cinayetleri, iletişimsel alanda yaşanacak olan bilgi kirliliği ve karmaşayı, sosyal skandalları, demokratik hareketlerdeki sıkıntıları karşımıza getirebilir. Yine sanatçılardan, sporculardan alınacak olan destekler, finansal ve vergiye dayalı konularda önemli görüşmeler ve konuşmalar karşımıza gelebilir. Bazı eğitimcilerin, yazarların, yayıncıların vefatı söz konusu olabilir. Türkiye’nin Mars derecesine, Transit Mars’ın karşıtlığı, topraklarımız ve sınırlarımızla ilgili konularda bazı askeri manevraların ve taktiklerin bu dönemde önemli olacağını, bazı karşı karşıya gelinecek olaylar altında olduğumuzu da gösteriyor.

Herkes için hayırlı ve farkındalığı yüksek bir tutulma yaşamamız dileğiyle mutlu haftalar….

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın