Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

28 Kasım – 04 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

İLİŞKİLERİMİZİ ZEDELEMEYELİM!

Haftamıza Ay Kova burcundayken giriş yapıyoruz. Sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız, toplumu ilgilendiren konu ve olaylar önem kazanıyor. Bu hafta kendimizden ve yapacaklarımızdan ziyade toplumun konu ve olayları, duyduklarımız, dahil olduğumuz gruplar, dernekler bunlarla ilgili konu ve olaylar hayatımızda çok daha fazla ön planda olacak. İnsan, hayvan ve kadın haklarıyla ilgili konular önem kazanabilir.

Pazartesi günü Mars ve Satürn’ün arasında olumlu bir açı var. Dünya astrolojisi gözüyle baktığımızda orduyla, girişimlerle alakalı konularda olgun insanların tecrübelerinden çok rahat bir şekilde faydalanabilir ya da girişimlerimizde daha istikrarlı, daha ağır, temkinli adımlarla ilerleyerek istediğimiz sonuçları alabiliriz.

Salı günü Merkür’ün Mars’la karşıt açıda olması iş anlaşmalarında tartışmalar, görüşmelerde birtakım sinirli agresif tavırlar içerisine girme potansiyelimizi de yükseltiyor. O yüzden dilimizin kemiği olsun, bu hafta çok çabuk sinirleneceğiz, çok çabuk kavgalara tartışmalara açık olacağız, fikirlerimizi ifade ederken karşı tarafı ikna etmek isteyebiliriz. İkna olmadıklarını gördüğümüzde de tepkilerimizi gösterme potansiyeline sahip olabiliriz. İletişimin zor olduğu bir zaman dilimi. Diğer ülkelerle de olan iletişimimiz zor olabilir ya da diğer ülkelerin kendi aralarındaki iş birlikleri ve ticari faaliyetlerinde bazı zorlanmaların da olacağını söyleyebiliriz. Yine yolculuklara dikkat etmemiz gerekiyor. Bir yerden bir yere gideceksek araba kazalarına, sinirli ve agresif, gergin olmaktan kaynaklı şoförlerin diğer şoföre sataşması gibi durumlara karşı dikkat edelim. Merkür’ün Mars’la karşıtlığı hava koşullarında ani olayları, sert rüzgarları getirebilir ve sert rüzgarlarla zaman zaman havanın sıcaklığını düşmesi gibi etkiler devrede olacak.

Çarşamba günü Merkür’ün Satürn’le olumlu bir açısı var. Ticari faaliyetlerde aradığımızı çok rahat bir şekilde bulabiliriz. Merkür- Satürn olumlu açılarında hayatımızda inşa etmek, başlatmak istediğimiz ne varsa bunların temellerini atmak için harekete geçebiliriz. İnşaat sektörünün çok hızlanacağını söyleyebiliriz. İnşa etmekten kaynaklı olarak altyapı konuları demiryolları, hava yolları, karayolları ile ilgili atılacak önemli adımlar, bunlarla ilgili konu ve olaylar hayatımızda hızlanabilir.

Aralık ayına Venüs Mars karşıtlığı ile giriş yapıyoruz. Venüs astrolojide kadınları Mars da erkekleri temsil ediyor. Kadın erkek prensibinin uyuşması biraz zor görünüyor. O yüzden her tür ilişkilerimizde, iş anlaşmalarımızda, iş birliklerimizde dikkatli olmalıyız.  Bu aralar boşanma gibi bir durumunuz varsa özellikle parasal konularda anlaşmak, nafaka gibi konuları konuşmak ve istediğiniz sonuca bağlamak çok da rahat olmayabilir. Kadınların bu dönemde bazı zorlanmaları devrede olabilir. Bu dönem gereksiz çıkışlarla her tür ilişkilerimizi zedelemeyelim.

Hafta sonuna doğru Venüs’ün Neptün’le bir dik açısı var. Bu da her tür ilişkilerde skandalları, sıkıntı ve problemleri karşımıza getirebilir. Aldanmalar, kendimizi kaptırma, bir şeye olduğundan daha fazla değer verme gibi etkilere karşı dikkatli olalım. Bu dönem birileriyle tanışmak, birilerini hayatımıza almak ya da birileriyle uzlaşmak çok da kolay olmayacak. Toplumsal konularda çalkantılı durumlar ve olaylara da ilgili olabiliriz. Güzelleşmek, alışveriş yapmak için de uygun olmayabilir.

2 Aralık Cuma günü hem Merkür hem Venüs hem Hygiea hem Mars out of bounds dediğimiz SINIRDIŞI (denklinasyon derecesinin üzerinde) hareket ediyorlar. 5 gezegenin denklinasyon derecesinin dışında hareket etmesi temsil ettikleri alanlarda aşırılığı, kontrolsüzlüğü, uç noktaları karşımıza getirebilir.

Tüm dünyada ateşin artacağı, ülkeler arası restleşmelerin devrede olacağı bir döneme giriyoruz. Çünkü 19 ve 20 Aralık’ta Güneş Out of bounds sınırına eklenecek ve 22 Aralık’ta Ay da eklenecek 6 gezegenin sınır dışı hareket ettiği anlamına geliyor.

Merkür sınır dışı hareket ettiğinde ticari faaliyetlerde gözümüz hiçbir şeyi görmez, kafamıza göre hareket edebiliriz ya da konuşmalarımızda, iş birliklerimizde, anlaşmalarda çok densiz hareketlerde bulunabiliriz.

Venüs sınır dışı hareket ettiğinde duygusal hayatımızda, özel ilişkilerimizde kafamıza göre davranma, kendi bildiğimizi okuma bu tür konular ön plana çıkabilir ki Venüs parayı da yönetiyor astrolojide.

Hygiea’da sınır dışı hareket ediyor, önemli bir asteroid, sağlıkla ilgili konuları kapsıyor, tam da pandemi zamanında bu asteroidin sınır dışı hareket ettiğini deneyimledik. Bu ay Hygiea gezegeninin ve birçok gezegenin sınır dışı hareket ediyor olması dikkatli olmamız gerektiğini bize gösteriyor.

Mars’da sınır dışı hareket etmeye devam ediyor. Mars savaş enerjisi demek. Hem Türkiye’nin güneyinde çok önemli bir operasyon içerisindeyiz hem dünya genelinde de bazı sinyaller görünüyor o yüzden de akla, sevgiye, sağlığa rağmen savaş diyebilir birileri, umarım böyle etkilerle karşılaşmayız.

Herkese fırsatları bol, ilişkilerde sakin ve akıllı ilerleyecekleri bir hafta diliyorum…

28 Kasım – 04 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, arkadaşlarınızdan ve çevrenizden alacağınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Hayat amacınız, fikirleriniz, görüşleriniz, çevrenizle olan paylaşımlarınız bu hafta önemli olacak ve bu hafta paylaştığınız her şeyin karşılığını almak isteyeceksiniz. Salı günü itibariyle ve Perşembe günü kadın-erkek ilişkilerinde dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Sevdiğinizle bir araya gelecekseniz, yanınızda da yakın çevrenizden arkadaşlarınız ya da akrabalarınız varsa bu dönem anlaşmazlıklar karşınıza gelebilir. Fikirsel olarak özgürleşme duygunuz çok yüksek. Bu dönem bu fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmak, farklı kültürlerden önemli bilgiler almak, felsefe, din, geleceğe dair önemli konuşmalar yapmak istiyorsunuz ama bu konuşmalarda zaman zaman haklılığınızdan fazlasıyla emin olabilirsiniz. Bu hafta Salı günü en çok bu etkiye dikkat edin. Tanımadığınız ortamlarda tartışmalara, anlaşmazlıklara girmemeye çalışın. Ticari bir faaliyetiniz varsa bu dönem elde etmek istediklerinizi alamamaktan kaynaklı olarak sinirli, agresif, gergin olabilirsiniz. Burası yolculuklar alanı olduğu için yolculuklarda mümkün olduğunca aksiliklere açık olmanız gerekiyor ya da sizden kaynaklı ufak tefek sakarlıklar, kazalar gibi durumlara da gözünüzü dört açın.

Arkadaşlarınız ve çevrenizden gelecek güzel haberler ve burada yakalanacak önemli işler de bu hafta devrede olacak. Hafta sonuna doğru bir seyahatteyseniz tatildeyseniz ya da dış ortamlarda bulunacaksanız aldığınız haberler, attığınız adımlar, yaptığınız alışverişler yanıltıcı olabilir ya da bu alanlarda umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Dış ortamlarda bir insanla tanışacaksanız o insanı çok fazla gözünüzde büyütmeyin. Çok fazla dolaşacağınız bir dönem, o yüzden sağlığınıza da gereken özeni göstermelisiniz.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, bu hafta kariyeriniz, iş hayatınız çok önemli. Aslında iş hayatınızda kafanızda takılanlar, halletmeniz gerekenler ve patronlarınız ya da sizden daha üst pozisyondaki insanlarla konuşma ve görüşmeleriniz de önemli olacak. Çalışmıyorsanız da daha çok ailevi ortamlarda annenizle olan bağlantılarınız önemli olabilir. Televizyondan duyduklarınız, gördükleriniz bazı tartışma programları bunların sizi fazlasıyla etkilediğini de görebilirsiniz. 24 Kasım’daki Yeniaydan aldığınız etkilerle para ile ilgili konularda atılacak önemli birtakım adımlarınız var. Bu adımları hareketlendirmek istiyorsunuz ama harcamalarınız ve gelirleriniz arasındaki dengesizlikler sizi agresif ve sinirli kılabilir. Sevdiğiniz insanla parasal konularda tartışmalardan bu hafta muhakkak kaçınmanız gerekiyor.

Evli olabilirsiniz ya da flörtünüz olabilir özellikle Salı ve Perşembe günleri parasal konulardan kaynaklı olarak bazı anlaşmazlıklar yaşama potansiyeliniz yüksek. Parayla alakalı beklediğiniz bir haber varsa bu beklentilerin karşılanmaması sizi agresif ve tartışmacı yapabilir. Moralinizi hiç bozmayın çünkü Çarşamba günü kariyerinize etki eden otorite sahibi insanlardan istediğiniz sonuçları çok rahat bir şekilde alacaksınız. Bu insanların sizi koşulsuz ve şartsız desteklediğini görmek, üzerinizdeki o siniri aşağıya çekecek. Hafta sonuna doğru kendi halinizde olmak isterken hafta sonu arkadaş ortamlarınızda ya da dış ortamlarda yaptığınız harcamalara dikkat edin. Sevdiğiniz insanla aranızdaki bir konuşmanın hayal kırıklığına dönüşme potansiyelini de görebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta dış ortamlardan önemli haberler alacaksınız. Öğrenciyseniz eğitim hayatınızda önemli sorumluluklar var bazı konular üst üste binmiş olabilir ve bunlara çok fazla ilgi gösteriyor ve çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu aralar her şey üstünüze geliyor olabilir ama diğer taraftan ilişkiler bazında da önemli kararlar almaya yatkın olabilirsiniz.

Bu hafta ilişkilere dikkat etmeniz gerekiyor. Sevdiğiniz insanla anlaşmazlıklar, tartışmalar, kavgalar ya da fikir ayrılıkları sizi karşı karşıya getirebilir, birbirinizi anlamak çok da kolay olmayacak. Bu dönem ikili ilişkiler, özel hayat ya da ortaklı işlerinizde bu etkiye ekstra dikkat edin. Bu anlamda Salı ve Perşembe günleri kimseyle büyük bir tartışmaya girmeyin, hukuki işlem başlatmayın, taşınmanız gerekiyorsa ufak tefek arızalara ufak tefek sinirlenmelere sıkıntı ve problemlere de kendinizi ve hayatınızı açmaya çalışın.

Sevdiğiniz insanla bir inişli bir çıkışlı bir ilişkiniz olsa bile bazı noktalarda hayata aynı gözlerle baktığınızı da göreceksiniz ya da sevdiğiniz insanın yakın çevresinden olgun fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir insanın bir konuda size yardım ettiğini de görebilirsiniz. Çarşamba günü hem iş konularında hem de özel hayatınıza dair size birileri yardım edebilir.

Hafta sonuna doğru arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde sosyalleşmeniz ön plana çıkarken yine de Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı göz önünde olacağınız ortamlarda, toplum içerisinde ya da sevdiğiniz insanın ailesiyle olan ilişkilerinizde bazı hayal kırıklıklarını ya da yanlış adımları, yanlış yargılamaları karşınıza getirebilir, bu da sizi biraz aşağıya çekebilir. Göz önünde olduğunuz ortamlarda hem sağlığınıza dikkat edin hem de ilişkilerinizi daha toparlayıcı olmaya çalışın.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, para alışverişleri, yapılması gerekenler, ödenmesi gereken faturalar, ödemelerle alakalı konu ve olaylarla haftanızı başlatıyorsunuz. Bu alanda önemli sorumluluklarınız olabilir ve bu sorumluluklarla uğraşmak artık sizi fazlasıyla yoruyor olabilir. Diğer taraftan bu hafta iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konularda çok çabuk tepkiler vermeye meyillisiniz. İş ortamlarınızda konuştuğunuz, fikir alışverişlerinde bulunduğunuz insanlarla bazı noktalarda ters düşme, anlaşmazlıklar, kavgalar devreye girebilir. Bu noktada savaş kılıçlarını çekmemeye özen gösterin çünkü bu hafta gündelik hayatınızda iş hayatınızda çok çabuk sinirlenebilir, agresif tavırlarınızla olayları çok başka noktalara taşıyabilirsiniz. Fanatiklikten mümkün olduğunca uzak durun, kendi bildiğinizi okumamaya özen gösterin. Burası sağlık alanı olduğu için sinirleriniz ekstra gergin olabilir, kimse size hiçbir şey yapmaz da siz aslında iş ortamınızda ya da gündelik hayatınızın koşturmasında kendinizi sinirli, agresif ve gergin görebilirsiniz, anksiyete gibi problemler yaşayabilirsiniz. Bu hafta tansiyon iniş çıkışlarından tutun da az önce saydığım konularda yine dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Mesela iş görüşmesine gidecekseniz bir iş toplantısı yapacaksanız işinizle ilgili bir konuyu başlatacaksanız bu hafta Salı ve Perşembe günleri tedirginlikleriniz yüksek olacak.

Maddi konularda ise tam tersi. Hafta başında parasal konularla ilgiliydiniz ama Çarşamba günü işinizde para ile ilgili bir mevzuyu çok rahat bir şekilde halledeceksiniz. Yakın çevrenizden bir insanın para ile ilgili bir konuya sıkıştığını fark edebilir ona yardım edebilirsiniz ya da işinize dair aktarmak ya da tahsil etmek istediğiniz paralar varsa bunları da Çarşamba günü yapabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru göz önünde olmak, kalabalık ortamlarda olmak isteyeceksiniz demek ki bu hafta sonu çok keyifli geçecek. Hafta sonu gündelik hayatınızın ritmine, sağlığınıza dikkat edin. İş ortamlarınızdan gelecek bir haber çok çabuk yelkenleri suya indirmenize neden olabilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, bu hafta özel hayatınıza daha fazla vakit ayırmak isteyebilirsiniz ya da sevdiğiniz insanla yaptığınız bir konuşma, hafta sonunda yaşadığınız bir olay Pazartesi’ye de yansıyabilir. Bu alanda yapmanız gereken önemli sorumluluklar var, verdiğiniz sözler var. Bu hafta bunları ele almak isteyeceksiniz. Haftanın geneline baktığımızda çocuklarla olan bağlantılarınız, aşk hayatınız, sanatsal ve kreatif işleriniz, eğitim konuları ve hobilerinizi ilgilendirecek. Spekülatif işlerinizi ilgilendirecek alanlarda dikkatli adımlar atmanız gerekiyor.

Salı ve Perşembe günleri sosyal ortamlarda sevdiğiniz insanla anlaşmak çok da kolay olmayabilir. Çocuğunuzla vakit geçiriyorsanız toplum içerisinde arkadaşlarınızın yanında gergin söylemlere tartışmalara ve fikir ayrılıklarına açık olabilirsiniz. Bu dönem sevdiğiniz insanla sosyalleşmek çok da akıllıca olmayabilir çünkü her iki tarafın da gerginlikleri yüksek görünüyor ya da sosyal, çevrenizde yaşadığınız bir olayı kendi aile hayatınıza, sevdiğinize, çocuğunuza ve hayatı paylaştığınız insanlara aktarma da söz konusu olabilir. Bu hafta Salı ve Perşembe en çok bu etkiye dikkat edin. Spor yapıyorsanız dikkatli olun. Kas yırtılmaları, damar, kalça sıkıntı ve problemleri yaşayabilirsiniz. Agresif ve gergin tavırlarınızı çocuğunuza karşı yansıtmamaya özen gösterin.

Özel hayatınız ne kadar gergin olursa olsun toplum önünde ve sosyal ortamlarda, kendi özelinizde sevdiğiniz insanla bazı noktalarda anlaşmasını da bileceksiniz. Çarşamba günü beraber vermiş olduğunuz bir kararı hayatınıza geçirebilirsiniz. Eğer iki çocuğunuz varsa iki çocuğunuzun da birbiriyle olan bağlantısı Çarşamba günü çok keyifli olabilir, birbirlerine arka çıktıklarını destek verdiklerini görebilirsiniz.

Hafta sonuna doğru gezmek, dolaşmak farklı yerlere gitmek önem kazanırken Venüs’ün Neptün’le dik açısı yine özel ilişkilerinizde ve harcamalar alanınızda bazı konuları karşınıza getirecek. Çabuk hayal kırıklığına kapılabilirsiniz ya da yanlış adımlar atmaya meyilli olabilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, gündelik hayatınızın ritmi, koşturmalarınız, angarya bir sürü iş ya da sağlıkla ilgili konular bu haftanın ana konularından olacak. İş hayatınızda halledilmesi gereken bir mevzuyu ele alacak, sorumluluklarınızı bileceksiniz ama bu hafta genelinde 4 gezegen sınır dışı hareketinde ve 24 Kasım’daki Yeniaydan almış olduğunuz etkilerle eviniz, aileniz, yuvanızla ilgili önemli konuşmalar ve tartışmalar içinde olabilirsiniz.

Salı ve Perşembe günleri aile büyüklerinizle bir konunun uzaması, bir konunun tartışmaya dönmesi gibi etkilere dikkat edin. Ev ortamlarınızda gerginliğiniz yüksek olacak. Anne ve babanız arasındaki çekişmeler aynı zamanda kariyer hayatınızdaki sıkıntı ve problemlerin ev hayatınıza yansıması Salı ve Perşembe iyice görünür olabilir. Kadın-erkek ilişkilerinde arayı tutturmak ve sevdiğiniz insanla aynı düşünceleri paylaşmak bu hafta kolay olmayacak. Diğer taraftan aile hayatınız için yapılması gerekenler varsa Çarşamba günü hareketlendirebilirsiniz ya da aile hayatınızda işin içerisinden çıkamadığınız bir konu varsa bu konuyu babanızın kardeşlerine danışarak buradan gelecek güzel fikirlerle çözüme ulaştırmanız söz konusu olabilir.

Bu hafta mümkün olduğunca gerginlikten, agresyondan uzak durmaya çalışın çünkü bu en çok özel hayatınızda ve ev ortamlarınızda olacak. Bu gibi etkileşimlerin insanın en rahat ettiği yerlerde olması kolay rahatlayamayacağınızı da gösterebilir. Hafta sonuna doğru para ile ilgili konular önem kazanırken hafta sonunda harcamalarınızı hızlandırabilirsiniz. Özel hayatınız ve ikili ilişkilerde kendinizi kandırdığınız bazı konular var, işte bu konularla yüzleşmenin de zamanı gelmiş bulunuyor. Hafta sonu sevdiğiniz insanın ya da beraber olduğunuz, evli olduğunuz kişinin bazı noktalarda sizi zorladığını ya da düşündüğünüz gibi hareket etmediğini görme potansiyeliniz yüksek olacak. Yine partnerinizin kariyerinde bir zorlanma ile karşı karşıya olduğunu da fark edebilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, 24 Kasım’dan aldığınız etkilerle iletişimsel işleriniz, ticari faaliyetleriniz, girişim ayağınız fazlasıyla aktif görünüyor. Yakın çevrenizdeki insanlardan alacağınız haberler önemli olurken bu aralar etrafınızda bir sürü olayın olup bittiğini fark ediyorsunuz. Bu olaylar sizinle ilgili olmayabilir tam tersi sevdiğiniz insanlarla bağlantılı olabilir. Akrabalarınızla, komşunuz ya da çok sevdiğiniz arkadaşlarınızla konuşurken kendinize biraz hakim olmaya özen gösterin. Zor zamandan geçiyor olabilirler. Bu dönem her şeye kavga eder gibi, bir şeyleri düzeltmek edasıyla yaklaşımınız onlarla olan bağlantılarınızı zorlayabilir. Salı ve Perşembe günü en çok bu etkiye dikkat edin. Dış ortamlardan gelecek bazı haberlere karşı vereceğiniz tepkiler de yüksek olacak. Araba kullanırken, kısa vadeli planlarınızda bu hafta beklenmeyeni bekleyin. Kafanızda kısa vadeli planlar var belki bazı işleri son dakikaya bıraktığınız ama etrafınızda olup biten o kadar hızlı olaylar olacak ki sizi bir türlü çalışmanıza bir türlü kendi halinizde olmanıza ya da işleri bitirmenize izin vermeyebilir bu da sizi ekstra gergin kılacak. Eğer öğrenciyseniz sınav haftası ise bir şeylere hazırlanmanız gerekiyorsa bu etkiye dikkat edin. O yüzden tanımadığınız ortamlarda da kimseyle tartışmalara girmemeye çalışın.

Hafta sonu yalnız kalmak istemeyebilirsiniz, hayatınızda bir insan varsa o insanla plan yapmak onunla beraber bu iki günü geçirmek önemli olabilir ama yine de Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı beklentilerinizi aza indirgemeniz gerektiğini size anlatacak. Beraber çalıştığınız insanın yapacağı bir hata ya da yapacağı bir hareket size dokunabilir, bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizden bir insanın da bu hayal kırıklığını yaşadığını fark edebilirsiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, aile hayatınız için yapmanız gerekenler bu hafta devrede. Evinizle ilgili halledilmesi gereken konular önemli sorumluluklar ya da kendinize dair vermeniz gereken önemli kararlar öne çıkacak. Salı ve Perşembe günleri dikkatli adımlar atmanız gerekiyor çünkü para ile ilgili konularda fütursuz, agresif, kafanıza göre, özgürlüğünüze düşkün bir şekilde davranabilirsiniz. Tam da bu dönem harcamalarınızın olması, ödemelerinizin üst üste gelmesi sizi biraz sinirli ve agresif kılacak. Salı ve Perşembe günü bir yerden para bekliyorsanız gerginliklerinize dikkat edin, dilinize hakim olun, tartışmaları körüklemeyin. Hayatınızı paylaştığınız insanla parasal konularda anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Bir anlık öfkeyle ya da sıkılganlıkla para harcamaya da meyilli olabilirsiniz.

Ailenizden gelecek önemli bir destek Çarşamba günü devreye girecek. Anne ve babanızın size yardımları, destekleri söz konusu olabilir ya da kendi paranızı kendiniz kazanıyorsanız ailenize yapacağınız yatırımlar, para destekleri kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Çalışma koşullarınız hızlanırken hafta sonu aniden gelecek bir haberle işle ilgili bir konunun bir olayın halledilmesi ya da sağlıkla ilgili konu ve olayların devrede olması önem kazanacak. Baş ağrılarına hafta sonunda dikkat edin. Diğer taraftan yatırımlar konusunda çok da destekli değilsiniz. Özel hayatınızda, aşk hayatınızda sevdiğiniz insandan beklentileriniz yüksek olabilir ya da sevdiğiniz insanın iş hayatından beklentilerinin yüksek olduğunu fark edebilirsiniz. Hafta sonu buralarda beklediğiniz haberler ya da beklediğiniz ilgi tam da net çalışmayabilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar haftanız iletişimsel işlerinizle başlıyor. Yakın çevrenizden alacağınız bazı haberler var ve bu haberlere göre bu haftanızı iyi planlamalısınız. Arkadaş ve sosyal çevrenizle önemli konuşma ve görüşmeler içerisine gireceksiniz. Bazı işler size angarya gibi gelebilir ama bu angarya gibi gördüğünüz işlerin sorumluluğunu alırsanız bu haftayı çiçek gibi geçirebilirsiniz.

Venüs Mars karşıtlıkları özel hayatınıza yansıyacak. Salı ve Perşembe günleri sevdiğiniz insanla önemli mevzularda anlaşmazlıklar devreye girebilir. Sanki sizin söylediğiniz her şeye karşıtmış gibi algılayabilirsiniz. Bazı zamanlar karşı tarafın hareketleri kışkırtıcı olabilir ya da dilini tutamayabilir bundan kaynaklı olarak sizin sevdiğiniz güvendiğiniz çok önem verdiğiniz insanlara söyleyeceği bir söz aranızda büyük ateşlenmelere neden olacak. O yüzden Salı ve Perşembe günleri sevdiğiniz insan varsa, eşiniz varsa konuşmalarınıza dikkat edin.

Bu sadece ikili ilişkileri içermiyor, ortaklı işlerinizde de dikkatli olmaya özen gösterin. Bu aralar kafanızda planlarınız var ve hayat sizin için akıyor.

Diğer taraftan Çarşamba günü yakın çevrenizden bir insandan güzel bir iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Oradan alacağınız desteklerle yolunuzda ilerleyeceksiniz. Özel hayatınızda yaşadığınız bir sıkıntı ya da bir problem varsa yakın çevrenizden olgun ve tecrübeli bir insanın görüşleri ikili ilişkilerde durumları ve olayları rahatlıkla kurtarmanızı da sağlayabilir.

Hafta sonu oldukça eğlenceli, keyifli, kendi hobilerinize yapacaklarınıza vakit ayıracağınız bir dönem olurken hafta sonu ev hayatınızda bazı aksiliklere de açık olmanız gerekiyor. Hayal kırıklıkları devreye girebilir ya da ailenizden, ev hayatınızdan bir insanın sizi yeteri kadar anlamadığını düşünebilirsiniz. Ev ortamınızda yaşayacağınız bir durum da buna sebebiyet verebilir, ev ortamları enerjinizi düşük tutacak o yüzden bolca kendinizi dışarıya atın, evde vakit geçirmeyin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, para ile ilgili konularda önemli sorumluluklarınız var ve bu hafta bu sorumlulukların yerine getirilmesi gerekiyor. Siz de bunu yerine getirmek üzere harekete geçeceksiniz zaten hafta sonu bunun planlamasını yapmış olabilirsiniz şimdi bütün bunları hareketli kılmak önemli olacak Pazartesi ve Salı günleri. Diğer taraftan bu haftayı para ve işle alakalı konuları harekete geçirmek anlamında da kullanabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken bir dönem, arkanızdan konuşanlar olabilir şu an enerjiniz doğru çalışmıyor ya da istediğiniz gibi kendinizi ortaya koyamıyorsunuz. Biraz daha kendi içinizde olmayı, yalnız kalmayı seviyorsunuz. İş ortamlarınızda ufacık bir mevzu bu hafta olayları alevlendirebilir, Salı ve Perşembe günleri bu etkiye dikkat edin. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun, çalışma ortamlarınızda kimseyle tartışmaya girmemeye özen gösterin çünkü sanki sizi bir olayın içerisine çekmek istiyormuş gibi davranabilirler ya da kendinizi öyle bir durumda bulabilirsiniz.

Kendi halinizde olmanız ve plan yapmanız gerekiyor. Para ile ilgili konularda güzel adımlar atacaksınız. Çarşamba günü, iş hayatınızda konu paraysa eğer olgun, tecrübeli, parayı iyi kazanan ama size yol gösterecek bir insandan güzel tavsiyeler alabilirsiniz. Önemli bazı parasal kaynakları iş hayatınızda bulabilirsiniz ya da kendi cebinize girdiğini görebilirsiniz.

Her türlü ilişkinize dikkat edin. Fikirsel olarak anlaşmazlıklar da dahil olmak üzere sinirli, agresif ve gergin olabilirsiniz. Bu hafta iş ortamlarınızda hiçbir şey olmasa bile tansiyon iniş çıkışlarınız yüksek olabilir, başınız çok ağrıyabilir, sinirsel gerginliklere, anksiyetelere, endişelere yatkın olabilirsiniz. Hafta sonu dinlenecekseniz eviniz, aile ortamlarınız, yuvanız sizin için önemli olacak ve yakın çevrenizden bir insanın bir davranışı, aldığınız, beklediğiniz bir haber üzerinizde hayal kırıklığı yaratabilir. Bu aralar kimseden medet ummayın özellikle hafta sonuna doğru medet umarsanız güvendiğiniz dağlara kar yağabilir.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, bu hafta sağlığınıza iyi bakmanız gerekiyor, atmanız gereken önemli adımlar var, önemli haberler gelecek. Belki Pazartesi günü biraz daha hareketli olacaksınız ama Salı günü sorumluluklar üzerinize çökebilir ve sağlığınızda sanki hiçbir şey doğru değilmiş gibi, hastaymışsınız gibi ya da üzerinizdeki bu ağırlık gitmeyecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Bütün bunlar elbette gelip geçici ayın etkileri bunu gösteriyor o yüzden moralinizi aşağıya çekmeyin. Hayatınızda inşa etmeniz gereken önemli konular var bu konulardan bir tanesi eğitimle ilgili konuları, aşk hayatınızla ilgili konuları kapsayabilir. Buralarda ele alınması gereken, atılması gereken önemli adımlarla da bu hafta yüzleşeceksiniz ve bunları da ele almak isteyeceksiniz. Ama bu hafta hem Merkür’ün Mars’la Salı günü hem de Perşembe günü Venüs’ün Mars’la karşıt açısı arkadaşlarınızla olan bağlantılarınıza dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Sosyal ortamlarda, girdiğiniz çevrelerde sinirli, agresif ve gergin davranabilirsiniz. Fanatikçe bazı fikirlerinizi insanlara yaymak isteyebilirsiniz. Özel hayatınızdaki insanı, çocuğunuzu ikna etmek çok da kolay olmayacak bu dönemde. O yüzden gerek arkadaşlarınız gerekse özel hayatınızdaki insanlarla anlaşmak kolay olmayacak. Arkadaşlarınızın özel hayatında yaşadığı bir durumu anlamakta zorlanabilirsiniz. Onlara yardım etmek isterken aslında söylediklerinizle yardım etmediğinizi bilakis ateşi daha da körüklediğinizi fark edebilirsiniz bu hafta en çok bu etkiye dikkat edin. Çocuğunuz varsa ona karşı mümkün olduğunca sabrı ve anlayışı elden bırakmayın. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar varsa hızlı bir hafta bu hızlılık zaman zaman sinirlerinizi ve gerginliklerinizi de artırabilir. Beraber iş yaptığınız insanlara karşı da bu durumu ifade edin ki işler büyümesin.

Çarşamba günü çok keyifli. Sosyal çevrenizde arkadaş ortamlarınızdan iş arkadaşlarınızdan gelecek önemli bir konu ya da önemli bir iş çok da güzel tatlıya bağlanabilir ve siz de bu işin içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyabilirsiniz. Hafta sonuna doğru iletişiminiz çok hızlanacak yakın çevrenizle beraber yaptığınız planlar devreye girecek sevdiklerinizle vakit geçirmek isteyeceksiniz ama yine de Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı kulağınıza gelen bazı konuşmaların aslında sizi ne kadar da derinden yaraladığını gösterebilir. O yüzden bazı arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz hafta sonu test edilecek ve bunu da çok net bir şekilde göreceksiniz. Para harcamalarınız konusunda dikkatli olun yanıltıcı etkiler var. İhtiyaçlarınızın dışında alışveriş yapmaya meyilli olabilirsiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz ve hayatınızı organize etmek, hayatın akışına dahil olmak gibi konular sizi biraz zorlayacak bu hafta başında. Pazartesi ve Salı günleri, bir kurumda çalışıyorsanız işinizi, görevinizi ve sorumluluklarınızı çok net bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Sonrasında ise biraz daha rahatlayacak, kendinize vakit ayırmak isteyeceksiniz. Ev, aile ve yuva konularında halletmeniz, inşa etmeniz, değiştirmeniz gerekenler var bunun farkındasınız. Bu hafta aslında bütün bunları ele almak anlamında da sizi destekleyen haftalardan bir tanesi. Ama bu hafta Salı ve Perşembe günleri dikkatli olmamız gerekiyor, göz önünde olacağınız ortamlarda konuşmalarınız, felsefeniz, inançlarınız, düşünceleriniz yüzünden çok çabuk tepki görebilirsiniz. Ailenizdeki insanlar aslında buna tepki gösterecekler, sizin düşüncelerinize, konuşmalarınıza, anlaşmalarınıza yaptığınız her işin karşısında kendi ailenizi, aile büyükleriniz ya da ailenizde kim varsa o insanları görme potansiyeliniz de yüksek olacak. Eğer anne ve babanız arasında anlaşmazlıklar varsa bu dönem bu anlaşmazlıkların artması söz konusu olabilir. Siz birilerinden destek beklerken, kariyer ve iş konularında önemli adımlar atmak isterken bir de aile ortamında yaşanacak gerginliklerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yine de her şeyin başı denge o yüzden bu hafta dengeniz bozulsa bile sinirli, agresyonu yüksek etkilerden uzak durun. Kendinizi sakinleştirecek ortamlara atmaya özen gösterin. Diyelim aile ortamlarınızda bir sıkıntı yaşıyorsunuz, hiç beklemediğiniz yerlerde size yol gösterecek ruhani noktası kuvvetli olan olgun bir insandan fayda görme olasılığınız yüksek. Çarşamba günü bu insanın düşünceleri hayata bakış açınızı değiştirebilir. Bazı ilişkilerdeki gerginlikleri yine ön plana çıkarabilir ama yine de en azından önünüzdeki süreci çok daha net görebilirsiniz.

Beklenmedik yerlerden, patronunuzdan göreceğiniz önemli destekler Çarşamba günü iş hayatınızı hareketli ve renkli kılacak. Hafta sonuna doğru harcamalarınız yüksek görünüyor. Hafta sonu Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı, ikili ilişkiler ve özel hayatınızda, toplum önü duruşunuzda, sevdiğiniz insanla kalabalık ortamlarda sıkıntı ve sorunları ya da hayal kırıklıklarını karşınıza getirebilir. Ailevi konularda da dikkatli adımlar atmaya özen gösterin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın