Güncel Yorumlar Semadan Haberler

27 Şubat Başak Burcu Dolunayı – PSİKOLOJİK SAĞLIĞIN,FİZİKSEL SAĞLIĞA YANSIMASI!

27 Şubat Başak Burcu Dolunayı - PSİKOLOJİK SAĞLIĞIN,FİZİKSEL SAĞLIĞA YANSIMASI!
Bu yazıyı paylaşın;

27 Şubat Cumartesi saat 11:17’de Başak burcunda bir dolunay yaşanacak. Dolunay zamanı denge kurmak en önemli konudur. Yeniay zamanı başlatılan işlerin sonucunu aldığımız zamanları temsil eder. Başak- Balık aksındaki dolunaylar gündelik hayatın fonksiyonları, rutinlerimiz, fiziksel sağlığımız, düzene koyma ihtiyacımız, düzensizlik, spiritüel gelişimle bağlantılıdır. Başak burcundaki bu dolunay iş, hizmet ve sağlık alanları, pratiklik, verimlilik, pratik olamama, eleştirmek, mükemmelleştirmek ve kabullenmekle bağlantılı olacak.

Dolunay zamanları farkındalığın ve uyanmanın zamanlarını temsil eder. Bu zamanlar duygusal durumumuzla ve yaşadıklarımızla bağlantılıdır. Kendimizi ifade etmeye ve sistemden gitmesi gerekenlere yarar. Önümüzdeki 15 gün boyunca iş hayatımızda, gündelik hayatımızda, hizmet ettiğimiz alanlarda ve sağlık konularında farkındalığımız yüksek çalışacak ve öğrenmemiz gerekenleri ele alacağız. Hayata pratik ve rasyonel bir şekilde bakmak önem kazanacak. Alışkanlıklara, sağlık ve rutinlere, işlere, gündelik koşturmalara daha bir önem vereceğiz. Sezgilerimiz bu dönem bizlere çok şey öğretecek. Toplumsal konularda, arkadaş ortamlarımızda, ekip çalışmalarında başlattığımız işlerin karşılığını bu Dolunayda rahat bir şekilde elde edebiliriz. Özgürlük temalarının, bireyselliğin etkilerinin iş dünyası üzerine yansımalarını görebiliriz. Daha sosyal ve eşitlikçi bir düzen oluşturduysak bu Dolunayda bu oluşturduğumuz sistemlerin ne kadar çalıştığını da fark edebiliriz.

Uranüs’ten güzel açı alan bu Dolunayda kolay kabullenebilir, gerçekleri olduğu gibi kabul edebilir, değişimi hayatımıza sokabiliriz. Sadece unutmayalım hepimiz insanız hatalara açığız, bu dolunayda hatalarımızı olabildiğince kabul etmek önemli olacak.

Değişken burçta olan bu dolunay yine bu derecelere sahip olan olan değişken burçlar diğerlerine göre daha fazla etkilenecek. 08 derece İkizler, yükselen İkizler, 08 derece başak, yükselen başaklar. Yay ve yükselen yaylar, balık ve yükselen balıklar bu dolunayda önemli haberler alacaksınız ve duygusal kararlara yatkın olacaksınız.

NE YERSEN O SUN!

Medikal Astrolojide Başak burcu, sindirim sistemi, bağırsaklar ve mide alanıyla bağlantılıdır. Bu dolunay zamanı sağlık ve beslenme şeklimizi ele almak önemli olurken, sağlığımızın bir bütün olduğunu farkedebilir, şifalanmak için daha pratik davranmaya, aklımızı kullanmaya yatkın olabiliriz. Yine Başa burcunun yöneticisi Merkür olduğundan sinir sistemi rahatsızlıkları, sinir sistemini yöneten alanlar bu dolunay daha fazla etkilenecek. Tedirginliklerimizin, endişelerimizin bizi ele geçirmesine izin vermeyelim.

Dünya Astrolojisinde; verimlilik, üretkenlik, ekinler, hasat, yiyecek sektörü tedariki, sağlıkla ilgili konular, sağlık sektörü, doktorlar,ast-üst ilişkisi, finans, bankacılık, muhasebe, iş hayatı, çalışan kesim, emekçiler, memurlar, sendikalar, mühendislik alanları başak burcu tarafından temsil edilir. Bu konuları düzenleme, pratik hale getirme, topluma hizmet etmeyle bağlantılıdır. Hayvan bakımları, evcil hayvanların sağlık konuları yine başak tarafından yönetilir. Kadın hakları ve feminist hareketler yine bu burçla ilgilidir. Veri, data, analiz etme, yazılım sektörü, teknik analizlerle bağlantısı vardır. İşte bu alanlar bu dolunayda ön plana geçecek.  Yine Eski astrologlar Başak burcunu çiftçilik, tarım ve ziraatle bağdaştırmışlardır. (Kaynak: Dünya astrolojisi Öner Döşer)

*******************************************************************************

Dolunay’ın Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında İkizler burcu yükselmekte. Bu dolunayda iletişim, bilgi alışverişi önem kazanıyor. Önemli konuşmalar, fikir birlikleri, önemli anonslar, eğitim, hukuk, din, felsefe konularında olumlu gelişmeler, iç ve dış ticaretin artması önemli olacak. Yabancı devletlerle iletişim, önemli anlaşmalar önemli olacak.

Dolunay 4. Eve düşmekte.toprak, toprak sahipleri, ürünler, madenler, binalar, sınırlar, emlakçılar, imar ve iskan koşulları, vatanseverlik, muhalefet önem kazanıyor. Bu alanlarda önemli sonuçlar ve kararlar alınabilir. Kanal İstanbul yeniden gündeme gelebilir. İmarla ilgili, çiftçilikle ilgili ithalat ve ihracatla ilgili önemli kararlar alınabilir. Yine iktidar ve muhalefet arasındaki çekişmeler önümüzdeki 15 gün boyunca iyice görünür hale iyice görünür hale gelecek.

 

Dolunay anını Türkiye haritasına oturttuğumuzda, 3. Eve düştüğünü görüyoruz. Ve derece olarak Türkiye haritasının Kuzey aydüğümüyle birleşiyor. Komşu ülke ilişkilerinde Türkiye bu dolunayla beraber önemli bir görev üstlenebilir. Yine komşu ülkelerle olan bağlantılarda ülkece yapılması gerekenler öne çıkmalı ve tepkilerimizi doğru bir şekilde göstermeliyiz. Yine 3. Ev eğitim, medya, radyo, gazetecilerle ilgili olduğu için bu dolunay zamanı ve sonrasında bu alanlarda daha pratik, gerçekçi, iyimser ve somut kararlar alınabilir.  Yurtiçi dolaşımda, turizmde hareketlenmeler görülebilir. Corona virüsle ilgili gelişmelerde daha bir rahatlayabiliriz. Çok fazla kendimizi rehavete ve iyimserliğe kaptırmamak şu dönem doğru olacaktır zira  13 mart’ta oluşan Yeniay yine pandemiyle ve salgınla ilgili belirsizlikleri, bulaş etkisini tetikleyebilir. Ama şimdi biraz şifalanma, iyimserliğe bürünme vakti.

Herkese bol şifalı, isteklerini gerçekleştireceği bir dolunay diliyorum….

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İsar Cap, member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın