Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

25 – 31 Aralık 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

BYE BYE 2023!

Bu hafta Çarşamba günü Yengeç burcunda bir Dolunay yaşanacak. Annelik duygusu, aileci olmak, korumak, kollamak, kollanmak önem kazanıyor. Evimize, yuvamıza, vatanımıza, özelimize, mahremiyetimize düşkün olabiliriz. Sezgisel yönlerimiz artabilir. Yengeç Burcu Ay tarafından yönetildiği için Met cezir hareketleri gibi bu aralar duygu durumlarımızda inişler çıkışlar, yorgunluklar, kızgınlıklar, alınganlıkların artması söz konusu olabilir. Karşı tarafı affetme isteğimiz bazı noktalarda gururun devreye girmesi, ilişkilerde karşı tarafı suçlayacağımız ya da yönlendireceğimiz durumlar ön planda olacak. Milli meselelerin, iç güvenliğimizin, bizleri halkı ilgilendirecek önemli konuların gündemde olacağı bir Yeniay bizleri bekliyor.

Ay Jüpiter’le güzel açılar yapıyor, Satürn’le olumlu açılar yapıyor. 2023’ü geride bırakırken duygu durumlarımızı toparlayacağız. Mars etkisi bizi çok yordu. Mars savaşma, mücadele etmek demek ama savaşamadığımız durumlarda kurban durumuna düşebilir, kızgınlıklarla öfkeyi kendimize yönlendirebilir, sebepsiz yere kavgalar, tartışmalarla ilerleyebilir ya da yorgunluk, tükenmişlik hissiyatında olabiliriz. Türkiye’nin her yerinde küçük depremler oluyor bunlar hep Mars’ın etkisi o yüzden umarım son haftamızda bu yumuşatıcı etkiler bizimle olur. Birliğin, kardeşliğin, düşünceli olduğumuz her konunun ve karşı tarafı önemsediğimiz her konunun önümüze geldiğini görürüz.

Yerleşimle ilgili konular, iç meseleler, tedarik zinciri, emlak sektörü, çevre düzenlemeleri, çevre ve orman bakanlığıyla ilgili konular, imalat işleri, restoran işletmeciliği, otelcilik, dükkân, esnaf, aile işleri aileden gelen emektar işlerin öne çıkacağını söyleyebiliriz. Aile içi roller daha fazla konuşulacak, anne, baba, çocuk bu aralar önemli kararlar alınacak. Anlaşmaların da devrede olduğu bir dönem. Yerleşimle ilgili konular emlak sektörü önümüzdeki dönem kiracılar ev sahipleri ile ilgili konu ve olaylar öne çıkacak konuların başında yer alıyor.

Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritada Akrep burcunun yükseldiğini görüyoruz. Para, ödemeler, dış borçlar, krizlerle uğraşacağımızı gösteriyor. Parasal konular önemli olacak ekonomiye daha fazla ağırlık vereceğiz, parasal krizler olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler, ithalat ihracat yapanların özellikle bu dönem daha fazla mücadelelerinin devreye girdiği bir dönem olabilir. Askerlerin, sporcuların, endüstriyel sektörde çalışanların, doktorların, demir çelik işleriyle uğraşanların bu dönem iyi para kazançlarının olacağını söyleyebiliriz.

Yeniden haftamıza dönersek, haftaya Ay İkizler burcundayken başlıyoruz iletişimi kuvvetli bir hafta olacak. Kısa planlar yapabiliriz ya da yılbaşına dair sevdiklerimizi arayabiliriz. Venüs’ün Neptün’le olumlu bir açısı var bu da yardımlaşmayı, maneviyatın daha fazla ön planda olacağını, önümüzdeki dönemde birbirimizi anlama enerjimizin kuvvetli olacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta ilişkiler biraz sıkıntılıydı, her tür ilişkilerin üzerindeki o kara bulutların dağılacağını söyleyebiliriz. Mars’ın Kuzey ay düğümüyle olan bağlantısı ticari faaliyetleri hızlandıracak ve tam da yılın son haftasında borsada bir yükselme etkisinin devrede olacağı biraz daha yatırımlarımıza önem vereceğimiz bir süreç yaşayabiliriz.

Çarşamba günü Dolunay var, Dolunay zamanı idare mekanizmasını devreye sokmamız gerekiyor, dengede olmayı önemsememiz gerekiyor, işimize çok fazla vakit ayırdıysak bu ara çok fazla ekonomiyle ilgilendiysek, kendimizi işlere çok kaptırdıysak şimdi bu Dolunay zamanı bize diyor ki daha duygusal meselelere, aile meselelerine, aile içi konularına, sevdiklerine vakit ayır onlarla daha fazla zaman geçir. Evini, yuvanı güzelleştirmek için harekete geç. İşte tam da bunları yapacağımız bir Dolunay devrede olacak. Bu Dolunay zamanı Güneş’in Jüpiter’le, Ay’ın Jüpiter’le şahane bir açısı var bu da verimli ve bereketli bir süreci karşımıza getirecek.

Yine aynı gün Merkür’ün Neptün’le bir dik açısı var yanıltıcı konuşmalar olabilir.  Bu dönem önceden duyduğumuz, bildiğimiz bazı konuların arkasında farklı konular olabilir. Yanılma etkisine karşı dikkatli olmaya da özen gösterelim. Merkür geri hareketinde. Geçmişte halledemediğimiz konular karşısında hemen tepki göstermeyelim, sıkılganlıklara, öfkeyle hareket etmeye karşı dikkatli olalım çünkü Merkür’ün Mars’la bir kavuşumu var bu da savaşçı, asabi duyguları, kazaları, kavgaları, mücadeleleri karşımıza getirecek.

Cuma günü Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ilişkilerde özgürlük rüzgarını da hareketlendirecek. Önümüzdeki dönem ilişkilerde gezmek, dolaşmak alışverişler yapmak daha fazla felsefeye dine ya da uluslararası konu ve ticarete vaktimizi ayırmak gibi etkiler devrede olacak. Gökyüzünde çok fazla Yay enerjisi var bu da bizim inancımız ya da bizim düşündüklerimizin karşısında olan insanlara göstereceğimiz fanatik tepkileri de karşımıza getirebilir. Bu dönem kimseyle tartışmalara girmemek de aklımızın bir köşesinde bulunsun, geçmiş konuları da alevlendirmeyelim. Aralık sonuna kadar bağışıklık sistemimiz düşük çalışacak, salgın hastalıklara dikkat edelim. Dolunay Yengeç burcunda olduğu için yemek borusu sıkıntıları, gastrit ve ülser, gaz, şişkinlikler, göğüs bölgesi, ciğerler, pankreas, safra kesesi gibi organlarımız hassas olabilir. Cildimiz hassas olabilir bu dönemde cildimizi korumayı da ihmal etmeyelim.

Cuma günü yılın son iş gününde Mars ve Neptün dik açısı devrede olacak. Suikast, komplo olayları, terör sorunları, girişimlerimizde başkalarına kurban olma psikolojisi öne çıkabilir. Yanılma ihtimalimiz yüksek bu yüzden bu hafta piyasalar da yanıltıcı olabilir. Önümüzdeki dönem Bitcoin’de hızlı hareketlenmeler var kısa vadeli de olsa bir yükselme trendi ya da aşağı yönlü bir hareket devreye girebilir. Mars Neptün dik açıları Mars Neptün kavuşumları petrolle bağlantılıdır aynı zamanda altını temsil eder önümüzdeki hafta altına ilgimizi, dikkatleri çevireceğiz, bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

31 Aralık günü Jüpiter düzeliyor, Jüpiter düzeldikten sonra üzerimizde bolluk bereket enerjisini hissedeceğiz. Yılbaşı gecesi Ay Başak burcundayken yıla giriş yapacağız o yüzden Başak ve yükselen Başaklar, Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Boğa ve yükselen Boğaların daha keyif alacakları, kendilerini iyi hissedecekleri bir yılbaşı olacak. Daha mütevazı olacağız bu yılbaşında, daha ekonomik olmaya özen göstereceğiz. Belki alacağımız bazı haberlerden kaynaklı olarak kaybetme korkusu, değersizlik duygusu devrede olabilir.

Çok zorlu bir yılı deviriyoruz!

Umarım 2024, kendi içindeki senaryolarını her koşulda olumlu yaşayacağımız, fırsatları gerçeğe dönüştüreceğimiz bir yıl olur.

Hala YouTube kanalımda 2024 yıllık burç yorumlarınızı izlemediyseniz şimdi sizi Youtube kanalıma davet ediyorum…

Şimdiden Mutlu yıllar!

25 – 31 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar yılın son haftası sizin için hızlı akacak. Yakın çevrenizdeki insanlarla telefon konuşmaları ya da halletmeniz gereken işleriniz varsa bu işlerin ele alınması devreye girecek. 31 Aralık’ta Jüpiter düzelir düzelmez 2024 yılında maddi konularda kazancı en kuvvetli burç siz olacaksınız, yılın ilk 6 ayını iyi değerlendirin.

Çarşamba günü Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Kariyer odaklısınız çalışıyorsunuz bu aralar çok fazla göz önündesiniz, bir sürü planınız olabilir, koşturmalarınız hızlanmış olabilir ama tam da bu Dolunay zamanı evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla vakit ayırmanız gerektiğini fark edebilirsiniz hatta hafta başında bu etki devreye girmeye başlayacak. Bu Dolunay’da yerleşimle, evinizle ilgili bir karara varmak önem kazanabilir, evle ilgili bir girişim, yer değiştirme, kentsel dönüşüm, bir yer alma ya da evinize eşya alma ile ilgili bir konu gündeme gelebilir. Aile büyüklerinizle bir araya gelerek fikir alışverişlerinde bulunacaksınız ve kazançlarınız doğrultusunda yaptığınız planların Dolunayla beraber tıkır tıkır işlediğini göreceksiniz. Yuva kurmak, ailenizle bir araya gelmek anlamında da sizi mutlu edecek.

Bir yurtdışı ihtimaliniz varsa bir seyahat düşünüyorsanız ya da eğitimden bir haber bekliyorsanız bu bir sınav sonucu olabilir ya da hukuki bir davanın sonucunu bekliyorsanız bu hafta bazı hayal kırıklıkları, haberlerin gelmemesi gecikmesi devreye girebilir. Bu hafta uzak yerlere gitmeyi düşünenler ya da burada bulunanlar için biraz daha sancılı geçebilir ama diğer taraftan tanımadığınız insanların size söylediklerine karşı dikkatli olmakta da fayda var çünkü çok çabuk etki altında kalabilirsiniz. Güzel planlar yapıyorsunuz. 31 Aralık’ta daha eğlenceli bazı planların içerisine kendinizi dahil edeceksiniz ama yılbaşı akşamında mide, bağırsak sıkıntı ve problemleri oluşabilir. Yediğinize içtiğinize dikkat edin. Dış ortamlardaysanız hem sağlığınız hem de bazı etkilere karşı dikkatli olun.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar maddi konular önemli. Yılın son haftasında neler yapacağınızı gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Çarşamba Yengeç burcunda oluşsn Dolunay iletişimsel işlerinizi hızlandıracak ve bu iletişimi daha çok yakın çevrenizle sağlayacaksınız. Akrabalar, kardeşlerle irtibatlar önem kazanıyor onlara karşı daha duygusal ve sezgisel yaklaşacaksınız. Onlardan güzel haberler gelebilir ve bu haberler doğrultusunda siz de planlarınıza yön verebilirsiniz. Bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız tam da yılbaşı üzeri yakın çevrenizden alacağınız haberler bu planların ertelenmesine de neden olabilir ya da yeni planlar yapmanıza neden olabilir. Esnek olmaya özen gösterin ne kadar esnek olursanız o kadar rahat edersiniz. 2 Ocak’a kadar parasal konularda dikkatli adımlar atmaya özen gösterin harcamalarınızı biraz daha sınırlandırmanız doğru olabilir. Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle kazanç döngünüzün de hızlanacağı bir süreç içerisine gireceksiniz.

Arkadaş ortamlarınızdan duyduğunuz işlerde, parasal konularda yanıltıcı etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var. Çok çabuk kanabilir, kapılabilirsiniz. Hiç düşünmediğiniz ya da beklemediğiniz yatırımların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz, harcamalarınızı bu yönde yapabilirsiniz dikkatli olmaya özen gösterin. Maddi konularda bu yıl şanslı olacaksınız ama tam da bu aralar yatırımlar ya da kafanızdaki planlar konusunda çok da destekli değilsiniz Merkür de para evinizde geriliyor o yüzden dikkatli olun.

Bu hafta itibariyle ilişkileriniz de rahatlıyor. Sevdiğiniz insanla çok daha rahat anlaşacaksınız. Eğer onu çok sıktıysanız o sizi çok sıktıysa biraz daha özgür bırakacak ya da biraz daha keyfin arttığını göreceksiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, sizin için önemli bir hafta çünkü bu hafta Ay İkizlerde. Yerinizde duramayabilirsiniz. İşlerinizi tamamlamanın derdine düşeceksiniz bir yandan da özel hayatınız sevdiğiniz insanın hayatında yaşanacaklar önem kazanacak. O yüzden hem sevdiğiniz insanla bu dönem sert tartışmalara girmemeye özen gösterin hem de işlerinizi son dakikaya bırakmayın. Yengeç burcundaki Dolunay para evinizde gerçekleşiyor. Dolunay zamanı para ile ilgili konular hassas olacak ama bir yandan da cebinize güzel bir para girecek. Bu para evinize, ailenize hem vereceğiniz hem yardımda bulunacağınız hem de eviniz için yapacağınız harcamalarla bağlantılı bir para olabilir ama bu para içinizi rahatlatacak.

İlişkilere dikkat edin 2 Ocak’a kadar sevdiğiniz insanla geçmişte yaşadığınız bazı olaylar, sıkıntılar yeniden gündeme yerleşebilir. İlişkisi olmayanlar irtibat halinde oldukları insanlarla olan iletişimlerine dikkat etsinler A derken ağzınızdan B çıkabilir. Sevdiğinizden ayrıldıysanız bu aralar onu çok düşünüyor olabilirsiniz çünkü Merkür’ün geri hareketi sizin yönetici gezegeniniz olduğu için bu aralar sevdiğiniz insana biraz takık olacağınızın da altını çiziyor. Ailevi konularda anlaşmalarda önemli girişimler konusunda bu hafta gözünüzü dört açın yanıltıcı etkiler devreye girebilir. Evliyseniz sevdiğiniz insanın ailesiyle olan ilişkinizde beklentiniz varsa bu beklentilerin karşılanmaması sizi üzebilir. Yılbaşı’nı ev ortamında geçirecek, akrabalar, kardeşler, aileyle birlikte güzel sofralarda bir araya geleceksiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, sizin burcunuzda bir Dolunay var. Yengeçler, hayatlarını daha fazla önemseyecekleri, hayata dair önemli kararlar alacakları, ilişkilerin yeniden şekilleneceği, sağlıklarına ekstra dikkat etmeleri gereken bir Dolunay yaşayacaklar. Yediğinize-içtiğinize dikkat edin, kendinizi soğuktan koruyun. Bu Dolunay’da arkadaşlarınızdan çok güzel haberler alabilirsiniz tam yılbaşına girmeden önce bir iş değiştirme işle ilgili bir beklenti ya da bir haberiniz varsa bu haberler sizi gerçekten çok mutlu edebilir. Arkadaşlarınızın sizi ne kadar önemsediği sizi ne kadar saydığı ve sevdiğini de çok net bir şekilde göreceksiniz. Diğer taraftan kızgınlıklar ve kırgınlıklar daha çok iş ortamlarınız ya da gündelik hayatta gündeme gelebilir. Çalışmıyorsanız gündelik hayatın koşturması içerisinde insanlarla ağız dalaşına girmek agresif ve onlara karşı sert davranma gibi etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var. İş yeriniz varsa elemanlarınıza karşı dikkatli olun. İş hayatınızda beklentilerinizin çok da karşılanmadığını düşünebilirsiniz. Çalışma hayatınız, bir seyahat ya da eğitimle ilgili bir konu ya da sağlıkla ilgili bir konuda almanız gereken bir haber varsa bu hafta yanıltıcı etkiler altındasınız. Bu etkilerde de koşulları birkaç kez gözden geçirerek kontrol etmeye özen gösterin.

2 Ocak’a kadar geçmişte yaşadığınız bazı sıkıntı ve problemlerle karşılaşmamak için bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutun. Yürüyüşler yapmak, spora yönelmek üzerinizden negatif enerjiyi atmanıza çok daha fayda sağlayacak. Jüpiter’in düzelmesi ile daha da rahatlayacaksınız.

Yılbaşı yakın çevrenizle beraber geçecek akraba, kardeşler, komşular, çok yakın dostlarla beraber olmaktan ve güzel sofralar kurmaktan mutluluk duyabilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Sevgili Aslan ve yükselen Aslanlar, arkadaşlardan gelecek önemli haberler var. Sosyal çevrenizin hareketli olduğu bu hafta gitmeniz gereken davetler olabilir. Çarşamba günü geldiğinde kendi köşenizde kendi halinizde olmak isteyeceksiniz çünkü dinlenmeye ihtiyacınız olacak, koşulları çok fazla zorlamamanız gerekiyor. Bir olayın iç yüzüyle karşılaşma ihtimaliniz var bazı olayların açığa çıkma potansiyeli devrede olacak bu işinizle, uzun zamandır merak ettiğiniz bir konuyla alakalı olabilir bu da duygusal olarak sizi biraz yoracak ama yine de bazı olayların açığa çıkması sizi mutlu edecek çünkü siz öyle gizli saklı olayları seven bir burç değilsiniz. Sağlınızı bu dönemde zorlamayın yataktan kalkmak sizi yorabilir.

Hafta başı çok hareketli ama hafta ortası itibariyle artık enerjinizin düştüğünü görebilirsiniz. Merkür aşk evinizde geriliyor bu da çocuğunuzla olan ilişkilerinizde ona karşı bazı kızgınlıklarınızın devrede olacağını gösterebilir ya da hayatınızda bir insan varsa o kişiyle tartışmalara açık olabilirsiniz. Spor yapıyorsanız bu dönem kaslarınızı çok zorlamayın 2 Ocak’a kadar çünkü bu alanlarınızda Merkür geriliyor Mars da burada. Sıkıntı ve problemler karşınıza gelebilir mücadeleci bir süreç ama bu mücadeleci süreç içerisinde kendinize iyi bakarsanız sorun yaşamazsınız.

Mars Neptün dik açısı bu hafta para ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor, harcamalarda biraz ipin ucu kaçabilir. Aşk hayatınız için yapacağınız harcamalarda ihtiyacınız olmayan bazı hediyeler ya da eşyalar almak durumunda kalabilirsiniz. Yanıltıcı etkiler olduğu için para piyasalarında yatırım yapıyorsanız bu hafta dikkatli olmakta fayda olabilir. Her şeyi son dakikada kaçırabilir bu da moralinizi fazlasıyla bozabilir.

Yılbaşı gecesi keyifli geçecek, hareketli olacaksınız kendi isteklerinize göre gecenizi belirleyeceksiniz hatta evde tombala gibi oyunlar oynayacaksanız kazançlarınızın da yüksek olacağı bir gece olabilir. İlişkiler biraz daha rahatlıyor ama tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durun.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, yılbaşı gecesi Ay Başak burcunda yılbaşına keyifli etkilerle giriyorsunuz. Yılbaşı günü 31 Aralık Pazar gününe denk geliyor sabah kalktığınızda çok isteksiz olabilirsiniz. Tam da yılbaşı öncesi işleriniz çok yoğun olabilir ve hala işten güçten kendinize ayıracak vakit bulamamış olabilirsiniz ama öğle saatleri itibariyle bu durum değişecek. 31 Aralık 14:30’la beraber yerinizde duramayacaksınız. Çok hareketli olacaksınız ama o zamana kadar bu hafta çok çalışıyorum işim başımdan aşkın gibi konuşmalar yapabilirsiniz.

Çarşamba günü Yengeç burcunda oluşacak Dolunay sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinize hassasiyet yükleyecek. Arkadaşlarınızla bir araya gelmek ya da onların hayatındaki olaylara hayatınızda yer açmak, onlardan gelecek olan bir haberi almak ya da bir organizasyonun içerisine dahil olmak önem kazanabilir. Para ile ilgili bir beklentiniz varsa Dolunay zamanı parayla alakalı konular önemli olacak. Arkadaşlarınızla güzel planlar yapabilirsiniz, öğrenciyseniz eğitimle alakalı önünüzdeki dönem neler yapacağınıza dair çok güzel planlar yapabilirsiniz.

İkili ilişkiler ve özel hayatınıza dikkat edin çünkü Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda geri hareketinde 2 Ocak’a kadar. Bu da aile ortamlarınızda geçmişten gelen bazı ateşli tartışmaların, konuşmaların gündeminizde olacağını gösteriyor. Para harcamalarınızla alakalı olabilir bu konuşmalar. Para kazançlarınız olacak ama bir yandan da harcamalarınız da yüksek olabilir. Bu konular üzerine bazı konuşmalar içerisinde bulunabilirsiniz. Özel hayatınızda sevdiğiniz insanın keyfi olmayabilir. Ailenizden bir insanın sağlığı ile ilgili konular da yılbaşına doğru yaşayacaklarınız arasında yer alıyor. Yılbaşı gecesi gayet hareketli olacak sizin adınıza.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu hafta ailevi konular sağlıkla ilgili konular zorladı ama sağlıkla ilgili konular bu haftada etkisini devam ettirebilir Yakın çevrenizdeki insanların özellikle iş girişimleri, kariyerleri ya da sağlığı ile ilgili konulara dikkat etmesi gerekecek. Uzak yerlerden önemli haberler alacaksınız bu hafta genelinde. Çarşamba günü Yengeç burcunda da bir Dolunay yaşayacaksınız. Kariyer ve meslekle ilgili konular önemli olacak. Aile ortamlarınızda vakit geçirmek, evinize bir düzen bir disiplin getirmek isterken iş ortamınızdan gelecek bir haber sonucu kendinizi hızlı ortamlar içerisinde bulabilirsiniz. İş hayatınızdaki koşturmalar hızlanabilir bu dönem ekstra bir işin mesuliyetini üzerinize almak durumunda kalabilirsiniz ama bu dönem herkes sizi konuşacak daha fazla göz önünde olacaksınız. Ama Dolunay denge kurmak demek. Eviniz, yuvanız, aileniz arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Eğer bu dengeyi kuramazsanız bu üzerinizde bazı hassasiyetlere neden olabilir. Bu dönem daha çok annenizin konu ve olaylarıyla ilgileneceksiniz. Anne ve babanız arasındaki konular bu Dolunay zamanı iyice görünür olabilir. Evlenmeyi düşünen Teraziler varsa müstakbel eşlerinin ailesinden gelecek haberlere hazırlıklı olmalılar. Evinizle ilgili verilecek önemli kararlar bu Çarşamba artı eksi 3 gün iyice görünür olacak.

Yakın çevrenizdeki insanlardan sinirinizi çıkarma potansiyeliniz var, çatal dilli olacaksınız. Her tür olayda yakın çevrenizdeki insanların başının etini yiyebilirsiniz. Araba kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Bu dönem telefonunuza bir şey olabilir başına bir şey gelebilir elektrik elektronik aletlerde problemlerle karşılaşma potansiyeliniz var. İletişiminizi düzgün tutmaya özen gösterin. Bir iş görüşmesine gidecekseniz anlatacaklarınızı çok uzatmayın. Sorunun cevabını vererek ilerlemeye özen gösterin. Akrabalarınızla aranızda sıkıntılı durumlar varsa bunları gözden geçirmek anlamında bu hafta size yarayabilir.  Yılbaşı gecesi biraz isteksiz enerjiler içinde olacaksınız. Geçmişi çok sorgulayabilirsiniz. Yurt dışına gitme planları varsa yurt dışı ayağı da açık görünüyor.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta para ile ilgili konuları kapsıyor. Halletmeniz gereken bazı parasal işleriniz var. Yengeç burcundaki Dolunay seyahatleri hızlandıracak. Yurt dışına gitmek yurt dışından haber almak uzaktaki akrabalardan gelecek önemli haberler, medya sektöründe çalışıyorsanız medya alanında hızlı gelişmeler hukuki alanda alınacak önemli haberler bu Dolunayın ana konularından olacak. Tanımadığınız insanlarla ilişkilerinizin daha sıcak aktığını onlara daha samimi ve daha sempatik olduğunuzu göreceksiniz. Sevdiğiniz insanla bu dönem yolculuklar yapmak için de uygun bir süreç. Evli olabilirsiniz üç çocuğunuz varsa son doğan çocuğunuzun konuları, eğitim alanından önemli haberler, ticari faaliyetlerin hızlanması gibi konular önemli olacak. Başkalarının düşüncelerinden fazlasıyla etkileneceksiniz ama keyfiniz mutluluğunuz da gayet yerinde olacak. Parayla ilgili konularda mücadeleci koşulların devrede olduğu bir dönem sizin için. Bu aralar harcamalarınız yüksek olabilir. Merkür de 2 Ocak’a kadar para alanınızda geriliyor o yüzden elinizde olmayan bazı harcamaların hızlandığını görebilirsiniz hele ki bu harcamalar seyahatlere, eğitimle ilgili konulara ya da sizi mutlu edecek alanlara yayıldıysa bunlara karşı biraz agresif ve sinirli olabilirsiniz. Para işlerini konuşurken agresyondan mümkün olduğunca uzak durun. Parayla ilgili konularda dikkatli olun kimseye güvenmeyin, duyumlara 2 Ocak’tan sonra inanın.

2024’te iyi kazançlara sahip olacaksınız, durum ve olayları toparlayacaksınız. Ama bu hafta büyük risklerden kaçının. Aşk hayatınızda hayal kırıklıkları var gibi görünüyor sevdiğiniz insanla anlaşmazlıklarınız bu dönem arttıysa merak etmeyin bu haftanın ortasından sonra çok daha rahat edeceksiniz ilişkiler konusunda.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar ikili ilişkiler ve özel hayatınız bu hafta önemli. Sevdiklerinizden haberler var ama Yayların kendilerine de öfkeleri bitmiyor çünkü bu aralar bir sürü işi aynı anda yapma derdindeler bu da onları sinirli kılıyor. Düşünmeden hareket ettikleri için bu süreçte bazı hastalıklara, sakarlıklara da açık olabiliyorlar bu hafta bu etkiye dikkat edin.

Çarşamba günü Yengeç burcunda bir Dolunay var, parayla ilgili konular önemli olacak cebinize bir para girebilir bir ödemeyle uğraşabilirsiniz son dakika bir para alacağınız ortaya çıkması devrede olacak. Uzak yerlerden gelecek önemli haberler gündeminizi meşgul edebilir. Yaptığınız ettiğiniz işlerin karşılığını maddi yönden alacağınız bir Dolunay o yüzden parasal konularda karamsar olmayın.

Merkür sizin burcunuza geçerek gerilemesine devam ediyor 2 Ocak’a kadar yanlış anlaşılmalara açıksınız kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz ya da yine kariyerinizde ve özel hayatınızda ağzınızdan çıkanlarla aklınızdan geçenler bir olmayabilir. İşte burada öfkenizi kendinize yönlendirmeyin, bu enerjiyi daha olumlu bir etkiye çevirmek için temiz havaya çıkmayı ve spor yapmayı ihmal etmeyin. Spor yapamıyorsanız bile evde birkaç hareketle üzerinizdeki o enerjiyi atmaya çalışın. Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle görüntünüze daha fazla vakit ayıracağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. 29 Aralık’la beraber kendinizi önemseyecek özgürleşme duyusunun tadına varacak bolca gezecek ve yeni yıla da bu etkilerle gireceksiniz. Jüpiter de düzelince sağlıkla ilgili sıkıntılarınız geride kalmaya başlayacak. Ev ortamlarında enerjiniz düşük çalışabilir enerjinizi arttırmanın yollarını bulmaya özen gösterin çünkü canınız devamlı dışarı çıkmak isteyecek. Yılbaşını göz önünde geçireceksiniz kalabalık ortamlarda olmak isteyebilirsiniz yalnız olmak istemeyeceksiniz, kalabalıklar içerisinde hareketli bir yılbaşı size gayet uygun görünüyor.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, hızlı gelişmeler, iş hayatı yapılması gerekenler ve sağlıkla ilgili konularla haftanız başlıyor. Yılbaşı haftası itibariyle ciğerlerinize iyi bakmanız gerekiyor. Nefes alma, solunum yolları, ciğerlerle ilgili hassaslıklarınız artabilir. Çok koşturmaktan kaynaklı olarak kendinize bakmadığınız bir dönem birçok şeyi ihmal ediyor olabilirsiniz ama bu ihmalkarlık en çok buralarda sizi yorabilir. Geçmiş dönemle uğraşılarınızın arttığı bir süreçtesiniz. 2017 yılı Aralık döneminde yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylara bir bakın o dönemde de buna benzer etkiler altındayız belki isteksizliğiniz çok yoğundu çok fazla iş birikimi vardı ama içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Tam da bu dönemde bunu hissedebilirsiniz.

2 Ocak’a kadar inişli çıkışlı gidebilirsiniz ama Dolunayı ilişkiler alanında yaşayacaksınız. Sevdiğiniz insanın hayatında güzel gelişmeler olabilir ya da hayatınızda bir insan varsa o insanla güzel kararlar alabilirsiniz evliliğe adım atabilirsiniz. Biriyle yeni tanıştıysanız artık o insanla kararlar alabilirsiniz ya da hayatınızda bir insan varsa o insanın hayatında önemli olaylar olabilir ve daha fazla vaktinizi ona harcamak durumunda kalabilirsiniz. İlişkiler, ortaklı işler, taşınma, hukuki konular ve yurt dışı konuları hayatınızın gündemine yerleşecek. Yakın çevrenizle olan irtibatınıza dikkat edin. Akrabalarınızın hayatında yaşanacak bir olumsuzluk sizi de üzebilir. İşle ilgili konularda beraber çalıştığınız insanlar tarafından söylenmeyen gizlenen saklanan bazı konular olabilir bu konuların ortaya çıkması bazı şeylerin farkına varmanız bu haftayı sizin için özel kılacak.

Alıp başınızı bir gidesiniz var tam da yılbaşı gecesi uzak yerlerde geçirilmek anlamında şanslı o yüzden şehir dışına gitmek ya da evinizin dışına çıkmak bile sizin için önemli olabilir. Evliyseniz yılbaşı gecesini eşinizin akrabalarıyla geçirebilirsiniz. 2 Ocak’a kadar rölantiye alın kendinizi bu hafta ilişkilerden yana önemli haberler gelecek oradan güzel sevinçler karşınıza gelebilir.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, Kova burçları için tam da bu Dolunay sağlığı gösteriyor hem çalışma koşulları, düzen, sağlık, gündelik hayatın ritmi her tür hayatınızı ilgilendirecek önemli durumlar ortaya çıkabilir.  Çok yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Ciğerler, mide, gastrit, ülser gibi konulara dikkat edin. Yediğiniz içtiğiniz önemli olacak beslenmenize dikkat etmeniz gereken bir dönem. İşle ilgili konularda güzel haberler alabilirsiniz. Yeni işler karşınıza gelebilir, yeni olasılıklara yelken açabilirsiniz aynı zamanda sağlıkla ilgili konularda önemli kararlar alabilir bu kararları uyguladıkça sağlığınızın güçlendiğini de görebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla girişilecek işlerde bazı hayal kırıklıkları yaşanabilir. Parayla ilgili konularda dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Bazı arkadaşlarınızın aile hayatlarında ya da kariyerlerinde yaşadıkları ufak bir sıkıntı size yansıyabilir onlar adına üzülebilirsiniz. Paraya dayalı işleriniz varsa bu işlerinizin karşılığını alamamaktan kaynaklı yakınmalar devreye girebilir. Sosyal çevrenizdeki insanlara karşı tartışmacı, gergin ve agresif tavırlarla hareket etme potansiyeliniz de yüksek. Eski bir sıkıntı ya da daha önceden bir arkadaşınızla yaşadığınız bir mevzu yeniden gündeme gelebilir.

29 Aralık’la beraber sosyalliğiniz çok hızlanmaya başlayacak rahatlayacaksınız ve Pazar günü 31 Aralık’ta Jüpiter’in de düzelmesi ile beraber ev, aile ve yuvanızla ilgili konularda güzel gelişmeler altına gireceksiniz. Yılbaşı gecesi şartlar sizin elinizde olmayacak. Eşinizin, partnerinizin özellikle arkadaş çevresi ya da akrabalarıyla vakit geçirmek daha önemli olacak gibi görünüyor. 2 Ocak’a kadar dikkatli olmayı da ihmal etmeyin Merkür düzelene kadar.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar ailevi konular ön planda. Ailenizle, sevdiklerinizle bir araya gelerek ağırlıklı olarak yılbaşında neler yapacağınızı konuşarak haftaya giriş yapacaksınız. Bazı anlaşmazlıklar fikir ayrılıkları devrede olabilir. Yengeç burcunda bir Dolunay var ki bu Dolunay aşk evinizde oluşuyor. Bu Dolunayla beraber aşk hayatınızda hareketlenmeler devreye girebilir. Aşkı konuşabilir sevdiğiniz insandan haber alabilir güzel planlar yapabilir önünüzdeki 15 gün boyunca aşkın tadını çıkarabilirsiniz. Hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanla flörtleşme, gezmek önem kazanacak. Çocukla ilgili konular hızlanıyor. Bebek haberi alabilirsiniz eğer evliyseniz ya da sanatsal işleriniz varsa bu işlerde istediğiniz bazı haberler devreye girebilir. Uzun zamandan sonra yüzünüzün güldüğünü görecek, yakın çevrenizdeki insanların gayretiyle aradığınız mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Merkür kariyer ve meslek alanlarınızda geri hareketine devam ediyor 2 Ocak’a kadar. Bu da iş ortamlarınızda, gözle görünür ortamlarda, topluluklar içerisinde kızgın bir enerjiyi karşınıza getiriyor. Kalabalık ortamlarda kimseyle tartışmayın. Kızgınlıklarınızı çok çabuk dile getirebilirsiniz sizinle aynı görüşte olmayan insanlara karşı çok çabuk tepkiler verebilirsiniz bu etkiye dikkat etmekte fayda var. Annenizle bu aralar işler istediğiniz gibi gitmiyor olabilir onunla konuşmalarınızda da bazı sıkıntılara açık olabilirsiniz. 2 Ocak’a kadar kendinizi yanlış ifade edebilir yanlış anlaşılabilirsiniz, 29 Aralık’tan sonra Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle olayları toparlayacak gibi görünüyorsunuz. Ailevi ortamlar, özel hayat, anneyle olan ilişkiler ve işle ilgili alanlarda da yanıltıcı etkilere karşı dikkatli olun. Jüpiter düzelir düzelmez 31 Aralık’tan sonra enerjinizin kuvvetlendiğini göreceksiniz sosyal ortamlar hareketlenecek Ocak ayı bu anlamda sizin için çok dikkat çekici.

Yılbaşına özel hayatınız ön planda olarak gireceksiniz sevdiğinizle baş başa olmak onunla vakit geçirmek aynı zamanda kalabalık ortamlarda olmak önemli olacak. Bu yılbaşı çalışıyor olabilirsiniz Pazar öğle saatlerine kadar her şey hizmet etmek gibi gelebilir size ama yılbaşı gecesi çok keyifli geçecek, romantizmi, keyfi, mutluluğu bu yılbaşı gecesinde çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın