Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

22 Mart’ta Satürn Kova Burcuna Geçiyor!

Bu yazıyı paylaşın;

İLK AYARLAMALAR!

22 mart 2020’de saat 06:58 itibarıyla karmanın efendisi Satürn 2 yıl boyunca kaldığı Oğlak burcundan çıkarak Kova burcuna geçiyor. 02 temmuz 2020’ye kadar Satürn Kova’nın ilk ayak seslerini hayatımızda deneyimlemeye başlayacağız. 02 Temmuz’da yeniden gerileyerek Oğlak burcuna geçecek olan satürn 17 Aralık’a kadar son 6 aylık görevini Oğlak burcunda tamamlayacak ve 17 Aralık 2020 itibarıyla 07 mart 2023 e kadar Kova burcunda maharetlerini bize gösterecek.

Rasyonel ve idealist bir burç olan Kova bucunun yöneticisi  Uranüs 1781’de keşfedilene kadar Satürn’dü. Bu yüzden klasik astrolojide Satürn Kova’nın gündüz yöneticisi sayılır.

Satürn’ün Kova burcuna geçme anının haritasına bakmadan önce Kova burcunun astrolojide neleri temsil ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Kova burcu denince akla ilk gelen özgürlük, özgünlük, bireysellik, insan hakları, demokrasi ve hümanizmdir. Ayrıca icatlar, keşifler, devrimler, hedefler, vizyonlar, yenilikçi hareketler Kova burcuyla bağlantılıdır. Kova insanı yüksek zekayı, dehayı, insanlık için faydalı adımlar atmayı, topluluk içinde örgütlenmeyi, ekip ruhunu,  sosyalleşmeyi, arkadaşlıkları, sosyal çevreyi, takım çalışmalarını öne çıkarır. Bu kendi öz amacını anlayan ve yapabileceklerinin topluma değer katmasını önemseyen iyi kullanımlı bir kova enerjisidir. Kötü kullanımıyla farklılığını sistemleri değiştirmek için kullanabilir. İsyankarlık, şoke eden tavırlar, farklı giyinme, ukalalık, küçümseme, sabit fikirlilik, başkaldırışlar, marjinal hareketleri içinde barındırır.

Astrolojide temsil ettiği alanları sıralarsak, radyo televizyon, yenilikçi adımlar, elektrik, elektronik, endüstri ve bu mühendislikleri, yapıları, uzayla ilgili alanlar ve teknolojileri, havacılık sektörü, bilimsel gelişmeleri, adımları, interneti, astrolojiyi, astrologları, eğitim alanlarını, akademisyenleri, pilotları, makinistleri, sosyologları, sayabiliriz.

Yine insani ve toplumsal konu ve olaylar, bilgiler, entelletüel yaklaşımlar Kova’nın yönetimindedir. Hermetik astrolojide eski ve yeni arasında kurulan bir köprüyü temsil ettiği için köprüler, aracı görev, köprü görevi gören kurum ve kuruluşlar Kova burcuyla ilişkilidir. Toplum için mücadele etmek, daha insani şartlarda yaşamak, herkesin eşitliği, toplumsal egonun öne çıkması yine Kova’nın işidir.

Karma’nın yönetici Satürn’ün Kova Burcunda dolaşımı bu saydığım alanlarda, kişilerin üzerinde ekstra bir yoğunluğun, sorumluluğun devreye girmesi anlamına geliyor. Bu yukarıda saydığım alanlarda kısıtlanmalar, sorunlar, engeller ve elbette onu takip eden süreçlerde yeni düzenlemeler, oluşumlar yaşanmaya başlayacak. 21 Aralık 2020’de Satürn,Jüpiter’le Kova burcunda kavuşum yaparak yepyeni çok uzun yıllara dayalı bir döngüyü başlatacak ve kısa vadeli bakarsak önümüzdeki 20 yılı politik, ekonomik, sosyolojik olarak şekillendirecek!

Bu 3 aylık dönemde bunun ilk adımlarını görmeye başlayacağız. Bir anlamda alışmamız ve bu yön değişikliğini hayatımıza katmamız için bunu bir geçiş süresi olarak düşünebiliriz.

Medikal Astroloji’de Kova burcu dolaşım sistemi, damar problemleri, toplardamar sorunları, varisler, baldırlar, damar sertliğini, ayak bileklerini ve bazı kan hastalıklarını temsil eder. Bu alanlarda sıkıntı ve sorunlar ortaya çıkabilir. Diğer taraftan Satürn kova süreci tamamlandığında bu sektörlerde hızlı gelişmeler de karşımıza gelebilir. Uyku sıkıntıları ve problemleri yine bu süreçte bizi zorlayabilir. Yine kova burcu yön olarak batının kuzeyini, rüzgarlı havaları, fırtınaları, kasırgaları temsil ettiği için bu geçiş döneminde olumsuz hava koşullarına hazırlıklı olmalıyız!

Bu hayatta en önem verdiğimiz konuların başında kişisel özgürlük alanlarımız gelir. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi serbestçe, rahat bir şekilde aktarmak, sadece zihinsel değil, toplum içinde de özgürce hareket etmek hepimiz için önemlidir. Şimdi tüm dünyayı ele geçiren Korona Virüs salgınıyla beraber bireyselliğimizi koruyarak, topluma nasıl daha fazla faydalı olacağımızı göreceğiz!

Özgürlüğümüzün sınırlarını ve limitlerini görmeye başlıyoruz! İster ilişkilerimizde, ister iş ortamlarımızda bizi zorlayan, kısıtlayan olayları ve durumları görüp bu olaylarla ilgili mecburiyetlerimizi fark edebiliriz!

Satürn Kova’nın ilk ayak sesleri, arkadaşlıklarımıza, sosyal çevremize ortamlarımıza, bildiklerimize bakış açımızı değiştirecek. Bunun köklü değişikliklere gidebilmesi için şu son günlerde yaşadıklarımızı, sorumluluklarımızı, sınırlarımızı, keskin düşüncelerimizi daha genele yaymamız gerekecek! Sorumluluk bilincinin, kısıtlamaların, her alana yayılacağını ön görmek çok da yanlış olmayacaktır.

Sanıyorum bu 3 aylık dönemde teknolojiyle sosyalleşmeye açık olabiliriz. Bu da yeni gelişmeleri, internet ve sosyal medya üzerinden gelecek bir oluşumu tetikleyebilir. Kova’nın Uranüs’ten gelen şaşırtıcı ve şoke eden dalgalarını hayatımızın her alanında ağır bir etkiyle hissetmeye başlayabiliriz.

Satürn Kova’ya geçer geçmez, 30 Mart’ta Mars’ın’da bu alana geçmesiyle beraber Mart sonu 31 Mart ve nisan başı 01 Nisan, 07-08 Nisan oldukça önem arz ediyor. Kontrollü enerjiyle hareket edeceğimiz bu dönemde bazı zorlanmalara, ölüm kalım meselelerine, yer hareketliliğine, askeri olaylara, gerginliklere bazı düşüncelerin kökten değişimine hazırlıklı olmalıyız.  Toplumsal olaylar tüm dünyada hızlanırken, Uranüs’ün Satürn ve Mars’a görünümü çabuk tepkileri, isyankar hareketleri hızlandırabilir.

 

22 Mart’ta Satürn Kova burcuna geçerken Ankara’ya göre çıkartılmış haritada 04 derece Koç yükseldiğini görüyoruz. Yöneticisi Mars 23 derece oğlak’ta kontrollü mücadelenin önemini vurgular gibi. Evet ortada bir mücadele var ve bu savaş ve mücadele medyayla beraber daha bilinçli ve kontrollü bir şekilde ele alınacak. Bu derece çok önemli zira 2 gün sonra 24 Mart’ta gerçekleşecek yeniay derecesi 04 derece koç burcunda oluşacak. Kuzey- güney aydüğümleri 26 Aralık’ta gerçekleşen Tutulma derecesine ulaşmış durumda ve 24 Mart’ta güneş tam tutulmanın orta noktasını tetikleyecek. Kuzey aydüğümünün 4. Evde olması, ev, hane alanlarına çekildiğimizi ve işten ziyade bu dönemde güvenliğimize, sağlığımıza ekstra özen göstermemiz gerektiğini gösteriyor.

Satürn haritanın 11. Evinde yerleşmiş durumda. Adeta dostluklarımıza, bizim için önemli olan kişilere, yerlere, çevremize bir kısıtlamayı anlatır gibi. Önemli organizasyonlara, davetlere, etkinliklere geçit olmayacak gibi görünüyor. Yasalar, bu dönemde yeniden düzenlenebilir. Bu haritaya göre yurtdışından gelen vatandaşlarımıza, insanlara, hastanelere, hapishanelere, kapalı alanlara daha fazla önem göstermeliyiz!

Bir de son olarak Türkiye üzerinde Satürn geçişine bakarsak; Satürn Türkiye Haritasının 8. Evinde kova burcuna geçecek. Bu alan parasal konular, yabancı ülkelerle finansal ilişkiler, vergi, kredi faiz, oranlarında, sigorta şirketleri, ödemeler, kaynaklar, gizli örgütler, örtülü ödenekler, toplumdaki doğum ve ölüm oranlarını temsil eder. Önümüzdeki dönemde bu alanlarda daha sıkı politikalarla karşılaşmak durumunda kalabiliriz. 24 Mart’ta oluşan Yeniay ülkenin genel sağlığıyla ilgili alanlarda  yönetimde olanların önemli kararlar alacaklarını gösterirken 23-24 Mart’ta ülke genelinde yaşanacak bazı gerginliklere dikkat edelim.

Unutmayalım doğru adımlar ve düzenlemelerle yeniliklere, hayatımızı kolaylaştıracak teknolojilere ve insanlık adına büyük ilerlemelere doğru yepyeni bir yoldayız! Bu ilk giriş biraz bizi bunaltabilir ama toprak enerjisinin ağırlığından sonra ne olursa olsun Satürn Kova enerjisiyle Temmuz ayına kadar temiz bir hava almaya da başlıyoruz!

Satürn Kova geçişinin sizi hangi noktada etkilediğini öğrenmek için sizi Hande Kazanova İle Astroloji youtube kanalıma davet ediyorum…

Yeni yazıda görüşmek dileğiyle…

Hande Kazanova

Diploma: A.S.A, İSAR cap,

Member of OPA, APAİ

Kaynakça:

Saturn Liz greene

Öner Döşer  Dünya Astrolojisi Türkiye

Mundane astrology CEO carter, RAPHAEL

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın