Güncel Yorumlar Semadan Haberler Yıllık Yorumlar

2018 Yıllık Burç Yorumları

Hande-Kazanova---2018-Yıllık-Burç-Yorumları
Bu yazıyı paylaşın;

2018 Yıllık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Sevgili Koçlar, 2018 yılında kariyer ve iş temalarına odaklanacaksınız. Amaçlarınızı yeniden planlayacak ve kariyerinize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Eğer bu dönemde disiplinli, istikrarlı ve kararlı bilgilerle yolunuzda ilerlerseniz, kariyerinizde gerçek başarılara ulaşabilirsiniz. İş hayatınızda karşınıza fırsatlar çıkacak ama bu fırsatlara verdiğiniz tepkiler önemli olacak sevgili Koçlar. Toplum önünde olmaktan ve sorumluluklar üstlenmekten kaçınmamalısınız. Zira  yapacağınız işlerde kendinizi topluma kabullendirmek her şeyden önemli olabilir.

Bir yandan da bu yıl başkalarının kaynaklarından en güzel şekilde faydalanabilirsiniz.  Maddi alanlarda, kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bu süreçte beklenmedik insanlardan ve yerlerden hayatınızı iyiye doğru değiştirecek etkiler göreceksiniz. Elinize sorunlu ve çözümü zor olan daha önceden uğraştığınız bir miras geçebilir. Eşinizin veya partnerinizin parasal olarak hayatında da güzel gelişmeler yaşanabilir. Sigorta  ve vergi konularında şans sizden yana olacak. Eğer almanız gereken bir kredi veya borç varsa önemli tarihlere dikkat ederek bu yükümlülüğün altına girebilirsiniz. Bu sene birikimlerinizi, ortak kazanımlarınızı etkili bir şekilde değerlendirmelisiniz.

 

Uranüs 15 Mayıs’ta Para alanınıza geçiyor. Bu dönem sonrasında Kasım ayına kadar paraya bakış açınız değişebilir, ani kazançlar yakalayabilir ama aynı zamanda ani para çıktıları yaşayabilirsiniz. Hiç beklenmedik yerlerden elinize para geçebilir. Para tutma ve paraya sahip olma konusunda esnek davranırsanız, değişimlerden çok olumlu şekilde etkileneceksiniz. Hobi olarak başlayan ana işinizin dışındaki uğraşılarınızdan, çevrenizden, takım çalışmalarından para kazanmanız mümkün.

Mart sonu doğumlu bir Koç’sanız (20-30 Mart) yılın ilk aylarından itibaren Satürnden alacağınız ters açılarla, hayatın sizi desteklemediğini düşünebilir, bazı işlerinizde sorunlar ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Otorite figürleriyle anlaşmanız kolay olmayacak. Bu dönemde sorumluluklar size ağır yük olarak görünebilir ve siz de bu sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilirsiniz.

Bu sene tutulmalar Aşk hayatınızı ve sosyal çevrenizi etkileyecek. Kalbiniz boşsa 31 Ocak’taki Ay Tutulması, 11 Ağustos’taki Güneş tutulmasıyla aşkı bulabilir veya var olan ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz.

 

Bu sene daha çok işinizde gücünüzde olacağından sağlığınıza gereken yatırımı yapmaktan ve özen göstermekten çekinmeyin. Merkür sizin sağlık evinizin yöneticisi olduğundan merkür gerilemelerinde bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Yine Mart sonu doğumlu bir Koç’sanız (20-30 Mart) yılın ilk aylarından itibaren Satürnden alacağınız ters açılarla, sağlığınıza ekstra dikkat etmelisiniz.


BogaBoğa Burcu:

2018 Yılında Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesiyle beraber birkaç yıl boyunca yüksek düşünce ve fikirlerinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekecek, legal konularda mücadele ve sınırlamalarınızın da olacağını söylemeliyim. Bu yüzden başınızdan büyük işlere kalkışırsanız hukuksal sıkıntılar, eğitim zorlanmaları ve seyahat zorluklarıyla karşılaşmak söz konusu olabilir. Aynı zamanda uzaktaki akrabalarınızın hayatındaki sorumluluklar sizi de dolaylı olarak etkileyebilir. Partnerinizin kardeş ve akrabalarıyla olan ilişkilerinizde de sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Bu süreçte bakış açınızda dar görüşlü olmamaya çalışmalısınız. Ben her şekilde oldum düşüncesi size yanlış yaptırabilir. Seyahatleriniz veya yolculuklarınız sorumluluk verici ve öğretici olabilir. Yüksek eğitim, din, metafizik, felsefe ve hukuk gerektiren konulara ilginiz artacak. Bir yandan da Satürn’den Güneş’inizin alacağı güzel açılarla attığınız adımların sizi desteklediğini ve geliştirdiğini göreceksiniz. Sorumlu, dikkatli ve düşünülerek atılan adımlar sizi büyütecek ve istediklerinizi karşınıza getirecek. Geleceğinizi oluşturuyorsunuz sevgili Boğalar, hazırlıklarınızı iyi tamamlayın.

 

2018 yılında Jüpiter’den alacağınız etkilerle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde fırsatlar sizinle olacak. Bekarsanız bu yıl  evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Evliyseniz evlilik ve beraberliklerinizden şans ve fayda sağlayacaksınız. Yine eşinizin hayatında güzel gelişmeler ve şanslar oluşabilir. Taşınmayı ve başka bir yere yerleşmeyi düşünüyorsanız hayat sizi destekleyecek. Ortaklaşa yapılacak işlerde önemli anlaşmalar, kontrat ve sözleşmeler devrede olabilir. Danışmanlığa dayalı işleriniz varsa bu sene başkalarına yol göstermekten ve yaptığınız işte popüler olmaktan mutluluk duyabilirsiniz.

 

Bu yıl 20-25 Nisan arasında doğan  Boğalar, dramatik kişilik değişiklikleri, hayatlarının tam anlamıyla değişmesi, içlerindeki özgürlük ve farklılık isteğinin yoğunlaşmasıyla karşılaşabilirler. Değişik ve farklı olayların peşine düşmekten mutluluk duyabilirsiniz sevgili Boğalar… Eğer evliyseniz, sakin durmanız gereken bir süreç içinde olmanız gerekecek yoksa sevdiğiniz insanın sizi anlamasını zorlaştırabilirsiniz. Bu dönemde ortaya çıkan fikirler ve düşünceler çok işinize yarayabilir ama kalıcılığı çok uzun soluklu olmayacaktır. Bir anlamda hayatınızda aydınlamalar yaşayabilirsiniz.

 

Bu sene kariyer ve iş hayatınızda sizi daha az tanıyan çevrelerde etrafınızdaki insanlarla yapacağınız işlerinizde kalıcı sonuçlar yaratabilirsiniz. Değişik ve farklı fikirlerden yararlanacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde, legal konularda sorumlu hareket etmeye özen gösterin. 26 Haziran’dan sonra önemli girişimlerden uzak durun, bu dönem atılacak büyük adımlar fos çıkabilir ve uzun vadede sizi zorlayabilir. Yaz aylarında haziran sonundan, 27 Ağustos’a kadar işlerinizi rölantiye almalısınız. Yine 15 Şubat’taki Güneş tutulması ve 27 Temmuz’daki  Ay tutulması kariyerinizi ve iş hayatınızı şekillendirebilir.

Bu yıl alacağınız güzel etkilerle evlilik, söz, nişan gibi oluşumlar gelecek sorumluklarınızı arttırabilir. Evliyseniz eşinizin hayatındaki güzel oluşumlar sizin hayatınızı da zenginleştirecek sevgili Boğalar. Özel hayatınıza 06 Ekim’den sonra dikkat etmelisiniz. Eski ilişkiler gündeme gelirken, var olan ilişkinizde tansiyonlu durumlar ortaya çıkabilir. Evlilik, söz nişan işlerinizi 06 Ekim- 16 Kasım arasına denk getirmemeye çalışın.

 

Sağlık evinizin Yöneticisi Venüs gerilemesi, sağlıkla ilgili sıkıntıları karşınıza getirebilir. 06 Ekim- 15 Kasım arasında sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. 20 Mart’tan sonra sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmalı, baş bölgenizi soğuk havalardan ve tehlikeli durumlardan korumalısınız. Ateşli ve enfeksiyonel hastalıklara yakalanma riskiniz, isteksiz ruh haliniz bu dönem sizi zorlayabilir.

Eğitim alanlarınız 13 Temmuz’da oluşan Güneş tutulmasıyla daha da önem kazanacak. Yaz aylarından itibaren eğitim hayatınızda özellikle yurtdışı eğitim veya kurslarınızda, seminerlerinizde sorunlara açık olabilirsiniz. Bu sadece yaz dönemini kapsayabilir. Çok çalışarak, uğraşılarınızı arttırarak istediğiniz istikrarı ve başarıyı sağlayabilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

Sevgili İkizler, 2018 yılında ortak para alanlarınızda sorumluluklar üstlenmeye artık hazırsınız. Önünüzdeki dönemde ortaklaşa gelirler, banka, kredi, faiz, vergi, miras alanlarınızda sorumluluklarınız devrede olacak. Bu yıl ağırlıklı olarak  ortaklaşa finansal gelirlerinizin üzerine odaklanacaksınız. Bu hayatınız için de büyük bir dönüşüm içerecek. Başkaları için parasal sorumluluklar üstlenmek gözünüzü korkutmasın. Şimdiye kadar önemsemediğiniz konuları önemseyebilir, önemsediklerinizin sırasını değiştirebilirsiniz. Bu süreci yaşadıklarınızla tamamlandığınızda ruhunuzdaki değişim ve dönüşümlerde tamamlanmış olacak sevgili İkizler…

Bu dönemde yapmanız gereken borç almak, vermek ve başkalarına kefil olmak gibi durumlara girişmemek, riskten kaçınmak ve vergi konularınızı göz ardı etmemek olmalı. İnsanlarla ve çevrenizle anlaşmayı öğrenmeli, işbirliğinden  kaçınmamalısınız.

2018 Yılında yaptıklarınızın karşılığını görecek, ne kadar çalıştıysanız o kadar mahsül alacaksınız. Kendinizi göstermek istiyorsunuz. İş değiştirmek, yeni bir işe başlamak, yeni projelere dahil olmak ve kendinize uygun işi seçmek bu yıl fazlasıyla kolay olacak. Beraber çalışacağınız insanların hayatında güzel değişimler ve fırsatlar oluşabilir. Yanınızda çalıştırdığınız veya çalıştıracağınız insanların da hayatında güzel gelişmeler olabilir. Kısacası insanlarla beraber çalışmaktan korkmayacak ve hatta zevk alacaksınız.

Bu yıl ağırlıklı olarak parasal konularla ilgileneceksiniz ve iş hayatınızda sağlam ve istediğiniz tüden adımlar atılabilir. İş alanlarınızda yılın 2. Yarısında daha dikkatli olmalısınız. 06 Ekim- 15 Kasım tarihleri arasında iş ilişkilerinizde sıkıntılar oluşabilir. Bu yıl gerçekleşen tutulmalardan 13 Temmuz Güneş tutulması elinize bir para geçirebilir. Bu parayı hem kendiniz, hem borçlarınız, hem de yatırımlarınız için değerlendirebilirsiniz.

07 Ağustos itibarıyla aşk hayatınızda sevginizi göstereceğiniz, dengeyi sağlayacağınız bir döneme gireceksiniz. Partileri, eğlenmeyi sevecek, flörtöz olmaktan mutluluk duyacaksınız. Hayatınızda birisi varsa paylaşımlarınız artabilir, bir arada plan yapmaktan mutluluk duyabilirsiniz.

08 Kasımda Jüpiter yay burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren 1 yıl boyunca özel hayatınızda, ortak işlerinizde ve ilişkilerinizde genişlemeler, güzel fırsatlar karşınıza gelebilir. Evlilik, söz, nişan için güzel bir dönem başlıyor.

16 Kasım Venüs gerilemesi sona eriyor. İlişkilerinizde yaşadığınız sıkıntı ve sorunlar geride kalmaya başlayacak.

Bu sene 15 Mayıs’ta Uranüs’ün burç değiştirmesiyle beraber, beklenmedik ani olaylar çevrenizi, sizi ve alışkanlıklarınızı birden değiştirmenize neden olabilir. Psikoterapi, psikoloji, yaşam koçluğu, değişik konu ve olaylar, astroloji ve davranış bilimi gibi konular kendinizi anlamanıza yardımcı olabilir. Aniden hayatın bilinmeyen ve gizli alanlarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bilincinizin açıldığını, artık daha fazla maneviyatı hayatınızın içinde barındırmak istediğinizi farkedebilirsiniz. Siz farketmeseniz bile yaşayacağınız olaylar, bilinçaltınızı harekete geçirecek. Bir yandan da Jüpiter’in sağlık alanlarınızda bulunması sizi olası hastalıklardan ve sağlık sorunlarından koruyabilir. Yalnız kötü alışkanlıklarınız varsa, sağlığınızın temelinde yanlış beslenme, yaşama, düşünce gibi konular varsa o zaman Jüpiter bu olumsuzlukları da büyütebilir.

Bu sene eğitim hayatınız Tutulmalarla hareketleniyor sevgili Genç İkizler. 18 Ocak ve sonrasında yüksek eğitim hayatınızda güzel gelişmeler yaşanabilir.

31 Ocak’ta gerçekleşen  Tam Ay Tutulması, öğrenim hayatınıza, dayalı konuları ve olayları hızlandırabilir. Kısa vadeli geziler, kurslar bu dönemde alacağınız kararlar arasında olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Bu yıl arkanıza alacağınız rüzgarla aşkı hissedecek, yaşayacak, yaşadığınız veya yaşayacağınız aşkların sizi daha fazla geliştirdiğini göreceksiniz sevgili Yengeçler. Yine bu dönem içerisinde tanışacağınız bir insanla daha sakin, mütevazı ve güvenli  bir aşk yaşayabilir, beraberliğinizi evliliğe veya sağlam temellere taşıyabilirsiniz. Aşk, eğlence, yaratıcılık, sanat ve çocuklar konusunda çalışarak, dikkatli davranarak ve düşünerek atılacak adımlar karşınıza çok güzel şanslar ve fırsatlar çıkarabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bu alandaki çalışmalarınızı başlatabilirsiniz.

2018 yılında  Satürnden aldığınız etkilerle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işler alanınızda sorumluluklarınız ve testleriniz başlıyor sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler. Evliyseniz yeni sorumluluklar alabilir, ilişkilerinizin sağlamlığını gözden geçirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Evliliklerinizin gerçek bir temel üzerine kurulu olup olmadığı, partnerinize ne kadar dürüst olup olmadığınız,  kendinize sormanız gereken soruların başında geliyor. Gerçekte bir ilişkiden neler beklediğiniz, karşılığında ne aldığınız ve verdiğiniz bu süreçte önem kazanacak.

Bekarsanız ilişkilerinizin sorumluluklarını üstlenmek ve ciddi bir platforma taşımak için uğraşabilirsiniz. Belki de evlilikten korkuyordunuz ve şu ana kadar kaçtınız ama bu yıl sorumluluk almaya açık olacak ve evlilik kararını düşünmeye başlayacaksınız.

 

20-29 Haziran ve arasında doğan Yengeçler, bu sene zorlanabilirler. Karşıt açıda bulunan Satürn onların otorite ve erkek figürleriyle, patronlarıyla, eşleriyle veya  babalarıyla çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden olabilir. Yıl içinde sağlıkları zorlanabilir. Eğer bu tarihler arasında doğduysanız bu sene üzerinizdeki değişimlere açık olmalı, olumsuzluklar karşısında hemen demoralize olmamalı ve hayat size karşıymış gibi bir izlenime kapılmamalısınız.

 

Bu sene 31 Ocak, 15 Şubat’taki tutulmaları parasal alanda yaşayacaksınız sevgili Yengeçler. 11 Ağustos’ta gerçekleşen Güneş tutulmasıyla elinize bir para geçebilir. Tutulma hattınız maddi konuları tetikleyeceği için bu sene parasal alanda ani değişimlere ve yeni olasılıklara hazır olmalısınız.

Haziran sonu devreye giren Mars gerilemesi kariyerinizle ilgili konularda Ağustos sonuna kadar parasal konularda bazı zorlanmaları karşınıza getirebilir. Bu tarih aralığında önemli girişimlerden uzak durun. İşinizi büyütmek, risk almak, yeni bir projeye başlamak için uygun zamanlar olmayacak.

Bu sene aşkta, evlilikle ilgili adımlarda, ilişkilerde önemli sorumluluklarla, keyiflerle yolunuzda ilerleyebilirsiniz, sevgili Yengeçler.

Ocak ayı özel hayatınızın önem kazanacağı, aşk hayatınızda güzel şanslarla karşılaşacağınız aylardan bir tanesi. Kalbiniz boşsa bu ay aşkı yakalayacaksınız sevgili Yengeçler. 07 ocak romantik açılımlar, sportif aktiviteler, kreatif ve yaratıcı işler açısından oldukça şanslı birgün. 08-09-10 Ocak’ta da özel hayatınızda şansı ve mutluluğu tadabilir, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Çocukla ilgili adımlar, beklentiler için de bu tarihler çok uygun.

Öğrenim ve eğitim alanlarınızda Merkür gerilemesi zamanlarında sorunlara ve aksiliklere karşı dikkatli olmalısınız. Üniversite veya yurtdışı eğitimlerinizde kafanız karmaşık ve kararsız olabilir. Yine de seçtiğiniz alanları gözünüzde yüceltmediğiniz müddetçe kararlı ve istikrarlı adımlar atılabilir.


AslanAslan Burcu:

2018 yılında  iş konularınıza, hizmet ve sağlık alanlarınıza odaklanabilirsiniz. İş alanlarınızda da önceliklerinizi iyi belirlemeniz gerekecek.  İşinizde sizi neyin mutlu edip etmediğini algılayacağınız ve göreceğiniz bir dönem geçireceksiniz. Üzerinize almanız gereken sorumluluklarınızı ertelemeyin ve başkaları size dayatmadan, siz kendiniz ve yapacaklarınız için harekete geçin. İster isteyin, ister istemeyin, iş yapmak, hizmet etmek, bu alanlarda sorumluluk üstlenmek hayatınızın önemli bir parçası haline gelebilir. Size düşen görev, yapacaklarınızdan mutluluk duymanız ve gerçekten istediğiniz işlere kanalize olmanız sevgili Aslanlar.

 

Bu  yıl Jüpiter’den aldığınız etkilerle ev ve aile konularında güzel şanslar yakalayabilirsiniz.. Emlak alım satımından kazanç sağlayabilir, istediğiniz bir ev varsa  onu alarak hayallerinize kavuşabilirsiniz. Kasım ayına kadar emlak alım, satım işlerinizden kazancınız yüksek olabilir. Elbette ki dikkatli olmanız gereken tarihleriniz olacak ama bir yandan da kendinizi bir evin borcu altına girmekten alıkoyamayacaksınız.

 

Aileniz ve onlarla geçirilecek zamanlar aradığınız o içsel huzurun en verimli anlarını temsil edecek. Ailenizi ve yuvanızı genişletmek, geliştirmek ve kimliğinizi bu alanlarda ortaya koymak isteyeceksiniz.

 

15 Mayıs itibarıyla Uranüs sizin kariyer ve iş alanlarınıza geçiyor. Kasım ayına kadar Temmuz sonu doğumlu Aslanlar ve Yükselenleri ilk derecelerde bulunan Aslanlar, kariyer ve iş alanlarında önemli değişimlere maruz kalabilirler. Böyle bir dönemde oluşan olaylara çabuk tepkiler vereceğiniz, isyankarlıkla hareket edeceğiniz bu enerjiyi olumlu kullanmalı, ani tepkilerden kendinizi uzak tutmalısınız. İşinize ve kariyerinize bakış açınızı değiştirmeniz gerekecek. Olan olaylarda kariyer hayatınıza sıkı sıkıya tutunmak yerine, bu değişimlere göre hareket etmeye çalışın. Ne kadar esnek olursanız, bu dönemi o kadar rahat atlatırsınız.

Bu sene iş, hizmet hayatınızda Satürn size önemli deneyimler öğretirken, iş hayatınızda bazı insanlarla, çevrelerle aranıza mesafeler koyabilirsiniz sevgili Aslanlar. 06 Ekim’de başlayan Venüs gerilemesinde kariyer ve iş alanlarınızda dikkatli adımlar atmalısınız.

 

Bu sene Aslan-Kova hattında oluşan Tutulmalarla ilişkilerinizin ve evliliğinizin yeniden şekillendiğini görebilirsiniz. 15 Şubat tutulması, 27 Temmuz ay tutulması evlilik ve ikili ilişkilerinizde önemli kararları hızlandırabilir. Evliliğe adım atmak, yuva kurmak için uygun bir yıl içindesiniz. Evliliğiniz bazı testlerden geçiyorsa aile hayatınızda Jüpiter’in dolaşması sizi olası sıkıntılardan kurtarabilir.

 

Satürn’ün sağlık alanlarınızda dolaşmaya başlamasıyla beraber sağlığınızda bazı sıkıntılar, kronik hastalıklar ve sorunlar oluşabilir. Bu sene özellikle beslenmenize, alışkanlıklarınıza çok dikkat etmeli, tarzınızda değişikliklere gitmelisiniz. Güzel bir beslenme programı içine girmeniz, diyet uygulamalarında bulunmanız, spor yapmanız ve endişelerden arınmanız bu süreci sorunsuz geçirmenize neden olabilir.


BasakBaşak Burcu:

2018 yılında hayat size birçok açıdan gülümseyecek sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Halihazırda bu yıl aşk hayatınızda, çocuklarla olan ilişkilerinizde ve yaratıcılık alanlarınızda önemli dersler ve sorumluluklar öğrenmeye başlayacaksınız. Kafanızda kurduğunuz projeleri, yapmak istediklerinizi planlı ve programlı yaparsanız daha kolay ilerleyebilirsiniz. Daha fazla güvenilir olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bu sizin yapmak istediğiniz sanatsal ve kreatif işlere olumlu bir şekilde yansıyacak. Sanatçı Başaklar, yaptıkları işte kendilerini gösterecek ve uzun soluklu işlere imza atabilecekler.

 

Bir yandan da duygusallığınızı bu sene iyi kontrol edeceksiniz. Sevginizi çocuğunuzdan ve partnerinizden esirgememeli, hayatı keyifli ve eğlenceli yönlerinden görmelisiniz. Çevrenizdeki herkesin derdini dinlerken, kendi dert ve sıkıntılarınızı dile getirmekte zorlanacaksınız. Size keyif veren çocuk alanlarınızda yaşayacağınız bazı sıkıntı ve sorunları kendinize çok fazla dert etmemeye çalışın. Kendinizi olayların akışına bırakırsanız oluşturmak istediğiniz disiplin ve düzenin kendiliğinden yola girdiğini göreceksiniz.

Bekarsanız, kendinizden yaşlı veya genç bir partner seçebilir ve bu partnerin sorumluluğunu yıl boyunca üstlenebilirsiniz.

 

2018 Yılında reklam, satış, pazarlama, öğrenim, yazım, alanlarınızda çeşitli şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Kasım ayına kadar ki süreçte, yeni fikirlerinizi başkalarının önüne koyacak, konuşma, yazma yoluyla başarılı işlerde bulunacaksınız. Yayıncılık ve medyayla ilgili konular hayatınızı renklendirebilir. Basın, yayınla, gazetecilikle ilgili işe sahip olanlar derin, araştırmacı ve yaratıcı bir süreç içerisinde bulunacaklar. Bir yandan da hayatımızı etkileyen internet ve sosyal medyayla uğraşıyorsanız kolaylıkla diğer insanlar arasından sıyrılmayı başaracaksınız. Biraz tanıtım ve pazarlamayla açılımlarınız yüksek olabilir.

15 Mayıs’ta  Uranüs Boğa burcuna geçiyor. Seyahat, yabancılarla yapılacak olan işleriniz, hukuki konularda, medya işlerinizde önemli değişimler ve farklılıklar ortaya çıkabilir. Uranüs bu alanlarınızda ilerlerken önemli değişiklikler, reformlar, beklenmedik sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız.

Bu sene satürnden alacağınız etkiyle aşk hayatınızda ve çocukla ilgili konularda önemli testleriniz ve sorumluluklarınız olacak. Aşka ciddi yaklaşmak, hayatınızda önemli kararlar almak, çocuklarınızın sorumluluklarıyla uğraşmak hayattan aldığınız zevki bir parçada olsa kısabilir ama yine de bu konularla ilgili çok önemli bilgiler edineceksiniz. Diğer yandan sürpriz fırsatlar ve şansları yakın çevrenizdeki insanlarla paylaşabilirsiniz. Akrabalarınız, kardeşleriniz ve komşularınızdan yana olumlu etkiler altında olacak, onlardan iyilikler göreceksiniz. Yine onların hayatındaki zenginlikler ve güzelliklerden siz de fayda sağlayacaksınız. İletişiminiz fazlasıyla artabilir ve temas halinde olduğunuz kişilerden güzel açılımlar elde edebilirsiniz.

 

Bu sene yaz aylarında gerileyecek olan Mars, Ağustos ortasına kadar sağlığınızda sıkıntı ve sorunları karşınıza getirebilir. Bu dönemde sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Yine Ocak sonunda ve yaz aylarında oluşacak tutulmalarda dikkatli olmalısınız.

31 Ocak’ta oluşan Tam Ay tutulması, sağlığınızı etkiliyor. Bu tutulmayla beraber görünmeyen, uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlık konuları karşınıza gelebilir. Hayatın akışıyla birlikte Şubat ayı içinde size verdiğim dönemleri dikkatlice gözden geçirin ve adımlarınızı atın. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için bu tutulma adeta sizi zorlayacak.

27 Temmuz’da Tam Ay Tutulması yaşanacak. Bu tutulmayla beraber sağlık koşullarınızla ilgili zorlanabilirsiniz. Bakmakta olduğunuz birtakım insanlar varsa, evinizde beslediğiniz birtakım hayvanlar varsa bu tutulma civarında gözünüz onların üzerinde olsun. Onların sağlığını ve bakımını ihmal etmemeniz gereken günlerdesiniz.

Bu sene Jüpiter’den alacağınız etkilerle eğitim hayatınızda önemli şanslar ve fırsatlar yakalayacaksınız sevgili Başaklar.


TeraziTerazi Burcu:

2018 Yılında aile hayatınıza, ev konularınıza yönelik hareket edeceksiniz. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Bir emlak alımı, ev sahibi olmanız gibi durumlar içine girebilir ve yıl boyunca evinizin düzenine ve düzenlenmesine vaktinizi ayırabilirsiniz. Tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli  uğraşılar ve dersleriniz devrede olabilir. Ya da yuvanızı kurmak, aile sorumluluğunu üstlenmek öne çıkabilir. Aile büyüklerinizin hayatındaki bazı sorunlar, hastalıklar ve problemlerde olasılıklar arasında. Belki bir akraba veya aile büyüğünüzün sizinle aynı evde yaşaması zorunluluğunu üzerinizde hissedebilirsiniz. Örnekleri çoğaltabiliriz ama kısaca, ailevi sorumluluklar bu yıl vaktinizin çoğunu alabilir. Bir yandan da davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz.

 

 

 

 

 

2018 yılında  bir yandan da parasal konularda şansı yakalayabilirsiniz. Parasal anlamda çok güzel şanslara ve fırsatlara sahip olacaksınız. Bir ev almak veya mal, mülk sahibi olmak, para biriktirmek veya harcamak  bu yıl her zamankinden daha cazip görünebilir.  Maddi konularda tutkulu ve stratejik  bir şekilde ilerlemeli, ortak parasal kazançlarınızdan gelen parayı etrafa saçmak yerine ihtiyaçlarınıza ve iş kollarınıza yatırmalı ve biriktirmek için kullanmalısınız. Mayıs- Kasım ayı arası eşin ve partnerin parasal konularda iniş çıkışları, beklenmedik konu ve olayları ortak para alanınızı sağlam tutmanız gerektiğini gösteriyor.

 

15 Mayıs’ta  uranüs ortak para alanlarınıza geçiyor. Bu dönem Kasım ayına kadar eşinizin veya ortağınızın maddi durumundaki ani ve beklenmedik değişimler oluşabilir. Vergi, kredi, faiz, nakafa, ödemelerle ilgili alanlarda iniş çıkışlar, beklenmedik olaylar yaşamaya da meyilli olacaksınız.

 

Bu sene Satürn’den alacağınız etkilerle ev, aile, yuvanızla ilgili önemli sorumluluklar üstleneceksiniz sevgili Teraziler. Terazi Burcunun ilk on günlük diliminde doğduysanız (24-30 Eylül) Satürn’den alacağınız ters açılarla erkek figürleriyle anlaşmak kolay olmayabilir. Partnerinizin sorumlulukları üstlenmek istememesi ilişkilerinizde bazı zorlanmaları karşınıza getirebilir. Önemli testlerden geçebilirsiniz. Ocak sonu ve Temmuz sonu oluşan tutulmalarla aşkı bulabilir veya evliyseniz çocuk sahibi olabilirsiniz.

Terazi burcunun ilk on günlük diliminde doğduysanız, Satürn sizi, sağlığınızı, çevrenizdeki erkeklerin ( baba, amca, eş gibi) sağlığını, iş ve özel ilişkilerini zorlayabilir.  Böyle bir süreçte hayatınızı yeniden yapılandırmalı, endişe ve kuruntulardan sıyrılmalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

 

Bu sene eğitim konularında yaşayacağınız akislikleri ve zorlanmaları Merkür gerilemelerinde takip edebilirsiniz sevgili Teraziler. Yılda 3 kez gerileyen Merkür yüksek eğitim hayatınızdaki iletişim sıkıntılarını karşınıza getirebilir. Mart- temmuz ayları arasında öğrenim hayatınıza daha fazla asılmalısınız. Yılın son aylarına doğru Eğitim ve öğrenim hayatınızda çok başarılı olacağınız bir sürece gireceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Jüpiter size inanılmaz şanslar verecek. Kim ve ne olduğunuzu görecek, kendinizi iyi tanıyacak, neler başarabileceğinizi  anlayacaksınız. Bu yıl kendinize olan güveniniz tam olacak. İnsanları kolaylıkla etkilemeyi başaracaksınız. Öğrenme ve deneyim kazanmanın bir parçası olan bu süreçte, insanlardan ve kaynaklarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. 12 yılda bir gelen ve önünüzdeki 12 yılın konu ve olaylarını belirleyecek olan bu dönemde, şansın ayağınıza gelmesini beklemeyin. Kafanızda kurduğunuz, oluşturduğunuz plan ve projeleriniz varsa harekete geçin, uğraşın, yeni insanlarla tanışın, farklı yerlerde bulunun. Ya da eğitiminize önem vererek, kendinizi geliştirin. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek sevgili Akrepler…

 

Geleceğiniz adına şansla hareket edeceğiniz olan bu yılda yakın çevre sorumluluklarınız sizi biraz olsun bunaltabilir. Akraba veya kardeşlerinizin hayatındaki dönüşümler ve testler yüzünden hayatı biraz daha dar algılamanız mümkün. İşte tam da bu noktada Jüpiter’den alacağınız desteklerle hayatınızı yeniden yapılandırabilir, sorunları çok fazla gözünüzde büyütmeyebilirsiniz.

 

2018 yılında satış, reklam, pazarlama, bilişim, basın yayın, teknoloji, ulaşım, iletişim işlerinizde önemli sorumluluklar üstleneceksiniz. Bu alanlarınızda kontrollü ve biraz da sistemli ilerlemek önemli olacak. Eğer sorumluluklarınızı iyi üstlenir, disiplinli bir şekilde girişimlerinizi gerçekleştirirseniz bu sene sizi kimse tutamaz sevgili Akrepler.

Bu yıl Mayıs ayının ortasında Uranüs sizin ev ve aile hayatınızı etkileyecek sevgili Yükselen Akrepler. Mayıs ortasından Kasım ayına kadar  aile hayatınızda, yuvanızda  ve ailenizin hayatında önemli değişikliklere, beklenmedik gelişmelere açık olmalı, ailenizle olan sürtüşmelerinize dikkat etmelisiniz. 23-24-25-26-27 Ekim doğumlu bir Akrepseniz, Uranüs’ten alacağınız karşıt açıyla ilişkilerinizde farklı ve sıradışı davranabilirsiniz. Sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. 16 Mayıs- 19 eylül tarihleri civarına bu anlamda çok dikkat edin.

Yaz aylarında aile alanlarınızda gerileyen Mars Ağustos ortasına kadar sorunları hayatınıza taşısa bile Jüpiterden alacağınız güzel etkileşimlerle bu yıl ilişkilerden yana şanslı olacaksınız. Hayatınızda bir insan yoksa bu yıl fırsatlar size uzun vadeli bir ilişkinin kapısını açabilir.

Bu sene Jüpiter sağlığınızla ilgili konularda size göz kırpıyor. Kendinizle olan bağlantınız kuvvetli olacak yalnız kötü alışkanlıklarınız varsa daha önceki dönemlerde kendinize iyi bakmadıysanız önce bazı sıkıntıların büyüdüğünü görebilirsiniz. 09 Mart-10 Temmuz tarihleri arasında sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz. Yine yaz döneminde Haziran sonunda devreye giren Mars gerilemesinde sağlığınızın üzerine düşün.

Satürn’ün ilk, orta, lise alanlarınızda bulunması sıkı bir çalışma hayatına entegre olmanız gerektiğini gösteriyor sevgili Öğrenci Akrepler. Bazı konuları öğrenmekte zorlanabilir, sevdiğiniz derslerinizle aranıza mesafe koyabilirsiniz ama disiplinli olur, gereken azmi gösterirseniz çok büyük başarılar sizi bekliyor.


YayYay Burcu:

2018 Yılında neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi jüpiter alacağınız etkilerle her türlü olumsuzluk karşısında korunacak, beklenmedik iyiliklerle karşılaşacaksınız. Kendinizi, ruhunuzu keşfetmek, yardımlaşmayı ön plana çıkaracak ve daha ruhani şeylerin peşinde koşacaksınız. Geri planda durmanız gereken her tür işte şans sizin yanınızda olabilir. İşlerinizde bir yavaşlama, bir ağırlaşma söz konusu olursa bunun kendi iyiliğiniz için olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hapishane, hastane, devlet kurumları, büyük şirketler, yardımlaşma dernekleriyle işleri olanlar, yurtdışı, yabancı ülkeler, bu alanlardan yana şanslı ve fırsatlı olabilirler. Yine sahne arkası işler, sinema, bale, resim, dans, koreografiye dayalı işlerinizde, yazım alanlarınızda stratejik davranabilir, sezgilerinizle, gerçekçi yönlerinize güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kasım ayına kadar önemli bir hazırlık sürecindesiniz sevgili Yaylar.

 

Önünüzdeki 2.5 yıl boyunca parayı, değerini, ederinizi, sahip olduğunuz herşeyi sorgulayacaksınız. Bu dönemde çok önemli bilgiler elde edeceksiniz. Çok çalıştığınız ve çeşitli iş fırsatlarıyla karşılaşacağınız bu dönemde gelen parayı tutmak, biriktirmek ve doğru yatırımlarda bulunmak sizin için önemli olacak. Bu öğrenme süreciniz tamamlandığında içsel huzurun, kişisel değerlerin ve güvenliğin para ve maddi güçle ilgili olmadığını farkedebilirsiniz.

 

Çevreniz ve etkili dostluklarınız sayesinde çeşitli iş fırsatlarıyla karşılaştığınız geçtiğimiz yıldan gelen etkilerle  gelen parayı tutmalı, biriktirmeli ve doğru yatırımlarda bulunmalısınız. Maddi konularda ve finansal durumunuzda yapacağınız önemli düzenlemeler, bilinçli hareketler, disiplinli ve planlı adımlar sizi bir çok zorluk karşısında koruyabilir.

 

15 Mayıs’tan- kasım başına kadar Uranüs iş, hizmet alanlarınızı etkileyecek. Uranüs’ün etkisiyle her zaman çalıştığınız, aynı koşullara sahip işiniz içerisinde bir takım değişimler, beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Bu da sizi farklı alanlara ve keyfinizi yükseltecek ve kendinizi daha fazla özgür hissedeceğiniz alanlara yönlendirebilir. Artık işlerinizde yeni seçeneklere ve yeni sorumluklara açık olacaksınız. Yeni tekniklerin öğrenilmesi, farklı alanlara kayılması ve bu alanda değişik insanlarla bir araya gelerek çalışmalar yapılması sizi daha fazla destekleyecek.

Bu sene aşk hayatınızda sizi manen ve ruhen besleyecek olan ilişkiler peşinden gidebilirsiniz sevgili Yaylar. Hayatınıza olumlu katkıda bulunmayan insanlarla olan bağlarınızda kopmalar oluşabilir. Kendinizle, yapacaklarınızla huzurlu ve mutlu olabilir, platonik ve gizli aşkların peşine takılabilirsiniz. İlişkiniz varsa Merkür’ün gerilediği zamanlara dikkat edin. Bu dönemlerde partnerinizle gerginlikler yaşanabilir.

Aralık’ın son döneminde 21 Aralık’a yakın doğan Yaylar, Mayıs ayına kadar Uranüs’ten alacakları enerjilerle yeniliklerden, heyecandan hoşlanabilirler.

Uranüs’ün sağlık evinizde dolaşmasıyla beraber geçtiğimiz seneden bu yana ani yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı, sinirsel fonksiyonların artması gibi etkileriniz çok yüksek. O yüzden bütün bir yıl boyunca özellikle iş alanlarınızın aktif olduğu dönemlerde sağlığınızı zorlayacak etkilerden uzak durun. Yine de bu sene Jüpiter’den aldığınız etkilerle her tür zorluk karşısında korunacağınızı bilin.

 

Eğitim hayatınızda oluşan Tutulmalarla beraber öğrenmek istediğiniz konularda, hayatınızı genişletmek istediğiniz alanlarda 31 Ocak, 16 Şubat, 27 Ağustos, 11 Ağustos tarihlerinde önemli açılımlar, değişimler yaşayabilirsiniz sevgili Öğrenci Yaylar.Oglak
Oğlak Burcu:

2018 yılında  yeni insanlarla tanışacak, onlarla işbirliği içinde olacak, sosyal ortamlarınızdaki kişilerden istediğiniz destek ve yardımı bulacaksınız. Çevrenizin varlığı ve buradan gelecek iş fırsatları yüzünüzü güldürebilir. Arkadaş ortamlarınızda stratejik, derine giden, araştıran yönlerinizle farkedileceksiniz. Yine organizasyon veya etkinlik içerikli bir işle uğraşıyorsanız detaycılığınızla göz doldurabilirsiniz. Fırsatlar birçok alandan karşınıza çıkabilir. Bir yandan da birden fazla işten elde edilen gelirleriniz artabilir ve geleceğinize yönelik planlarınızı devreye sokabilirsiniz.

 

2018 yılında 28 yıllık bir döngüyü kapattınız ve  yeni bir döngü başlatıyorsunuz. Kendiniz için sorumluluk alacak, yaptıklarınızdan daha fazlasını üstlenerek kişisel yolculuğunuza devam edeceksiniz. Siz yeni gözlerinizle dünyayı yeniden keşfediyor, kendinizi, yapacaklarınızı ve yeni sorumluluklarınızı fark ediyorsunuz. Bu çok güzel zira gerçekten ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu önünüzdeki 2.5 yılda görecek, başkalarından öğreneceklerinizi yabana atmayacaksınız. Dünya hakkında öğrendiklerinizi, deneyimlediklerinizi ve yaşadıklarınızı gözden geçirmenin ve gelecek günlerinizi hazırlamanın tam zamanı. Bu yılı yeniden doğuş yılı olarak görün, dirayet ve sağlamlıkla silkelenin ve yolunuza devam edin.

 

27 Temmuz’da oluşan tam Ay tutulması, para evinizde gerçekleşiyor. Bu Ay Tutulması’yla beraber parasal konularda beklenmedik durum ve koşullarla karşılaşabilirsiniz. Elinize bir miktar para geçebilir. Para dengenizi bu Tutulma zamanı iyi oturtmalı, ani kararlardan kaçınmalısınız.

Mayıs ayında aşk evinize geçecek olan Uranüs Kasım başına kadar, ilk derecelerden Oğlak yükselenseniz veya 21-22-23-24-25 Aralık  doğumlu bir oğlaksanız  kendinizi ifade, yaratıcılık ve eğlence alanlarında ilginç deneyimlere açık olmanıza neden olabilir. Sıradan olan her şey bu dönemde canınızı sıkabilir. Yine bu dönemde değişim rüzgarları üzerinizde esiyor olacak. Çünkü heyecanı sevecek, isteyecek ve arzulayacaksınız. Eğer evliyseniz ve sizi anlayacak bir eşiniz varsa geleceğiniz için yapacağınız planlarda değişiklikten korkmayın.

Bu sene satürnden alacağınız hayatınızı yeniden yapılandırma etkileriyle üzerinizde gereğinden fazla sorumluluk hissedebilirsiniz. Yine de satürn’ün çocuğu olarak, sorumlulukları bilen bir burç olarak diğer burçlara göre bu işin altından daha rahat kalkacaksınız bu bir gerçek! . Satürn kişinin bir anlamda yaşam enerjisini kısacağından sağlığınıza gereken özeni gösterin. Dar bakış açınızla kendi yaşam canlılığınızı söndürmeyin ve sağlığınız için yapmanız gerekenleri ihmal etmeyin lütfen. Bunu özellikle Aralık sonu doğan Oğlaklar daha fazla hissedebilirler. Eğer yükselen burcunuz ilk derecelerden Oğlak’sa, Satürn’ün geçişi önemli bir ameliyatı, sağlık sorununu gündeminize oturtabilir.

İlk, orta ve lise eğitiminizde neptün’den aldığınız etkilerle bazı zorlanmalar oluşabilir. Yaratıcı derslerde hayat sizi daha fazla destekliyor. Akademik konulardaysa Merkür gerilemelerinden etkilenebilirsiniz. Merkür döngülerini eğitim hayatınız için lütfen daha dikkatli takip edin.


KovaKova Burcu

2018 yılında büyümenizi ve gelişiminizi en çok kariyer ve iş hayatınızda gerçekleştirebilirsiniz Sevgili Kova ve yükselen Kovalar.  Bu yıl kariyerinizde çok güzel şanslar yakalayacak, işinizi en güzel şekilde sunmak isteyeceksiniz. Kariyerinizde tutkulu, stratejik adımlarınızla, iş hayatınızda çok konuşulaşacağınız, kuracağınız ilişkilerle göz boyayacağınız bir yıl geçireceksiniz.

Bu sene, kariyerinizde, idare mekanizmasını iyi kullanabilir, ortaklı parasal yapılacak her tür işte başarı sağlayabilirsiniz. Hırslı yaklaşımlar, güç ve iktidar hırsı, bir konunun üzerine fazla düşme veya konuyu küçümseme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kariyerinizde doğru hamlelerde ve davranışlarda bulunmak önem kazanacak. Sabretmek, doğru mücadele içine girmek, ruh dengemizi sağlamak 1 yılın en önemli konularından olacak. Bunu yaparsanız sizi kimse durduramaz sevgili Kovalar.

2018 yılında olaylar kontrolünüz dışında gelişebilir. Bu süreçte kontrolsüzlüğü deneyimleyecek, kontrol etmemenin, kendinizi akışa bırakmanın da bazen güzel olacağını yaşayacağınız çeşitli olaylarla öğreneceksiniz. Kaderinizin sizin uzun vadede hayrınız için çizdiğine razı gelmeli, bazen zorlansanız da yaşadığınız olaylardan önemli sonuçlar çıkarmalısınız. Bunu  bir tamamlanma süreci olarak görmeli ve kontrol edemediğiniz şeylere karşı kendinizi aciz hissetmemelisiniz. Aslında mistik konulara, gizemli ve ruhsal öğretilere olan merakınız ve isteğinizle sistemli ve çok çalışarak gelişime bu süreçte  fazlasıyla açık olacaksınız.

Önemli bir tamamlanma sürecindesiniz. 29 yıllık satürn sürecini bitirme aşamasındasınız. Bu yüzden var olan olaylar, gelişen durumlar karşısında paniğe kapılmayın, karamsarlıktan uzak durun. Tüm bu yaşayacaklarınız büyük bir bahar temizliği sevgili Kovalar. Bu temizlik yapılmalı ve boş yerler açılmalı ki, yeni dönemde bu boş yerleri  istediğiniz şekilde  doldurabilesiniz.

Jüpiter’den alacağınız etkilerle ve tutulmaların hayatınız üzerindeki değişimleriyle bu yıl bekarsanız statünüzü değiştirebilir, evliliğe adım atabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesiyle olan ilişkileriniz sizi yukarılara taşıyabilir. Bir yandan da tutulmalarla beraber özel hayatınızda önemli kararlar almaya yatkın olacaksınız.

Uranüs 15 Mayıs’tan- Kasım başına kadar aile hayatınızda, evinizde ve yuvanızda önemli ve beklenmedik değişimleri ve olayları karşınıza getirebilir. Ailevi olaylarda bu sene beklenmeyene hazırlıklı olmalısınız. Yükseleniniz ilk derecelerden Kovaysa, bunu hayatınızda deneyimleyebilirsiniz. Ocak sonu 20-21-22-23-24-25 Ocak doğumlu Kovalar, otorite figürlerine, babalarına çevrelerine karşı sabırsız ve isyankar etkilerle hareket edebilir.

11 Ağustos’ta oluşan parçalı Güneş Tutulmasıyla beraber özel hayatınızda, ikili ilişkilerinizde önemli gelişmeler devreye girecek. Çok önemli kararlar bu tutulma esnasında karşınıza gelebilir. Eşinizin ailesi, kardeşleriyle olan bağlantılarınıza bu tutulma zamanı dikkat etmelisiniz.

Satürn’ün kadersel alanınızda dolaşmasıyla beraber ruh halinizi, psikolojinizi güçlü tutmalısınız sevgili Kovalar. Sağlam ve sistemli bir şekilde sağlığınızın üzerine düşerseniz sıkıntı ve sorunlarınızı daha rahat aşarsınız.

Bu sene eğitim alanlarınızda güzel gelişmeler yaşanabilir ama eğitim alanlarınızın yöneticisi olan Mars ve Venüs gerilemelerinde bazı sorunlara da açık olabilirsiniz. Eğitim alanlarınızda Ekim- Kasım ayında dikkatli olmalısınız.


BalikBalık Burcu:

2018 Yılında gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, deniz aşırı ülkelerle girişilecek ticaret, turizm sektörlerinde arttırabilirsiniz.. Bu işlerden birinde çalışıyorsanız kapıların sonuna kadar açık olduğunu ve çeşitli fırsatların karşınıza geldiğini farkedeceksiniz. Bu alanda bir işiniz olmasa bile, bolca seyahat edecek, yabancı yerlerde tatil yapma imkanı bulacaksınız. Medya alanlarında ve hukuksal süreçte şanslarınız yüksek olacak. Yurtdışı seyahatlerinizde göreceğiniz yerler ve kültürlerden etkilenecek, bakış açınızı değiştirecek kararlar alacaksınız. Bu sene Jüpiter ve satürn den aldığınız desteklerle kendinizi, fikirlerinizi ve yapacaklarınızı geliştireceksiniz sevgili Balıklar. Yabancı insanlardan, kültürlerden öğrendiğiniz önemli bilgileri iş ve kariyer hayatınıza aktarmanıza çok az kaldı. Bu yıl bolca gezin, görün, gözlemleyin, eksik eğitimlerin üzerine düşün, Kasım 2018’den sonra  kariyerinizde sizi kimse tutumaz.

Bu sene yurtdışı bağlantılı işleriniz, ticari oluşumlarınız, sizi daha az tanıyan insanlarla yapacağınız işbirlikleri, medya alanlarınızdaki güzel oluşumlar kariyerinizde istediğiniz açılımları sağlayabilir sevgili Balıklar.

Yaklaşık 7 yıldan beri para alanınızda yaşadığınız dalgalanmalar 15 Mayıs-Kasım arasında geride kalacak. Teknoloji, bilim, inovasyon, bilişim alanlarınızda açılımlarınız olabilir.

2018 yılında çevrenizi, arkadaşlarınızı gözden geçireceğiniz bir dönem içinde olacaksınız. Dostlarınızın ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın iç yüzünü göreceksiniz, bazılarıyla dostluklarınız daha sağlama binerken, bazılarına bu dönem veda etmek durumunda kalabilirsiniz. Ya da sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızın önemli bir sorumluluğuyla yüzyüze gelebilirsiniz. Bu dönem sizin gelecek planlarınızı, hayat yolunda kimlerle ilerleyeceğinizi belirlediğinden hayatınızdan bir şekilde çıkan, aranız bozulan insanlar sizi üzmesin. Giden insanların artık sizin hayatınıza o veya bu şekilde hizmet etmediğini, bu kişilerin sizin hayat kalitenizi düşürdüğünü  ilerleyen zamanlarda göreceksiniz.

Bu sene Aşk hayatınızdaki oluşumları 13 temmuz’da yaşayacağınız tutulma, karşınıza getirebilir. Bir yandan da gezmeyi dolaşmayı seveceğiniz bu yıl, tatllerde, eğitim alanlarında, yurtdışında aşkı ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

13 Temmuz’da oluşan Güneş tutulması, aşk hayatınızda, çocuk alanlarınızda hızlı olayları karşınıza getirebilir. Bu tarihlerde yeni bebeğin hayatınıza katılması, çocuğunuz varsa onunla ilgili konular, bir bebek haberi gündeme bomba gibi düşebilir. Bu zaman kadar aşk hayatınızda aradığınızı bulamadıysanız bu tarih ve sonrasında aşk karşınıza gelebilir.

Tutulmalar, sağlığınızı gözden geçirmeniz için karşınıza bazı olayları getirebilir. Bu yüzden sağlığınıza, beslenme düzeninize gerekenözeni gösterin sevgili Balıklar.

27 Temmuz’daki Tam ay tutulması, sizin bilinmeyen, kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Bu Tutulmayla beraber beklenmedik, sürpriz kadersel olaylara açık olacaksınız. Bir konunun iç yüzü ortaya çıkabilir, beklenmedik birtakım olaylar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu süreçte sakin olmak ve sağlığınıza özen göstermek her zamankinden önemli olacak.

11 Ağustos’taki Güneş tutulması sağlığınızda hızlı ve beklenmedik olayları karşınıza getirebilir. Dolaşım sisteminize, sırtınıza, tansiyonunuza bu günlerde dikkat edin. Olur olmadık konuları kafanıza takmayın. İş hayatınızdaki sıkıntıların sağlığınızı bozmasına izin vermeyin.

 

Jüpiter’in yüksek eğitim alanlarınızda dolaşıyor olması size çok büyük şans verecek sevgili Balıklar. Eğitim hayatınızda, sınavlarınızda istediğiniz sonuçları rahatlıkla alabilirsiniz. Tabii nasıl olsa şans benden yana diyerek yan gelip yatmamanız ve çalışmanız gerecek. Ekim ayında Venüs gerilerken eğitim sıkıntılarına açık olabilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın