Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

20 Mart Güneş Tutulması Bizleri Nasıl Etkileyecek.

Bu yazıyı paylaşın;

20 mart 2015 te 11:36 da Balık burcunda bir tutulma yaşayacağız. Bu tutulma daha çok Kuzey Amerika, Kuzeybatı Asya, Afrika, Antartika ve Kuzey Avrupadan görülecek.

Güneş tutulmaları dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Tutulmanın değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

Su elementindeki tutulmalar sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyacak. Yine önemli bir insanın ölmesi, kimyasal, petrol ve yağlarla ilgili konularda sorunları da karşımıza getirebilir.

Bu tarihte balık burcunda oluşan güneş tutulması önemli bir tutulma. Zira balık burcunun son derecesinde gerçekleşmekte. 29 derece astrolojide kritik bir derecedir ve o burcun bütün olumsuz özelliklerini içinde barındırır. Bu yüzden de balık burcunun olumlu özelliklerinini yanısıra (sezgi, bütünü görme, evrensel sevgi, anlayış, kabullenme vs), olumsuz özelliklerin (aşırı hayalcilik, mantıksızlık, kararsızlık, karmaşıklık, merhametsizlik, yönünü bulamama vs.) de içerecektir.

Yine tutulmanın derecesine baktığımızda, tutulmanın görüldüğü veya haritalarında tutulma noktasında gezegenleri olan ve açı yapan ülkelerde isyan, ayaklanma, ihtilal, işkence, zulüm, şiddet, sertlik, insanlık dışı hareketler görülebilir.

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi ve vedalaşmak bize zor gelebilir.

Kendi içimizde derinlere dalma, meditasyon ve dualar için harika bir zaman dilimi olacağını söylemeliyim. Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler kurtarıcımız olacaktır. Daha fazla dinlememiz ve ruhsal dünyamıza daha fazla yer vermemiz gerektiğine inanabiliriz.

Bu tutulma bir ekinoks, gece gündüz eşitliğine denk gelen bir tutulma olduğundan, bu etkiden 25-30 derece arası doğan değişken burçlar, 0-04 derece arası doğan öncü burçlar etkilenmekte.

Yani 16-26 mart arası doğanlar, 16-26 haziran arası doğanlar, 18-28 eylül arası doğanlar, 17-27 aralık arasında doğanlar bu tutulmanın etkisini hayatlarında fazlasıyla hissedecekler.

       Ne olacaksa olacak!

       Bu süreçte kendimize acımak, kurban psikolojisinde bulunmak, pasif kalmak ve kafamızın karmaşık olması bize zaman kaybettirebilir. Yapamadıklarımız ve kendimizi karşılaştırdıklarımız için        kendimizi suçlu hissetmemek bu süreçte çok önemli.

       Bu psikolojilerden bir an önce sıyrılmalı, herşeyi bizden daha büyük bir iradeye Allah’a teslim etmeli, yapabileceklerimiz için harekete geçmeli ve gelen herşeyin hayrımıza olacağını kabul                  etmeliyiz.

       Türkiye’nin bu tutulmadan nasıl etkileneceğine gelince;

res01

Tutulma haritasının yükselen burcu Yengeç, Yükselen yöneticisi Ay, haritanın 10.evinde ve güneşle tutuluyor. Buradan çıkaracağımız sonuç, Türkiyenin yükselen derecesine çok yakın olan bu durum bizim için bu tutulmayı önemli kılıyor.

10. ev teması devleti, yöneticileri, Türkiye’nin dış kimliğini, şöhretini, imajını temsil eder. Türkiye’nin atacağı adımlar dünya içinde önemli olacak. Bir anlamda gözler üzerimizde olabilir. Buradan  devletin çok önemli kararları hayatımıza taşıyacağını anlıyoruz. Bu alacakları kararlar Türkiye’nin geleceği için önemli konu ve olayları karşımıza getirecek. Bazı konular tam anlamıyla sonlanabilir. Fedakarlıklar yapılacak ama ne yapılırsa yapılsın bu sonuçlar hem iyiyi, hem kötüyü karşımıza getirecek. Sonuçları iyice planlamadan atılacak adımlar belirsizlikleri ve karmaşayı hızlandırabilir. Bu olaylar olurken ekonomideki  karmaşıklık ve karışıklıkta olayları kızıştırabilir.

Tutulma anında Güneşin ve Ay’ın Scheat yıldızıyla bileşmesi, doğal afetleri, felaketleri, zorlu etkileri karşımıza getirebilir.

res2

Türkiye’nin kendi haritasındaki Ay derecesi 29 derece İkizler de bulunuyor. Tutulmanın 29 derece balık burcunda olup, Ay derecemize kare açı atması bizi oldukça ilgilendirmekte. Ay dünya astrolojisinde Halkı, seçmenleri, kadın kimliğini, çocukları temsil eder, aynı zamanda bizim ulusal değerler ve para evimizi yönettiği için parasal konuları ve ekonomiyi de yönetmekte. Bu tutulmadan alacağı zorlu açılarla bu konularda türlü sıkıntılar ve hoşumuza gitmeyecek kararların öne çıkması muhtemel. Zorlu kararların bizi değiştireceği ve dönüştüreceği bir dönem içinde olacağız.

Balık burcu kabullenişi, kendimizi suçlu hissetmeyi, bir anlamda kurban rolü içinde bulmamızı temsil ettiğinden, olan biten olaylardan kendimizi suçlu ve sorumlu hissedebiliriz.

Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar yine balık burcuyla alakalıdır. Bu son derecede oluşan tutulma bu ideallerin, vizyonların ve hayallerin uygulamaya geçirilirken bizi yanıltabileceğini, iyi niyetli olmanın çok önemli olduğunu vurguluyor.

Türkiye kendi içinde de iniş çıkışlar yaşayabilir, ayrıca uğraşacağı dış güçler zaman zaman aldıkları kararlarda geri çekilmeleri, sıkıntı ve sorunları tetikleyebilir. Yine hukuk, yüksek eğitim, dış ticaret, yabancı ülkelerle yapacağımız ticari anlaşmalara dikkatli ve temkinle yaklaşmak önemli olabilir.

22-23 martta, beklenmedik olaylara, konuşmalara hazır olmalıyız. 30 martta merkürün tutulma noktasını tetiklemesiyle birlikte önemli olaylara, konuşmalara odaklanacağız. Yine bu tutulmayı tetikleyecek önemli tarihler, 20-23 haziran tarihleri, bu tarihlerde önemli sıkıntı ve sorunlar, müdaheleler oluşabilir.

Tutulmadan bir gün sonra oluşan astrolojik yeniyıl takvimi olan 21 mart 2015  güneşin koç burcuna geçmesiyle birlikte koç ingress haritasına baktığımızda,

res3

Yükselenin yay, yöneticisi Jüpiter’in aslan burcunda 8. evde ve geri harekette olduğunu görüyoruz. Ekonomik anlamda bazı zorlanmalar olsa bile kaynaklarımızı iyi kullanmayı ve dış kaynaklardan yeri geldiğinde yararlanmasını ve destek almasını bileceğiz. Tüm gezegenlerin dip noktası dediğimiz alana yakın olması, bu yıl topraklarımızın, iç meselelerin, sınırlarımızın önemli olduğunu gösteriyor. Kendi iç meselelerimize odaklanacağımız bir yıl olabilir. Burada bulunan mars- uranüs gezegenleri bu alandaki bazı mücadeleleri, hareketlenmeleri ve doğal afetleri tetikleyebilir. Yine 3. evde oluşan tutulmayla beraber yakın komşu ülkelerle olan ilişkilerimiz önem kazanacak. Yakın coğrafyamızda oluşan bazı olayları öylesine seyredebilir veya bazı noktalarda biz de agresyon gösterebiliriz. İletişimsel konularda yaratıcılığımız artarken

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın