Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

18 – 24 Temmuz Haftası Gezegen Faaliyetleri

Bu yazıyı paylaşın;

Haftaya ay Oğlak burcundayken, iş konularına odaklı bir şekilde başlıyoruz. Salı günü devreye giren merkür- satürn olumlu açısıyla, olayları eğlenceli ve geniş yönden değil, daha ciddi ve sorumlu bir şekilde ele alabiliriz. Detay, uğraş ve araştırma gerektiren işlerimiz için oldukça etkili hafta olabilir. Bu dönemde kendimizi ve etrafımızı organize etmek iyidir. Ne yapılması gerektiğini anında görebiliriz. Yaklaşımlarımız dikkatli ve tutucu olacağından olgun ve deneyimli insanlardan alacağımız tavsiyeler işimize yarayabilir. Önemli görüşme ve konuşmalarımızı kalıcı ve sağlam temellere dayandırmak için Salı ve Çarşamba günlerini kullanabiliriz.

Çarşamba günü saat 01:56 da Oğlak burcunda bir dolunay oluşuyor. Bu Dolunay, 2 hafta önce Yengeç burcundaki Yeniay’da başlattığımız aile, ev, yuva, vatan  ve güvenliğe dayalı duygusal temaların somut karşılığını alacağımız bir dolunay. İş konuları, önemli devlet meseleleri öne çıkabilir. Birkaç gün boyunca iş ve özel hayatımızda hassaslıklara açık olabiliriz. Olaylara duygusallıktan çok, daha net, yönetme, organize etme dürtüsüyle, mesafeli ve soğuk yaklaşabiliriz. Türkiye Haritasının 8. Ev girişinde oluşan bu dolunay, yabancı ülkelerle finansal ilişkilerimizi, uluslararası ortaklıkları, bu alanların sonuçlarını karşımıza getirebilir. Vergiler, finans konuları, döviz alanlarında dengeyi oturtmak önem kazanıyor. Yine önemli dönüşümlere açık olacağımız bir süreç. Limitlerimizi ve kaynaklarımızı korumak, maddi konularda sorunlarımızı masaya yatırmak önceliğimiz olmalı. Bu dönemde Türkiye haritası üzerinde devrede olan Uranüs- merkür- satürn karşıtlığı, bizi 3-4 ay boyunca zorlayacak. Politik aktiviteler hızlanabilir, beklenmedik heyecanlar, hareketler, ilginç ve farklı mahkemeler, gizemli cinayetler, olaylar, kazalar ( tren- uçak), mekanik kazalara açığız. Büyük değişimlere, önemli reformlara girişilecek ama bu girişimlerde önemli dirençlerde devrede olacak.  Yabancı ülkelerin bizim üzerimizde uygulamaya koyacağı karmaşalara, karşıtlıklara ve güçlüklere açık olacağız. Onlarla olan ilişkilerimizde bizi zorlayabilir. Eski, yeni düzen arasında çatışmalar hızlanabilir. Türkiyemizin geleceğini ilgilendirecek çok önemli dönemecin ve kararların arifesindeyiz. Alınacak bazı kararlar hem gitmemiz gereken yönde olan yakın komşu ülkelerle ilişkilerimizi, hem de uzakta bulunan ülkelerle olan ilişkilerimizi test edebilir. Bu süreçte gerçek anlamda değişmesi gereken konulara odaklanmalı ve milletçe daha itidalli ve gerçekçi duruşlar sergilemeliyiz. Bu konuyla ilgili yazımı ilerleyen zamanlarda sizinle paylaşacağım.

Cuma günü Güneş Aslan Burcuna geçiyor. 1 ay boyunca kimliğimizde enerjik, lider, sıcak, aktif, organizatör yönlerimiz ortaya çıkabilir. Olay ve durumları kontrol etmeyi seveceğiz. Ateş grupları ( Aslan, Yay, Koç )  için aktif ve dinamik bir dönem olabilir. Yine hava grupları ( İkizler, Terazi ve Kova) olumlu etkileniyor olacak.

Herkese güzel bir hafta diliyorum…

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın