Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

18 – 24 Ekim 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

HAYATA GÜVEN!

Dinamik, bomba gibi bir haftaya merhaba diyoruz. Bu pazartesiyle birlikte hem Merkür hem de Jüpiter düzeliyor. Geçtiğimiz hafta Satürn düzelmişti ondan önceki hafta da Plüton düzelmişti. Demek ki yaz dönemi yavaşladığımız, üzerinden geçmek zorunda kaldığımız konu ve olaylar artık hızlanacak.

Bu hafta gerçekten önemli olaylar var! Geçtiğimiz Pazar günü devreye giren Güneş- Plüton dik açısı hafta başı kişisel işlerimizde ve piyasalarda etkili olabilir.

Salı günü Mars ve Jüpiter arasında güzel bir görünüm gerçekleşecek. Bu, bilimsel keşifler, buluşlar aynı zamanda hukuki konular, seyahat, spor ve iş konusunda ilerlemek istediğimiz alanlarda bize şans ve fırsatlar verecek.

Aynı zamanda Çarşamba günü akşam saatleri 17:56 itibariyle Koç burcunun son derecelerinde, 27 derecede bir DOLUNAY gerçekleşecek.

Ekim ayını diğer aylardan ayıran Mars etkisinin gökyüzünde aktif olmasıydı. 6 Ekim’de oluşan Yeni Ay, Marsiyen bir Yeni Aydı. Güneş ve Ay’ın Mars’la kavuşumu söz konusuydu. Bu Dolunay Koç burcunda olduğu için Koç burcunun yöneticisi Mars olduğundan ve Ay’a karşıt açı içinde olduğundan işin içerisinde yine Marsyen konular olacak.

Demek ki mücadele, savaş, diplomasinin, siyasi ilişkilerin bozulması devrede olabilir. Dolunay zamanı cesur olacağız, girişimlerimize odaklanmak isteyeceğiz, kafamıza göre hareket etmek ön plana çıkabilir. Koç burcu öncüdür, cesurdur, liderdir, aktiftir. Burada oluşacak Dolunaylarda girişimlerimize ve yapabileceklerimize odaklanırız. Girişimci, maceracı ve rekabetçi yönümüz artabilir.

Terazi burcunun kararsız ve diplomaside bizi zorlayan kısımları bu dolunayda ani bir patlak gibi ortaya çıkabilir. Düşüncesizce hareket edebilir, her işi aceleye getirebilir, sabırsızlıkla hemen sonuçlar almaya yatkın olabiliriz. Herkes birbirine karşı öfkeli ve kızgın olabilir. Kızgınlıklarımızı çok çabuk etrafa yansıtabiliriz. Haksızlıklar karşısında tepkilerimiz yüksek olabilir, şimdiye kadar olayları iyi idare ettiysek artık idare etmek istemeyebiliriz. Kendi adaletimizi sağlamak isteyebiliriz. Koç burcunun alevleri çabuk parlayabilir ama bir taraftan da o alevler geçince çabucak üzülebiliriz. Köprüleri yıkacağımız için ilişkileri toparlamak zor olabilir. Şimdiye kadar kibar ve anlayışlı davrandım da ne oldu? Hissiyatında olabiliriz. Tahammülsüzlüklere, yapmacık tavırlara, siyasete kızgın olabiliriz. Kazalara, çarpmalara, düşmelere, sakarlıklara bu Dolunayda dikkat edelim.

Dünya astrolojisine bakarsak; Koç burcu askeri savunma, askeri teçhisatlar, ordu, silahlar, tıbbi alanlar, metaller, sanayi alanları, spor ve ısıyla ilgili işleri yönetir.  Bu alanlarda hızlı, cesur kararlar almaya yatkın olacağız. Adalet ve hukukla ilgili konularda sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir.

Ankara’ya göre çıkardığımız haritada tam Dolunay derecesinin yükseldiğini görüyoruz. Demek ki Ay hemen yükselenin üzerinde. Ayın böylesine yükselene yakın olduğu zamanlar halkın tepkileri, sağlık durumu, yaşayacakları çok ama çok önemlidir. Genel anlamda ülkenin durumu diğer ülkeler üzerinde etkileri ya da diğer ülkelerin bizi görmesi şeklinde algılanabilir. Ay Dünya astrolojisinde halkı temsil eder. Aynı zamanda kalabalıklar, kadınlar, sokak satıcıları, hemşireler, çocuk bakıcıları, postacılarla bağlantılıdır. Bu Dolunayda tepki veren, daha cesur olan kesim bu alanda çalışanlar olabilir.

Ay ve Mars karşıtlığı ağırlıklı olarak ilişkiler, uluslararası ilişkiler, diplomasi ve siyaset ayağını ilgilendiriyor olacak. O yüzden iş birliği içerisinde olduğumuz ülkelerle ilişkilerimize dikkat edelim. Aynı zamanda Dolunay’ın yöneticisi Mars 23 derece Terazi’de Spica takımyıldızıyla birleşiyor. Spica takımyıldızı olumlu ve şanslı takımyıldızlarından bir tanesidir. İş, işçi-işveren konuları, belediyeler, sendikalar ya da sağlıkla ilgili konular (sağlık sektörü) aynı zamanda ordu ve askerle ilgili konularda hareketlenmeler olabilir. Bu dönem içerisinde durum ve olayları idare etmesini başarmamız gerekiyor.

Spica takımyıldızının özellikle dünya astrolojisinde kazalarla, yangınlar, fırtınalar, seller, hava-deniz yolu kazaları ve şiddet olaylarıyla da çok bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Anlaşmazlıklar önem kazanabilir, yangınlara, patlamalara dikkat edelim. Zira Mars Plüton’la zor bir açı içinde olacak. Önümüzdeki dönem terör olayları, gerilla, şiddet içeren konuların, suç oranlarının artması, doğal afetler, depremler, volkanik patlamalar, yeraltı kaynakları, madenlerle ilgili konular hareketlenebilir. Toprak hareketlenmeleri, depremlerle ilgili konu ve olaylar hayatımızda yer edebilir. Bu kadar köşe akslara düştüğünde ise aslında biraz yönetimle ilgili konu ve olayları bağlayacak. Çünkü para ile ilgili konuların da iyi idare edilmesi gereken bir döngü içerisindeyiz.

Mecliste bazı konuşmalar, özellikle gençlerle, çocuklarla, sanatçılarla ilgili konu ve olaylar, eğitimle ilgili verilecek kararların önemli olduğunu ve bu Dolunay ve sonrası bazı ufak tefek kısıtlamaların da devrede olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Kadınlara yönelik tacizler artabilir. Özellikle sanatçılar arası polemik artabilir. Bu dönem diplomatik alanda veya sanatçılar arasında oluşacak bir olay farklı bir noktaya taşınabilir. Biraz bu noktada insanlar ikiye ayrılabilir.

Sağlık’ta baş bölgesine dikkat edelim. Baş ağrıları, migren, vertigo, yaralanmalar, kazalar, düşmeler, spor sakatlanmaları, kas problemleri, şeker intoleransı, idrar yolu enfeksiyonları, bel ve böbrekler önem kazanıyor.

Bu hafta sakin durmalı, tehlikeli ve riskli yatırımlara yaklaşmamalı, yaşadığımız sorunlar karşısında sabırlı olmalı, her şeye rağmen ilahi adalete ve hayata güvenmeli ve başarılı olmak istediğimiz noktalarda cesur ve kararlı adımlarla ilerlemeliyiz.

Herkese keyifli, fırsatlı ve bir o kadar anlayışın ön planda olacağı bir hafta diliyorum…

18 – 24 Ekim Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, haftaya isteksiz enerjilerle başlıyorsunuz ama bu isteksiz enerjiler kısa sürecek. Pazartesi günü öğle saatleri itibariyle Ay sizin burcunuza geçiyor. Bu hafta gerçekten çok hareketli olacaksınız ve bu haftayı unutamayacaksınız.

Bu pazartesi Merkür düzeliyor. Merkür ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda gerilemekteydi. Demek ki bazı konuları gözden geçirdiniz, bazı aksilikler, sorunlar ilişkilerden yana karşınıza geldi ya da geçmiş ilişkiler karşınıza dikildi. İşte şimdi bu ilişkiler daha rahat bir noktaya doğru gidiyor. Artık ilişkilerde sıkıntı ve probleminizi çok daha rahat ele alacaksınız ve yolunuzda böyle devam edeceksiniz. Sözleşmeler, anlaşmalar, hukuki davalar bunlarla ilgili girişimleriniz varsa bunları da ele almak artık çok kolay olacak ve hayatınızda rahat ilerleyeceksiniz. Jüpiter sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda geriliyordu. Şimdi Jüpiter’in düzelmesiyle beraber çevrenizi çok daha net kullanacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Başka insanlardan, kaynaklarınızdan faydalanacaksınız. Bir ortamda yeni tanıştığınız insanlar önünüzde yeni kapılar açacak, yenilikler hayatınızda yer edecek. İşten elde edilen gelirlerinizde yıl sonuna kadar çok şanslı etkiler altında olacaksınız.

Çarşamba günü sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor. Hem sağlığınız hem kişisel hayatınızda verdiğiniz kararlara çok ama çok dikkat etmeniz gerekecek. Aniden ilişkilere dair alacağınız kararlar, kafanıza göre hareket etme, başkalarını dinlememe, hatta başkalarıyla bazı noktalarda ters düşme, ilişkileri koparma, barışı bozma etkisi bu hafta devrede olabilir. Özellikle Çarşamba günü oluşacak Dolunayla beraber hayatınıza dair hızlı ve sabırsız kararlar almak niyetinde olacaksınız. Bu dönem hayatınızın hiçbir alanında bu kadar da ani ve hızlı kararlar almamaya çalışın. İş hayatınızda üzerinize baskı kurduğunu düşündüğünüz insanlara karşı tepkilerinizde yüksek olabilir.

Baş bölgenize, baş ağrılarına, sinüs boşluklarınıza, gözler, kulaklar, burun, boğaz, beyin fonksiyonları, bel aynı zamanda böbrekler, böbrek fonksiyonlarınıza lütfen dikkat edin. Çarpmalar, düşmeler, sakarlıklar fiziki anlamda sizi yorabilir. Kimseyle çekişmeye, güç ve ego savaşlarına girmeyin.

Özel hayatınızda toplum önünde sevdiğiniz insanla kavgalar Cuma günü ve hafta sonu devreye girebilir.

Cumartesi Güneş Akrep burcuna geçiyor, biraz daha kendi köşenize çekilmeyi biraz daha hayatı içselleştirmeyi isteyebilirsiniz. Ketum enerjiniz ön planda olacak, parasal konularla daha fazla ilgili olacaksınız.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, hızlı başlayan sabah saatleri öğleden sonra yerini biraz daha geri planda duracağınız enerjilere bırakıyor. Bu hafta önemli haftalardan bir tanesi. Hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. Merkür sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerilemekteydi. İş hayatınızda çeşitli aksilikler ve iletişim sıkıntıları ve sorunlarıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Şimdi artık hem sağlık hem iş hayatınızın düzeni hem de gündelik hayatınızın ritmi ile ilgili sıkıntı ve problemler Pazartesi itibariyle geride kalmaya başlıyor.

Aynı zamanda Jüpiter de düzeldi. Kariyer ve iş fırsatlarınızın Aralık sonuna kadar çok rahat akacağı bir dönem başlıyor. Şimdi toplumsal konularda, kariyerinizde ve mesleğinizde kendinizi ön plana çıkarabilir, önemli şansların ve fırsatların kariyer ayağından karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Annenizin hayatında bazı zorlanmalar olduysa artık onun hayatında da rahatlamalar devreye girebilir.

Bu hafta iş hayatınızla ilgili güzel gelişmeler Salı günü karşınıza gelecek. Aynı zamanda Çarşamba günü Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşecek ve kadersel alanınızda oluşacak. Bu Dolunay çok büyük planlar, çok büyük kararlar ve adımlar atmamanız gerekecek. Hassas olacaksınız, geçmiş konu ve olaylarla çok fazla ilgileneceksiniz. İş hayatınızda yaşadığınız bir durumu kafanızda büyütebilirsiniz. İlişkileriniz bozulduysa bu konu ile ilgili bazı kararlar almak isteyebilirsiniz, bununla ilgili sabırsızlıklar gösterebilirsiniz ama yapmamaya çalışın. Davanız varsa sonucuyla ilgili bir konuda öfkeli ve gergin olabilirsiniz. Herkese meydan okuyabilirsiniz, bu hafta bu etkiye lütfen edin. İlişkilerinizi gereksiz yere daha da gerginleştirmemeye özen gösterin. Diğer taraftan sağlığınıza da özen göstermeniz gerekecek. Vitaminlerinizi almayı ve baş bölgenizi korumayı ihmal etmeyin.

Cuma günü iş seyahatindeyseniz, yurtdışı bağlantılı bir konu varsa, eğitim alanlarınızda ya da hukuki alanlarda kimseyle dövüşe, kavgaya girmeyin. Şiddet ve zor enerjiler barındıran ortamlardan ve kişilerden lütfen uzak durun. Çalıştığınız iş yerinde işleri yürüttüğünüz kişilerin hayatında bazı zorlanmalar oluşabilir, bu hafta kimseye bulaşmayın.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Özel hayatınıza ve ilişkilerinize, sosyalliğinize daha fazla zaman harcayacağınız bir döneme giriyorsunuz.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, hafta başında işleriniz varsa o işleri toparladıktan sonra Pazartesi öğle saatlerinden sonra daha çok kalabalık ortamlarda takım çalışmalarıyla, arkadaşlarınızla kurulacak bağlantılarla ilgili olacaksınız. Amaç ve hedefleriniz doğrultusunda hareket edeceksiniz.

Bu haftanın en güzel konusu hem Merkür hem Jüpiter gezegeni Pazartesi günü itibariyle düzeliyor. Merkür sizin aşk evinizde çocuklarınızla olan bağlantılarınızda gerilemekteydi. Bu dönem içerisinde eski aşklarla, eski konularla, eski sıkıntı ve problemlerle çok uğraşmış olabilirsiniz. Yine bu dönem içerisinde bazı kararsızlıklar devreye girmiş olabilir. Hobileriniz, eğitim hayatınızla ilgili konularda isteksiz olmuş olabilirsiniz. Şimdi bu alanlarınız rahatlamaya başlayacak. Hem sanatsal hem kreatif alanlarda hem hobilerle ilgili bölümde kendinizi çok daha rahat ifade edeceksiniz. Diğer taraftan Jüpiter seyahat ve eğitim alanlarınızda gerilemekteydi. Yaz dönemlerinde eğitimle ilgili fırsatlarda eğitimle ilgili planlarınızda ve düşüncelerinizde bazı gecikmeler oluşmuş olabilir. Şimdi artık Jüpiter’in düzelmesiyle beraber daha az tanıdığınız insanlardan gelecek fırsatların yüksek olduğu bir dönem olacak. Hukuki meseleler ve davalarla ilgili alanda da yıl sonuna kadar şanslı etkileriniz olacak. Eşinizin kardeşleri, iletişim halinde olduğunuz insanlar, sosyal medya ya da ticaret ithalat- ihracat ya da başka bu tarz alanda uğraşıyorsanız mesela bilgisayarı kullanıyorsanız bu noktada güzel şanslar ve fırsatlar yakalayacaksınız. Daha az tanıdığınız insanlarla olan bağlantılarınızın kuvvetleneceği yıl sonuna kadar buradan şans ve fırsatların doğacağı bir dönem. Eğitimle ilgili konularda spora dayalı girişimlerinizde ya da hobiler alanınızda güzel şans ve gelişmeleriniz var.

Salı günü itibariyle çok güzel haberler alabilirsiniz. Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay sizin sosyal çevre ve arkadaşlık alanınızda oluşacak. Bu dönemde arkadaş ortamlarınıza saldırabilirsiniz. Onlarla alakalı ya da işinizle ilgili bir konuda onlardan fayda ve yardım görmek isteyebilirsiniz. Özel hayatınızla ilgili bazı arkadaşlarınızla aranızda diplomasi bozulabilir. Sabırsızlıktan, acelecilikten uzak durun. Biraz daha düşünerek adımlar atmak bu Dolunayda sizi olası sıkıntı ve problemlerden koruyacaktır. Para ile ilgili işler önem kazanıyor. Arkadaşlarınız, çevreniz ve özel hayatınızda parasal konularda inatçılıktan uzak durun.

Cuma günü spor yaparken çok dikkat edin, eğitimle ilgili konularda çok dikkatli olun. Çocuğunuz varsa onun hayatında bazı zorlanmaların devrede olduğunu görebilirsiniz. Riskli yatırımlardan muhakkak kaçının.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor çok çalışacağınız ve kendinizi işinizde gücünüzde, gündelik düzeninizde göstereceğiniz bir dönem. Bu dönem işinize dört elle sarılmak aslında para sıkıntılarınız varsa bu para sıkıntılarınızı birazcık daha geride bırakmanın bir yolu olarak karşınıza gelebilir ya da biraz daha bu konularda rahatlayabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler Pazartesi günü sabah saatlerinde aldığınız haberlerle beraber bu hafta daha çok mesleğinize, kariyerinize, iş fırsatlarına odaklı olacaksınız.

Pazartesi günü hem Jüpiter hem Merkür düzeliyor. Merkür sizin aile alanlarınızda gerilemekteydi. Emlak, alım, satım, kiralama ile ilgili işlerinizde bazı aksilikler ev hayatınızda bazı iletişim sıkıntıları ve sorunları, aile büyüklerinizle birbirinizi yanlış anlama ya da bazı noktalarda zorlanma etkisi artık geride kalmaya başlıyor. Bu alanlardan yana şansınız fırsatlarınız artacak. Emlakla ilgili bir girişiminiz varsa, ev değiştirmeyi, yer değiştirmeyi, ev almayı düşünüyorsanız bu hafta itibariyle gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Aynı zamanda Jüpiter de  ortak para alanlarınızda düzeliyor. Demek ki yıl sonuna kadar parasal konularda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Başkalarının kaynaklarını çok rahat bir şekilde kullanabilir vergi sıkıntılarınız varsa bu vergi sıkıntılarını çözüme ulaştırabilir ya da bankadan kredi aldıysanız yeniden yapılandırabilirsiniz. Mirasla, nafaka ile ilgili konu ve olaylarda şans sizin tarafınıza geçiyor.

Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunayla beraber kariyerinizde önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çok cesur, atak, lider davranmak isteyebilir, kimseyi dinlemeyebilirsiniz. Eğer şu son zamanlarda ailevi konularda biraz fazla uyumlu gittiyseniz, içinizde öfkeyi biriktirdiyseniz toplum önünde olur olmadık yerlerde patlama olasılığınız da yüksek görünüyor. Özellikle ilişkiler bazında bu hafta dikkatli olmaya özen gösterin. İkili ilişkilerde ve özel hayatınızdaki baskılar hiç beklenmedik kalabalık yerlerde bir patlamaya gidebilir. Etrafınızdaki insanlarla lütfen diplomasiyi ve barışı bozmamaya çalışın.

Cuma günü göz önünde olacağınız ortamlardan ziyade aile hayatınızda sevdiğiniz insanlarla kavgalı, gürültülü etkilerden uzak durun. Bir kavga çok büyüyebilir, çok büyük olaylara sebebiyet verebilir. Partnerinizin, eşinizin kariyeri ile ilgili alanda bir insanla çatıştığını ya da kariyeriyle ilgili alanda kendi ailesiyle sıkıntı ve problemler yaşadığını görebilirsiniz.

Cumartesi günü Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber aşkı, keyfi, mutluluğu hissedeceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Kendi halinizde olacaksınız aşka, keyfe daha önem vereceksiniz kendi isteklerinize odaklanacaksınız. Hayatınız daha da güzelleşecek.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, Pazartesi parasal işlerinizde belirli kararsızlıklar devreye girebilir. Zaten çok da önemli para işlerinizle uğraşmamanız gereken bir dönem. Hemen arkasından Pazartesi öğle saatleri Salı ve Çarşamba günü ağırlıklı olmak üzere uzak yerlerden gelecek haberlere, daha az tanıdığınız insanlarla yapılacak olan işlere kendinizi vereceksiniz.

Pazartesi günü hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. İletişimle ilgili konularda yaşadığınız gecikmeler, aksilikler, sıkıntılar artık geride kalmaya başlıyor. Her türlü girişiminiz, her türlü ticari faaliyet için kafanızdaki planları hareketlendirmek anlamında bu Pazartesi itibariyle rahat etkiler altında olacaksınız. Jüpiter de düzeliyor. Pazartesi günü itibarıyla ikili ilişkiler ve özel hayatınızda yaşadığınız yavaşlamalar, gecikmeler, aksiliklerde bitiyor. İlişkilerden yana yıl sonuna kadar yani 29 Aralık’a kadar çok şanslı etkileriniz olacak. Yeni biriyle tanışmak hayatınızda var olan insanla beraber ilerlemek ya da evlilik, söz, nişan gibi kararlar almak ya da ortaklıklardan, sözleşmelerden yana güzel etkileşimler görmek gündeminizde olabilir. Taşınmayı düşünüyorsanız Jüpiter’in düzelmesiyle beraber taşınma işlerinizi halledebilirsiniz. Hukuki alanda da şanslarınız ve fırsatlarınınız yüksek olacak.

Yakın çevrenizi işin içerisine alan girişimlerinizle ilgili önemli kararlar Salı günü devrede olabilir.

Çarşamba günü oluşan Dolunayda küçük meselelerden ziyade daha büyük olaylarla uğraşmak isteyebilirsiniz ya da verdiğiniz kararlardan kaynaklı olarak büyük sularda boğulmak isteyebilirsiniz. Cesur olacaksınız, girişimci olacaksınız kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Uzak yolculuklarda daha az tanıdığınız insanlarla olan iş bağlantılarınızda, ticarette ve hukuki alanda kafanıza göre hareket etmeyin. Cesur hareketlerle kimseyi dinlemeden bodoslama dalabilirsiniz. Özellikle sosyal medyayı kullanıyorsanız kimseyle savaşmamaya kimseyle huzursuzluklar yaşamamaya özen gösterin. Yakın çevrenizle beraber girişeceğiniz işlerde güç çekişmeleri sıkıntı ve problemler devreye girebilir, kaldı ki yakın çevrenizden bir insanın ev ve aile hayatında bazı şiddet olayları yaşadığını öğrenebilirsiniz. Bu olaylardan kendinizi de bir anlamda sorumlu hissedip olayların içerisine dalabilirsiniz. Hem eğitim hem de seyahatle ilgili konular bu Dolunay zamanı hayatınızda hareketli olacak.

Cuma günü şiddetten gürültüden beraber çalıştığınız insanlarla anlaşmazlıktan uzak durun.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor ve 1 ay boyunca ev aile, yuva alanlarınızda parlamaya başlayacak. Kendinizi daha çok evle ilgili konular ailesel konular içerisinde bulabilirsiniz. Aile büyüklerinizin yaşam alanları aile büyüklerinizle vakit geçirmek, evinizi düzenlemek, ev hayatınız için verilmesi gereken önemli kararlar bu bir ay boyunca gündeminize yerleşebilir. Daha çok dışarıda olmaktan ziyade evinizde vakit harcamayı isteyebilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, hemen bu hafta başında ilişkilerinize odaklısınız ama öğle saatlerinden sonraki zaman dilimi kendinizi daha cesur, aktif ve lider hissedeceğiniz birkaç günü içinde barındırıyor. Parasal konular önemli olacak. Alacağınız varsa bunun peşine düşebilirsiniz.

Pazartesi günü hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. Merkür sizin para alanlarınıza gerilemekteydi. Para alanlarınızda yaşadığınız aksilikler, sıkıntı ve problemler geride kalmaya başlıyor. Sadece bu Çarşamba günkü Dolunay zamanı lütfen dengede olmaya özen gösterin. Ticari faaliyetleriniz, girişimleriniz olabilir, bir dükkânınız varsa bununla yapılması gerekenler olabilir, bir para alacağınızla bağlantılı konular olabilir ya da parasal işlerinizi düzenlemek olabilir. İşte bunlarla ilgili konularda rahat etkiler devrede olacak. Bu pazartesi Jüpiter de düzeliyor. Tüm yaz boyunca iş koşullarınızda, hizmet ettiğiniz alanlarda, sağlığınızda  karşınıza daha önceden çıkmış fırsatlarda yavaşlamalar oluşmuş olabilir. Bu fırsatları hayata geçirdiyseniz o işlerinizde hiç beklenmedik bazı olaylarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu Pazartesiden sonra yıl sonuna kadar iş hayatınızda sıkıntı ve problemler olmayacak. İş hayatınızda kendinizi şanslı, iyimser, mutlu göreceksiniz. Sağlığınızla ilgili konularda da gökyüzü sizi destekleyecek.

Çarşamba günü oluşacak Dolunay müşterek para alanlarınızı hareketlendiriyor. Bir borçla ya da bir ödemeyle uğraşabilirsiniz. Ortaya çıkacak bir konuya çok cesurca dalabilirsiniz. “Ben bu borcun altına girerim, ben bunu öderim” tarzında hareketler devrede olabilir. Aslında bunları yapmanıza da hiç gerek yok çünkü paranızı bu dönem iyi korumayı öğrenmeniz gerekiyor. Bu Dolunay zamanı yatırımlarınız, harcamalarınız arasındaki dengesizlik kolay öfkelenmenize ve tepki vermenize neden olacak. Çocuğunuz varsa onun yaptığı harcamalar, davranışlar gözünüze çok fazla batabilir ya da özel hayatınızdaki insanın bu dönem biraz parasal konularda sorumsuz davrandığını fark edebilirsiniz. Bu etkiye tüm hafta boyunca dikkat etmeniz gerekecek.

Hafta sonu parasal konular, çocuklarınızla ilgili konular, özel hayatınızla ilgili konularda şiddetten, kavgadan, çekişmelerden uzak durun. Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçecek. Yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylarla ilgili olacaksınız. Akrabalarınız, kardeşleriniz, yakın çevrenizde kim varsa onlarla bir araya gelmek onlarla uzun zamandan sonra daha fazla vakit geçirmek önem kazanabilir. Kısa vadeli planlarınıza, amaçlarınıza odaklanmanız gereken bir dönem. Yine bu dönem eğitim ve sosyal medya alanlarınız da aktif olabilir.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, kafanızda yapılacak bir sürü iş olabilir. Ama bu Pazartesi bu gündemi gerçek hayata geçirmek öğle saatlerine kadar çok da kolay olmayacak. Çok çabuk pes edebilirsiniz ya da verdiğiniz kararlarda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Pazartesi öğleden sonra Salı ve Çarşamba günleri ikili ilişkiler ve özel hayatınız aktif hale geliyor, kaldı ki Çarşamba günü özel hayatınızı ilgilendirecek önemli bir Dolunay yaşayacaksınız. Pazartesi günü Merkür ve Jüpiter düzeliyor, bu da artık rahatlayacaksınız anlamına geliyor. Bir kere yanlış anlaşıldıysanız kendinizi yanlış ifade ettiğiyseniz, artık rahatlıyorsunuz. Artık bu yaptığınız yanlışların üzerinden geçme, rahatlama etkisi devreye girecek. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler, konuşmalar hayatınızı hareketlendirecek. Jüpiter’in de düzelmesiyle aşk alanlarınızda yaşadığınız sıkıntılar, gecikmeler, aksilikler geride kalmaya başlıyor. Yılın sonuna kadar hem aşk hayatınızda hem keyif alanlarınızda, sanat mecralarında ya da çocuklarınızla ilgili konularda şans ve fırsatların karşınıza geldiğini göreceksiniz.

Çarşamba günü oluşan Dolunayda sevdiğiniz insanla dengeyi iyi kurmanız gerekecek. Çekişmeler, birbirinizi anlamama, sevdiğiniz insanın şimdiye kadar size çok fazla müsamaha gösterdiğini düşünmesi ama sizin bunu kabul etmemeniz ya da davranışlarınızın onun hayatının üzerine etkisi mercek altında olacak. İlişkilere dair anlık kararlar almamaya özen gösterin. Düşüncesizce verilecek kararlar ileride başınızı derde sokabilir. İşin içerisinde ev, aile, yuva, taşınma aynı evde yaşama ya da evle ilgili beraber verilecek kararlar varsa bu Dolunay zamanı en fazla çekişmeyi buradan yaşayacaksınız. Anne babanızın bir sorumluluğu, baskısı özel hayatınızda vereceğiniz kararları etkileyebilir.

Bu hafta ev ortamlarınızda kavgadan, gürültüden, şiddetten, çekişmelerden uzak durun. Cuma günü bu etki devreye girebilir. Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor, bir ay boyunca parasal konularla ilgili olacaksınız. Ektiğiniz tohumların karşılığını görmek, hayatın tadını çıkarmak, maddi yönden kendinizi sağlama almak ve buna göre hareket etmek önemli olacak.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, bu Pazartesi biraz rahat etkilerle başlayacak, kafanıza göre davranmak isteyeceksiniz. Ama alacağınız haberlerle Pazartesi öğleden sonra Salı ve Çarşamba günleri işle ilgili konulara sarılacaksınız. Aldığınız haberler karşısında bitirmeniz gereken bir işiniz, göreviniz, sorumluluğunuz olabilir, sabırsız ve aceleci tavırlarla hareket etmek durumunda kalabilirsiniz, kaldı ki Dolunayı da burada yaşayacaksınız.

Pazartesi günü hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. Merkür düzeliyor ama hala hem arkadaşlıklar hem de parasal konularda rahat hareket edemiyorsunuz. Merkür’ün özellikle Akrep burcuna geçişiyle beraber biraz rahatlayacaksınız. Onun için biraz daha beklemeniz gerekebilir ama Jüpiter ev, aile ve yuva ile ilgili konularda size şans ve fırsatlar sunmaya devam edecek. 29 Aralık’a kadar ailevi konularda, evinizle ilgili konularda şanslı ve fırsatlı olacaksınız. Satürn’den aldığınız, üzerinize üzerinize gelen etkiler Jüpiter’in düzelmesiyle beraber aniden gelen yardım gibi sizi mutlu edecek, içsel enerjinizi biraz daha kuvvetlendirecek.

Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay iş ve sağlık alanlarınızı tetikleyecek. Bu dönem kendinizle derdinizin olduğu, olayların üstünüze üstünüze geldiği, bazen kendinize çok kızdığınız, diğer insanlarla kafanızda o tartışmaları büyüttüğünüz bir zaman dilimi olabilir. İşte bu Dolunayla beraber bunların sonuçlarını iş hayatınızda gündelik hayatınızın düzeninde göreceksiniz. O yüzden beraber çalıştığınız insanlara karşı anlayışı elden bırakmayın. Nazik olmayacaksınız, kafanıza buyruk davranacaksınız, lider tarafınız ön plana çıkabilir, insanları anlamakta, empati kurmakta zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konularda baş ağrıları sizi gerçekten yıldırabilir, sinüs boşlukları aynı zamanda göz ve kulak problemleri, beyin fonksiyonları, bel, böbrek bunlarla ilgili konulara dikkat etmeniz gerekecek.

Yakın çevrenizdeki bir insanla çok çabuk ipler kopma noktasına gelebilir ya da kardeşiniz, abiniz, ablanız varsa onun hem kariyerinde hem ev hayatında çok ciddi zorlanmaları olduğunu fark edebilirsiniz. Yine de yakın çevrenizdeki insanlarla ipleri koparmayın. Araba kullanırken, bulunduğunuz ortamlarda kavgadan, gürültüden mümkün olduğunca uzak durun. Ani patlamalarla hiç olmadık tepkiler vermeye meyilli olacaksınız.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Bir ay boyunca Güneş sizin için parıldamaya başlayacak şimdiden tüm Akreplerin doğum günleri kutlu olsun. Kendinize olan güveninizin yükseleceği bir dönem başlıyor, kariyerinizde ve işinizde kendinizi göstereceksiniz. Aynı zamanda sağlığınızda da gözle görülür gelişmeler kapınızı çalacak.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, bu hafta başında evinizde, ailenizde, yuva alanlarınıza bazı belirsizlikler devrede olabilir. Sabah saatleri hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Öğle saatleri itibariyle birkaç gün boyunca oldukça hareketli bir döngü içine gireceksiniz. Aşka, keyfe daha fazla yer vereceğiniz bir süreç başlıyor.

Pazartesi günü hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. Jüpiter’in düzelmesiyle beraber girişimde bulunmak istediğiniz alanlardan yana şans ve fırsatlar ayağınıza gelecek. Sosyal medya, eğitim aynı zamanda ticari faaliyetler, satış, reklam, tanıtım, pazarlama, network alanınızda güzel gelişmeler karşınıza gelebilir. Yakın çevrenizden destekler görebilirsiniz. Şans ve fırsatlar 29 Aralık’a kadar kapınızı çalacak, önemli, farklı, değişik sizi harekete geçirecek işler içerisinde olacaksınız. Bu işler teknolojik alanları da kapsayacak. Yine Merkür arkadaşlık alanınızda gerilemekteydi. Bazı arkadaşlarınızla aranızda sıkıntılar oluşmuş olabilir iletişimde birbirinizi anlayamamış olabilirsiniz ya da bazı konularda birbirinize kızmış, kızgınlık içinde olmuş olabilirsiniz. Şimdi Merkür’ün düzelmesiyle beraber arkadaşlarınızla yaşadığınız bu süreci de tamamlamış oluyorsunuz. Artık işlerinizin üzerinden çok daha rahat geçeceksiniz. Arkadaşlarınızla iletişim halinde olacaksınız ya da işten elde edilen gelirlerinizde artış söz konusu olacak.

Salı günü arkadaşlarınızdan gelecek önemli bir haberle çevrenizle beraber düşündüğünüz projeyi hayata sokabilirsiniz. Kendinizi bu konuda oldukça esnek ve şanslı bulacaksınız.

Çarşamba günü oluşacak Dolunay aşk alanlarınızı hareketlendirecek. Yani aşk hayatınızda çok gözü kara davranabilir, karşı tarafı düşünmeden hareket edebilirsiniz. Birinden hoşlanıyorsanız bu dönem kimseyi dinlemeden arkadaşlarınızı bile es geçerek ya da onların düşündüklerine, söylediklerine bakmadan hareket etmek ön plana geçebilir. Burası kreatif, sanatsal girişimlerle çok bağlantılı. Aynı zamanda yaratıcılık gerektiren her tür işinizde, eğitim, hobi ya da yatırım alanlarınızda arkadaşlarınızdan bir tüyo alabilirsiniz. Böyle ani, düşünmeden atılacak adımlar bu Dolunay zamanı hızlı ve hareketli olacak ama spekülatif hareketler size para kaybettirebilir. O yüzden bu Dolunay en çok para ilişkilerinize ve duyduklarınızı hayata geçirme konusundaki hırsınıza dikkat edin. Diğer taraftan bu Dolunay aslında bir anlamda sizi destekleyen de Dolunay olacak. Çocuğunuz varsa onun hayatındaki bazı gelişmeler de önem kazanabilir. Aynı zamanda çocuğunuzun kariyerinde bazı mücadelelerin de devrede olduğunu görebilirsiniz.

Para ile ilgili konulara dikkat edin, arkadaşlarınızla parasal konularda lütfen çatışmayın Cuma günü bu etki devrede olabilir.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor biraz kendi alanınıza dönmek isteyeceğiniz bir dönem olacak. Bu dönem içerisinde her şeyi düşünmek, tartmak isteyebilirsiniz. Yalnız kalmayı, kendi köşenizde olmayı seveceksiniz ama kendi başınıza halletmeniz gereken işler varsa bu işlerde çok daha rahat ilerleyeceksiniz. Tabii ki sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerekecek. Vitaminlerinizi ihmal etmemeniz gereken de bir döneme giriyorsunuz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, yakın çevrenizden aldığınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz ama bu haberlere verdiğiniz tepkiler sizi kararsız kılabilir. Ya da yakın çevrenizle beraber yapılacak olan işlerinizde çok çabuk etki altında kalabilirsiniz, kaldı ki Pazartesi sabah saatleri işle ilgili görüşmeler, toplantılar yapmak anlamında çok da uygun zamanlar olmayacak. Ama Pazartesi öğleden sonra ve birkaç gün boyunca ailevi konulara odaklı olacaksınız. Tam da bu dönem işinizde, kariyerinizde, mesleğinizde kendinizi göstermek istediğiniz, becerilerinizi artırdığınız bazı aksilik ve sıkıntıları da iş hayatınızda yaşadığınız bir dönem.

Pazartesi günü Merkür ve Jüpiter düzeliyor. Jüpiter para alanlarınızda gerilemekteydi. Yani Pazartesi gününden sonra 29 Aralık’a kadar para kazançlarınız artacak, parasal konularda çok güzel şanslar ve fırsatlar karşınıza gelecek. Aynı zamanda Merkür’ün düzelmesi kariyer alanlarınızda da sıkıntı yaşadığınız insanlarla aranızı düzeltmenizi sağlayacak.  Göz önünde olduğunuz ortamlarda kendinizi çok daha rahat ifade edeceksiniz. Çok fazla işle uğraşabilir, çok fazla yere koşturabilirsiniz. Ama bu koşturmalarınızın karşılığını alacaksınız.

Çarşamba günü oluşacak Dolunay’da algınızı ailevi konulara yuvanıza ve evinize çevireceksiniz. Evinizle ilgili alınacak çok ani kararlar ya da düşüncesizce atılacak adımlar bu Dolunay zamanı devrede olabilir. Daha çok diğer insanlarla iş birliği yapmaya ya da iş hayatınızda insanları dinleyerek adımlar atmaya özen gösterin. Çünkü iş hayatınız ve aile hayatınız arasındaki dengesizlikler sizi yorabilir. Bazı konularda inatçı olabilir, bazı konularda hayatınızda gücü elinize almak isteyebilirsiniz, ama bu hafta en çok kariyer, aile ve kendi inatçılıklarınıza dikkat edin. Bazı konularda ısrarcı olmamaya çalışın.

Göz önünde olacağınız ortamlarda Cuma günü dikkatli olmakta fayda var. Bir insan size bulaşabilir, ailenizden bir insanla bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz ya da aile içinde yaşanan bir mesele sizin bu meseleye farklı bir şekilde müdahale etmenize neden olabilir. O yüzden tehlikeli durumlardan, yerlerden, insanlardan uzak durun. Kalabalıklarda kimseye dalaşmayın ya da aile içinde oluşan bir sorunu çok fazla büyüterek farklı bir alana taşımayın.

Cumartesi gününden sonra Güneş Akrep burcuna geçiyor, işten elde edilen gelirlerinizi artıracağınız bir dönem başlıyor. Aynı zamanda sosyal çevrenizi, arkadaşlıklarınızı daha fazla önemseyecek, çeşitli ortamlara girmek isteyecek, takım çalışmalarına daha fazla rağbet edecek ve diğer insanlarla iş birliklerine önem vereceksiniz bu da size güzel iş olarak geri dönecek.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, bu Pazartesi parasal konularda kafanız biraz karışık olabilir ya da sadece kendi keyfiniz için bazı alışverişler yapmak istiyor olabilirsiniz. Biraz daha bekleyin parasal konularda Pazartesi öğleden sonra Salı ve Çarşamba günleri çok daha net kararlar alabilirsiniz. Yine yakın çevre konularınız önem kazanıyor.

Pazartesi günü hem Merkür hem Jüpiter düzeliyor. Merkür hem eğitim hem seyahat hem medya alanlarınızda gerilemekteydi şimdi bu alanlarda düzelmesiyle beraber burada çok daha rahat bir akış gerçekleşecek. Daha az tanıdığınız insanlarla sıkıntı yaşadığınız işlerinizi yoluna koyacaksınız. 18 Ekim’den 29 Aralık’a kadar hayatınızın en şanslı dönemlerinden bir tanesi olacak, bu fırsatları iyi değerlendirin. Oturup evde fırsatların ya da şansların ayağınıza gelmesini beklemeyin, harekete geçin çünkü bu dönem fazlasıyla şanslı olabilirsiniz.

Çarşamba günü oluşacak Dolunay zamanı yakın çevrenizde olup bitenler önemli olacak. Merkür, Mars ve Güneş’in Terazi burcunda olduğu dönemde diğer insanlara çok hoşgörülü davranmış olabilirsiniz. Karşılaştığınız durum ve olaylara tepki bile vermemiş olabilirsiniz ama bu Dolunay zamanı hırsınızı daha çok yakın çevrenizdeki insanlardan çıkarmaya meyilli olacaksınız. Akrabalar, kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlarla olan bağlantınızda düşüncesiz hareket etmemeye özen gösterin. Onların hayatında olup bitene karşı biraz daha duyarlı olun bu Dolunay’da.

Beklenmedik olaylar beklenmedik durumlar özellikle Cuma günü karşınıza gelebilir. Seyahat halindeyseniz, eğitimdeyseniz ya da sosyal medyayı kullanıyorsanız daha az insanlarla yaptığınız işler varsa Cuma günü güç çekişmelerine, kavgalara ve şiddet ortamlarına dikkat edin. Bir davanız varsa bu davada işler çok büyüyebilir ve farklı noktalara taşınabilir. Bu Dolunay zamanı yakın çevrenizden bir insanın kariyerinde zorlanmaları olduğunu fark edebilirsiniz. Anne tarafıyla bu dönem içerisinde birazcık daha olumlu ve ılımlı geçinmeye özen gösterin.

Cumartesi günü Güneş kariyer alanlarınıza geçiyor, parlayacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Birden fazla işle uğraşıyor olabilirsiniz, kendinizi göstermek isteyeceksiniz, yaptığınız işlerle bilinmek isteyeceksiniz. Toplum önünde statünüz, duruşunuz, prestijiniz sizin için önemli olacak. Önemli ve güçlü insanlardan göreceğiniz desteklerle yolunuzda ilerleyeceksiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, bu hafta kendi istek ve beklentilerinize odaklı başlıyor. Ama kendi istek ve beklentilerinizi yerine bile getiremeyebilirsiniz çünkü öğleden sonra saatlerinde birkaç gün boyunca parasal işler hayatınızın merkezine yerleşecek. Sabah saatlerinde vermiş olduğunuz kararlar öğleden sonra size cesur adımlar attırabilir, bir para harcaması devreye girebilir.

Pazartesi Merkür ve Jüpiter düzeliyor. Merkür’ün düzelmesiyle beraber parasal konularda rahat etkilere sahip olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yani artık bir krediye başvurmak, parasal konularda yatırımlarınızı gözden geçirmek gibi konularda rahatsınız. Aynı gün Jüpiter de düzeliyor, sizin manevi alanınızda gerilemekteydi. Yaz dönemine kadar sizi koruyordu ama yaz sonu itibariyle 28 Temmuz’dan sonraki dönem aslında bu korumanın biraz azaldığını hissetmiş olabilirsiniz. Yaz döneminden sonra bu zamana kadar biraz elinizi, ayağınızı manevi duygulardan çekmiş olabilirsiniz. Jüpiter’in düzelmesiyle beraber 29 Aralık’a kadar yeniden sırtınızda bir korunma varmış gibi hissedebilirsiniz, maneviyatınız yeniden artabilir, spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz, özel çalışmalarda bulunabilirsiniz, yurtdışı bağlantılı işlerinizde güzel açılımlar devrede olabilir, yabancı insanlarla çalışmalar devreye girebilir. Yıl sonuna kadar bu alanlardan yana şansınız kuvvetli olacak. Dans, bale, yazarlık, sanatsal birtakım işleriz varsa özel fırsatlar yakalayacaksınız.

Çarşamba günü Dolunay sizin para alanlarınızı tetikleyecek. Cebinize girecek bir parayla uğraşmanız söz konusu olabilir.  Bir borcun ödemeleriyle uğraştıysanız, harcamalarınız çok fazlaysa ve kafanızda bir plan varsa işte bu Dolunay zamanı böyle cesur ve düşüncesiz atılacak adımlarla aslında parasal işlerinizi toplamanın bir yolunu bulmak isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızdan beklediğiniz bazı destekler, beklediğiniz bir para olabilir. Daha önceden yapmış olduğunuz bir işin parasının gelmesi sizin için önemli olabilir. Ama bu parasal konularla çevrenizle, arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkileri de bozmamaya özen gösterin. Çünkü parasal konular bu hafta içerisinde, özellikle hafta sonuna doğru sizi zorlayacak.

Cuma günü kesinlikle ve kesinlikle kavgadan, gürültüden uzak durun. Girdiğiniz ortamlarda çevrelerde olur olmadık insanlarla atışmamaya özen gösterin. Siz hiçbir şey yapmasanız bile bela ya da bir sıkıntı sizi bulabilir. Bu hafta mümkünse aciliyeti yoksa ameliyat olmamaya özen gösterin. Kalabalık yer ve ortamlarda söylediklerinize, davranışlarınıza dikkat edin. Çevrenizden herhangi bir insanla aranızdaki gerilimi çok ama çok büyütmeyin.

Cumartesi günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Öğrenmekten mutluluk duyacağınız bir döneme giriyorsunuz. Aynı zamanda seyahatleriniz artacak. Öğrenciyseniz bu dönem öğrenmek için çok keyiflidir ama diğer taraftan hayat bize yaşattığı çeşitli keyifli deneyimlerle bazı şeyleri öğretir. Ayrıca seyahatler diğer insanlarla yapılacak iş birlikleri, gelecek planları, ticari faaliyetler, hukuki meselelerle ilgili kendinizi ortaya koyup güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Güneş bu alanlarınızı parlatacak. Sosyal medyayı iyi kullanın. Öğrenmek istediğiniz bir dil varsa, farklı kültürleri merak ediyorsanız bir yerden bir yere gitmek istiyorsanız bu dönemi de iyi değerlendirin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın