Güncel Yorumlar Semadan Haberler

17 Temmuz Ay Tutulması

ay-tutulmasi
Bu yazıyı paylaşın;

TUTULMAYIN, TUTTUĞUNUZU KOPARIN!

17 Temmuz 2019 00:38’de Oğlak burcunun son dekanında bir Parçalı Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma Asya, Avustralya, Afrika, Avrupa, Güney Amerika’dan görülecek.

Ay tutulmaları derin duyguları, yakın ilişkileri, ev ve aile hayatını etkiler. Alışkanlıklarımızla bağlantılıdır. Alışkanlıklarda ve davranışlarımızda oluşacak herhangi bir değişim, bizi derinden sarsar. Halbuki duygusal bir konuyu, meseleyi tamamına erdirmek veya görünür kılmak için uygun zamanlardır. 2019 başından beri başlattığımız işlerin sonuçlarını alabilir, 6 aydan bu yana üzerimizde tuttuğumuz duygusal yüklerden arınabiliriz.

Plüton’la birleşen ve yılın en etkili Ay tutulmalarından biri olan bu tutulma derin duygusal tepkileri karşımıza getirebilir. Güç çekişmeleri ve krizlere açık bir dönem içindeyiz. Gizli sırlar, davranışlar ortaya çıkabilir.

Kadınlarla bağlantılar aydınlatıcı ve derin olabilir. İlişkilerde kontrolcü ve manipülatif davranabiliriz. Ay- venüs karşıtlığıyla anne, kız, kayınvalide, gelin çekişmeleri bu dönemde artabilir. Bazı duygusal meselelere saplanıp kalabilir, bilinçaltımızda gizlediğimiz duyguların açığa çıktığını görebiliriz.

Skandallar, yalanlar, kopmalar, yalnızlık, mutsuzluk, bizi sıkan, sıkıştıran alışkanlıklarla başetmeyi bu tutulma zamanında öğrenmemiz gerekecek. Bizi sıkan ve zorlayan davranışlarımızı değiştirmeden yol alamayacağımızı görebiliriz. İlişkilerimizin her türlüsüne dikkat edelim.

 

DÜNYA ASTROLOJİSİ GÖZÜYLE BAKARSAK;

Tutulmanın öncü burçta olması etkisinin daha çabuk ve hızlı bir şekilde göreceğimizin göstergesi. Öncü burçta olan tutulmalar, yabancılarla ilişkilerde, halka ve hükümete problemler getirir. Politikada değişimler gözlenirken, uluslararası ticaret hayatıda tutulmadan nasibini alacaktır.

 

Toprak elementindeki tutulmalar, mahsüllerin, özellikle meyve ürünlerinin bozulması, iş dünyasının endişe ve rahatsızlıkları, ticaretin acı çekmesi, tarım, ziraat işçisinin sıkıntıları, finansal problemlerin artması, hükümetin zorlanması olarak karşımıza gelebilir.

 

Oğlak burcu, sosyal ve hiyerarşik düzen, resmi sistemler ve yapılarla ilgilidir. İş dünyası, iş adamları, kurumsal dünya, yönetim kurulları, organizasyonlar ve organizatörler, şirketler, kamu binaları, teknik alanlar, finans, muhasebe, iktisadi konular, ekonomistler, donanım, endüstri, kimyasallarla ilgili konular, mühendisler, inşaatçılar, inşaatlar, inşaat malzemeleri oğlak burcu yönetimindedir. Bu alanlarda oluşacak Ay tutulması yukarıda saydığım alanlarda krizlere, bitişlere, sonlanmalara, önemli kararlara neden olabilir.

Tutulma anının haritasına baktığımızda Tutulmanın yükselen derecesi Boğa, maddi konulara, sahip olduğumuz düzene, yatırımlara odaklanacağımız bir tutulma yaşayabiliriz. Yükselen yöneticisi venüs 3. Evde yurtiçi ulaşımın, kara, deniz, hava trafiğinin önem kazandığı bir dönem. Yine yakın komşu ülkelerle olan ilişkiler, iş birlikleri ve bu alanlarda yaşanacakların önemini gösteriyor. Sözlü, yazılı iletişim, internet, posta, gazeteler, dergiler, yayınlar, kitaplar, bilgisayar alanları önemli olacak. Dedikodular ve söylentiler bu tutulma zamanı ve önümüzdeki 6 ay boyunca etkili olabilir.  Tutulma yükselen yöneticisi kuzeyaydüğümüyle birleşiyor ama satürn’den karşıt açı almakta. Sorumlulukla hareket etmemiz gereken bir süreçteyiz ama bu sorumlulukları üstlenmek sandığımız kadar kolay olmayabilir.

Yükselenin tam üzerine yerleşmiş Uranüs şartları ve koşulları değiştirmek için hayatımızı ve ülke koşullarını zorlayabilir. Uranüs 1. Evde boğa burcunda ani ekonomik çalkantılara, dengesizliklere, afetlere, deprem ve felaketlere, elektrikli hava koşullarına, mahsüllerin, tarımın zarar göreceği ortamlara neden olabilir. Değişen hava koşulları, manyetik alanın değişmesi, kasırgalar, fırtınalar, şimşekler bu dönemde ortaya çıkabilir. Teknolojik aletlere, havacılık sektörüne, tekstil alanlarına dikkat etmeliyiz. Yine patlamalar, terör eylemleri ortaya çıkabilir.

  1. Eve düşen ve plütonla birleşen tutulma, başkan veya üst yöneticiler, yetki sahibi insanlar, hükümet kanadında önemli krizlerin oluşacağını gösteriyor. Yine ülkemizin diğer ülkeler arasındaki saygınlığı, kredisi bu dönemde ekstra önem kazanacak. Emekli ve yaşlı kesimi ilgilendiren kararlarda sorunlar ve krizler görülebilir. Yine büyük iflasların bu alanlarla ilgili olduğu bilinir.

Muhalefet ve iktidar arasında çekişmelerin artacağı bu dönemde kurunun yanında yaşda yanar misali adımlar atılabilir. Fanatizm, obsesyon, şiddet eğilimleri artabilir. Kendi iç politikalarımıza daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Esneklik, tolerans ve hoşgörüsüzlükten uzak durmalıyız.

Tutulma anını Türkiye haritası üzerine oturttuğumuzdaysa  tutulmanın 7. Eve düştüğünü görüyoruz. tutulma yabancı ülke ilişkilerimize, diplomasimize ve açık düşmanlık görebileceğimiz ülke ve kuruluşlara dikkat etmemiz gerektiğini göstermekte. Girilebilecek bir söz dalaşı veya oluşabilecek uluslararası bir skandal veya dayattırılacak hukuki bir olay, halkımız, refahımızı ve ülkemizin maddi durumunu etkileyebilir. Yine ticaret yaptığımız ülke ilişkilerimize özen göstermeli, dış diplomasimize dikkat etmeliyiz. Özellikle 21-22 Temmuz tarihi bu anlamda dikkat çekici. Diğer ülkelerle olan ilişkiler borsa ve yatırım alanında sıkıntıları tetikleyebilir. 02-03 ağustos tarihlerinde hızlı kararlar, sınırlarımızın hemen aşağısında oluşacak olaylara dikkat edelim. 01 Ağustos’ta oluşacak yeniay hem parasal alanımızı etkileyecek, hem de bu dönemde piyasalar bir hayli kızışabilir. Altın ve dövizde hareketlilik bu dönemde artarken, piyasaların kendini toparlaması ve ekonomik önlemlerin devreye sokulması 10 ağustos’u bulabilir. 12-13 ağustos u yine bu anlamda kritik buluyorum.

 

Aslında daha yazacak söyleyecek çok şey var,

Tarım ve toprakla bağdaştırılan oğlak burcu, arazi alım, satımlarıyla da bağlantılıdır. Bu alanlarda dikkatli olmakta fayda var. Depolar, mahzenlerde sorunlar oluşabilir. Tampon ve çamurluklara dikkat etmek gerekebilir. Klasik astrolojide Oğlak burcu güney yönü temsil eder. Kaleler, depolar, limanlar, kapı eşikleri, eski binalar, yapılar yine bu dönemde etkilenebilir. Ay- plüton kavuşumlarında böcek sokmalarına, böcek zehirlenmelerine karşı dikkatli olalım. Sağlıkta kemiklerimiz, romatizmalar, artrit, fibro miyalji sorunları, cilt, diş, diz, eklem rahatsızlıkları oluşabilir.

 

Dünya astrolojisi bilgileri için kaynakça olarak  1)Dünya astrolojisi Türkiye, Öner Döşer. 2)Mundane astrology Green, Raphael, Carter’ın kitaplarından alıntılar yapılmıştır.

 

Herkese farkındalığı yüksek, inatçılıktan uzak, değişime karşı koymadığı, empatiyi, sevgiyi ve anlayışı ön plana çıkarttığı, tutulduğu değil, tuttuğunu kopardığı ve elde ettiği bir tutulma diliyorum…

 

Hande Kazanova 16.07.2019

Diploma A.S.A, İSAR CAP

MEMEBER OF OPA

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın