Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

15 Nisan 2014 Ay tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

Bu Salı sabah saat 09:42 itibarıyla terazi burcunda bir tam ay tutulması yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Bu tutulma 25 derece Terazi burcunda oluşuyor. Terazi burcu her tür ilişkiyi, ortaklı işleri, evlilikleri, adaleti, hukuki konuları, diplomasiyi, estetik değerleri, sanatı, aşkı ve uyumu temsil eder. Tüm bu saydığım konuların bu tutulmada önem kazanacağını ama marsın da terazi burcunda gerilediğini düşünürsek bazı olaylarda dengeleri sağlamakta zorlanacağımızın altını çizmekte. Hava grubu bir burçta olması bu tutulmanın, özellikle uçak kazaları ve doğal afetler riskini de beraberinde getirmekte. Dünya üzerinde özellikle büyük sel ve fırtınadan dolayı kayıplar meydana gelebilir ( amerika haritası bu tutulmadan etkileniyor, doğal afetleri yüksek olabilir), uçak kazaları haberlerine sıkça rastlayabiliriz. Yine bazı uçak kazalarının sonuçlarına ulaşmamız, kayıp olanların ortaya çıkması mümkün görünüyor.

Tutulma anının derecesine bakarsak tutulma anında 08 derece yengeç olduğunu görüyoruz. Belki tutulma Türkiye’den izlenmeyecek ama istanbul ve ankara lokasyonlarına göre Türkiye haritasının yükselen derecesinde oluşacak. Bu dönem yaşayacağımız olaylar fazlasıyla önemli olacak. Tutulma haritasına göre tutulma 5. evi etkileyecek. Dünya astrolojisinde, 5.ev sanatçılar, elçiler, diplomatlar, eğlence ve park alanları, avm ler, çocuklarla, okullarla, tiyatro, spekülatif işler ve  oyuncularla, ilgilidir. Bu alanlarda bazı noktalarda zorlayıcı, kısıtlayıcı kararlar alınabilir veya bu alanlarda bazı beklenmedik olaylar yaşayabiliriz. Daha önceden alınmış bazı kararların uygulanması da söz konusu olabilir. Türkiye haritasında merkür ve satürnle birleşen ay derecesi, hem parasal anlamda, borsa gibi spekülatif işlerde, ticari ve para bağlantılarında bazı sorunları hayatımıza taşıyabilir.  Ülkenin siyaseti ve dinamikleri olduğu gibi yürümeyebilir. Belediyelerde sorunlar oluşabilir. Yine ürünlerin, mahsüllerin ve işsizliğin etkileneceği bir süreç içinde olacağız. Bir diğer açıdan bakacak olursak adaletin, hak, hukuk konularının üzerine düşülmesi  ve önem kazanacağı, ilişkilerimize gerekenden daha fazla önem vermemiz lazım olan bir süreç içinde olacağız. Tutulma terazi burcunda olduğundan, terazinin yöneticisi venüs balık burcunda ve jüpitere üçgene gidiyor olacak. Özellikle eğitim, seyahat, yabancılarla yapılacak ticari konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. Yine dini oluşumlar, halkın dini konularda alınan kararları desteklemesi ve bazı yaptırımlardan memnun olması söz konusu olabilir. Merkürün tutulma günü uranüsle birleşmesi, 10.evde yer alması kanunları yapan devletin ve hükümetin beklenmedik olaylarla karşılaşması ve ani kararlar alması anlamına gelebilir. Yine tutulmadan birgün sonra devrede olacak merkür mars karşıtlığını da devreye sokarsak, hükümet ve muhalefet alanında sürtüşmelerin, çekişmelerin fazlasıyla öne çıkacağını söyleyebiliriz. Bazı eski konu ve olayların yeniden  gündeme gelmesi ve muhalefet tarafından getirilmesi, hükümet kanadını sinirli ve agresif kılabilir.

Ne yaşarsak yaşayalım bu tutulma sırasında ve nisan ayı içinde gökyüzünde oluşacak büyük grand crossla bu ayın ilginç olaylara, kışkırtıcı durumlara açık olacağını görüyoruz. 21 nisanda yine sahnede olacak olan uranüs- plüton karesi, bizi ve toplumumuzu bazı olaylarla yine değiştirecek ve dönüştürecek. Krizlere, başkaldırmalara ve bizi zorlayan, sınırlayan konu ve kişilere tepki göstermek önem kazanabilir. Bu dönemde mümkün olduğunca sakin ve sağduyulu hareket etmek önem kazanacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın