Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

14 Ocak Merkür Gerilemesi

Bu yazıyı paylaşın;

TOPLUM İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

2022 Yılının ilk Merkür gerilemesi başladı! Peki Hazır mıyız?
Bu Merkür gerilemesi bize neler getirecek?

Aslında hiçbir gezegen geri hareket etmez hatta yavaşlamaz bile. Dünyamız güneş etrafında diğer gezegenlerden farklı bir hızla döndüğü için, biz dünyadan baktığımızda o gezegenin yavaşladığını, durduğunu ve gerilediğini görmüş gibi oluruz. Merkür, hızlı hareket ettiğinden, diğer gezegenlere göre daha sık bu pozisyona girer. Senede 3 veya bazen 4 kez geri gider gibi görünür.

Her 4 ayda bir Merkür durur ve geri gitmeye başlar. Bu geriye gidişini yaklaşık 22 günde yapar. 6 yıllık periyotlarla kendini tekrar eder. Yani 2015- 2016 yılındaki Merkür gerilemesi zamanı yaşadıklarınıza benzer olaylar altında olabilirsiniz.

Merkür iletişimin her tür formuyla alakalıdır. Konuşma, anlaşma, alışveriş, formal anlaşmalar, dokümanlar, seyahat, mektup, mail, gemicilik, taşımacılıkla ilişkilendirilir. O yüzden bu alanlarda karışıklıklar, sorunlar yaratır. Yine akılla çalışanlar, yazarlar, gazeteciler, yorumcular, dedikoducular, eleştirmenler, öğretmenler, seyahatçiler etkilenecekler arasında yer alabilir.

Merkür geri giderken anlaşmalar yapmak, önemli kararlar vermek, başlangıçlar içinde bulunmak ve yeni bir işin tohumlarını atmak tavsiye edilmez. Çünkü koşullar önünde sonunda değişecek, ertelenmeler, mücadeleler ve aksilikler hayatımızda yer alacaktır. Kafamız karışık, iletişimimiz doğru düzgün olmayacağı için paramızla, kişisel bilgilerle veri işleriyle uğraşmak bu dönemde pahalıya patlayabilir.

Merkür 26 Ocak’a kadar Kova Burcunda geriliyor!

Kova burcu Dünya astrolojisinde entellektüel ve zihinsel konularla bağlantılıdır. İnsanlığa hizmet etmek, toplum amacına yönelik işlerde bulunmak Kova burcunun konularındandır. Yine icatlar, keşifler, bilimsel buluşlar, uzayla bağlantılı konular, bilim ve bilgisayar sektörü, endüstri, havacılık ve elektrikle, elektronikle ilgili alanlar Kova’nın yönetimindedir. Demek ki bu alanlarda sıkıntı ve çözülmesi gereken sorunlarla uğraşabiliriz. Toplum için, diğer insanlar ve hakları için neler yapacağımız önem kazanacak.

İletişimde yanlış anlaşılmalar, teknolojik çöküşler, dijital ve teknolojik alanlarda sorunlar, siber saldırılar, seyahat ve ticarette (online ticarette) sıkıntılar ortaya çıkabilir. Hava yollarında sorunlarla karşılaşabiliriz. Elektrik ve elektronik alanlarda zorlanmalar oluşabilir. Toplumlarda insan, kadın ve hayvan hakları için protestolar artabilir. Geçmiş dönemde Ermenistan ve Türkiye arasında gerginlikler arttığı için bu dönem yine bu konular ortaya çıkabilir. Suriye’de 2015 yılında başlayan Şah fırat operasyonunda ve o bölgede sorunlar görülebilir.

Askeri uçakların düşmesi, hava yolculuklarında sıkıntıların oluşması yine muhtemel etkiler altında. Merkür gerilemesi sırasında İkizler burcu yükseldiği için iletişimin her tür kolu, medya, sosyal medya, yayıncılık, eğitim konularında önlemler arttırılabilir. İthalat, ihracat, turizm, hukuk, yargı alanlarında zorlanmalar oluşabilir. Yaptırımlar gelebilir.

Özellikle 14 Ocak- 18 Ocak arasında bu etkileri, hayatımızın gidiş yönünde zorlanmaları, ticari faaliyetlerde sorunları hayatımızda hissedeceğiz.

26 Ocak itibarıyla Merkür Oğlak burcuna geçerek gerilemesine devam edecek. Toprak burcu olan Oğlak burcundaki gerileme, değerlerimiz, para konuları, öz değerler, çalışma koşullarımızla bağlantılıdır. Hayatımızın elle tutulur somut sonuçlarını sorgulayabilir, işimizle ilgili, disipline olmamız gereken konularda, pratik çözümler ürettiğimiz alanlarda aksaklıklara ve zorlanmalara açık olabiliriz. Ekonomi ve iş dünyasında yanlış adımlar ve kararlar oluşabilir. Kaldı ki Merkür gerilemesi için çıkarttığımız haritada Merkür Merkür iletişim, ticaret, alım, satım, öğrenme, ulaşım, seyahat, anlaşma ve kontratlarla bağlantılı olduğundan 04 Şubat’ a kadar önemli başlangıçlardan, kararlardan ve anlaşmalardan kaçınmak yerinde olacak. Güvenlik konuları, gerçekçi endişe ve kaygılar bu dönemde etrafımızı sarabilir. Sıkıntı yaşadığımız alanlarda her şeyi gözden geçirmek ve yeniden yapılandırmak için bu dönemi etkili bir şekilde kullanmaya özen gösterelim.

İnsanlara çok net ve tane tane niyetimizi anlatmamız lazım. Yanlış telaffuz, yanlış söylemler, karasızlıklar artabilir. Büyük adımlardan majör imzalardan, anlaşmalardan kaçınmamız gerekecek. 3 hafta boyunca yeni bir elektronik cihaz almamak en doğrusu. Seyahat ediyorsanız bu dönem seyahatlerde ertelenmeler, uçağın veya otobüsün kaçırılması, iptaller veya aksiliklere hazır olun.

Aramamız gereken insanları unutabiliriz, mesajlarına geri dönmeyebiliriz. Geçmişten insanlarla bağlantılar bu dönem artabilir.

Bu gerilemede verilen mesaj; zamanı iyi yönetme ve iletişimdeki açıklıktır. Önceliklerimizi belirleyip, içsel görüşümüze yönelip önemsiz konuları ayırarak verimliliğimizi arttırmak esas olmalıdır.

Neler yapabileceğimize gelince; istediğimiz ve almayı düşündüğümüz makineleri araştırmak, incelemek, var olan işlerimizde ki pürüzleri temizlemek, fazlalıklardan kurtulmak, önemli işlerimize vakit ayırmak ve uzun soluklu planlar yapmak öncelikli olmalıdır. Biz zamanımızı alan gereksiz şeyleri temizledikçe bu dönemde bilinçaltımızdan gelen önemli mesajlara kendimizi açmış oluruz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın