Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

14 – 20 Şubat 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ŞANSINIZ BOL OLSUN!

Haftaya Ay Yengeç burcundayken giriş yapıyoruz. Evimiz, ailemiz, yuvamız kendimizi güvende hissetmek istediğimiz alanlar bizler için önemli olacak. Ama bu Pazartesi saat 13:26’ya kadar Ay boşlukta dolaşacak. O yüzden sevdiğiniz insana bir sürpriz yapacaksanız ya da sevdiğiniz insanla bir gece planlamayı düşünüyorsanız 13:26’dan sonra bu planları hareketlendirmenizi tavsiye ederim. Onun öncesinde yapacağınız planlar havada kalabilir, o planlardan bir sonuç çıkmayabilir. 14:17 itibariyle Ay Aslan burcuna geçecek. Duygusal yönden enerjik, aktif, sosyal olmak isteyeceğiz. Aslan burcu astrolojide girişkenlik, cömertlik, cesaretle çok bağlantılıdır, aynı zamanda aşkı temsil eder. Sevdiğimize sevdiğimizi haykırmak ya da ona bir teklifte bulunmak için uygun bir zaman dilimi olacak. Ay Merkür karşıtlığı Ay Plüton karşıtlığı tamamlanmış olacak, akşam saatleri bunun için çok daha uygun.

Salı günü Merkür Kova burcuna geçiyor ki Merkür aslında 4 Ocak itibariyle Kova’ya geçmişti. Merkür 8. Evde ilerlerken 04-14 ocak arası hız aldığımız ve harekete geçtiğimiz konular yeniden karşımıza gelebilir.

Sosyal çevremizle, arkadaşlarımızla daha fazla iletişim halinde olacağız. Yenilikçi, özgürlükçü fikirlerden hoşlanacağız, toplumsal konu ve olayları aramızda paylaşmak bunlara çözüm üretmek neler yapabileceğimizi görmek hem bilimsel hem teknolojik konular ya da dijital platformlarda bilgi alışverişleri önem kazanacak. Yine teknolojik aletler alınabilir.

16 Şubat Çarşamba günü Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor ve hemen akabinde Venüs ve Mars kavuşumu devreye giriyor.

Aslan burcu özellikle risk almayla ve girişimcilikle, coşkulu hareket etmekle bağlantılıdır. Sahne sanatları, oyunculuk, tiyatro, eğlence mekanları Aslan burcunun yönetimindedir. Dünya astrolojisi tarafından baktığımızda liderler, yöneticiler ve politikanın da Aslan burcu ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda gençler, çocuklar, çocukların eğitim hayatı, oyuncaklar, satış pazarlama alanları, eğlence sektörü bunlarla ilgili konu ve olaylar önemli olabilir. Borsa Aslan burcu yönetiminde demek ki bu Dolunay bu konuları hayatımızda daha fazla ön plana çıkartacak. Mundane astrolojide Aslan Takımyıldızı kraliyet olaylarıyla, özellikle kralların ve kraliçelerin yükselişi veya ölümü, devlet başkanlarının seçilmesi veya ölümü, suikastlar, ayaklanmalar ve katliamlar, para birimi ve borsa, Vatikan ve Avrupa Birliği ile ilişkilidir.

Yine bireysel olarak baktığımızda bu dolunay zamanı egomuz artabilir ya da bize birilerinin diş göstermesi söz konusu olabilir. Aşırı gururlu ve olayları dramalaştıran bir yapıyla ele alabiliriz. İlişkilerimizde rahata ermek için büyük beklentilerden mümkün olduğunca kaçınalım. Hayatımızı idare etmek, kapasitemizi yükseltirken inisiyatif alan coşkun yapımızla hareket eden taraflarımızı ön plana çıkaracağız.

Dolunayın haritasını çıkarırsak tam oluşma saatinde yükselenin Başak olduğunu ve yöneticisi Merkür’ün 5. evde toplandığını görüyoruz. Bu Dolunay zamanı çocuklar ve gençler, onların eğitim konuları ön planda olacak. Aynı zamanda toplumda biraz fanatikliğin, takıntıların arttığı bir dönem olabilir. Değişken hava şartları, sert rüzgarlar ve zarar verici bazı sonuçlar da karşımıza gelebilir. Gazeteciler, sanatçılar, medya insanları, eğitmenler bu süreçte bazı olumsuzluklar yaşayabilir. 1 Şubat’ta oluşan Yeniay gibi bu Dolunayın da 12. ev dediğimiz kapalı bir alanda oluşması dikkat çekiyor. 12. ev hastaneler, hapishaneler, huzur evleri, barınaklar, yaşlı kitlelerle çok bağlantılı ve bu dönem hastanelerle ilgili konu ve olaylar hızlanırken hapishaneler ile ilgili önemli olaylar karşımıza gelebilir. Perde arkası olaylar yaşanabilir. Ay 12. evde bir Dolunaya ya da bir tutulmaya gittiği zaman gizli saklı olaylar ortaya çıkar. İş, işveren, belediyeler, sendikalar veya sağlık alanında önemli skandalvari birtakım konu ve olaylara açık olacağız.

Venüs ve Mars kavuşumu bireysel olarak baktığımızda olumlu bir görünüm veriyor. Kadın ve erkeğinhayata aynı noktadan bakabilmesi, güvenli bir ilişkiyle yollarına devam etmesi anlamına gelebilir. Ama dünya astrolojisinden baktığımızda boşanma ve iş anlaşmazlıklarının arttığı bir dönemi temsil ediyor. Özellikle anlaşmalar, ihlaller ya da yasadışı birliktelikler, skandallar ve miras davaları ya da müsriflikle ilgili konular artabilir. Venüs ve Mars kavuşumu Türkiye haritasında 7. ev dediğimiz alanda oluşuyor. Demek ki Dolunay zamanı diğer ülkelerle ilişkilerimiz, ticari iş birliklerimiz mercek altında olacak.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor. Balıklar için parlamaya başlıyor. Jüpiter ve Uranüs arasındaki olumlu açı özellikle emtialarda alım yaparken size kazandırabilir o yüzden 18 Şubat ve sonrası yine alım yapmak için uygun bir dönemi de temsil ediyor olacak.

Dolunayla ilgili daha ayrıntılı yazımı sizlerle paylaşacağım. Şimdiden 14 şubat sevgililer gününüz ve Dolunay’ınız hayırlı ve mutlu olsun!

14 – 20 Şubat Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftanıza aile ve yuva alanlarınız aktif olarak giriş yapıyorsunuz ama çok uzun sürmeyecek çünkü Pazartesi öğle saatlerinden sonra aşka, keyfe, cesur hareketlere açık olacaksınız. Dolunayda bu noktalarda sizi destekliyor. Aşkınızı ilan etmek, sevdiğinizle baş başa vakit geçirmek ya da bu alanda cesur girişimlerde bulunmak anlamında destekleyici bir görünüm var gökyüzünde.

Venüs ve Mars kavuşumları eğer hayatınızda bir insan yoksa iş hayatınızda bir insanla yakın bir arkadaşlık ya da iş arkadaşlığı gibi başlayan bir meselenin gönül meselesine dönüşmesine neden olabilir. İşte bu Dolunay zamanı bütün bunlara karar vereceksiniz. Kaldı ki Dolunaydan sonraki dönemde de bu insanla aranızdaki yakınlaşmanın giderek daha samimi ve sıcak bir ortama doğru taşındığını fark edebilirsiniz. Patronlarınız ve üstlerinizle olan bağlantılarda kadın erkek demeden herkesin ilgisini ve beklentilerini de üzerinize çekebilirsiniz.

Salı gününden sonraki dönem sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda kendinizi göstereceğiniz, konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracağınız çeşitli projeler içerisinde yer almak isteyeceğiniz de bir dönem olacak. O yüzden dijital platformlar, teknoloji ya da geleceğe yönelik birtakım işlerinizi ele almak anlamında şanslı bir 15 gün var önünüzde.  Bu 15 gün gireceğiniz ortamlarda tanışacağınız insanların size faydası dokunabilir. Siz cesur olduğunuz müddetçe sizi kimse tutamaz, bu hafta da güzel haberlerin karşınıza geldiğini görebilirsiniz.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor. Kendinizi geri plana çekme arzusunda olabilirsiniz. Aşkı deneyimliyorsanız kendi özelinizde bu aşkı yaşamak isteyebilirsiniz. Hayal gücünüzün çok artacağı, yazmaktan, çizmekten, zaman zaman yalnız kalmaktan, sevdiğiniz insanı hayal etmekten mutlu olacağınız bir dönem. Diğer taraftan yurtdışı bağlantılı işleriniz artarken yataktan kalkarken biraz zorlanma etkisine karşı bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin.

 


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar yakın çevrenizden alınacak önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Sevdiğiniz insana bir sürpriz yapmayı düşünüyorsanız ya da sevdiğinizden beklediğiniz bir sürpriz varsa bu sevgililer günü bunlar gerçekleşebilir.  Yakın çevrenizdeki insanlarla bu konuları konuşmak ya da kendinizi nasıl güzel bir ortamda hissedeceğinizi konuşmak ön plana geçebilir. Diğer taraftan ev, aile ve yuva ile ilgili konu ve olaylar hız kazanıyor kaldı ki Çarşamba günü burada bir Dolunay gerçekleşecek. Ev ortamınızda ailevi konularda hassas birkaç gün geçirme olasılığınız var. Aile büyüklerinizin hayatında önemli olaylar devreye girebilir ya da onlarla olan ilişkilerinizde bazı şeylerin sizi fazlasıyla kontrol ettiğini fark edebilirsiniz. Sizi idare etmek isteyen insanlara karşı tepkileriniz yüksek olabilir. Emlakla, evle ilgili girişimleriniz bu dönemde devreye girebilir.

Venüs ve Mars kavuşumu seyahatler ve eğitim alanlarınızda gerçekleşiyor. Hayatınızda bir insan yoksa eğitim ortamlarında, seyahatlerde, tatilde bir insanla karşılaşma olasılığınız var. Bir yerden bir yere seyahat ediyorsanız uçakta ya da otobüste bir insanla aranızda önce resmi başlayan bağlantı sonrasında güzel bir arkadaşlığa dönüşebilir. Hayatınızda bir insan varsa bu insanla beraber gelecek planlarınızı hareketlendirip, seyahate gitmeyi de düşünüyor olabilirsiniz. İşte bu hafta bütün bunlara karar vereceğiz ve bu kararları da hayatınıza geçireceğiniz bir süreç olacak.

Cuma günü Güneşin Balık burcuna geçmesiyle beraber sosyal çevreniz hareketlenmeye başlıyor. Arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçireceğiniz, aktivitelere, davetlere ve organizasyonlara daha fazla zaman ayıracağınız bir dönem içerisine giriyorsunuz. Burada arkadaşlarınızdan gelecek bazı haberler hayatınızı keyiflendirebilir ve gelecek planlarınızı hızlandırmanızı sağlayabilir. Gelecekten yana şanslı bir sürece doğru gidiyorsunuz ve bu süre Cuma gününden sonra başlıyor.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, parasal işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Hemen bütün bu işleri hallettikten ve bazı önemli haberler aldıktan sonra öğleden sonra yakın çevre iletişiminize önem vereceksiniz. Çarşamba günü oluşacak Dolunay yakın çevre alanlarınızda gerçekleşecek. Bu da akrabalar, kardeşler, komşular, yakın çevrenizde kim varsa onların hayatında ya da onlarla olan ilişkilerinizde hassas duygusal kararları karşınıza getirebilir. Oldukça girişken ve cesur davranabilirsiniz. Onlara karşı bazı noktalarda fikir ayrılıkları varsa, sorumluluklar sizin üzerinize yüklendiyse ve şimdiye kadar kimse bunu önemsemediyse bunların konuşulması, bunların dile getirilmesi biraz yakın çevrenize karşı sivri dilli de olacağınızı gösteriyor. Ama diğer taraftan bu Dolunayla beraber iletişimsel işlerinizi çok rahat bir şekilde de ele alabilirsiniz. Yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylar hayatınızın merkezine yerleşecek.

Salı günü Merkür’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, ticaret, hukuk alanlarınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz. Eğitimle ilgili konularda neler yapabileceğinizi çok net görecek, seyahat etme arzusundaysanız bu dönem seyahatlerinizi hızlandıracak ya da iş seyahatlerinizin devreye girdiğini göreceksiniz. Eğitim hayatınızda önem bir kursun ya da bir seminerin, eğitimin, önemli bir sınavın sorumluluğu devreye girebilir. Yani bu dönem öğrenmekten ve yeni şeyler keşfetmekten mutluluk duyabilirsiniz. Online mecralar, dijital platformlar sizi destekliyor olacak, sosyal medyayı da çok iyi kullanacaksınız.

Venüs ve Mars kavuşumları para alanlarınızda gerçekleşiyor. Demek ki müşterek halledilmesi gereken bir para mevzusunu sevdiğiniz insanla bir araya gelerek halledebilirsiniz. Aynı zamanda özel hayatınızda tutkularınızla hareket ettiğiniz bir süreç de olabilir. Bu dönem tutkulu davranmanız soğuyan ya da biraz gerilen ilişkilerinizde sıcaklığı artırabilir. Sevdiğiniz insanla tutkularınızı besleyeceğiz bir Dolunay ve Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

Güneşin Balık burcuna geçişiyle beraber Cuma gününden sonraki dönemde kariyer ve mesleğinize daha fazla ilgi göstereceğiniz, kendinizi iş hayatınızda ön plana çıkaracağınız ve şansları ve fırsatları da üzerinizde hissedeceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Daha fazla uğraşacaksınız ama Mart ayı itibariyle bu uğraşılarınızın karşılığını çok da net bir şekilde alacaksınız. Bu şanslı dönemi iyi değerlendirin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, oldukça hareketli ve heyecanlı haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi 14:17’den sonra birkaç gün boyunca para ile ilgili olaylar hayatınızda aktif olabilir. Para ile ilgili bir konuda girişimci tarafınızı ön plana çıkarabilir, egosal davranabilirsiniz ya da cesur adımlarla ilerleyebilir uzun zamandır ele almanız, kontrol etmeniz gereken konularla ilgilenebilirsiniz. Çünkü Dolunayı da bu alanda yaşayacaksınız. Bu Dolunay zamanı elinize bir para geçebilir ya da para ile ilgili bir mevzuyu dengeye oturtmaya çalışabilirsiniz. Bu dönem işte bir şeyiniz kaybolabilir, ufak bir para kaybedebilirsiniz. Paranızı kime teslim ettiğinize, ticari faaliyetlerinizi kiminle yaptığınıza dikkat edin. Çünkü bu Dolunay önemli bir sabit yıldızla birleşecek ve bu sabit yıldız hırsızlıkla, para kaçırmakla bağlantılı olduğu için dikkatli olmakta fayda olabilir. O yüzden alacak verecek dengenizi iyi tutmaya çalışın.

Salı günü Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle beraber para ile ilgili alanda sıkıntı ve problemlerinizi çözüme kavuşturmak anlamında şanslı bir 15 gün içerisinde olacaksınız. Diğer taraftan tam da bu dönem kredi başvurusunda bulunmak, bir borcun altına girmek konusunda da şanslı olacaksınız. Ya da çevrenizdeki insanlardan almak istediğiniz bir para varsa bütün bunları konuşmak için de uygun bir süreç olabilir.

Ocak ayında sevdiğiniz insanla çok zorlanmış olabilirsiniz. Şimdi Venüs ve Mars kavuşumu ile Dolunay zamanı ve sonrası 16 Şubat’tan sonraki dönemde özel hayatınızda şansı, mutluluğu, keyfi yakalayabilirsiniz. Yalnız beklentilerinizi çok yüksek tutmamaya özen gösterin. Büyük beklentiler içerisine girmek sizi zorlayabilir.

Cuma günü Güneş balık burcuna geçiyor. Seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler diğer insanlarla yapılacak her türlü iş, hukuki alan, ticari faaliyetler konusunda şanslı bir sürece merhaba diyorsunuz. Çok gezeceğiniz, kendinizi seyahatlere vuracağınız aynı zamanda diğer insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyacağınız, öğrenmekten de keyif alacağınız bir süreç başlıyor. Bu sürecin tadını çıkarın çünkü şanslar tanımadığınız yerlerden gelecek. Eğitim hayatında, ticari hayatınızda, seyahatler konusunda şanslı olabilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, haftaya biraz isteksiz enerjilerle başlıyorsunuz ama bu isteksizlik size yakışmayacak. Çünkü Pazartesi günü 14:17 itibariyle Ay Aslan burcuna geçecek ve Sevgililer Günü’ne sizin enerjinizle giriş yapıyoruz. Tam da o Aslan burcunun egosu, coşkusu, iyimserliği, cömertliği, sıcaklığı gündemimize yerleşecek. Güzel bir Sevgililer Günü gecesine hazır olun. Aynı zamanda bu hafta sizin için ekstra önemli.

Çarşamba günü bir Dolunay gerçekleşecek bu Dolunay sizin burcunuzda oluşacak. Demek ki hayatınızı idare etmek, önemli kararlar vermek anlamında bu Dolunay fazlasıyla dikkat çekici olabilir. Sırt bölgesi, dolaşım aynı zamanda kalp, tansiyon problemleri ile ilgili konu ve olaylar hayatınızda hızlanabilir. Eğer bu alanda bir rahatsızlığınız varsa bu Dolunay zamanı alacağınız haberler karşısında kendinizi çok fazla zorlamayın. Biraz daha kendinizle alakalı kararlar almaya özen gösterin çünkü bu Dolunay dış ortamlardan ve ikili ilişkilerden haberler alabilirsiniz. Bu haberler sizin duygusal tepkiler vermenize neden olabilir ama kendinize de biraz vakit ayırın. Ne istiyorsunuz?  Gerçekten bir ilişkiden beklentiniz ne? Sizi ne mutlu eder? Bu hayatta neyi yaparsanız mutlu olursunuz? sorularını kendinize sorun ve cevap arayın. Bu Dolunay zamanı önemli kararlar alın ve ilişkiye dair verilecek önemli kararlarla da yolunuzda ilerleyin. İlişkilerde şartları da çok zorlamayın.

Salı günü Merkür de ilişkiler alanlarınıza geçiyor. İlişkilerde bir sıkıntı yaşanacaksa, bu sıkıntılarıtoparlayacak konuşmalar da devreye giriyor. Önünüzdeki 15 gün boyunca sevdiğiniz insanla konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracaksınız.  Sıkıntı ve dertlerinizi masaya yatırmak önem kazanabilir.

Hayatınızda biri yoksa Venüs ve Mars kavuşumları ile birileriyle tanışma ihtimalimiz yüksek. Bu kişiler iş hayatınızdan, gündelik hayatınızdan ya da sağlık alanından birileri olabilir. Hiç düşünmediğiniz bir insanın, beraber çalıştığınız bir insanın gelip size senden hoşlanıyorum dediğini duyabilirsiniz, bir insanın sizi açılması söz konusu olabilir ya da bir insanla aranızda elektriklenme oluşabilir. Eğer hayatınızda bir insan varsa da ilişkilerin güzelleşmesi hem de özel hayatınızda verilecek önemli kararların bu Dolunay zamanı devreye girdiğini görebilirsiniz.

Cuma günü Güneş’in Balık burcuna geçmesiyle ortak parasal konular önem kazanıyor. Kazançlarınızın artacağı bir döngü içindesiniz aynı zamanda hayatın farklı yönlerini yakalamak kendi halinizde olmak ketum davranmak ön plana çıkabilir. Eğer hayatınızda bir insan varsa, evliyseniz, eşinizin kaynaklarından yana şanslarınızın yüksek olacağı bir dönem başlıyor. O dönemden sonraki süreç para ile ilgili konularda her şeyin çok daha rahat aktığını görebilirsiniz.

 


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden alacağınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi öğleden sonra itibariyle biraz daha kendi halinizde olmak isteyebilir ya da belki de bu 14 Şubat haftasında yurtdışında olabilirsiniz. Beklentiniz yüksek olabilir ve bu dönem özellikle hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanın şartlarına göre bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz. Diğer taraftan şanslı etkiler altındasınız ama Çarşamba günü oluşacak Dolunay sizin kapalı dediğimiz kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Bir olayın içyüzü ortaya çıkabilir. Etrafınızda anlamlandıramadığınız birtakım oluşumların bu Dolunayla beraber karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Annenizin akrabaları, sevdiğiniz insanın iş hayatı ya da sağlığı ile ilgili konular hayatınızın merkezine yerleşecek. Onun sağlığı ya da o kişinin hareketlerine göre geçireceğiniz bir Sevgililer Günü sizi bekliyor.

Diğer taraftan 16 Şubat Çarşamba gününden sonra Venüs ve Mars kavuşumları aşk evinizde gerçekleşecek. Aşkı hayatınıza alacağınız aşkla ilgili konularda girişimlerinizi hızlandıracağınız birsüreç olabilir. Eğer bu alanlarda yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa şimdi bunların çözüldüğünü görmek size mutluluk verebilir. Öte yandan harekete geçmek istediğiniz alanlar varsa bu alanlarda gönül rahatlığıyla hareketlendirebilirsiniz.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor, ilişkiler hayatınızda iyice görünür hale gelecek. Bu yıl ilişkilerden yana en şanslı burç sizsiniz demiştik ve şimdi ilişkilerle ilgili konularda kendinizi ortaya koyacağınız bir döneme giriyorsunuz. Sevdiğiniz insanı fazlasıyla önemseyeceksiniz, onun hayatına göre hareket etmek isteyeceksiniz, bu dönem yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Ortaklıklar, iş birlikleri diğer insanlarla atılacak adımlar hayatınızda görünür olacak.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler iş koşturmalarınızla hızlı bir hafta başlıyor. 14 Şubat saat 14:17’den sonra sosyal çevreniz çok hareketli olacak. Arkadaşlarınızdan alacağınız bazı haberlerle sevdiğiniz insanla sosyal ortamlarda planlar yapmak önem kazanabilir ya da arkadaşlarınızla geçirilecek güzel bir akşam sizi mutlu edebilir.

Diğer taraftan Salı günü Merkür Kova burcuna geçiyor, aşka, keyfe, mutluluğa daha fazla vakit ayıracağınız bir döngü başlıyor. Keyfiniz artacak, aşkı daha fazla konuşacak aynı zamanda dijital ortamlarda arayacaksınız. Özel hayatınızla ilgili konularda biraz kumar oynamayı da seveceksiniz. Çarşamba günkü Dolunayı sosyal çevre ve arkadaşlık alanınızda yaşayacaksınız.  Arkadaşlarınızla aranızda oluşacak bir mevzu ya da ego savaşı algınızı daha fazla arkadaş ortamlarınıza çevirmenize neden olabilir. Sosyal ortamlarda bulunmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Bu dönem çok fazla sosyal platformlar üzerinde olmanız, birileriyle tanışma, buluşma bir araya gelme gibi etkilerinizi de hızlandırabilir. Sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız, yeni insanlar, gruplar, aktiviteler bu Dolunayın ana konularından olacak.

Venüs ve Mars kavuşumu ev, aile ve yuva alanlarınızda. Demek ki evinizde, yuvanızda daha fazla mutluluğu ve huzuru bulacağınız bir dönem. Ev hayatınızda yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa şimdi bunları geride bırakacağınız bir dönem olacak. Sosyal medya üzerinden ve birçok insanla ev ortamı üzerinden de irtibata geçebilirsiniz. Misafir ağırlamak, aşkı bulmak için de uygun haftalardan tanesi olacak.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor, çok çalışacağınız ve kendinizi işinizde göstermek isteyeceğiniz bir döngü içine giriyorsunuz. Bu dönem başkaları için çalışmak, hizmet etmek ön plana çıkarken aynı zamanda günlük hayatınızın ritmini de iyi ayarlamanız, sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerekecek. Tembellik zaman zaman iş hayatınızda sizi zorlasa bile kararsızlıklarınızı geride bırakırsanız bu dönem işlerinizden en yüksek verimi alabilirsiniz.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, Sevgililer Günü’nde göz önünde olacak, toplumsal konu ve olaylarla ilgileneceksiniz. Çalışıyorsanız iş ortamlarında vaktinizi daha fazla harcayacak çalışmıyorsunuz da kalabalık yerlerde bulunmak, aşkı doyasıya yaşamak isteyeceksiniz.

Diğer taraftan Merkür Kova burcuna geçiyor ev, aile ve yuva alanlarınızda fikir alışverişlerinizi hızlandırmaya başlıyorsunuz. Aile büyüklerinizle bir araya gelebilir, önemli konuşmalar içerisine girebilirsiniz. 15 gün boyunca verilecek önemli bir karar gündeme yerleşebilir. Emlak alım, satım, kiralama gibi işleriniz varsa bu konuların hızlanması da devreye girebilir. Yazmak, çizmek, evinizden görüşmeler yapmak önemli olacak önümüzdeki süreçte. Evinize ticari ya da elektronik bir eşya almak için harekete geçebilirsiniz.

Çarşamba günkü Dolunay meslek hayatınız ve kariyerinizde önemli olacak. İşte burada vereceğiniz kararlar, yapacağınız davranışlar, göz önünde olduğunuz ortamlarda kredinizi ya yukarıya çıkartacak ya da sizi aşağıya çekecek. Bu dönemde coşkulu ve egolu olabilirsiniz aynı zamanda bütün işleri kontrol etmek istiyor olabilirsiniz. Güzel haberler de devreye girebilir ama biraz da sizin davranışlarınız, olayların nasıl şekilleneceğini çok net bir şekilde gösterecek. Anneniz ile ilgili konu ve olaylar gündeminize yerleşebilir.

Hayatınızda bir insan yoksa kısa yolculuklarda, kısa eğitimlerde bir insanla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Hatta iletişimsel işlerinizde çok yakından tanıdığınız, şimdiye kadar arkadaş gözüyle baktığınız bir insanın size farklı sinyaller gönderdiğini, o insanla iş ortamınızda çok iyi anlaştığınızı düşünebilirsiniz. 16 Şubat’tan sonraki dönem aranızdaki bu iletişimin çok daha kuvvetlenmesi de söz konusu olabilir. Sosyal mecralarda bir insanla tanışmak ve bu insanı hayatınıza almak, güvenli ilişkilere yelken açmak anlamında hızlı bir hafta olabilir.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor ve aşk evinizi aydınlatmaya başlayacak. Aşkı, keyfi, mutluluğu üzerinizde hissedeceğiniz bir dönem. Sanatsal ve kreatif işleriniz hızlanabilir, hobilerinizin üzerine eğlenebilirsiniz. Eğitimle ilgili konularda yaratıcılığınızı herkes konuşacak. Kendinizi değişik ortamlarda farklı alanlarda çok daha eğlenceli bir şekilde ortaya koymak aşkı doyasıya yaşamak isteyeceksiniz. Cuma gününden sonraki dönem bu alanda da size büyük şans ve fırsatlar verecek.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar ufak tefek para işleri, ödenmesi gereken işlerle 14 Şubat Sevgililer Gününüzü ve haftanızı başlatıyorsunuz. 14:17 itibariyle Ay Aslan burcuna geçer geçmez işleri güçleri bırakıp kendi havanızda olmak isteyeceksiniz. Önemli haberler alacak, iş birlikleri içerisinde olacak ve dış ortamlardan gelecek haberlere göre yapacaklarınızı şekillendireceksiniz.

Yine burada bir Dolunay gerçekleşecek Çarşamba günü. Demek ki uzaktaki akrabalarınız evliyseniz eşinizin kardeşleri ya da yakın çevresi, akraba ve kardeşleri aynı zamanda eğitim, seyahat, yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili konu ve olaylar, ticari faaliyetler, hukuki meseleler bu Dolunayın konusu olabilir. Uzaklardan güzel haberler alabilirsiniz. Eğitim fırsatları karşınıza gelecek aynı zamanda seyahatle ilgili konularda da bir şeyleri başlatmak isteyecek, organize ve idare etmek durumunda kalacaksınız.

Salı günü Merkür Kova burcuna geçiyor, yakın çevre alanlarınız aktifleşiyor, iletişimsel konular ön plana geçmeye başlıyor. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama, dijital platformlar, eğitim alanları, radyo, televizyon, ulaşım işleri, kısa vadeli planlar, iletişimi ilgilendiren her tür mecrada kendinizi göstereceğiniz aynı zamanda anlaşmaların, sözleşmelerin karşınıza geleceği de bir süreç olacak. Girişimcilik konusunda da bu dönemi iyi değerlendirin.

Venüs ve Mars kavuşumunu para alanınızda yaşayacaksınız. Bir insanla maddi konular yüzünden bir araya gelebilirsiniz. Kalbiniz boşsa bu insanla aynı sıkıntıları çektiğinizi fark edebilirsiniz. Aynı zamanda ilişkisinden yeni ayrılmış bir insanla karşılaşma olasılığınız da var. Maddi konular aynı zamanda hayatın tadını tuzunu çıkarma ikili ilişkiler konusunda sizi destekleyecek ve bu alanda da istediklerinizi yapabileceksiniz. Venüs ve Mars kavuşumları bu alanda bir cazibeniz de olduğunu gösteriyor, demek ki iyi de para kazanacaksınız.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor, eviniz, aileniz, yuvanızı önemli olmaya başlıyor. Kendinizi, kimliğinizi evinize daha fazla göstermek isteyeceksiniz. Ev hayatınıza daha fazla yatırım yapmak, sevdiklerinizle evde buluşmak ya da aile büyüklerinizle bir araya gelmek önemli olurken eviniz ve yuvanızla alakalı, ailenizle ilgili konu ve olaylar hayatınızda hız kazanacak. Emlak almayı düşünüyorsanız, evinizle ilgili bir girişiminiz varsa Cuma gününden sonraki bir ay boyunca bu alanlardan yana şans ve fırsatlarınız yüzünüzü güldürebilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detaylarıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Öğle saatleri itibariyle birkaç gün boyunca daha çok para konularına odaklı olacaksınız. Dolunay da bu alanlarınızda gerçekleşecek. Demek ki ortaya çıkacak bir borç, bir ödeme ile uğraşabilirsiniz. Para dengesini iyi kurmanız önem kazanacak. Egosal bir konu devreye girebilir, evliyseniz eşinizin para ile ilgili bir konusu ya da ortak harcamalarınız konusunda bir konuşma gündeme gelebilir. Aynı zamanda tutkularınızla hareket etmek ve özel hayatınızda tutkularınızı biraz daha ön plana çıkarmak ve sevdiğiniz üzerinde baskı oluşturmak gibi etkileriniz de devreye girebilir.

Salı günü Merkür Kova burcuna geçmesiyle para kazançlarınızı hızlandıracağınız, maddi konularda neler yapabileceğinizi göreceğiniz sıkıntı ve sorunlarınıza çözüm üreteceğiniz ve ticari anlaşmalarınızı devreye sokacağınız bir dönem başlıyor. 4 Ocak civarı 14 Ocak’a kadarki dönem hızlanan, hareketlenen ama sonrasında bazı gerilemeler yaşadığınız konu ve olaylarda rahatlamalar oluşacak ve hızlı ilerlemeler kaydedeceksiniz.

Cuma günü Güneş Balık burcuna geçiyor, iletişimsel işlerinizin hızlandığı bir dönem başlıyor. Yani yakın çevrenizdeki insanlarla yapacağınız iş birlikleri önem kazanabilir. İletişim, satış, reklam, tanıtım, pazarlama, dijital platformlar, radyo, televizyon, ulaşım, ulaştırma, lojistik bunlarla ilgili konu ve olaylar kendinizi ortaya koyacağınız alanları temsil ediyor. Akrabalar, kardeşler, abiniz, ablanız ya da kuzenleriniz varsa onlarla daha fazla irtibat haline geçebilir onların sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Cuma gününden sonra girişimlerinizle ilgili konularda güzel bir zaman dilimi başlayacak. Kafanızdaki planları hareketlendirmenin tam da zamanı.

16 Şubat sonrası Venüs ve Mars kavuşumları var ve kendi kişisel hanenizde oluşacak. Bu da şu anlama geliyor, çekiciliğinizin arttığı bir dönem, kadın erkek herkesin ilgisini kendi üzerinize çekeceksiniz. Ailevi problemleri çok rahat halledebilirsiniz ve bu dönem çekiciliğinizle gireceğiniz ortamlarda ve sosyalliğinizin artmasıyla beraber aşk hayatınızı hem yönetecek hem de yeni bir insanla tanışmanın mutluluğuna ereceksiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, gündelik iş koşturmalarınızla haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi 14:17itibariyle Ay Aslan burcuna geçince ilişkiler hayatınızda görünür olmaya başlayacak ve Sevgililer Günü’nü sevdiğiniz insanla geçirmek isteyeceksiniz. Beraber yapacağınız güzel bir plan sizi çok ama çok mutlu edebilir ya da sevdiğiniz insanın bazı konularda ego yaptığını görebilirsiniz. Hem Sevgililer Günü’nü Ay Aslan burcunda iken geçireceksiniz hem de Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay Aslan burcunda oluşacak. İlişkilere dair verilecek duygusal kararlar, karşı tarafın hayatında oluşacak önemli bazı konu ve olaylar gündemi tam ortasından vurabilir. Aynı zamanda ilişkilerde kendi sorumluluklarınıza çok fazla önem vermeniz, kendi hayat koşturmanız içerisinde karşı tarafı kaale almamanız, sevdiğinizle aranızda gerilimlere neden olabilir. Dolunay zamanı denge kurma, idare etme zamanıdır. Ortaklı işlerinizde de hassas birtakım oluşumlar karşınıza gelebilir.

Salı günü Merkür’ün Kova burcuna geçmesiyle iletişim hanenizde rahatlıyorsunuz. Çok daha net fikirlerle kafanızdaki planları devreye sokarak hareket edeceğiniz, konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracağınız, anlaşmaların ve sözleşmelerin devreye girdiği kendi hayatınızı düzene koymak isteyeceğiniz bir süreç başlıyor.

Venüs ve Mars kavuşumları sizin kapalı hanenizde oluşuyor, bu da şu anlama gelebilir, gizli saklı ilişkiler bu aralar hoşunuza gidebilir. Bir ilişkiyi kafanızda çok fazla büyütebilirsiniz, platonik ilişkilerin peşinden gidebilirsiniz. Bu dönem sevdiğiniz insanın işine gücüne ya da sağlıkla ilgili konulara çok fazla vakit ayırdığını düşünebilirsiniz. Bu da aranızdaki ilişkide gerilimleri ortaya çıkarabilir ve kalbinizin başka tarafa kaymasına da neden olabilir.

Güneş Balık burcuna geçiyor, Cuma gününden sonraki dönem para ile ilgili konularda kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. 11 Mayıs’a kadar kazançlarınız konusunda çok şanslı olacağınızı söylemiştik, 18 Şubat ve sonrası bu dönem başlıyor. Kazançlarınız çok iyi olacak, koşturmalarınız artabilir aynı zamanda ticari faaliyetleriniz hızlanabilir. Bu dönem sonrası maddi konularla ilgili alanda ciddi sıkıntı ve problemleriniz olmayacak.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, aşk dolu, keyif dolu etkilerle haftanıza giriş yapıyorsunuz. Ama Pazartesi günü öğleden sonra koşturmalarınız hızlanabilir. Akşama bir planınız varsa 14 Şubat Sevgililer Günü’ne biraz sağlığınızı desteklemeniz gerekecek ya da alacağınız haberlerle bu planlarda aksamalaryaşayabilirsiniz. Sırt bölgeniz, dolaşım sisteminiz, kalp ve tansiyon problemleri öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konular.

Kaldı ki Çarşamba günü oluşacak Dolunay bu alanlarınızda gerçekleşecek. Demek ki iş hayatınızda, gündelik hayatınızın ritminde ve sağlığınızla ilgili konularda hızlı, duygusal, hassas kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. İş hayatınızda yaşanacak bir mevzu ya da bir konu gözünüzde fazlasıyla büyüyebilir ya da bu mevzu çok fazla uzayabilir. Bu dönem kendi halinizde olmak çok fazla önemli mevzuyla uğraşmak istemezken hem iş hayatınız hem sağlıkla ilgili konular sizi biraz yoracak gibi görünüyor.

Salı günü Merkür’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber ikili ilişkiler ve özel hayatınızda sevdiğiniz insanın kendi işlerine çok daha fazla önem vereceği, sağlığı ile ilgili kontrollerin de devreye gireceği bir döngü olacak. Siz de biraz bunlarla ilgilenmek durumunda kalacaksınız. Ev, aile ve özel hayatınızla ilgili konularda kendinizi biraz geri plana çekmek isteyebilirsiniz. Bu dönem yazmak, çizmek, üretmek için gayet verimli bir dönem. O yüzden kendi halinizde olmaktan, bir şeyler karalamaktan, planlar yapmaktan asla korkmayın. Yapmamanız gereken işlerin başında ise büyük planlarınızı harekete geçirmek olacak. Dolunayla beraber hem sağlığınız hem iş koşullarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Venüs Mars kavuşumu var 16 Şubat Dolunayla beraber devreye girecek ve 16 Şubat’tan sonra damgasını vuracak. Arkadaş çevrenizden bir insanın ilgisini üzerinizde fark edebilirsiniz. Aynı zamanda beraber iş yaptığınız bir iş arkadaşınızla aranızda bir yakınlaşma ya da bir elektriklenme olabilir. Aynı ortamlarda görüştüğünüz ya da bir ortama girdiğinizde tanıştığınız bir insandan etkilenme olasılığınız da yüksek görünüyor. Cuma gününden sonra Güneş Balık burcuna geçecek ve bir ay boyunca Güneş sizin için parlayacak. Şimdiden doğum gününüz kutlu olsun. 11 Mayıs’a kadar en şanslı burç sizsiniz diyorduk, 18 Şubat Cuma gününden sonra bu şanslı alan sizler için başlıyor. Bu şansı hayatınızda etkin bir şekilde kullanmaya çalışın.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın