Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

13 – 19 Haziran 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ÇÖZÜMLERE ODAKLANALIM!

Haftamıza Ay Yay burcundayken haftaya giriş yapıyoruz o yüzden farklı değişik kültürler, insanlar, yerler, gezme, dolaşma, seyahatler hayatımızda ön planda olurken bu Pazartesi ayrıca iletişim gezegeni Merkür İkizler burcuna geçiyor. 10 Mayıs’ta da İkizler burcunda gerilemeye başlamıştı. Aslında gölge noktalarının üzerinden geçiyor Merkür, hayatımızla ilgili artık çok daha rahat hareket edebiliyor, çok daha rahat düşünebiliyor, çok daha rahat kararlar alabiliyoruz. Yine de gölge noktalarından geçerken özellikle finansal piyasalarda bu önemli bir noktaya işaret eder, 18 Haziran’a kadar hızlı inişler, çıkışlar yaşamaya meyilli olacağız.

Merkür İkizler burcunda, kendi öz burcunda çok daha rahat çözüm üreteceğiz, problemlerimizi rahat ele alacağız, kafamız iyi çalışacak. Bu dönem çok hızlı düşünebiliriz, kendi fikirlerimizin peşinden gidebiliriz aynı zamanda her konuda neler yapabileceğimizi çok daha rahat görebileceğiz.

Salı günü önemli çünkü 14 Haziran saat 14:52 itibariyle Yay burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay ayrıca bir Süper Ay. Ay dünyamıza yakın bir konumdayken oluştuğu için etkisi çok daha yüksek olabilir. Doğal afetlere, yer hareketliliğine ve depremlere açık olabiliriz. Yay burcu iyimserlik, coşku, heves aynı zamanda propagandalar, yabancı insanlar, onlarla olan bağlantılar, seyahatler, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ithalat ihracat, küresel pazarlama, mülteciler, göçmenler, yabancılar, dış işleri bakanlığı konularını hareketlendirebilir. Diğer yandan Yay burcu fanatizmle bağlantılı olduğundan, aşırıya kaçmaya ve olayları abartmaya meyilli olabiliriz.  Ateş enerjisinin gaza getirici etkileriyle tüm dünyanın gaza geldiği, kendi inanç ve sistemine ters düşen insanlara karşı daha fanatik davrandığı bir dönem olabilir. Amerika’nın yükseleni Yay burcu olduğu için bu dönemlerde bu tür ırkçı ve fanatik olayların arttığını görebiliriz. 14 Haziran Dolunayı Donald Trump’ın doğum gününe denk geldiği için tam bu dolunay zamanı ve tüm 1 yıl boyunca atacağı adımlarla, olaylarla görünür olacak ya da görünür olmak isteyecek. Bir şekilde kendini ön planda tutacak ya da ortaya attığı görüşlerle çok daha fazla konuşulacak anlamına geliyor.

Ankara’ya göre çıkarttığımız haritaya bakalım Türkiye’miz nasıl etkileniyor. Geçen ay olduğu gibi Terazi burcunun yükseldiğini görüyoruz. Terazi burcu hak, hukuk, eşitlik, denge, adalet ile ilgili konu ve olayların ön planda olacağı siyasetin iyice anlam kazanacağı ya da ön planda olacağı bir süreci gösteriyor. Aynı zamanda evlilikler, iş birlikleri, ortaklıklar ve kadınlarla ilgili konular ve verilecek kararlar önemli olabilir.  Dolunay iletişim, satış, tanıtım, reklam, pazarlama, ulaşımla, taşımacılıkla ilgili konular, medya sektörü ve yakın komşu ilişkilerimizle ilgili olabilir. Yakın komşularla olan ilişkilerimizde bazı beklentilerimiz olabilir, onların kendi ülkelerinde alacakları kararlar bizim üzerimizde hayal kırıklığı yaratabilir, bazı noktalarda anlaşmazlıklara düşebiliriz ya da beklentimiz yüksekse beklentilerin karşılanmaması gibi etkiler de devrede olabilir.

Bu dolunay iktidarın ve bizi yönetenlerden beklentilerimiz yüksek olabilir onların bizden beklentisi yüksek olabilir işte bu beklentilerin çok fazla karşılanmadığı, kaotik ve istikrarsız ve spekülasyona açık bir dönem olabilir.  Yükselen 18 derece Terazi burcunun Türkiye’nin Merkür ve Satürn noktasına yakın olması şunu düşündürüyor, muhalefette partiler kendi adaylarını henüz ortaya koymamışlardı. İşte bu adayla ilgili bir ışığın yanması ve bu adayın özellikle 14 Haziran ve önümüzdeki 15 gün boyunca ilan edilmesi gibi durum ve olaylarla karşılaşma ihtimalimiz var. Ya da muhalefetin gelirlerinde bazı zorlanmalar oluşabilir.

Bu Dolunay Türkiye haritasında 6. ev dediğimiz alana düşüyor. İşçiler, işverenler, çalışma koşulları, iş hayatı aynı zamanda sağlık sektörünün etkileneceğini söyleyebiliriz. Belediye, sosyal hizmetler alanında hareketlilik görülebilir. Ordu, donanmayla ilgili alanda hızlı kararlar alınabilir. Sağlık sektöründe verilmesi gereken kararlar, işçiler, emeklilerle ilgili yeni düzenlemeler, önemli kararlar beklenebilir. Girişimle alakalı bir vaat verildiyse bu vaatlerle ilgili bir adım söz konusu olabilir ama burada ne olursa olsun Neptün’ü gördüğümüzde beklenilenin karşımıza gelmemesi gibi etkiler de oluşabilir.

Bazı hoşnutsuzlukların devrede olacağı bu Dolunay, bazı bakanlıklarda değişiklikler oluşabilir. Savaş tam tamlarının, huzursuzlukların tetikleneceği bu dolunay yakın komşu ilişkilerimize dikkat edelim. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş kızışabilir. Her bir ülkenin çeşitli taktikleri olabilir.

Perşembe günü Güneş Neptün karesi devreye girecek. Aldanmalar, kandırılmalar ve spekülatif etkiler devrede olacak. O yüzden bu hafta içerisinde gerek Dolunay zamanı gerekse Perşembe gününe denk gelen birtakım girişimleriniz varsa gözünüzü dört açın. Ayaklarımız yere sağlam basmalı yoksa hayal gücümüz ve hayalperest etkilerle yanlış adımlar atılabilir. Diğer taraftan otorite figürlerinden, yüksek pozisyonda bulunan insanlardan yardım, destek görebiliriz. Bazı işlerimizde önce belki hayal kırıklıkları yaşayıp düzeltilmesi gereken konularla uğraştıktan sonra kalıcı uzun soluklu adımlar atılabilir. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmeyi ihmal etmeyelim. Bir de Güneş- Neptün kareleri ateşli hastalıklarla bağlantılı olduğu için bu dönem grip, soğuk algınlığı, corona veya ateşli kanamalı Kongo gibi hastalıklara dikkat edelim. Dış ortamlarda gücümüz düşük çalışabilir, spor yapıyorsak kendimizi ve kaslarımızı çok zorlamayalım.

Hafta sonu Venüs’ün Satürn’le arasında bir dik açı devrede olacak ki bu ekonomik anlamda aslında zorlayıcı bir etkidir. Parasal yönden zorlanma etkisini taşıyacağı gibi ilişkiler yönünden bizi çok fazla yorabilir. Sorumluluk almak istemeyebiliriz, ilişkilerimizde ya da kendimizi yalnız hissedebiliriz, öz değersizlik duygusu devreye girebilir. Bu dönem ilişkiler bazında aradığımızı bulmak çok da kolay olmayabilir yine biz finans yönünden de dikkatli olmaya devam edelim. Bir sonraki hafta başına da bu etki sarkabilir.

Herkese şans ve fırsatlarla dolu bir dolunay dilerim…

13 – 19 Haziran Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Sevgili Koç ve yükselen Koçlar haftanıza dış ortamlardan gelecek haberlerle başlıyorsunuz, kaldı ki Dolunay da bu alanlarını etkiliyor. Seyahat, yurtdışı bağlantılı işler, turizm, ithalat, ihracat ya da eğer uzakta akrabalarınız varsa, evliyseniz eşinizin akrabaları, ailesinden insanların hayatında oluşacak bazı durumlar bu Dolunay sizin için çok daha görünür olacak. Bu 3 gün boyunca seyahat ettiğiniz noktalarda ya da işle ilgili girişimlerinizde hassas oluşumlara açık olabilirsiniz. Gözünüzde büyüttüğünüz bir davanız, işiniz varsa burada ufak tefek sıkıntılar, hayal kırıklıkları da devreye girebilir. Bu dönem bir şeyleri gözünüzde çok fazla büyütmemeniz gerekiyor.

Pazartesi günü itibariyle Merkür İkizler burcuna geçiyor. İletişim, satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarınız hareketlenmeye başlıyor. Merkür Mayıs’ın son haftası ve Haziran’ın ilk haftası itibariyle para alanlarınızda gerilemekteydi, orada düzeldi, parasal konuları yeniden ele almak durumunda kaldınız. Şimdi ticari faaliyetleriniz, girişimleriniz ya da yakın çevreniz için yapacağınız işlerinizi hareketlendirmenin tam zamanı. Akrabalar, kardeşlerle olan iletişim hızlanırken yakın çevrenizdeki insanların sıkıntı ve problemlerine çok rahat çözüm üretebilirsiniz. Merkür İkizler burcunda hareket ederken önemli toplantılar, koşturmalar da devrede olacak.

Perşembe gününe dikkat edin, aldanmalar, yanılgılar, alacağınız haberlerde beklediğiniz durumların oluşmaması gibi konular devrede olurken aynı zamanda sosyal çevrenizdeki insanlardan da çok güzel destekler alacaksınız. Önemli işleriniz konusunda arkadaşlarınızın ve çevrenizin sizi desteklediğini göreceksiniz. Bir işe kalkışıyorsanız ve paranızı oraya yatırmanız gerekiyorsa Çarşamba ve Perşembe bu konuların çok hareketli olduğunu görebilirsiniz. Hafta sonu Venüs ve Satürn karesi var. Dikkatli olacağız, siz de bu dikkati para alanlarınızda göstereceksiniz. Bol keseden para harcamamanız gereken bir dönem. Eşiniz ya da partneriniz varsa o kişinin çok fazla parasal konuları kafasına takmadığına ve biraz rahat harcadığına ya da bir borcun içerisine girdiğine tanık olabilirsiniz. Beklediğiniz bir paranın gelmeme olasılığı hafta başına sarkabilir. Yine de moralimizi bozmuyoruz bu Dolunay ateş elementinde o yüzden size her koşulda yaracak.

 


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, müşterek para alanlarınız bu hafta ön planda. Para alacak verecek dengesi, banka, ödemeler, vergiler, krediler, faizler ya da para ile ilgili atılması gereken önemli adımlar bu Dolunayın konusu ve haftanıza da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Eşinizin, partnerinizin parasal konuları da bu Dolunay iyice görünür olacak ve siz de bir yerden bir para bekliyorsanız bu Dolunay zamanı bu paranın rahatlıkla önünüze geldiğini ya da beklenmedik yerlerden de destekler aldığınızı görebilirsiniz.

Pazartesi günü itibariyle Merkür İkizler burcuna geçiyor, para ile ilgili konular hayatınızda önemli olmaya başlıyor. Maddi konularda neler yapacağınızı çok net göreceğiniz bir dönem. İki hafta boyunca parasal konulara çözüm üretmekten geri durmayacak ve çok rahat bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. Para kazanma beceriniz artarken ticari faaliyetleriniz varsa bu size yarayan da bir etki olacak.

Perşembe günü dikkatli olun parasal konularda sosyal çevrenizden bir insanın sizi yanlış yönlendirmesi para ile ilgili alanda atacağınız yanlış adımlar sizi zor durumda bırakmasın. Bu konuda kariyer ve iş alanlarınızda sizin için etkin olan, size destek olacak insanlardan destek alabilirsiniz. O insanların kalıcı noktada size yardım ettiğini, destek olduğunu, önemli işlerinizi düzene koyduğunu çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Pazar günü ilişkilere dikkat edin hem kişisel hayatınız için hem sağlığınızla ilgili konularda zorlanma etkisi devrede olacak. Kendinizi güvensiz, yalnız hissedebilirsiniz, bu aralar kimse sizi anlamıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Hem arkadaşlarınız hem sosyal çevreniz hem de kariyerinizdeki insanlardan görmek istediğiniz destekleri çok da bulamayacağınız bir hafta sonu ve onun yansımasıyla başlayacak bir hafta başına hazır olun. Şartları ve durumları çok fazla zorlamayın, ilişkilerinize gereken özeni gösterin ve göz önünde olacağınız ortamlarda kimseyle de kavga etmeyin.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, ikili ilişkiler, özel hayatınızın detayları, iş birlikleri bu haftanın konusu olacak. Dolunay ilişkiler alanınıza vurgu atıyor.  İlişkiler bazında neler yapabileceğinizi ya da ilişkinizle ilgili nasıl kararlar almanız gerektiğine dair önemli olaylar tam da bu Dolunay zamanı kendini gösterebilir. Ortaklı işler, atılacak önemli adımlar, iş birlikleri ya da taşınma ile ilgili konular bu Dolunay zamanı bu konulara ağırlıklı olarak karar vereceksiniz. Ayrıca Dolunay zamanı sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan da güzel destekler almanız söz konusu. O yüzden kararsız kaldığınız noktalar varsa arkadaşlarınızdan ve çevrenizden yardım isteyebilirsiniz.

Merkür İkizler burcuna geçiyor. Hayatınızla ilgili konularda çok rahat karar veremediğiniz, geçmiş konu ve olaylarla uğraşmak durumunda kaldığınız da bir dönem geçirdiniz. Şimdi Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle beraber Pazartesi gününden sonra kendinizi çok daha rahat hissedecek, sağlığınızda gözle görülür gelişmeler içerisinde olacak ve ifadeniz rahatlayacağı için her türlü işinizde başı siz çekeceksiniz.

Perşembe gününe dikkat edin çünkü bağışıklık sisteminiz düşük çalışabilir, sağlığınıza gereken özeni gösterin. İş hayatınızda size yardım eden ya da sizin çok fazla fedakarlıkta bulunduğunuz insanların sizi anlamadığını ve bu noktada aslında sizi yanılttığını, aldattığını ya da kandırdığını görme potansiyeliniz var. Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Ama Perşembe günü eğitim ve seyahatten ya da uzaklardan beklediğiniz haberlerden yana şanslı olacaksınız. Hafta sonuna giderken hayatın size küçük sürprizleri olabilir.

Hafta sonu dikkatli olun çünkü seyahat, eğitim ve yurt dışı bağlantılı işlerinizde bazı işlerin sonuçlarını alma potansiyeliniz var. Aynı zamanda bir davanız varsa bu davanızın sonuçları beklediğiniz gibi olmayabilir. İlişkiler bazında çok destekli olmayacaksınız ama onun dışında kendinizi ifade etme yolunuzda ilerlemek anlamında hayat size fırsatlar sunabilir. İlişkiler konusunda destekli değilsiniz derken ilişkilere dair verilecek önemli kararlar da devrede çünkü Dolunay bu konuları hareketlendirecek. Fanatikçe ve kendi bildiğiniz noktasında ısrarlı bir şekilde ilişkilerinizi zorlamayın.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler hem iş koşturmaları hem sağlıkla ilgili konularla haftanız başlıyor. Salı günü oluşacak Dolunay sağlıkla ve işle ilgili verilmesi gereken önemli kararları tetikleyebilir ya da bu alanlarda bazı hassaslıklar yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Bu dönem eğer spor yapıyorsanız, doğa yürüyüşlerindeyseniz kalça bölgesini çok fazla zorlamayın. Bacak bölgesi, kalça çıkıkları, varis problemleri görülebilir. Düşmeler, çarpmalar, sakarlıklara karşı dikkatli olun aynı zamanda karaciğerinize dikkat edin. Karaciğerinizi çok fazla yoracak durumlardan uzak durun. Diğer taraftan işle ilgili konularda fanatikçe yaklaşımlarınız devrede olabilir ama bu ara kendinizi işinizde göstermeyi de seveceksiniz. İşle ilgili verdiğiniz kararların sonuçları gayet görünür olacak, size yakışacak ve istediğiniz sonuçları da almaya yatkın olacaksınız.

Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle beraber yakın çevre ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem başlıyor. Yakın çevrenizdeki insanların kariyer ve meslek hayatlarında bazı zorlanmaların devreye girdiğini görebilirsiniz. 2 hafta boyunca kendi halinizde olmak, düşünmek, tefekkür halinde olmak, yazmak, çizmek, plan yapmak, sezgilerinizi kullanmak anlamında sizi destekleyecek. Bu dönem bir şeyler yazıyorsanız yaratıcı ve kreatif yönleriniz çalışabilir ama büyük işler peşindeyseniz ve anlaşmalar yapacaksanız iki hafta daha bekleyin.

Perşembe günü dikkatli olun mesafeli olduğunuz insanlardan gelecek bilgiler kafa karışıklığına yol açabilir. Çok çabuk kapılabilirsiniz, kanabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi de seyahatlerde mümkün olduğunca sağlam tutmaya özen gösterin. Diğer taraftan kendi iç huzurunuzu, dengenizi bulduğunuz noktalarda hayatın sizi çok net bir şekilde desteklediğini de göreceksiniz. Hafta sonu parasal konular devrede olacak. Özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günü arkadaş çevresindeki insanlarla olan bağlantılarınıza dikkat edin çünkü arkadaşlarınızla aranızda ufak bir konu büyüyebilir ya da arkadaşlarınızdan gereken desteği göremediğinizi düşünebilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, aşk, keyif, çocuklarla ilgili konular, sanatsal ve kreatif işler, hobiler bu hafta bu alanlar sizi daha fazla ilgilendirecek. Salı günü oluşacak Dolunay aşk evinizde gerçekleşiyor. Aşk hayatınızda alevli, ateşli, iyimser, coşkulu birtakım hareketlenmeler devreye girebilir. Özel hayatınızda ya da çocuğunuzla olan ilişkilerinizde biraz fanatikçe davranıyor olabilirsiniz aşırı iyimser de davranıyor olabilirsiniz bu etkiye karşı dikkat edin. Ama gücünüzün yerine geldiği bir dönem olacak bu yüzden sportif faaliyetler olsun aktiviteler olsun, bu gibi alanlara daha fazla vaktinizi ayırmak isteyebilirsiniz ya da bu alanlardan bir iş teklifi aldıysanız bu Dolunay bununla ilgili konulara karar vermeniz gerekecek.

Pazartesi günü Merkür İkizler burcuna geçiyor sosyal çevre alanlarınızda iletişiminizi hızlandırıyorsunuz. Arkadaşlarınızla daha fazla görüşebilirsiniz, fikirlerinizle, düşüncelerinizle onları etkilemeniz de söz konusu. Beraber iş birliği içerisine girmek, önemli işlerde bulunmak anlamında da şanslı bir süreç. İşten elde edilen gelirleriniz 2 hafta boyunca gayet güzel akabilir. Perşembe gününe dikkat, arkadaşlarınızla aranızda parasal bir meselenin sıkıntı haline geldiğini görebilirsiniz. Yine para ile ilgili konularda gerçekçi adımlar atamadığınızı gördüğünüz bir süreç olacak. Bu noktalarda biraz zorlanma etkisi var ama yine Perşembe günü özel hayatınızdaki insan, sevdiğiniz kişi girişimleriniz, fikirleriniz ve düşünceleriniz konusunda sizi fazlasıyla destekleyecek. Eğer bu dönem aşk evinde oluşan Dolunaydan kaynaklı olarak yeni bir insanla tanışırsanız Perşembe günü itibariyle bu insanla aranızdaki durumu netleştirmek, ilişkinizi bir üst aşamaya taşımak anlamında önemli kararlar alınabilir.

İlişkiler Cumartesi gününe kadar hayatınızda önemli olurken, Pazar günü Venüs’ün Satürn’den aldığı zorlayıcı açıyla ilişkilere gereken özeni göstermeyi de ihmal etmeyin. Venüs Satürn karesini aile ve özel hayat alanında yaşayacaksınız. Demek ki eşinizin ailesiyle bu dönem anlaşmak çok da kolay olmayabilir ya da göz önünde olacağınız ortamlarda bir inatlaşmanın ya da bir konunun sevdiğiniz insanla aranızdaki tansiyonu yükseltmesi söz konusu olabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, eviniz, aileniz, yuvanız hafta önemli olacak. Salı günü oluşacak Dolunayı da bu alanlarda yaşayacaksınız. Ailevi konularda verilmesi gereken önemli bir karar gündeme gelebilir. Aile büyüklerinizin hayatında önemli olaylar oluşabilir ya da kariyerinizde yaşadıklarınızı ailenizdeki insanlarla paylaşmak ya da tam kendinizi işe verirken ailenizde yaşanacak bir olayla karşılaşmak bütün bunlar olasılıklar arasında. Aile hayatınız için yapılacak bir harcama, bir alışveriş gündeminize yerleştirebilir. Ne olursa olsun aile ortamlarınızda fanatikçe yaklaşımlardan, kafanıza estiği gibi yaşamaktan kaçının. Fikirleriniz, inançlarınız konusunda haklılığınızdan çok emin olabilirsiniz bu da ilişkilerinizi gereksiz yere gerebilir.

Pazartesi günü Merkür İkizler burcuna geçiyor kariyer ve meslek alanlarında kendinizi göstereceğiz 15 günlük sürece giriyorsunuz. Çok gezeceksiniz, dolaşacaksınız ama aynı zamanda işlerinizi de rayına oturtmak isteyeceksiniz. Birden fazla işle uğraşmak bu dönemin önemli konuları arasında o yüzden sinir sisteminizi sağlam da tutmaya özen gösterin. İlişkilerde hayal kırıklıkları yaşamamak adına Perşembe günü karşı taraftan beklentinizi bir parça da olsa düşürmeye özen gösterin çünkü sevdiğiniz insan sizin beklentilerinizi bu dönem istediğiniz gibi karşılamayabilir. Perşembe günü kariyer ve meslek alanınızda güzel bir sonuç karşınıza gelecek, beraber çalıştığınız insanların sizi desteklediğini göreceksiniz. İş hayatınızda önemli bir adım atmak istiyorsanız Perşembe günü bütün bu kararı devreye sokabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru yapılması gereken gündelik işler gündemde olurken, Pazar günü ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklanacaksınız ama Pazar günü dış ortamlardaysanız, tanımadığınız çevrelerde bulunacaksanız bu noktalarda biraz sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Yanınızda çalıştırdığınız insanlar varsa bu dönem onların da ilişkiler bazında zorlandığını görebilirsiniz. Hafta sonu ilişkilerinize ekstra özen gösterin, çok da fazla para harcamayın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, iletişim ve yakın çevre bağlantıları bu hafta önemli görünüyor. Dolunayı da bu alanda alıyorsunuz. Demek ki yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylar önemli olacak. Orada bir çalkalanma da devreye girecek yani akrabalar, kardeşler, komşular ya da iletişim halinde olduğunuz insanlarla ya da onların hayatına yaşanacak bir olayın sizin hayatınıza yansıması gibi etkiler bu Dolunayın konularından olabilir. Bu Dolunay sizi biraz sinirli ve gergin yapabilir çünkü burası düşünce alanıdır aynı zamanda orada biraz fanatikçe düşünceler, kendi haklılığınızdan emin olma, yakın çevrenizdeki insanlara adalet dağıtacağım, onlara yardımcı olacağım derken ipin ucunun kaçması gibi etkiler devreye girecek. Hayatınızda bir insan yoksa yakın çevrenizden bir insanın tanıdığı bir insanla tanıştırılabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlar ve özel hayatınız arasındaki dengenin iyi çalıştığını göreceksiniz. Bu aralar yüzünüzü güldüren alan ilişkiler ve sizi destekleyen insanlar.

Pazartesi Merkür İkizler burcuna geçiyor, seyahatlerin hızlanacağı bir döngüye merhaba diyorsunuz. Eğitim hayatınız da önem kazanıyor. Bir sınava hazırlanacaksanız kafanız çok iyi çalışacak ya da sınavlar geçtiyse eğer yeni bir şey öğrenmeye çok hevesli olacaksınız. Perşembe günü iş hayatınızda beklediğiniz bazı kararlar varsa bu kararların karşınıza geç gelmesi ya da beklediğiniz gibi olmama olasılığı var. Özellikle bir dava sonucu bekliyorsanız bu noktada bazı değişikliklere açık olmanız gerekebilir. Evliyseniz eşinizin akrabalarının hayatında bazı zorlanmaların devrede olduğunu görebilirsiniz. İş ya da normal seyahatteyseniz bu dönem sağlığınıza ve bağışıklık sisteminize de özen göstermeniz gerekebilir. Diğer taraftan özel hayatınızla ilgili konularda güzel destekler alıyorsunuz. Çocuğunuz, sevdiğinizle yapılacak güzel tatil planları yüzünüzü güldürebilir, aşk hayatınızı hareketlendirebilir hafta sonuna kadar.

Pazar günü Venüs ve Satürn arasında bir dik açı devreye girecek. Aileniz, eviniz için yapacağınız harcamalar sizi biraz zorlayabilir. Bu dönem çocuğunuzun çok zorlandığını ya da onun harcamalarıyla baş etmek durumunda kaldığınızı görebilirsiniz. Venüs sizin gezegeniniz. Bu dönem olumlu da etkileniyorsunuz. Zorlanmaları gülümseyerek, bunun geçeceğini bilerek ve iyi çözümler üreterek aşmaya çalışın.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, parasal konularda bu hafta bir Dolunay gerçekleşecek, maddi alanda önemli, hassas kararlar almaya yatkın olacaksınız. Bu Dolunay para ile ilgili konuları karşınıza getirecek. Parasal bir konuda verilmesi gereken önemli bir karar, ödemeler dengesini oturtmaya çalışma, bir yerden para bekliyorsanız bu paranın gelmesi ama bu paranın nasıl değerlendirileceği konusunda verilecek karar işte bütün bunlar olasılıklar arasında. Maddi konularda beklentinizi yüksek tutmamaya çalışın. Diğer yandan bu Dolunayla beraber parasal kazançlarınız kuvvetli olacak.

Merkür İkizler burcuna geçiyor, önünüzdeki iki hafta boyunca parayla ilgili konularda neler yapacağınızı çok net göreceğiniz, sıkıntı ve sorunlarınıza çözümler üretebileceğiniz bir dönem. Mayıs ayının başında burada bir gerileme olmuştu Mayıs’ın 23’ü ne kadar bazı konuları tekrar tekrar ele almak durumunda kalmış olabilirsiniz. O dönem beklediğiniz bir para olabilir işte bunları telafi edecek zamanlarınız da olacak. Önünüzdeki iki hafta boyunca parayla ilgili konularda güzel gelişmeler var. Spiritüel, ruhsal alanda da öğrenmek, merak etmek, bu alanları çalıştırmak anlamında da şanslı bir dönem.

Perşembe günü parayla ilgili konularda dikkatli adımlar atın spekülatif alanda destekli olmayacaksınız. Başka insanlar, özellikle de yakın çevreniz ve özel hayatınızdaki insan sizi yanlış yönlendirebilir ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ama diğer taraftan aileniz için yapacağız her şey konusunda Perşembe günü çok ama çok destekli olacaksınız. Cumartesi gününe kadar ev, aile ve yuvanızla ilgili konular önem kazanırken, Pazar günü aşka kendinizi kaptırabilirsiniz. Ama Pazar günü aşka kendinizi kaptırırken Venüs’ün Satürn’le dik açısı ev ortamlarınızda ya da sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınızda sıkıntı ve sorunları da karşınıza getirebilir. Sorgulamalara girebilirsiniz, tansiyonlu bazı durumlar varsa kopuşlara neden olabilir ya da sevdiğim beni hiç anlamıyor diyebilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, bu hafta sizin için çok önemli bir hafta. Sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor. Hayatınızın yularını elinize almak istiyorsunuz. Kendinizle, sağlığınızla, fiziki görüntünüzle, gelecek planlarınızla ilgili önemli kararlar alma arifesinde olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla vermiş olduğunuz kararları kendi hayatınıza uygulayacak olabilirsiniz ya da bu dönem sevdiğiniz insanla çok fazla vakit geçirmiş kendinize vakit ayırmak istiyor olabilirsiniz. Bütün bunlar Dolunayın konusu ama ne olursun burası sağlık alanı olduğu için ay da Yay burcunda olduğu için çarpmalar, düşmeler, sakarlıklar, kalça, eklem ağrıları sıkıntıları, bacak problemlerine dikkat edin. Karaciğer yağlanmaları ya da karaciğer hassasiyetleri tam da bu Dolunay zamanı karşınıza gelebilir. Hayatınızla ilgili önemli kararlar devrede. Taşınmayla ilgili konularınız varsa bu noktalarda bazı hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Ailenizdeki insanlardan beklentileriniz yüksek olabilir ama bu dönem onların beklentilerinizi karşılamadığını görebilirsiniz.

Merkür İkizler burcuna geçiyor, ilişkiler hayatınızda önemli olmaya başlayacak. Sevdiğiniz insanla bazı noktalarda zorlandıysanız, kendinize vakit ayırmayı düşünüyorsanız Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle beraber 15 gün boyunca aranızdaki sıkıntı ve problemleri konuşacak durumlar yaratacaksınız. Her şeye daha çözümcül yaklaşacaksınız, anlaşmalar, sözleşmeler yapma, ortaklıklara girme anlamında da sizi destekleyecek iki hafta var bu iki haftayı iyi kullanın derim. Bu ara enerjiniz çok yüksek. Hem hobilerinizde hem özel hayatınızda hem iş hayatınızda gücünüzün tükenmediğini, her şeye yetebildiğinizi düşünüyorsunuz. Bu hafta da burada hiçbir sıkıntı ve problem yok. Partnerinizin ailesi ya da onların hayatında bazı zorlanmalar olabilir. Partnerinizden gelecek bazı haberler onun iş hayatından kaynaklı olabilir. Bu etkiden yana Perşembe günü sıkıntılı haberler var ama aynı zamanda yine Perşembe günü çok da keyifli planlar yapabilirsiniz. İlişkilerden yana şansınız gülmediyse bu hafta oluşacak Dolunayla beraber bu alan hareketleniyor.

Pazar günkü Venüs Satürn karesi işle ilgili konularda dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor, işlerinizi son dakikaya bırakmayın, işlerinizi zora sokacak durumlar yaşanabilir. Sağlığınıza gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, haftaya isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz ve bu hafta oluşacak Dolunay kadersel alanınızda oluşuyor. Bir olayın içyüzü ortaya çıkabilir ve bu olaylar bir anda verdiğiniz tepkileri abartmanıza neden olabilir. Yurtdışı bağlantılı işlerden yana güzel haberleriniz var. Emlak alım, satım ya da evle alakalı bazı girişimleriniz bu Dolunay zamanı vermeniz gereken önemli kararlar arasında yer alabilir ama şartları ve durumları çok fazla zorlamayın. Uykusuzluk problemi olabilir, bacak ağrıları çekebilirsiniz bazı huzursuzluklarınız olabilir. Tam da Dolunay zamanı büyük kararlar almamaya çalışın.

Merkür İkizler burcuna geçiyor, iş hayatınızda hızlı gelişmeler karşınıza gelecek Mayıs ayında çok hareketlilik vardı ama Mayıs’ın sonlarına doğru durgunluk, ertelemeler devreye girmiş olabilir. Şimdi artık bu işlerin yeniden takır takır karşınıza gelmesi, hızlı bir iş hayatının devrede olması Pazartesi günü itibariyle 15 gün boyunca hayatınızda etkin olacak. İş arayanlar için iş bulmak anlamında gayet şanslı bir dönem. İşiniz varsa da beraber çalıştığınız insanlarla kafa patlatacaksınız, sorunlarınıza da çok rahat çözüm üreteceksiniz.

Perşembe günü yakın çevrenizden bir insanın, beraber çalıştığınız bir insanın kariyerinde bazı zorlanmalar yaşadığını görebilirsiniz. Beklediğiniz bir konu varsa hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz var ya da siz gözünüzde çok büyütmüş, o insanın da bu işi çok rahat halledeceğini düşünüyor olabilirsiniz ama o dönem bu insanın buna ayıracak vakti olmayabilir. Aynı zamanda sağlığa gereken özeni göstermemiz gerekiyor. Perşembe günü para ile ilgili konularda önemli bir konuşma yapabilirsiniz. Bu konuşma öyle oturaklı bir konuşma olacak ki uzunca bir dönem bu yaptığınız işten güzel gelirler elde edeceğinizi göreceksiniz.

Para ilgili konular hafta sonuna kadar hayatınızın merkezinde, hafta sonu yakın çevrenizle beraber yapacağız planlar kısa vadeli geziler devrede olacak. Pazar günü dikkatli olun çünkü özel hayatınızda sevdiğiniz insanla birbirinizi anlamak kolay olmayacak. Konuları ve durumları çok fazla büyütmeyin, tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durun, keyfinizi gölgeleyecek insanların yanında durmayın.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde oluşan bir Dolunayla haftaya giriş yapıyorsunuz. Arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz, onların hayatında oluşan olaylar hayatınızın merkezine yerleşiyor bu Dolunay zamanı. Özel hayatınız ve sosyal çevreniz arasındaki dengeyi iyi korumanız gerekiyor. Ama arkadaşlarınızın bu dönem fanatikçe, kendi inanç ve düşüncelerini önemsemeleri, sizi çok fazla düşünmemeleri onlarla aranızda gerginliklere neden olabilir ya da onların kendi çevreleriyle ya da özel hayatlarında yaşadıkları bazı konuları abartmaları devreye girebilir. Konu ne olursa olsun çok da olumsuz bir Dolunay olmayacak. Arkadaşlarınızla büyüyeceksiniz aranızda inişler çıkışlar ya da dalgalanmalar, hassaslıklar olsa bile onlarla olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceğiniz bir Dolunay sizi bekliyor. Onlarla beraber girişeceğiniz işlerinizde de 15 gün boyunca şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Pazartesi günü Merkür İkizler burcuna geçecek, aşk evinizde dolaşmaya başlayacak önünüzdeki iki hafta boyunca aşkla ilgili konu ve olaylar hayatınızda yer edebilir ya da siz hayata aşkla, keyifle bakabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla olan iletişiminizi hızlandırabilirsiniz, eğitim almaktan, eğitim vermekten mutluluk duyabilirsiniz. Kısacası Pazartesi gününden sonraki dönem sizi gerçekten destekleyecek. Hayata bakış açınızı daha da geliştireceğiniz bir dönem olacak. Borsada yatırım yapıyorsanız Perşembe günü spekülatif alanlarda harcamalarınız konusunda yanıltıcı etkiler var. Bu da ihtiyaçlarınız konusunda harcamalar yapmayacaksınız anlamına geliyor. Bu hafta çok fazla alışveriş yapmak, alışveriş etmek kendinizi güzelleştirmek için adımlar atmak isteyebilirsiniz ama yanıltıcı etkiler devrede. Kendi ihtiyaçlarınızı çok da belirleyebileceğiniz bir hafta olmayacak o yüzden de spekülatif alanda da girişimleriniz konusunda da para ile girişimleriniz konusunda dikkatli adımlar atın. Para ile ilgili konuların dışında, disipline, organize olduğunuz alanlarda işlerinizin sonuçlarını almaya da yatkın olacaksınız. Özel hayatınızda gerçekten kalıcı, uzun soluklu bir ilişkinin temelleri bu hafta sonuna doğru atılabilir. Hareketli bir hafta olacak, Cumartesi gününe kadar bu hareketliliği üzerinizde yaşayacaksınız.

Pazar günü daha çok parasal konular ön planda olurken ev ortamında girişeceğiniz işleriniz varsa bu işlerde sıkıntı ve problemler Pazar günü sizi vuracak. Sevdiğiniz insanla kavga etmemeye çalışın, ailenizden kimseyi de üzmeyin, kırmayın.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, kariyer, meslek ve göz önünde olacağız ortamlarda atılacak her tür iş ya da konu, bu hafta önem verdiğiniz konular olacak, Dolunayı bu alanda yaşayacaksınız. Kariyerinizde, meslek hayatınızda, iş ortamlarınızda amaç ve hedeflerinizde önemli bir Dolunay olacak çünkü bazı sonuçlara varmanız söz konusu ve bu sonuçlar para ile bağlantılı olabilir. İş hayatınızda patronlarınız ve üstlerinizle olan bağlantılarınıza tam da bu Dolunay zamanı biraz dikkat edin. Dolunayın iki üç gün öncesi ve iki üç gün sonrasına kadar hassaslıklarınız yüksek olabilir. Çalışmıyorsanız annenizin konu ve olayları, evliyseniz eşinizin ailesiyle ilgili konu ve olaylar bu Dolunayın konularından olacak. Dolunay zamanı hassas oluyoruz, Dolunay zamanı uçlarda yaşıyoruz, gelgitlerimiz çok yüksek oluyor. Hele ki Yay burcunda ya çok iyimser ve coşkulu olabiliriz ya da tam tersi o coşkunun ve o iyimserliğin bize hata yaptırmasına sebebiyet verebiliriz. O yüzden göz önünde olacağınız ortamlarda dilinizin kemiği olsun.

Pazartesi günü Merkür İkizler burcuna geçiyor, ailevi konuları ele almak, evinizle ilgili yapılması gerekenleri planlamak ya da aile büyüklerinizle iletişimde olmak, emlak, alım satım, kiralama gibi işlerinizi tekrardan ele almak anlamında şanslı bir dönem olabilir.

Perşembe günü aile ortamlarınızda bağışıklık sisteminiz düşük çalışacak o yüzden bağışıklığınızı kuvvetlendirin, sağlığınıza gereken özeni gösterin. Aile büyüklerinizi bazı noktalarda hayal kırıklığına uğratmamaya çalışın. Perşembe günü bu etkiler varken diğer taraftan olumlu etkileri beklenmedik yerlerden gelecek güzel haberlerle yaşayacaksınız. Ev ve aile ile ilgili konularda önemli bazı beklentileriniz varsa, mesela uzaktan çok güzel haberler gelebilir, tam da olmayacak bu iş dediğiniz noktalarda alacağınız bazı haberlerle istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Cuma Cumartesi günleri biraz kendi halinizde olacaksınız ama Pazar günü sizi kimse tutamaz, kendi istek ve beklentilerinizi gerçekleştireceksiniz.

Pazar günü yakın çevrenizden bir insanın hayatında oluşacak bir olumsuzluk sizin hayatınıza da yansıyabilir. Kardeşlerinizle, sevdiğiniz insanlarla tartışmalara girmeyin ilişkileri kopma noktasına getirmeyin. Bu hafta biraz daha sakin olmanız gereken bir hafta, işle ilgili konulara odaklanmaya çalışın.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın