Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar

17 – 23 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

17 - 23 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Boğa burcundayken, sağlam ve elle tutulur konuları ele almak üzere başlıyoruz. Bu haftabaşı devreye giren venüs- neptün karesiyle, ilişkilerimizde bazı fedakarlıklar veya hayalkırıklıkları oluşabilir. Yanılgılara ve aldanmalara açık olacağız. Bir yandan da bu Pazartesi bazı fikirlerimizde sanatsal yönümüz ve yaratıcılığımız yüksek olabilir. Sanatçıların hayatında bazı skandallar ve olaylar karşımıza gelebilir. Borsada yatırım yapanların, riskli para işiyle uğraşanların bu hafta genel olarak dikkatli adımlar atması gerekecek.Yine toplumsal konularda, kadınlarla ilgili konularda da bazı olaylar cereyan edebilir.

Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

10 – 16 Temmuz Haftası Gezegen Faaliyetleri

10 - 16 Temmuz Haftası Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Pazar günü Oğlak burcunda oluşan Dolunay’ın etkileriyle başlıyoruz. Dolunay zamanı enerjimiz en üst seviyede olduğundan çoğu zaman kontrol etmek kolay olmayabilir. Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesi benliğimiz ve duygularımız arasında bocalamaları ortaya çıkarır. Dolunay’ın en güzel özelliği bu bocalamalar ve gitgeller arasında  gitmeye korktuğumuz, zorlandığımız konuları yaşayacaklarımızla farketmemizdir. Tam da Dolunaydan bir gün sonra bu haftabaşı  devrede olan Güneş-plüton karşıtlığıyla otorite figürleriyle olan ilişkilerimizde bazı sıkıntı ve sorunlara açığız. Onay almak kolay olmayacak. Önemli işlerimizde bozulmalar ve sıkıntılar oluşabilir. İnatçılıktan, ayak diremekten ve  baskı oluşturmaktan bu hafta kaçınalım.

Toplumsal fikirler, konuşmalar, demokratik çözümler ve yaklaşımlar Perşembe gününe kadar hayatımızda yer edebilir. Perşembe ve Cuma günleri daha değişken ve kararsız etkilerle yolumuzda devam edebiliriz. Cuma günü Merkür- Jüpiter olumlu açısıyla keyfimiz yerine gelebilir.  Güzel etkilerle fikir ve düşüncelerimizi uygulayabilir, fırsat ve şanslarla karşılaşabiliriz. Abartıdan ve aşırılıklardan uzak duralım. Bu haftanın en güzel günü Cuma günü. Önemli görüşmelerimizi ve konuşmalarımızı bugüne denk getirebiliriz.

Herkese iyi haftalar…

 

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

3 – 9 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

3 - 9 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Akrep burcundayken, ortaklaşa parasal konulara odaklanarak başlıyoruz. Para alacak verecek dengesini oturtmaya çalışabiliriz. Duygusal hayatımızda kıskançlık, yönlendirme ve sezgisel yönlerimiz öne çıkabilir.

Çarşamba venüs ikizler burcuna geçecek. 3 hafta boyunca venüsün ikizler burcundaki seyrinde ilişkilerimizde mantık, sosyallik, iletişim ve hercailik ön planda olabilir. Özel hayatımızda birden fazla seçenek karşımıza gelebilir. İletişim halinde olacağımız, bilgi alabileceğimiz insanlara karşı ilgi duyabiliriz. Yine bu Çarşamba fikir ve düşüncelerimizi aktarırken, heyecanlı, sabırsız ve sıkılgan etkiler altında olabiliriz. İsyankarlığa, anlık çıkışlara dikkat edelim.

Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

26 Haziran – 2 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

26 Haziran - 2 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Aslan burcundayken eğlenceli konu ve olaylara odaklanarak, keyfi ve organizasyonları ön plana çıkartarak başlıyoruz. Bu Pazartesi enerjimizi doğru yardımlar, başkalarını düşünerek atılacak adımlarla ortaya koyabiliriz.

Bayramın son günü oldukça iyimser etkiler devrede. Abartılı ve çoşkulu davranışlarımızla sevdiklerimize karşı tutamayacağımız sözler altına girmemeye özen gösterelim. Hayatımızda sıkıntılı durumlar varsa bu sıkıntı ve sorunları da gözümüzde büyütmeye meyilli olabiliriz.

Bayram sonrası fikirlerimizi istediğimiz gibi ortaya koymak kolay olmayabilir. Çarşamba günü sevdiklerimize karşı aşırı korumacı ve savunmacı tavırlarla hareket edebiliriz. Onlara karşı aşırı fedakar ve yardımsever düşüncelerle hareket etmemiz, onlardan göreceğimiz en ufak bir tepkide yerini alınganlıklara ve sert ifadelere bırakabilir. Alınganlıklar, şüpheli yaklaşımlar, anlaşmazlıklarla haftamıza devam edebiliriz.

Cuma günü olaylara yaklaşım biçimimiz şüpheci ve teorik olabilir, kolay inanmayacak, olayların arkasındaki temel sebepleri bulmak için daha fazla derine inmek isteyeceğiz. İş başındaysanız, fikirlerinizi etrafınıza rahat bir şekilde göstermek kolay olmayacak.
Bu haftanın en zorlayıcı günü Pazar günü olarak karşımıza çıkabilir. Tüm haftasonu bu etkiyi üzerimizde hissedebiliriz. Güç çekişmeleri, yapacağımız işlerde bazı dirençlerle karşılaşma gibi etkilerimiz olacak. Kendi amaçlarımız doğrultusunda hareket edebiliriz. Bu da başkaları üzerine güç ve hakimiyet kurma isteğimizi, ilişkilerimizde sorunları hayatımıza taşıyabilir. Şiddetten ve tehlikeli ortamlardan uzak durmalıyız. Enerjimiz yüksek olacağından oluşacak olaylarda , enerjimizi yaratıcı alanlara kaydırmalıyız.

Özetle; bu hafta ülkece, toplum olarak bayram ve sonrasında bazı sıkıntı ve sorunlara açık olabiliriz.

Çekişmeler, güç gösterileri, diplomatik ilişkilerde sorunların ortaya çıkması gibi etkilere dikkat edelim. Dünya Astrolojisi açısından bakarsak, Mars- plüton un karşı karşıya gelmesi, deprem, toprak kayması, volkan patlamaları gibi doğal afetleri tetikleyebilir. Yıkıcı yangınlar görülebilir. Fanatizm, aşırı milliyetçilik, savaş artabilir. Bu dönemde finansa, araştırma gerektiren işlerimize, borsaya dikkat etmeliyiz. 05-10-17-18-21 Temmuz dikkat çeken tarihlerden. 22 Temmuz sonrası Güneş’in Aslan burcuna geçmesiyle beraber, hava daha da ısınabilir, Mars’ın Güneş’le flörtü, 27 temmuz civarlarında havayı ve ortamı daha fazla ısındıracak.

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

19 – 25 Haziran Gezegen Faaliyetleri

19 - 25 Haziran Gezegen Faaliyetleri

Haftamıza Ay Koç Burcunda başlıyoruz. Bu haftabaşı ilk adımı atmak konusunda istekli olabiliriz.. Anlık çıkışlardan kaynaklanan duygusal sarsıntılar ve değişimler söz konusu olabilir. Sabırsızlık öne çıkabilir. Bu etkileşimden yola çıkarak bu haftanın oldukça hızlı ve sıcak gelişmelerle geçeceğini söyeleyebiliriz.

Salı günü, fikirlerimizde farklı ve sıradışı konular öne çıkabilir. Hayata esnek bakacak, girişeceğimiz işlerimizde farklı bakış açılarını hayatımıza geçireceğiniz. İş bağlantıları anlamda oldukça güzel birgün. Yine aşk hayatımızda ve ilişkilerimizde romantik, fedakar tavırlarla hareket edebilir, yaratıcılığımızı ortaya çıkartabiliriz.

Çarşamba günü Güneş ve Merkür Yengeç burcuna geçecek. Duygusallığımız önem kazanıyor. Ailemize, annemize, vatanımıza ve milletimize olan düşkünlüğümüz artabilir. Güvenliğimize daha fazla önem vermeye başlıyoruz.

Perşembe ve Cuma günleri önemli işlerden kaçınalım. Zira Güneş ve Ay pozisyonu Balsamik sürece ulaşıyor. Ay kapandığı için yeni adımlar için Cumartesi günü oluşacak olan Yeniay’dan sonra harekete geçmeliyiz.

Cumartesi günü sabah saatlerinde Yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniayda ailemiz, yuvamız, evimizle ilgili önemli başlangıçlar devreye girebilir. Bu alanlarda, emlak, alım satım süreçlerinde bu yeniay ı gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. Özel hayatımızda ve para işleyişlerinde oldukça tutkulu ve güçlü davranmak isteyebiliriz.

Bayramın 1. Günü, Pazar günü girişimlerimizde ve hareketlerimizde abartılı yönlere dikkat edelim. Kendimizi kontrol etmek, sistemli ve disiplinli davranmak kolay olmayabilir. Bu da en çok yeme, içme konularında abartmamıza neden olabilir. Midemizi çok zorlamamaya çalışalım. Herkese güzel bir bayram diliyorum.

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

12 – 18 Haziran Haftalık Gezegen Faaliyetleri

3 - 9 Temmuz Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Oğlak etkisiyle daha çok iş alanlarımıza yönelik konularla giriş yapıyoruz. Bu Pazartesi duygularımızı karşı tarafa göstermek, aktarmak kolay olmayabilir ama düzenlenmesi gereken işlerimizin üzerine eğilebilir, çalışmalarımızın karşılığını almak için uğraşabiliriz. Çalışmak, uğraşmak bu haftabaşının konularından…

Bu hafta Salı günü  etkili olan Merkür-Jüpiter olumlu açısıyla önemli konuşma ve görüşmeler gündeme gelebilir. Fikir ve düşüncelerimizde olumlu, iyimser yönlerimizi daha fazla vurgulamak öne çıkabilir. Fırsatlar yüksek olacak yalnız birgün sonra devreye giren Merkür- Neptün dik açısıyla yanılma ve aldanma etkilerine açığız. İletişimimiz net olmayabilir, kafamız bulanık olabilir özellikle önemli anlaşmalardan, sözlerden kaçınmak yerinde olacak. Geri planda farketmediğimiz detaylar ileride başımıza iş açabilir ve hayalkırıklıkları yaşayabiliriz. Sadece bu da değil, Haziran ayının en zor haftalarından birindeyiz.

Perşembe günü oluşan Güneş- Satürn karşıt açısıyla otorite figürlerinden, deneyimli insanlardan, üstlerimizden gereken desteği almakta zorlanabiliriz. Erkeklerle, olgun insanlarla olan bağlantılarımızda sıkıntılar oluşabilir. Hayata bakış açımız olumsuz ve isteksiz olabilir. Sorumluluklarımızın üzerimize üzerimize geldiği, işlerimizi yetiştirmekte zorlandığımız ve verimimizi yeteri kadar ortaya koyamadığımız günlerdeyiz. Bu yüzden önemli başlangıçlardan kaçınmak yerinde olacaktır yoksa bir sürü alanda savaşıyoruz gibi hissedebilir, çabuk vazgeçebiliriz.

Cuma günü Neptün gerilemeye başlıyor. 5 ay boyunca gerileyecek olan Neptün, sezgiselliğimizi arttırabilir. Taviz verdiğimiz, fedakarlıklarda bulunduğumuz, aldandığımız, göremediğimiz konuların arka tarafında dönen olaylarla karşılaşabiliriz. Bu dönemde yaşayacağımız veya yaşadığımız olayları değerlendirirken, kendimize çok fazla yüklenmemeye çalışalım. Bir işte, ilişkide, olayda karşılaştığımız yavaşlama, zorlanmaları iyi farkedelim, neden olduğunu anlayalım, kendimizi kandırmadan çözüm üretelim. Neptün düzeldiğinde sıkıntı yaşadığımız konuları düzeltmek için şansımızı kullanalım.

Pazar günü bu sefer Merkür’le karşıt açı içine girecek olan Satürn, bakış açımızı keskinleştirebilir. Fikirlerimizi sunarken, anlatırken, ifade ederken istediğimiz desteği veya teşviği almak kolay olmayacak. Zıtlaşmalar, zorunluluklar negatif düşünceleri devreye sokacak. Neyse ki aynı gün devrede olan Güneş- Uranüs olumlu açısıyla değişik, sıradışı ve farklı olan konulardan hoşlanacağız. Değişime karşı koymayacak, esnek davranmayı başaracağız. Değişik planlarla haftasonumuzu renklendirmeyi unutmayalım.

 

 

 

Bu hafta hayat bizi zorlayabilir. Girişimlerimiz, düşüncelerimizde desteklenmeyebiliriz.