Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

19 – 25 Eylül Haftalık Gezegen Faaliyetleri

gezegenfaaliyetleri

Haftaya Ay Boğa burcundayken, hem sanatsal, hem finansal işlerimizin üzerine eğilerek, durum ve koşulları sabitleme isteğiyle başlayabiliriz. Yemeye ve içmeye olan düşkünlüğümüz, keyfimiz yüksek akacak. Bu Pazartesi kadın, erkek ilişkilerimiz bize göz kırpıyor. Karşı cinsle aramızda güzel bir çekim olabilir, beraber uyumlu işler çıkarabiliriz. Hem iş, hem de özel hayatımızda güzel gelişmeler bizi bekliyor.

Çarşamba günü Merkür- Plüton olumlu açısıyla düşünce ve fikirlerimizi kabul ettirmek, güçlü insanlardan destek almak için uygun birgün. Bazı konular kafamıza takılı olabilir ama gerçek konsantrasyon ve dikkatle önemli işlerimizin altından kolayca kalkabiliriz.

 

Perşembe günü Merkür düzeliyor, 3 haftadır iletişimimizde ve sıkıntı yaşadığımız konularda düzelmeler görülebilir. Kendimizi ifade ederken artık rahatlıyoruz. Yine aynı gün Güneş Terazi burcuna geçecek. Sonbahar dönemi başlıyor! Kimliğimizde ve kişiliğimizde huzurlu, denge arayışı yüksek, sosyallik öne çıkabilir. Hava grupları olan ( Terazi, Kova ve İkizler ) için de kendi kimliklerini rahat ve zahmetsiz ön plana çıkaracakları bir dönem.

 

Cuma günü Venüs Akrep burcuna geçecek. 3 hafta boyunca  ilişkilerimizde kıskanç, tutucu, unutmayan, iğneleyen yönlerimizin ağır basacağı bir döneme giriş yapıyoruz. Venüs Akrep burcunda zararda olduğundan, ilişkilerimizde var olan sorunlar yukarıda saydığım nedenler yüzünden görünür hale gelebilir. Ya hep, ya hiç mantığından vazgeçmeli, karşı tarafı zorlamamalı, müdanasız davranışlardan bu süreçte kaçınmalıyız. Yine Venüs zararlı bir konumda olacağı için estetik uygulamalardan ve önemli değişimlerden kaçınmak yerinde olabilir.

 

Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

19 – 25 Eylül Haftalık Burç Yorumları

19 - 25 Eylül Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu hafta itibarıyla nihayet dengenizi sağlamaya başlıyorsunuz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu sizi sevindirmeli zorlu geçen birkaç günün ardından ilişkilerinizde güzel adımlar atılabilir. İş hayatınızda göreceğiniz destekler sizi heyecanlandırırken, bu hafta Perşembe günü merkürün düzelmesiyle beraber iş hayatınızda yaşadığınız iletişim sorunlarının da üstesinden gelmeye başlayacaksınız. İş arkadaşlarınızla aranız daha iyi olmaya başlayacak. Sadece iş de değil, hem sağlığınız, hem yakın çevre iletişiminiz rahatlıyor. Cuma günü itibarıyla şimdiye kadar alamadığınız alacaklarınızı tahsil edebilir, beklenmedik bir para olayıyla sevindirici bir dönem geçirebilirsiniz. Başkalarından yardım göreceğiniz gibi, siz de onlara yardım edebilirsiniz. Yine partnerinizin finansal durumunda sevindirici gelişmeler oluşabilir. Borcunuzu halletmek, kredi almak adına uygun bir dönem içine giriş yapıyorsunuz.

Devamını Okuyun

Ekstra Bilgiler Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

16 Eylül 2016 Parçalı Ay Tutulması

16 Eylül 2016 Parçalı Ay Tutulması

16 Eylül Cuma günü saat 22:05 te Balık burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Güneş’in- Ay’la karşı karşıya gelmesi, duygulardaki iniş çıkışların daha da görünür hale gelmesine, kendi ihtiyaç ve beklentilerimizin, diğer kişilerin istek ve beklentileri arasında gidip gelmesine neden olur.

Bu tutulma 2016 nın son tutulması olacak. Tutulma 3 saat 59 dk süreceğinden yaklaşık 4 ay boyunca hayatımıza etkilerini görebiliriz. Bu tutulma Asya, Avrupa, Avustralya, Afrika ve Güney Amerika’nın doğusundan izlenebilecek.

Balık burcunda olan tutulmanın Balık burcu temalarını daha görünür hale getireceğini söyleyebiliriz. Neptün yönetimindeki Balık burcu temalarına bakacak olursak, denizler, denizciler, terapistler, enerji çalışanları, film endüstrisi, sanatsal faaliyetler, biyokimyasal maddeler, kimyasallar, hayır kurumları, yardımlaşma, akışa bırakma, aşkınlık, hayalgücü, bilinçaltı, spiritüel konular, soyut kavramlar, kollektif bilinç, hapishane, hastane, kapalı yerler, bağımlılık yapan maddeler, gaz kaçakları, esirler, ruhun ve bedenin mücadelesi, ölümden sonraki yaşam, enstitüler, ilaçlar, yağlar ve sıvılarla bu tutulmanın ilgisinin olacağını söyleyebiliriz.

Su elementindeki tutulmalar, kargaşa ve huzursuzlukları, hain hareketleri, salgın hastalıkları, gizemli cinayetleri, ilaç ve uyuşturucu sorunlarını, aşırı yağışları, gelgitleri, deniz kazalarını, deniz ve kümes hayvanlarının yok olmasını, halk arasında ölümleri tetikler. Su ve sıvılarla ilgili sorunları, kazaları ve sıkıntıları karşımıza getirir. Değişken nitelikteki tutulmalarsa, ticari konuları, halk arası sıkıntıları, grevleri, suçları, hastalıkları, din ve eğitim konularına dikkat çeker.

Tutulma anında İkizler burcu yükseliyor ve yükselen yöneticisi Merkür, Başak burcunda, geri harekette ve yanık durumda. İletişimsel ve düşünsel becerilerimizi dikkatli ve temkinle ortaya koymamız, düşünmeden, harekete geçmememiz çok önemli çünkü tutulma esnasında Hem Güneş- hem Ay’a sert açı yapan Mars, sabırsız ve agresif tutumları, yıkıcı ve spontane enerjilerin etrafımızda kol gezdiğini gösteriyor. Tutulma Haritanın 11. Evine düşmekte meclis konularında, anayasal görüşmelerde uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar, yönetici pozisyonundaki insanların sıkıntı yaşamaları, bazı üyelerin, vekillerin vefatı, sıkıntı ve engellerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Mars’ın Satürnle 7. Evde yerleşimi, işbirlikleri, uluslararası davalarda, ittifaklarda, anlaşmalarda bazı sıkıntı ve sorunları tetikleyebilir ve bu konularla daha fazla uğraşabiliriz.

Türkiye haritasına bakacak olursak, tutulma bizim 10. Evimize düşüyor. 10 ev bir ülkenin yöneticileri, hükümet ve diğer ülkeler arasındaki tanınması ve görünürlüğüyle alakalıdır. Buraya düşen ay Tutulması, yöneticilerin zorlanmasını, popülaritenin düşmesini, önemli bir kişinin ölümünü, hukuk sisteminin zayıflamasını karşımıza getirebilir. Bu da ticareti ve ülkemizin kredisini zora sokabilir. Mars’ın (Savaş, agresyon, mücadele gezegeni) 6. Evimizden attığı ( Güneş-Ay’a ) sert açılar, ve bir çok gezegenin şu an sınırlarımız, topraklarımız ve güvenliğimizle ilgili alanımızda olması, bu dönemde savaş, terör, ordu hareketlenmesi gibi konuları hızlandırabilir. Bu dönemde alınacak kararlar aceleye gelmemeli, küçük ayarlamalar yapılarak ilerlemek bizi olası sıkıntılardan koruyacaktır. Bizi başka noktalara çekmek isteyen, yanıltıcı hareket eden deniz aşırı ülkelerle olan bağlantılarımıza ve anlaşmalara dikkat etmek önemli olacak. Venüs- Satürn birleşimi ve transit Uranüsle karşıt açısı, turizm, sanatsal faaliyetler, büyük elçiler, borsa, hisselerin değerinin düşmesi, kadınlarla ilgili konular, firmaların ve bankaların sıkıntı yaşamaları, sportif faaliyetler, avm ler ve parklarla ilgili konularda, eğitim alanlarında bazı zorlanmaları, değişimlere ve reformlara karşı durma gibi etkileri karşımıza getirebilir.. Bu dönem iç meseleler, topraklarımız ve güvenliğimiz önemli olacak, savaş içinde savaşa dikkat etmeliyiz.

Bireysel olarak bu tutulmanın etkilerine bakarsak, Balık burcu hayalgücü, bilinçaltı, sömürülerle, adanmışlıkla, bırakmakla, vazgeçmekle alakalıdır. Ruhsal şifalanma, arınma yine onun konusudur. Hayatı daha fazla sorgulayacağımız, yalnızlık ve izolasyon ihtiyacımızı arttıracağımız bir dönem içindeyiz. Satürn- Neptün karesiyle ortaya çıkan korku, suçluluk ve endişelerden ve bunların içimizde büyüttüğü öfkeden kaçmak yerine, kendimizi akışa bırakmalı, gerçekleri göz ardı etmeden ilerlemeli, kendimizi ve yapabileceklerimizi öncelikle kabullenmeliyiz. Ne ve kim olduğumuzla mutlu olmalıyız!…

Mars’ın devrede olduğu, hareretli, istekli, düşüncesizce harekete geçirecek yapıyı iyi kontrol etmeli ve dengelemeliyiz zira tartışmalar, sürtüşmeler ve kazalara açık bir süreç içinde olacağız. Egzersizler, etkili çalışmalar, kendimizi çok fazla zorlamadan tutkuyla isteklerimizi yerine getirmeye çalışmak, hayatın eğlenceli yönlerine odaklanmak, içimizdeki verimliliğin ve yaratıcılığın çıkmasına izin vermek bu tutulmada yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Meditasyon, şifa çalışmaları, dans, reiki, yoga, Nlp, regresyon gibi ruhsal çalışmaları arttırabiliriz. Resim, müzik, bale, koreografi çalışmaları, sinema, tiyatro gibi etkinlikler, renklerle çalışmak bizi ve ruhumuzu rahatlatabilir. Yine su kenarları, suyla temas, hamurla uğraşma, çanak, çömlek, seramik uğraşıları verimliliğimizi arttıracak. Bu aralar eğer sürekli bir tedavimiz yoksa gereksiz ilaç alımından uzak durmalı, şeker ve rafine gıdaları hayatımızdan çıkarmalı, ayaklarımıza ve ruhsal durumumuza dikkat etmeli, ruhumuz ve bedenimiz arasındaki dengeyi sağlamalıyız.

Venüs- Uranüs karşıtlığıyla ilişkilerimizde bireysellik, özgürlük temaları ortaya çıkarken, stresli ve gergin oluşumlar ilişkilerimizde bizi zorlayabilir. Yine parasal konularda da dikkatli olmayı hatırlatmakta fayda var. Bir yandan da Mars’ın Venüs’le olumlu açısı bazı stresler olsa bile, kendimize olan güveni arttıracak, çekiciliğimizle başkalarından istediğimiz desteği alabileceğiz. Bizi sınırlayan ve ne yapmamız gerektiğini söyleyen kişilere, ilişkilere tepkimiz sert olurken, diğer yandan başkalarıyla flörtleşmeye yatkın olabiliriz. Buradan da anlaşılacağı gibi destekleyici ilişkilere ve kişilere daha fazla ihtiyacımız var. Mars’ın, Uranüs’le olumlu açısı, risk almak için yeni aktiviteler, fikirler ve hareketler peşinde olacağımızı anlatıyor. Aşkta, yaratıcılıkta, toplum içinde cesur olma ve değişiklikler yapma isteğimiz olsa bile bunu göz ardı etme etkisine karşı dikkat etmeliyiz. Kiron’la birleşen Tutulma, ruhsal anlamda bizi zorlayan konuları, ruhsal yaralanmaları iyileştirmemiz gerektiğine dikkat çekiyor. Değişiklik isteğimize, saracağımız yaralarımıza küçük ayarlamalar yaparak olaylara tolerans ve empatiyle yaklaşmak bu tutulmadan alacağımız en güzel hediye olabilir.

 

Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

12 – 18 Eylül 2016 Haftalık Burç Yorumları

haftalik

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu bayram hırslarınızı ve agresyonlarınızı iyi yönlendirmeniz gerekecek. Sinirli ve çabuk hareket etmek isteyen yapınızla sizi daha az tanıyan insanlarla fikir ve kimlik mücadeleleriniz sizi zorlayabilir. Bakış açınızda tek yönlü olmazsanız sıkıntılarınızı daha kolay aşabilirsiniz. Bu etki özellikle bayramın 1. Ve 2. Günleri etkili olabilir. Yolculuklarda dikkatli olun. Cuma günü gerçekleşen ay tutulması kontrolünüz dışındaki etkenleri devreye sokabilir. Aniden gelişecek bazı olaylara hazırlıklı olmalısınız. Yaratıcılığınız artabilir, sezgileriniz güçlenebilir. Bir süredir gizli kalan sırlar açığa çıkabilir, bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve gevşemek bu tutulma döneminde önemli olacak. Yoga, meditasyon, dua gibi yatıştırıcı ve sakinleştirici, durumları kabullenmenizi sağlayacak yöntemlere başvurmalısınız. Haftasonu, seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak olan işlerinizde değişik ve farklı şansları ayağınıza getirirken, Pazar günü özel hayatınızda çabuk sıkılmalara, patlamalara ve ilişki kopuşlarına hazır olacaksınız

Devamını Okuyun

Ekstra Bilgiler Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Jüpiter Terazi’de!

Jupiter-Terazide

JÜPİTER TERAZİ’DE!

 

AŞKA VE ROMANTİZME YOL AÇIN!

09 Eylül’de neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter Başak burcundan ayrılarak Terazi burcuna geçiyor. Zevki, keyifi ve eğlenceyi seven Jüpiter her yıl bir burcun kimliğine bürünerek, o burcun konu ve temalarını daha da abartarak, büyüterek, geliştirerek yoluna devam eder. Jüpiter büyüme ve genişleme gezegenidir, jüpiter sayesinde deneyimlerimizi arttırırız. Geçtiğimiz dönem Başak burcunda çalışkanlığımızı ve üretkenliğimizi arttıran, uğraşmadan, detaylandırmadan istediklerimizi bize vermeyen Jüpiter artık tam anlamıyla yön değiştirerek 10 Ekim 2017’ye kadar Terazi burcunda seyiredecek.

TERAZİLER HAZIR MISINIZ!

Terazi burcu astrolojide ilişkileri, ortaklıkları, uyumu, ahengi, sosyalliği temsil eder. O bu dünyaya herşeyi bir partnerle deneyimlemeye gelmiştir. Uzlaşmak, bir yol bulmak bu burç için önemlidir. Bu yüzden kavgayı, gürültülü ortamı sevmez, Terazi’ye göre herşey konuşarak ve ortada bir payda bulunarak halledilebilir. Bu yüzden İnsanlar arasında denge ve barışı sağlamakta üstüne yoktur. Jüpiter’in bu bir yıllık yolculuğunda bu alanlarda büyük etkiler bırakacak fikirler havada uçuşacak. Terazi Burcunun tarafsız, objektif ve adaletli yönleri, Jüpiter’in doğasıyla uyumlu olduğundan bu burçtaki dolaşımı bu alanlardaki gelişmeleri daha fazla vurgulacak.

İlişkilerimiz önem kazanıyor. Bir partnerin varlığını, başkalarından istediğimiz destek ve onayı bu süreçte hayatımızda görmek isteyebiliriz. Aşkı arıyorsak, aşkla mücadele halindeysek, başkalarıyla ilişkilerde sıkıntı yaşıyorsak, bu dönemde zorlukları aşmamız kolay olacak. İlişkilerimize taze bir bahar esintisi, bir yenilenme geliyor. Romantizm ön plana çıkıyor. Bu dönemde tek başımıza ilerlemek yerine, diğer insanlarla beraber ilham bulmak bize ve hayatımıza çok şey katacak. Yine Terazi burcunun konuları olan ortaklaşa işlerde, anlaşmalarda, diplomatik yaklaşımlarda, hukuk ve adalet sisteminde, sanat, moda alanlarında güzel ilerlemeler kaydedebiliriz.

MODA VE SANAT YÜKSELEN DEĞER!!

Sanatsal ve artistik oluşumların daha öne çıkacağı bir döneme giriyoruz. Sinema ve iletişim sanatlarında estetiğin ve kalitenin öne geçeceğini göreceğiz. Moda’da ilhamın, yaratıcılığın artacağını, dengeli, zarif olanın, kalitenin öne çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Hayatımıza bir anlamda renk geliyor! İpekler, satenler, etnik kıyafetler, renk kombinasyonları, fırfırlar, yumuşak tatlı kıvrımlar, romantik esintiler bizi heyecanlandıracak. Tüm bu alanlarda bize ilham veren elbette Eros Yani Aşk Tanrısı olacak.

NETWORK HIZLANIYOR!

Bir kere Hava elementindeki Terazi entellektüel oluşumları arttırabilir. İnsanlarla bir araya gelmek veya kontak halinde olmak isteyeceğiz. Kısa bir bilgi, Facebook Jüpiter Terazi zamanında kurulmuş ve insanların hayatında network anlamında büyük bir yer edinmiştir. Birbirimize temas etmek, çöpçatanlık veya arabuluculuk yapmak için harika bir dönem içindeyiz. İlişkilerimizi dengelemek, ilişkilerden kazanmak, fayda sağlamak, iki elin sesi var durumuna geçmek için bu etkileşimden faydalanalım. Kendi içimize kapanmak ve işlerimizde tek başımıza ilerlemek için uygun bir dönem değil. İnsanlara temas etmek ve onlarla beraber gelişmek için adımlar atmalıyız.

ORTAKLIKLAR; ŞİRKET BİRLEŞMELERİ ARTIYOR!

Terazi Burcunun Jüpiter’le hareketi iş hayatında; Ortaklıkları, uluslararası ilişkileri, politikayı, halkla ilişkileri, danışmanlıkları, hukuk ve adalet sistemini, uluslararası hukuku, mimariyi, iletişimsel işleri, sanat ( sinema sektörü), estetik, güzellik ve tekstil( moda) sektörünü ön plana çıkaracak.

Jüpiter’in Başak burcundaki seyrinde iş ve ekonomi dünyasında daralmalara, elimizdekini korumaya ve hatta küçülmelere gidilmişti. Şimdi Jüpiter Terazi geçişiyle zorlandığımız iş alanlarında orta yolu bulmanın, şirket ortaklıklarının önü açılıyor. Bu dönemde kurulacak olan şirketlerin diplomatik yönden kuvvetli, estetiği güçlü şirketler olacağını söyleyebiliriz.

Elbette Terazi burcunun her zaman dengeye ihtiyacı vardır. Dengeyi sağlayana kadar dengesizlikler, gitgeller, karşıtlıklar ve iniş- çıkışları da karşımıza getirecek. Özellikle Jüpiter’in Via Combusta zamanında ( yanık yol: 15 derece Terazi- 15 derece Akrep arası) iş hayatımızda, ortaklık ve ilişkilerimizde sürtüşmeler, uyum ve dengenin sağlanamaması gibi durumlara hazır olalım. Bu dönemde diplomatik anlaşmalarda zor kararlar, hukuk uygulamalarında sıkıntılar, adalet ve etnik değerlerde sorgulamalar artabilir. İnsanların adaleti sağlamak adına hata yaptığı yerlerde İLAHİ ADALET devreye girebilir. (KASIM 2016- MAYIS 2017)

2016’ nın sonunda öncü burçlarda oluşan T-Karenin (Jüpiter- Uranüs karşıtlığı, Jüpiter- Plüton karesi, Plüton- Uranüs karesi) tetiklenmesiyle maddi ve finansal konularda büyük değişimler altında olacağız. İlişkilerimizde de önemli kararlar, sistemde değişimler oluşabilir. Bizim karşımızda duracak güç figürleriyle sürtüşmeler artabilir. Diplomatik ve uyumlu bir yol bulmak kolay olmayacak. Ekonomide çalkantılı bir dönem içinde olacağız.

Son sözleri söylemek gerekirse, Satürn- Jüpiter arasındaki karşılıklı ağırlamanın önemli gelecek adımlarımız ve sorumluluklarımız için bizi destekleyeceği, inançlarımız adına doğru çalışacağı bir dönem olacak. İlişkilerimizde sorumlulukların, adaletin artacağını, din, felsefe, inançlarda büyük ilerlemelerin, genişlemelerin olacağını söyleyebiliriz.

Terazi burcunun olumsuzlukları olan kararsızlık, tembellik, fazla uzlaşmacı tavırlar, hayır diyememe gibi etkilerin de Jüpiter tarafından büyüyeceğini göz ardı etmemek lazım.

Burçlara bakacak olursak;

Terazi ve özellikle yükselen Teraziler yeniden doğuyorlar! Uzun zamandır bekledikleri fırsatlar onlara akacak. Kendilerini geliştirecek, iyimserliklerinin en çok ilişkilerine ve ortaklıklarına yaradıklarını görecekler. Bu bir yılı çok etkili bir şekilde kullanmaları lazım! Tembellikten ve kararsızlıklardan uzak dursunlar…

Ve tabii ki Hava elementindeki diğer burçlar olan İkizler ve Kovalar için de fırsatlarla dolu, harika bir dönem. İkizler’e ilerleme sanat, aşktan, Kova’ya ilerleme eğitim, medya ve seyahatlerden akacak.

Öncü burçlar olan Oğlaklar, Koçlar ve Yengeçler içinde değişik fırsatlarla karşılaşacakları bir süreç olacak. İlişkilerde, aile ve kariyer hayatlarında abartıdan ve düşünmeden hareket etmekten uzak durmalılar.

Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

5 – 11 Eylül 2016 Haftası Gezegen Faaliyetleri

gezegenfaaliyetleri

Haftaya Ay Terazi burcunda ilişkilerimize, ortaklı işlerimize odaklanarak başlıyoruz, öğleden sonra 15:38’e kadar ay boşlukta olacağı için bu Pazartesi tamamlamamız gereken, çok önem arz etmeyen işlerimizin peşine düşebiliriz. Öğleden sonraysa ortak parasal işlerimiz, hesap kitap işlerine birkaç gün boyunca ağırlık verebiliriz.

Çarşamba günü güçlü ve etkili insanlardan göreceğimiz destekler yüksek. İlişkilerimizde kalıcı adımlar atabilir, düşünceli, ağırbaşlı tavırlarla hareket edebiliriz. Her tür iş, özel ve para ilişkilerimiz destekleniyor.

 

Cuma günü yaklaşık 1 yıldan beri Başak burcunda bulunan neşe, zenginlik ve bolluk gezegeni Jüpiter Terazi burcuna geçiyor. 1 yıl boyunca ilişkilerimiz, ortaklaşa işlerimiz, sosyalliğimiz öne çıkmaya başlayacak.  Terazi ve Yükselen Teraziler için yenilenme zamanı gelmiş bulunuyor! Aynı zamanda hava grubu burçlar İkizler ve Kova da bu güzel canlanmadan ve gelişimlerden nasibini alacak ve elbette ki jüpiter’in yönetimindeki Yay’lar, Jüpiter’in Başak burcundayken yaşadığı sıkıntıları geride bırakmaya hazırlanıyor.  Bu konuyla ilgili yazımı Jüpiter Terazi Burcunda yazımda birkaç gün içinde ayrıntılarıyla sizinle paylaşacağım.

 

Cumartesi günü Haziran ayında devrede olan Satürn- Neptün karesi yeniden sahneye çıkıyor.

 

HAYALLERİMİZ VE ELDE ETTİĞİMİZ GERÇEKLERİMİZ!

 

10 Eylül öncesi bir hafta ve sonrası bir hafta olmak üzere, yaklaşık 2 hafta boyunca hayatımızda bazı karmaşalar, çözülmeler, hayat akışında sıkıntı ve problemler bizi cesaretsizliklere ve hayalkırıklıklarına sürükleyebilir.

 

Gerçeklerimiz hayallerimizle çakışabilir. Hayallerimizin karşılığında elde ettiklerimizi gördüğümüzdeki memnuniyetsizliğimiz ruh halimize yansıyabilir. Yolunda gitmeyen konularla ilgili vereceğimiz kararlar için panikle, suçlulukla, tatminsizlikle hareket edebiliriz. Depresyonik etkilere, negatif karmalara, anksiyeteye, suçluluk korkularına karşı dikkatli olalım. Bizi en fazla zorlayacak duygular, kontrolü kaybetme korkusu olacak.  Sorumluluklarımız çözülebilir, dağılabilir. Endişelerimiz, korkularımız kendimize olan güvenimizi kısıtlar. Biz güvenimizi kaybettikçe, daha da açmaz durumlar içinde kendimizi bulabiliriz.

 

Yağlar, madenler, boğulmalar, hava koşullarının ekstrem olması, intihar bombaları, suikastler ve katliamlar artabilir. Petrol fiyatları, taşımacılık, deniz taşımacılığı, yurtdışı bağlantılı işler, ithalat, ihracat, uluslararası ticaret, hukuk ve piyasalar anlamında da sıkıntılar oluşabilir. Din ve haklar, geleneksellik ve liberallik  arasındaki çatışmalar çoğalabilir. Garip sağlık semptomlarına açık olacağız. Nefes alamamak, yaşama arzumuzu yitimek, kendimizi değersiz görmek, 40 yaş üzerindeysek bazı fiziksel sıkıntılarla karşılaşmak bizi zorlayabilir.

 

DEĞİŞİM İÇİN UYGUN BİR DÖNEM DEĞİL!

 

Satürn bir yandan bizi şekillendirmeye çalışacak ama  hayatın  sadece siyah veya beyaz olmadığını Neptün sayesinde göreceğiz. Kutuplaştığımız noktaları çözmekte üstüne olmayan Neptün, aslında yanlış veya doğru birşeyin olmadığını, herkesin herkesle teması olduğunu bizlere öğretecek. Eğer bu noktayı iyi kavrarsak bu etkiden ve yaşayacağımız psikolojik dramalardan daha doğru bir şekilde kurtulabiliriz. Değişim için uygun bir dönem değil. Bu süreçte sabretmek, temeldeki soruna odaklanmak, müzik, dans gibi kreatif alanlara yönelmek, bilincimizi kuvvetlendirmek işimize yarayabilir. Defansif ve düşük bir ruh halinde olacağımızdan büyük başarılar ve ilerlemeler beklememeliyiz.

 

 

Pazar günü oluşan Venüs- Plüton dik açısı, ilişkilerimizde kıskançlık, baskı, kontrol, manipüle etme gibi durumları tetikleyebilir. İlişkilerimize şüpheyle yaklaşabilir ve kendimizi zorlayacak durum ve koşullar içinde olabiliriz. Bu etkiye karşı dikkatli olalım.

 

Herkese iyi haftalar diliyorum….