Güncel Yorumlar Semadan Haberler

26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması

26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması 3

26 Şubat 2017 saat 17:58’te Balık burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma daha çok Pasifik Okyanusu, Afrika’nın güney batısı, Güney Amerika, Pasifik ve Hint okyanusunda, Antartika’da görülecek. Bir tutulma hangi bölgelerden veya ülkelerden görülüyorsa, o bölge veya ülkeler üzerinde değişimi gerçekleştirir.

Güneş tutulmaları kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda Güneş, Ay ve diğer Gezegenlerinizle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Bu Tutulma Değişken nitelikte bir tutulma olacak. Tutulmanın Değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

Su elementindeki tutulmalar, sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, sel baskınları, gelgitlerin yüksek olması, tufanları, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyabilir. Yine önemli bir insanın ölmesi, zehirlenmeler, kimyasallar, petrol ve yağlarla ilgili konuların veya bu alanlardaki sorunların da karşımıza geldiğini görebiliriz.

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar Balık burcuyla alakalıdır.  İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi gerekebilir ve duygusal bağımlılıklardan kaynaklı olarak vedalaşmak bize zor gelebilir.

Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler çıkarmamız kurtarıcımız olacaktır.

26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması

 

Tutulma haritasına baktığımızda tutulma zamanı Aslan burcu yükseliyor ve yükselen Regulus Takım yıldızıyla birleşmekte ve yöneticisi Güneş 7. Eve yerleşmiş. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklaşa atılacak adımlar, anlaşmalar, davalar, uluslarası davalar, ilişkiler, eş tarafı, açık düşmanlıklar, büyük baba, büyük anne alanları ve özellikle ilişkilerimiz bu tutulma zamanı önem kazanıyor. Bu alanlarda önemli başarılar elde edebiliriz ama Regulus takım yıldızının bize verdiği bilgiye göre intikam duygusundan uzak durmamız şartıyla. Şartlar bir anlamda karşı  tarafın elinde olabilir.

Tutulmanın yükselen Yöneticisi Güneş, Neptün’le birleşiyor. Güneş Neptün birleşimleri duygusallığı, hassasiyeti ve empatiyi arttırır, bütünleşme isteği doğurur. Diğer insanlarla bütünleşerek yardımlaşma ve sosyal olgular hakkında çok şey öğrenebiliriz. Spiritüel ve okült konulara olan ilgimiz de artabilir. Bir yandan da Neptün kendi kişisel inanaçlarımızı, dualarımızı gösterir. Jüpiter dinin kurumsal boyutuyla ilgiliyken, Neptün kişisel dualar, inançları temsil eder. Başkaları, özellikle ilişkilerimiz, davamız, ortaklaşa adımlarımız için yapacağımız dualarımız önem kazanırken, sezgiselliğimiz bize yol gösterebilir. Yine bu dönemde başkalarının bizi aldatmasına, yanılgılara ve aldanmalara açık olabiliriz. Önemli kurumlardan onay almak isteyebiliriz. Bulunduğumuz durumdan başkalarının gelip bizi kurtarmasını beklemek çok büyük bir hayal olarak karşımıza çıkarken, kendimize ve yapacaklarımıza güvenerek yolumuzda ilerlemek, sormak, soruşturmak, analiz etmek, daha gerçekçi olmak aklımızın bir köşesinde olmalı.

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter’in – Uranüs karşıtlığı,  kişisel istek ve özgürlüğümüzü arttırırken, yapmak istediklerimizi hayata geçirme aşamasında bir engelle karşılaşıldığında asileşmeyi, tepkileri, isyankarlığı arttırabilir. Şartlardaki inanılmaz değişimler, meydana gelecek olan ani olaylar var olan tansiyonu ortaya çıkarabilir. Bu tansiyon döngüsünü daha çok fikirsel alanda, sosyal medya, medya, yayıncılık, eğitim, dini konular, göçmenlikle ilgili konularda, hukuki davalarda, yargılarda, uluslararası ticarette ve eğitim hayatında deneyimleyebiliriz. İletişim, ulaşım, öğrenim alanlarında iyi disipline olmamız gerekebilir. Tutulmadan birgün sonra devrede olan Mars- Uranüs kavuşumuyla, beklenmedik, sürpriz gelişmeler, sıkıntı ve sorunlarda devrede olabilir. Maddi kazanımlarımızda ve elde ettiklerimiz konusunda geçmişte yaşadığımız bazı sıkıntı ve olaylar yeniden karşımıza gelebilir. Parasal konularda başkalarının oyununa gelmek, karşı tarafa bağımlı olmak, dolandırıcılık gibi etkilere dikkat edelim. Her tür ilişkimizin deneyiminden çok şey öğrenebiliriz…

26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması 2

Türkiye Haritasındaki tutulma etkilerine bakacak olursak; tutulma Türkiye’nin 9. Evinde meydana geliyor ve Whole Sign le bakarsak 10. Evini bağlıyor. 10. Evdeki tutulmalar, başkan, üst düzey yöneticiler, hükümet ve yetki sahibi kişilerle alakalıdır. Ülkenin diğer ülkeler gözündeki itibarı, saygınlığıyla ilgilidir.Yine ülkenin güvenliği, emekli ve yaşlı kesimi etkileyen kararlar bu evin konularıdır. Yine dış ilişkiler, uluslararası konular, yüksek öğrenim, öğretim, akademisyenler, turizm, medya, yayıncılık, göçmenler, din adamları, deniz ve hava yolları alanlarında bazı sıkıntılara, karmaşalara, karışıklıklara hazır olabiliriz. Bu alanlarda sosyal skandallar gün ışığına çıkabilir.

Tutulma Güney Ay Düğümümüzün üzerinde gerçekleşiyor. Kadersel bir dönem içindeyiz ve yukarıda saydığım alanlarda ortaya çıkacak karmaşa ve karışıklıklar bize bedel ödetebilir. Yine Mars- Uranüs kavuşumu meclis alanında gerçekleşecek. Askeri konularda beklenmedik gelişmelere, huzursuzluklara açık bir dönem olabilir. Askeri bölgelerde veya güvenlik gerektiren alanlarda terör eylemleri, halkın galeyana gelmesi, isyanlar ve grevlere açık bir dönem. Hava koşullarına, bir deprem ülkesi olarak olası deprem etkilerine dikkat etmeliyiz. İlk olarak 02 Mart’ta Merkür’ün tetiklemesi ardından 03 Mayıs’ta Mars’ın bu alanları tetiklemesiyle beraber bu tutulmanın etkilerini daha fazla hissediyor olacağız.

Şartların ve koşulların çok net olmayacağı, geçmiş dönem yaşanılanları ütopik, puslu ve masalsı bir şekilde algılayacağımız bu dönem, hesabımızı iyi yapmalı, gerçekçilikten uzak davranışlardan kaçınmalıyız. Kendimizi başkalarına kurban etmemeye, yüzleşmelerden kaçınmamaya özen göstermeliyiz.

Anlayış, empati her konuda aşırıya kaçtığımız konuları toparlamamıza yardımcı olabilir.

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

20 – 26 Şubat Haftalık Gezegen Faaliyetleri

20 - 26 Şubat Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya dış ortamlara bağlı işlerimizle başlıyoruz. Değişik yerler ve ortamlarda bulunmak isteyebiliriz. Gezmek, dolaşmak, fikir üretmek, bilgi alışverişinde bulunmak, farklı konuları deneyimlemek, felsefe ve dini konuları konuşmak için bu Pazartesi uygun şartları ve koşulları sağlayabiliriz.

Salı ve Perşembe günleri iş görüşmelerimiz, toplantılarımız ve kuracağımız bağlantılar açısından oldukça keyifli ve etkili günler. Özellikle Salı günü kendimizi geliştirebilir, büyük resmi görebilir, küçük ayrıntılar yerine hayatı daha geniş açıdan algılayabiliriz. Tekliflere, güzel fırsatlara açık birgün. Ayrıca fikirlerimizde ve düşüncelerimizde farklı, değişik olan bize daha cazip görünebilir.

Çarşamba günü girişimlerimizde bazı engeller ve sorunlarla karşılaşma ihtimalimize karşı dikkatli olalım. Güç çekişmeleri, anlaşmazlıklar, gruplar ve bireysellik arasında sorunlar oluşabilir. Çevremize karşı acımasız olmamaya veya başkalarının acımasızlığına kurban olmamaya dikkat etmemiz gerekebilir.

Tehlikeli yerlerden ve durumlardan uzak duralım.

Bu haftanın en önemli olayı Pazar günü saat 17:58’te Balık burcunda oluşan Halkalı Güneş Tutulması. Bu senenin ilk güneş tutulmasında değişken etkiler devrede olacak. Uranüs- Mars ın birleşimiyle beklenmedik olaylara, sert çıkışlara açık olacağız. Güneş tutulmasıyla ilgili yazımı birkaç gün içinde sizlerle paylaşacağım.

Şimdiden herkese hayırlı, keyifli, bolluklu, mutlu ve huzurlu bir hafta diliyorum…

Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

20 – 26 Şubat Haftalık Burç Yorumları

20 - 26 Şubat Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Haftanıza dış ortamlara bağlı önemli işlerinizle başlayabilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Sizi harekete geçirecek insanlarla bir araya gelecek, önemli adımlarınızı tek başınıza değil, başka insanlardan alacağınız desteklerle uygulayacaksınız. Bu hafta fikir ve düşünceleriniz daha fazla ön planda. Salı günü sosyal ortamlarınızda farklı ve değişik konuların, konuşma ve görüşmelerin üzerine eğilebilir, iş hayatınızda ortaklaşa adımlar atmak isteyebilirsiniz. Devamını Okuyun

Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

13 – 19 Şubat Haftalık Burç Yorumları

13 - 19 Şubat Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu haftabaşı işte beraber hareket ettiğiniz ve ortaklaşa çalıştığınız insanlarla ve arkadaşlarınızla hızlı ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Herşeyi tek başınız yapmak sizin için önemli olsa da bu dönem ortaklıklar hayatınızı kurtarabilir.

14 Şubat sevgililer gününde özel hayatınıza daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla beraber yapacağınız planlarda karşı tarafın düşüncelerine önem vermeye çalışın. Ayrıca Salı günü, seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, hukuki konularda çevrenizin desteği ve hayat girişimleriniz sizi her konuda destekleyecek. Önemli kişilerden fayda sağlayabilecek, gelişiminizi arttıracaksınız. Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

6 – 12 Şubat 2017 Haftası Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay İkizler burcundayken hızlı ve aktif bir iletişimle başlayabiliriz. Etrafımızda olup biten olaylara merakla yaklaşabilir, kısa vadeli planlamalarımızı bu haftabaşı devreye koyabiliriz.

Bu Pazartesi Jüpiter Terazi burcunda gerilemeye başlıyor. Yaklaşık 5 ay boyunca bize şans sunduğu, karşımıza fırsat getirdiği noktalarda geri  çekilmeler, yavaşlamalar, bazı aksilikler oluşabilir. İkili ilişkiler, evlilik, özel hayat, ortaklaşa işler, sanatsal ve hukuki alanlarda, moda konularında bazı sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Bu dönemde olayları iyi gözlemlemeli ve işlerin yürümediği noktalarda hatalarımızı farkederek yolumuzda ilerlemeliyiz. Para temsilcisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması aynı zamanda ekonomik olarak da zorlanacağımız bir dönemi gösteriyor.

Salı günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcuna geçiyor. 2 hafta boyunca  iletişimimizde daha özgür, bireysel ve farklı yönlerimizi ortaya koyabiliriz. Toplumsal konulara ilgimiz artabilir, bilim, teknik, elektronik, astroloji, hümanist yaklaşımlar, demokratik adımlara olan düşkünlüğümüz öne geçecek. Gruplarla iş yapmak, organize etmek, kalabalık topluluklar içinde kendi bireyselliğimizi öne çıkarmak önem kazanabilir. Devamını Okuyun

Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

6 – 12 Şubat Haftalık Burç Yorumları

6 - 12 Şubat Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Haftanıza hızlı ve etkili bir şekilde başlayacaksınız sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu Pazartesi itibarıyla birkaç ay boyunca seyahat, eğitim ve yabancı alanınızın temsilcisi Jüpiter geriliyor. İkili ilişkilerinizde veya ortaklı işlerinizde bu dönemden sonra bazı sıkıntılarla karşılaşırsanız şartları ve durumları gözden geçirmeli ve eksikliklerinizi farketmelisiniz. Özel hayatınız veya ortaklı işlerinizde karşınıza gelen fırsatları gözden geçirmek için bu dönemi iyi değerlendirin.

Salı günü itibarıyla grupsal çalışmalara eğiliminiz artıyor. Olaylara daha fazla toplumsal gözle bakacaksınız. Geleceğinize yönelik planları organize etmenin, çevrenizi bu planlara dahil etmenin zamanı gelmiş bulunuyor. Sosyal çevrenizdeki insanlarla paylaşımlarınız ve fikir alışverişleriniz artmaya başlıyor. Devamını Okuyun

Aylık Yorumlar Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Şubat 2017 Aylık Burç Yorumları

Şubat 2017 Aylık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Şubat ayı büyük girişimlerle karşınıza geliyor. Sosyal çevrenizdeki insanlarla, arkadaşlarınızla, tanıdığınız ve dahil olduğunuz gruplarla uyumlu, esnek ve sağlam işlere kalkışabilirsiniz. Bir yandan da iş hayatınızda bazı konuşmalara Şubat başında çok farklı tepkiler verebilirsiniz. Dediğim dedik tavırlardan ve ısrarcılıktan kaçınmak sizi olası sorunlardan koruyabilir.

02 şubatta önemli iş fırsatları beraber çalıştığınız ve ortaklık yaptığınız kişilerden gelebilir. Kendinizi iyimser görecek ve risk almaya yatkın olacaksınız.

03 şubat itibarıyla kendinizi seveceğiniz ve göstereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Sosyalliğiniz artabilir, Görüntünüzü yenilemek, alışveriş yapmak, dolaşmak, keyifli ilişkiler içine girmek isteyebilirsiniz. Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

30 Ocak – 5 Şubat Haftalık Gezegen Faaliyetleri

20 - 26 Şubat Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Balık Burcundayken giriş yapıyoruz. Duygusal olacağımız bu haftabaşı, insanları anlamak, sevmek, empati kurmak ön plana çıkabilir. Kafa karışıklıkları, dağılmalar, çözülmeler, tembel etkiler, kararsız durumlara karşı dikkatli olalım.

Çarşamba günü devrede olan Merkür- Uranüs dik açısıyla, sıkılganlıklarımız ve tepkilerimiz yüksek olabilir. Yabancı ülkelerle olan diplomatik ilişkilerimize bu hafta daha fazla önem vermeli, ilişkilerimizi zedeleyecek tutumlardan kaçınmalıyız.  Yine ülke içinde bazı sert söylemler, alınacak kararlar, fikirsel olarak bizi zorlayabilir.  Bu hafta Uranüs’ten alacağımız etkilerle beklenmedik, farklı ve değiştirici olaylara açık olabiliriz. 02 Şubat’a kadar güvenliğimizle ilgili konulara dikkat edelim.

Perşembe günü fikirsel olarak hızlı motive olabilir, fırsat yakalayabilir ve abartılı sözler altına girebiliriz. Karşımıza çıkacak olan fırsatlarda tutamayacağımız sözler uzun vadede başımıza işler açabilir.

Cuma günü Venüs Koç burcuna geçecek, ilişkilerimizde bireysel, özgür ve atılgan olabilir, bencil tutumlar içine girebiliriz. Kendimizi düşünmeye ve isteklerimiz doğrultusunda hareket etmeye meyilli olacağımız bu süreçte ilişkilerimizde bazı bozulmalara dikkat etmeliyiz.

Herkese iyi haftalar…

 

 

Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

30 Ocak – 5 Şubat Haftalık Burç Yorumları

30 Ocak - 5 Şubat Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu haftabaşı isteksizliğinizi yenmeli, sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. Kendinizle olmak ve yalnız vakit geçirmek istiyorsunuz. Duygusal anlamda kendinizi birkaç gün boyunca ortaya koymakta güçlük çekebilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar.

Şubat ayı büyük girişimlerle karşınıza geliyor. Sosyal çevrenizdeki insanlarla, arkadaşlarınızla, tanıdığınız ve dahil olduğunuz gruplarla uyumlu, esnek ve sağlam işlere kalkışabilirsiniz. Bir yandan da iş hayatınızda bazı konuşmalara Şubat başında çok farklı tepkiler verebilirsiniz. Dediğim dedik tavırlardan ve ısrarcılıktan kaçınmak sizi olası sorunlardan koruyabilir.   Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

23 – 29 Ocak Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Yay burcundayken, seyahat, eğitim, felsefe, din, yabancı insanlarla yapılacak işlerimiz ön planda olarak başlayabiliriz. Bu haftabaşında değişik yer ve ortamlarda bulunmak önem kazanacak. Yine ticari girişimlerimiz, yabancılarla yapılacak işlerimiz konusunda harekete geçebiliriz. Merkür’ün Neptün’den alacağı olumlu açıyla, başkalarına yardım etmek, sanatsal işlerimizin üzerine düşmek isteyebiliriz.

Cuma günü devreye giren Venüs- Satürn karesiyle kendimizi mutsuz, yalnız hissedebiliriz. İlişkilerimizdeki sıkıntılar ve problemler ortaya çıkabilir. Venüs Astrolojide paranın da temsilcisi olduğu için parasal konularda bu Cuma günü dikkatli adımlar atalım. Bu hafta en dikkat edilmesi gereken günlerden bir tanesi Cuma günü, güvenliğimize ve oluşabilecek zor olaylara karşı dikkatli olalım. Türkiye Haritasının Ay’ına Mars’ın atacağı dik açıyla patlamalar, yangınlar, kavgalar, çatışmalar ve anlaşmazlıklar oluşabilir. Terör eylemleri, orduda bazı sıkıntılar devrede olabilir.

Cumartesi günü saat 03:06 da Kova burcunda bir Yeniay oluşuyor. Bu yeniay grupsal işlerimizi, sosyal çevremizle ilgili konu ve olayları hızlandırabilir. Geleceğimize, ideallerimize yönelik işlerimiz için harekete geçebiliriz.

Yine bu Cumartesi günü itibarıyla Mars Koç burcuna geçiyor. Hızlanıyoruz. Enerjimizi atak ve düşüncesiz bir şekilde ortaya koyabiliriz. Cesur adımlarla, kafamıza göre hareket edeceğimiz, sosyalliğimizin ve çekiciliğimizin artacağı bir dönem başlıyor.

Pazar günü düşüncelerimizde takıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Olaylara tek taraftan bakmamaya çalışalım. Sert ve net söylemler içine girebilir, olayların ve fikirlerin ardındaki gerçeklere ulaşmak isteyebiliriz.

Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

23 – 29 Ocak Haftalık Burç Yorumları

23 - 29 Ocak Haftalık Burç Yorumları

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Haftaya dış ortamlara bağlı işleriniz, eğitim, seyahat konularınıza odaklanarak giriş yapacaksınız sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu hafta kendinizi değiştirmeniz gereken noktalarda, problemlerinizi görecek ve içsesinizi dinleyerek davranmayı tercih edeceksiniz. Farklı ve değişik ortamlarda duygularınız çok çabuk değişebilir ve sabırsızlık gösterebilirsiniz. İş ve kariyer hayatınıza Çarşamba ve Perşembe günü daha fazla ağırlık verebilirsiniz.

Cuma günü, inandığınız konularda, özel ilişkilerinizde bazı sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz. İlişkilerinize mesafe çekebilir ve bazı konularda yalnız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu dönem ilişkilerinize ve para durumunuza gereken özeni göstermelisiniz.

Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

16 – 22 Ocak Gezegen Faaliyetleri

Haftalık Gezegen Faaliyetleri

Haftaya Ay Başak burcundayken günlük işlerimize, sağlığımıza odaklanarak giriş yapıyoruz. Bu Pazartesi kolay tepki vermeye açık olabiliriz. Salı günü öğlen saat 14:15’e kadar Ay boşlukta olacağından önemli işlerimizi öğleden sonra yapmaya özen gösterelim.

Bu hafta Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiyor. Kimliğimizde özgür, bireysel, toplumu düşünen, sorgulayan yönler ön plana geçebilir. Yine aynı gün oluşan mars- satürn karesiyle girişimlerimizde, eylemlerimizde bazı sıkıntı ve sorunlara açık olabiliriz. Sorumluluklarımız, adımlarımızı yavaşlatabilir veya engellendiğimizi hissedebiliriz. İlişkilerimizdeki tutkulu yönlerimizi Cuma günü dengeye oturtabiliriz.

Türkiye Haritası üzerinden değerlendirecek olursak yine önemli haftalardan bir tanesine giriyoruz. Geçtiğimiz hafta gezegen faaliyetlerinde Mars’ın 10. Evimizden geçmeye başladığını yazımda paylaşmıştım. (Orduda hareketlenmeler görülebilir. Önemli manevralar, askeri adımlar bu dönemde artabilir. Ulusal harcamalar, vergilendirmelere açık bir dönem. Bazı düşmanlıklarla, politik alanda bazı sorunlarla karşılaşma ihtimalimiz öne çıkabilir. Meclis konuları, tartışmaları gündeme taşınabilir. Savaş söylemleri, terör ülkemize sorun yaratabilir bkz: 09-15 ocak 2017 gezegen faaliyetleri ) Bu hafta Mars’ın derecesi 16 Eylül’deki tutulma derecesini tetikleyecek ve tetiklediği zaman da Satürn den ters bir açı alacak. Satürn- Mars olumsuz açılarında asker, ordu ve devlet yöneticileri arasında sıkıntılar baş gösterebilir. Hükümet ve yöneticiler için olumsuz bir durumdur. İtibar ve destek kaybı görülebilir. Türbülanslar, suç artışları, hastalıklar, suikastlar, önemli bir kişinin ölümü, başkaldırmalar, isyanlar etkili olabilir. Bu hafta 18-19-20-21 Ocak tarihlerinde çok dikkatli olmamız gerekiyor. Restleşmeler, engeller, sıkıntı ve sorunlar Çarşamba günü  ve sonrasında artabilir. Ülkemizin uluslarası imajında sıkıntılar oluşabilir.

Yine bu hafta Amerika için de önemli haftalardan bir tanesi, bu haftabaşından başlayarak bazı sıkıntı ve sorunlara açık olacaklar. 20 Ocak’ta Donald Trump ın yemin töreni ve göreve başlaması da oldukça yanıltıcı ve zor etkileri barındırıyor. Yine 25-29 Ocak tarihleri ve 29 Ocaktan sonraki günlerde onlar için kolay olmayabilir.

Herkese şimdiden kolay ve rahat bir hafta diliyorum…