Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

2 – 8 Mayıs Gezegen Faaliyetleri

gezegenfaaliyetleri

Haftaya Ay Balık burcundayken, duygusal, empatik, başkalarını düşünen biraz da kararsız etkilerle başlayabiliriz. Gün içinde duygu iniş çıkışlarımız yüksek olabilir.

 

Salı günü, gökyüzünde oluşan Güneş- Jüpiter olumlu açısıyla hayat bize göz kırpabilir. Hayatı geniş açıdan görmeye meyilli olabilir, kendimizi geliştireceğimiz konulara odaklanabiliriz. Karşımız her yönden çeşitli fırsatlar ve şanslar gelebilir.

 

Perşembe günü, sevdiklerimizden beklentilerimizi dile getirmeye çalışalım. Kendimizi ilişkilerimizde göstermekte zorlanabiliriz. Yine kuralları ve sorumlulukları hayatımıza katmakta sorun olabilir.

 

Cuma günü gece saatlerinde Boğa burcunda bir yeniay oluşacak. Yeniay zamanı atılacak adımlar, yapılacak başlangıçlar uzun soluklu olacağından, önemli kararlar ve başlangıçlarımız için bu tarih  ve sonrası harekete geçebiliriz. Yalnız merkür’ünde boğa burcunda gerilediğini hesaba katarsak iletişimimizi daha açık ve net tutumamız önem kazanabilir. Merkür gerilerken yeni adımlar atılması, yeni başlangıçlara başlanılması doğru olmayacağı için, daha önceden konuşulmuş ama olmamış, yarım kalmış, tamamlanmayı bekleyen işlerimizi sonuca erdirmek bu yeniay önemli olmalı. Ya da tanıdığımız insanlarla işbirlikleri içine girebiliriz. Kararlı olduğumuz konularda bu yeniay bizi rahatlıkla harekete geçirecek ve duygusal olarak güçlü adımlar atmamızı sağlayacak.

 

Tam da Cuma günü oluşan Yeniay’dan sonra devreye giren olumlu ve güçlü açılarla, Haftasonu özellikle Cumartesi günü, etkin ve güçlü insanlardan göreceğimiz destekler yüksek olabilir.

 

Aylık Yorumlar Semadan Haberler

Mayıs 2016 Aylık Burç Yorumları

aylik

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Mayıs başında 01-03 mayıs tarihlerinde güzel iş anlaşmaları, ön sezilerinize dayanarak vereceğiniz kararlar devrede olacak. Kendinizi işinizde geliştirecek ve atacağınız adımların karşılığını görecek ve çevrenize faydalı olacaksınız.

 

06 mayıstaki yeniay, maddi konularda yeni başlangıçlara ve kararlara sizi itebilir ama hala merkürün gerilediğini hesaba katarsak bilmediğiniz işler üzerine değil, daha önceden deneyimlediğiniz ve iletişim halinde olacağınız işleriniz için güzel kararlarınızı devreye sokun.

 

07-09 mayısta kariyerinizde patronlarınız veya kariyerinizi şekillendiren önemli insanlardan destek almanız mümkün. Bir yandan da önemli parasal görüşmeler ve konuşmalar hızlanabilir. Sıkıntılı bir para işiniz varsa 09 mayısta çözümü karşınıza gelebilir.

 

09 mayısta seyahat, eğitim, medya ve ticaret ve sağlığınızla ilgili konularda zorlandığınız herşeyin geride kalmaya başladığını göreceksiniz. İşinizde ve sağlığınızda yeni fırsatlar, güzellikler ve şanslar karşınıza gelmeye başlayacak.

Devamını Okuyun

Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

2 – 8 Mayıs Haftası Burç Yorumları

haftalik

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu hafta Salı günü, güzel iş anlaşmaları, ön sezilerinize dayanarak vereceğiniz kararlar devrede olacak. Kendinizi işinizde geliştirecek ve atacağınız adımların karşılığını görecek ve çevrenize faydalı olacaksınız sevgili Koçlar.

Cuma günü Boğa burcunda bir yeniay  oluşuyor. Bu yeniay ve onu takip eden günler maddi konularda yeni başlangıçlara ve kararlara sizi itebilir ama hala merkürün gerilediğini hesaba katarsak bilmediğiniz işler üzerine değil, daha önceden deneyimlediğiniz ve iletişim halinde olacağınız işleriniz için güzel kararlarınızı devreye sokabilirsiniz.

Bu haftasonu  kariyerinizde patronlarınız veya kariyerinizi şekillendiren önemli insanlardan destek almak kolay görünüyor.  Maddi konularda kendinizi yeterli ve güçlü hissedebilirsiniz.

Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

25 Nisan – 1 Mayıs Haftası Gezegen Faaliyetleri

gezegenfaaliyetleri

Haftaya Ay Yay burcundayken, eğitim, seyahat, yabancılarla yapılacak işlere odaklanarak, dış ortamlarda bulunarak başlayabiliriz. Konuşmak ve iletişim halinde olmak bu haftabaşı önemli olabilir yalnız hırslı ve agresif yapımızı iyi dengelemeliyiz.

 

İletişime ve başlangıçlara dayalı birçok işimizi haftanın ilk 2 günü halletmeye çalışalım zira Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür Boğa Burcunda geriliyor.

 

Merkür geri giderken anlaşmalar yapmak, önemli kararlar vermek, başlangıçlar içinde bulunmak ve yeni bir işin tohumlarını atmak tavsiye edilmez. Çünkü koşullar önünde sonunda değişecek, ertelenmeler, mücadeleler ve aksilikler hayatımızda yer alacaktır. Kafamız karışık, iletişimimiz doğru düzgün olmayacağı için paramızla, kişisel bilgilerle ve kağıt işleriyle uğraşmak pahalıya patlayabilir.

 

Bu gerilemede sabit ve ağırdan hareket etmeyi seven ve iyice düşünen Boğa burcunun düşünce özelliklerini deneyimleyebiliriz. Düşüncelerimiz daha da yavaşlayabilir, daha emin ve sağlam yoldan ilerlemek isteyebiliriz. Bu da bazen saplantılı fikirleri tetikleyebilir. İnat ettiğimiz konuları, hırs yaptığımız ve tutunduğumuz alanları yeniden gözden geçirmek ve düzenlemek için bu gerileme bize ışık yakabilir. En çok maddi varlıklarımıza, sahip olduğumuz değerlere, parasal konulara ve tutkulu aşk ilişkilerimize dikkatimizi verebiliriz.

 

Kişisel anlamda bu gerilemede kendimizin veya diğerlerinin değerlerine, varlıklarına, zorunluluklarına ve yükümlülüklerine yönelmek ve bunu yaparken objektifliği korumak en önemli önceliğimiz olmalıdır.

 

Hayatımızda gerçekten neler olup bittiğini görmek ve saptamalar yapmak için merkürün toprak gerilemesinden yararlanmalıyız.

 

Cumartesi günü Venüs Boğa burcuna geçecek, ilişkilerimizde daha rahat ve oturaklı bir döneme geçiyoruz. 3 hafta boyunca iletişimimizde sıkıntı ve sorun yaşadığımız konuları Venüs’ün toparlayıcılığı ve sağlamlığıyla düzeltme şansına sahip olabiliriz. Venüs’ün rahat ettiği Boğa burcunda dolaşıyor olması, ilişkilerimizde ve maddi konularda sağlam temelleri karşımıza getirebilir.

 

Pazar günü yani Mayıs ayına girerken, yardımlaşma ve birbirimizi kollama isteğimiz yoğun olabilir. Enerjimiz düşük çalışırken bir yandan da hayatı daha iyimser, yardımsever ve yaratıcı etkilerle karşılaşayacağız. Herkese iyi haftalar…

 

Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

25 Nisan – 1 Mayıs 2016 Haftalık Burç Yorumları

haftalik

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Haftaya dış ortamlara bağlı işleriniz, eğitim veya seyahatle ilgili konu ve olaylara daha fazla kanalize olarak başlayacaksınız. Önemli işleriniz ve başlangıçlarınız varsa Çarşamba gününe kadar halletmeye çalışın. Zira Perşembe günü Merkür para evinizde gerilemeye başlıyor. 22 mayıs a kadar sürecek olan bu dönemde maddi konularda yeni başlangıçlardan, önemli parasal girişimlerden kaçınmalısınız zira yanlış yönlenebilir ve yapacağınız anlaşmalarda şartların daha sonra değiştiğine tanıklık edebilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu 3 haftalık süreçte hiçbir şekilde önemli işlerin altına imza atmayın.

 

Cumartesi günü itibarıyla para konusunda önemli fırsatlar karşınıza gelebilir. Giyime, kuşama, parfüme, güzellik malzemelerine, kuaför, eğlenceye daha fazla harcamalarda bulunabilirsiniz. Bu dönemde merkürün de bu alanlarınızda geri harekette olduğunu düşünürsek kendinizi frenlemeniz daha mantıklı olabilir.

 

Mayıs ayına maddi konulara daha fazla kendinizi vererek, daha önce konuşulmuş veya yapılmış işlerinizin mali konularına daha fazla vaktinizi harcayarak giriş yapacaksınız.

Devamını Okuyun

Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

18 – 24 Nisan Gezegen Faaliyetleri

gezegenfaaliyetleri

Haftaya Ay Başak burcundayken iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konulara odaklanarak giriş yapacağız. Bu Pazartesi doğru ve sağlam ilişkiler kurmak önem kazanıyor. Bazı parasal ve özel ilişkilerimizde istediğimiz istikrarı ve kalıcılığı sağlayabiliriz. Bu Pazartesi gerilemeye başlayan Plüton’la birlikte gökyüzünde tam 4 adet gezegen geriliyor olacak. Jüpiter, Satürn, Mars ve şimdi de Plüton geriliyor. Hayat bize  yaptıklarımızı birkez daha gözden geçirmek için fırsatlar sunuyor. Plüton gezegeninin dönüştürücü gücünü daha içsel ve derin noktalarda yaşamaya başlıyoruz. Bu dönem hayatımızda bize sıkıntı yaratan konu ve olayları farketmeli ve bu süreçte geleceğimiz için yeni düzenlemelerde bulunmaktan çekinmemeliyiz.

 

Salı günü, fikirsel olarak kolay ikna olmayacağız, şüphe mekanizması yüksek çalışabilir, bazı düşünceleri takıntı haline getirebiliriz. Bu da var olan iletişimsel işlerimizde bazı sıkıntılara neden olabilir. Yine bu Salı Güneş Boğa burcuna geçecek. 1 ay boyunca kimliğimizde daha oturaklı, pratik, dikkatli olabiliriz. Değişimi kolay karşılayamayabiliriz. Temkin ve itinayla, ağır hareket etmek önem kazanabilir.

 

Cuma günü sabah saat 08:23’te devreye giren Akrep burcundaki Dolunay, ortaklaşa parasal konularda, değişimi ve dönüşümü sağlamamız gereken noktalarda ve sahip olduklarımızı bırakmak anlamında etkili dolunaylardan biri olacak. Bu dolunayda duygularımız yoğun ve tutkulu olabilir. Affetmek ve bağışlamak bizi birçok duygu yükünden kurtarabilir. Hırslarımızı iyi kontrol etmeli, sahip olduklarımız için şükretmeli, bizi kriz anlarına çekecek duygusal travmalardan uzak durmalıyız. İçimizde tuttuklarımızı düzgün bir şekilde ifade etmek ve göstermek önemli olacak. Yine bu dolunayda devreye giren Venüs-Uranüs birleşimi anlık ilişkileri, farklı heyecanları ve tutkuları hayatımıza taşıyabilir. Bu sürprizli gelişmeleri, geride bıraktığımız konuları rahat atlatmak için de kullanmaya meyilli olacağız. Özellikle ilişkimizde bir sorun yaşıyorsak bu etkiye dikkat edelim ve sonradan pişman olacağımız işlere kalkışmayalım.